نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: افزایش امنیت سایت با کلود فلر (CloudFlare)

عضو انجمن saeed.mihan آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    191
    تشکر شده در
    129 پست

111 افزایش امنیت سایت با کلود فلر (CloudFlare)

CloudFlare چیست؟

حملات DDos امروزه بسیار شایع می باشند، حملاتی که با ارسال درخواست های (Request) زیاد به سمت سرور شما سعی میکنند با تحمیل فشار زیاد به سرور و مصرف پهنای باند سروریس شما را از دسترس عموم مردم خارج کنند. اگر یک مدیر سرور باتجربه و حرفه ای باشید می توانید تدابیری بیاندیشید و جلوی اینگونه حملات را تا حدی بگیرید بعنوان مثال وقتی درخواست ها از یک حد در واحد زمان گذشت آن رنج IP مسدود شود و سرور شما نتواند درخواست های جدیدی را ارسال کند.
    اما اگر نتوانید جلوی حملات دی داس مقابله کنید سایت شما از دسترس خارج خواهد شد و بازدید شما از بین خواهد رفت و یا اینکه به کندی برای کاربران قابل دسترسی خواهد بود در نتیجه کاربر از باز کردن سایت منصرف خواهد شد.

اما اگر در مدیریت سرور تخصص زیادی ندارید، یک راه بسیار عالی و سریع عضویت در سایت cloudflare.com و استفاده از خدمات امنیتی این شبکه عظیم مخصوصا در زمینه DDoS است.

• مقابله با حملات DDoS

طبق گفته سایت کلودفلر، تاکنون در مقابل عظیم ترین حملات دی داس تا حد 600 گیگابیت بر ثانیه مقابله کرده است و روزانه نیز میلیون ها حمله را مسدود میکند، با این تفاسیر در واقع می توان گفت حملات DDoS برای کلودفلر بی معنا هستند.

در واقع مکانیزم کار کلودفلر به این شکل است وقتی که شما از آن استفاده میکنید، بجای DNS های سایت خود باید دی ان اس کلودفلر را ست کنید و به این شکل اولا DNS و IP سرور خودتان مخفی میشود، در واقع یعنی از حملات دی داس در امان خواهید بود، دوما کل ترافیک سایت شما بر بستر کلودفلر منتقل خواهد شد و این ویژگی های بسیاری دارد که در ادامه بیشتر به آنها می پردازیم.

همچنین لازم است بدانید که در پلن رایگان در سطح لایه 7 از حملات جلوگیری می شود (Basic DDoS protection) و در پلن های غیر رایگان لایه های 3 و 4 و لایه 7 بصورت پیشرفته محافظت می شود و همچنین کلودفلر پشتیبانی ویژه یا را خواهد داشت.

• افزایش سرعت سایت

یکی از راه های کلودفلر برای افزایش سرعت سایت شما استفاده از شبکه تحویل محتوا یا CDN است. در واقع کلودفلر اطلاعات ثابت سایت شما مثل CSS را در سرور های توزیع شده خود از نظر جغرافیایی و در سراسر جهان کش خواهد کرد تا هر کاربر از هرنقطه جهان که به سایت شما وارد می شود از نزدیک ترین سرور با سریع ترین سرعت اطلاعات کش شده را دریافت کند و اطلاعات متغیر سایت نیز مستقیما از سایت خودتان ارائه خواهد شد. در سایت هایی که روزانه ترافیک بالایی دارند این گزینه در پهنای باند بسیار صرفه جویی خواهد کرد.

همچنین با فشرده کردن HTML، CSS و.. و نیز قابلیت GZIP می تواند وب سایتتان را سبکتر کند در نتیجه سایت برای کاربر با سرعت بیشتری باز خواهد شد. کلودفلر قابلیت های بسیار زیادی را برای افزایش سرعت دارد و استفاده از تمامی این امکانات ضمن اینکه باعث می شود سایتتان سریعتر بارگذاری شود، مصرف پهنای باندتان نیز کاهش خواهد یافت.

• همیشه 100% UP Time خواهید بود و سایت قطع نخواهد شد

یکی از امکانات بسیار کاربردی و جالب کلودفلر این است که نمی گذارد هنگامی که بنا به مسائل فنی سرورتان مقطعی قطع شده است، برای کاربران نیز قطع باشد!
    همانگونه که ابتدا گفتم، بعد اینکه شروع به استفاده از کلودفلر کردید ترافیکتان بر بستر این شبکه منتقل خواهد شد و در نتیجه کش (Cache) می شود. هنگامی که سرورتان قطع شد کلودفلر بطور خودکار از کش استفاده خواهد کرد و سایت را به کاربران نشان خواهد داد، در نتیجه اینگونه یک آپ تایم 100% را خواهید داشت که زمانی آرزوی همه ما بود، چرا که می دانید آپ تایم بالا برای موتور های جستجو و سئو بسیار مهم است.

• امکان مشاهده و آنالیز آمار و بازدید سایت

قابلیت بسیار کاربردی دیگر کلودفلر این است که با وجود استفاده از این سرویس دیگر شما نیازی به استفاده از آمارگیر های مختلف برای سایتتان نخواهید داشت!
    همانگونه که می دانید کل ترافیک ورودی به سایتتان روی بستر کلودفلر منتقل می شود، بنابراین دقیقترین آمار را به شما ارائه خواهد داد. این امکان نیز روی میهن لرن استفاده شده و با استفاده از آمارگیر های مختلف تطابق آمار شده است.

• امنیت بیشتر

کلودفلر بطور رایگان به شما گواهینامه های امنیتی SSL/TLS را ارائه خواهد داد. همچنین امکان Automatic HTTPS Rewrites نیز وجود خواهد داشت تا کلیه ترافیک را بر بستر این پروتکل امن منتقل کنید تا ضمن ایجاد ارتباط امن برای کاربرانتان نقش کوچک و موثری را نیز در سئو ایفا کنید.

همچنین از سایر درخواست های آلوده، ربات های خطرناک و SQL Injection جلوگیری می شود و در پلن غیر رایگان نیز می توانید از فایروال بهره مند شوید.

• شبکه رو به رشد با ظرفیت بالا

10 ترابایت بر ثانیه ظرفیت انتقال دارد و دارای 102 دیتاسنتر فعال در سراسر جهان است.

• سازگاری با گوشی های هوشمند

باتوجه به اینکه امروزه ضریب نفوذ گوشی های هوشمند به اینترنت بسیار زیاد شده است، بنابراین بسیار اهمیت دارد که وب سایتی سازگار با گوشی های هوشمند داشته باشیم که اول از همه این امر با کد نویسی صحیح و بروز محقق می شود بعنوان مثال طراحی سایت ریسپانسیو با فریم فریک هایی مثل بوت استرپ و در مرحله بعد از سرویس های جذاب کلودفلر در این خصوص می توانیم بهرهمند شویم.

• مشتریان قوی

قطعا وقتی کسی خاص باشد و آن خاص یکی را انتخاب کند در شگفت انگیز بودن انتخابش نباید هیچ شکی داشت!

در رابطه با سرویس ها هم همین تشابه را می توان بکار برد، سیسکو که خود دنیای عظیمی از شبکه است هم اکنون یکی از مشتریان کلودفلر است و قطعا سیسکو الکی برچسب خودش را جایی نمی برد که عالی نباشد.

از دیگر مشتریان کلودفلر می توان به DigitalOcean, FastEmail و غیره اشاره کرد.
    همچنین توسط کمپانی های بزرگ مثل گوگل، مایکروسافت، بایدیو و غیره حمایت می شود.
    ویرایش توسط Ramin : March 25th, 2017 در ساعت 15:51
    مشاهده آموزش های صفر تا صد سئو، دیجیتال مارکتینگ، شبکه: میهن لرن

2. # ADS

عضو جدید vahedi2013 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    22
    تشکر شده در
    21 پست

پیش فرض پاسخ : افزایش امنیت سایت با کلود فلر (CloudFlare)

سلام وقت بخیر
    فکرکنم سایت ایرانی آروان کلود رو معرفی میکردید بهتر بود!
    سپید وب هاست
    فراتر از یک میزبانی

تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    191
    تشکر شده در
    129 پست

پیشتر اشاره ای شده و از نظر اینکه cdn در داخل کشور دارد برای داخل کشور بسیار سایت ها سریعتر لود خواهند شد. اما در مقابل کلود فلر در سطح رایگان امکانات بسیار بیشتری را ارائه می دهد.
    مشاهده آموزش های صفر تا صد سئو، دیجیتال مارکتینگ، شبکه: میهن لرن

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

سلام

مطلب خوبی بود ولی بر روی آنتی دیداس کلاود فیلر نمیشه زیاد حساب باز کرد . مواردی هست که گفتنش درست نیست (باعث سوء استفاده میشود ) ولی این سیستم هم نقاط ضعفی داره که در پلان های غیر رایگانش کمتر میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahedi2013 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    سرویس های این سایت رو تست کردیم cdn مناسبی ندارند. وقتی روی سایت پر بازدید تست کردیم تفاوتی در کاهش فشار یا افزایش سرعت حس نشد.چیزی که قاعدتا با استفاده از cdn باید اتفاق بیوفته!
    ویرایش توسط InterServer.ir : March 24th, 2017 در ساعت 17:48

Reliable , High-Performance Hosting
    Website: EnterServer.ir // telegram: @Developerrr // Email: Parscloudsp [ @ ] gmail.com

عضو جدید BuyHardware آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    96
    تشکر شده در
    64 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط vahedi2013 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    شما کلود فلر رو با یه NGINX Reverse ***** در یه سطح میدونید یا 10 ترابیت زیرساخت رو با 10 گیگابیت یکی میدونید ؟
    دوست عزیز راه اندازی سیستمی مثل شرکتی که نام بردید حدود 1 ساعت وقت نیاز داره + 2 تا سرور یکی خارج از ایران و یکی داخل ایران به یه کلاس ایپی و یک AS ! اگر تمایل دارید براتون در یه پست توضیح بدم
    مقایسه شما مقایسه فيل و فنجان بود

- - - Updated - - -

مطلب خوبی بود ولی بر روی آنتی دیداس کلاود فیلر نمیشه زیاد حساب باز کرد . مواردی هست که گفتنش درست نیست (باعث سوء استفاده میشود ) ولی این سیستم هم نقاط ضعفی داره که در پلان های غیر رایگانش کمتر میشه.
    متوجه منظور شما نشدم، میشه بیشتر توضیح بدید ؟

7. تعداد تشکر ها از BuyHardware به دلیل پست مفید

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط BuyHardware نمایش پست ها
    شما کلود فلر رو با یه NGINX Reverse ***** در یه سطح میدونید یا 10 ترابیت زیرساخت رو با 10 گیگابیت یکی میدونید ؟
    دوست عزیز راه اندازی سیستمی مثل شرکتی که نام بردید حدود 1 ساعت وقت نیاز داره + 2 تا سرور یکی خارج از ایران و یکی داخل ایران به یه کلاس ایپی و یک AS ! اگر تمایل دارید براتون در یه پست توضیح بدم

- - - Updated - - -

در مورد آروان کلود با شما موافقم اتصالات غیر طبیعی با تعداد بالا ، عدم کش شدن مناسب فایل های استاتیک و ... مشکلاتی بود که به وضوح در این سیستم دیده میشد.

در مورد کلاود فیلر اینجا نمیشه چیزی گفت چون باعث سوء استفاده برخی تازه به دوران رسیده ها میشه . خصوصی براتون میفرستم.

Reliable , High-Performance Hosting
    Website: EnterServer.ir // telegram: @Developerrr // Email: Parscloudsp [ @ ] gmail.com

تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    191
    تشکر شده در
    129 پست

به قول دوستمون اینجا بهتره توضیح داده نشه ولی بطور کلی بخوام توضیح بدم حملات دیداس به لایه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری انجام میشه که آنتی دیداس در پلن رایگان روی لایه 7 فعاله ...

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    57
    تشکر تشکر شده 
    47
    تشکر شده در
    32 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed.mihan نمایش پست ها
    به قول دوستمون اینجا بهتره توضیح داده نشه ولی بطور کلی بخوام توضیح بدم حملات دیداس به لایه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری انجام میشه که آنتی دیداس در پلن رایگان روی لایه 7 فعاله ...
    همون لایه هفتشم ناقصه.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    608
    تشکر تشکر شده 
    585
    تشکر شده در
    432 پست

- - - Updated - - -

سلام و درود.
    با احترام کامل به تمام گفته های شما و 99% موافقم.حتی 100%
    اما یک چیزی رو باید بگم که اگر اون سایتی رو که گفتند,خارجی بود,مشهورتر میشد؟اگر توی ایرانی بهترین نوع سرور هم بالا بیاد,ما خارجی هارو تحسین میکنیم.فقط کافیه با یک نام خارجی یک سایت کاملا خارجی بالا بیاریم.
    منظورم شما نیست.کلا هرچی رو که میبینم اینطوریه.حرف شما کاملا درسته.هیچ تشابهی ندارند و اینکه اصلا قابل مقایسه نیست.
    اما اگه بودجه باشه که یک سایت کاملا ایرانی راه بیفته,خیلی خوب میشد.من بر عکس خیلی ها,طرفدار یک سایت ایرانی هستم که حتی 40% تلاش کرده که نمونه ایرانیشو داشته باشیم.
    همه ماها ضعف های کلودفلیر رو میدونیم.یعنی اونایی که کار کردند.حتی حاضرم اثبات کنم که آنتی دیداس نیست و امنیت رو کامل نمیکنه.حتی جلوی اتک ها.
    شما یک سایت پربازدید داشته باشید و یا افرادی که برای رنکینگ نرم افزار مینویسند و یا سایت های خاص که همه جوره زیرنظر هستند,مطمئن باشید کلودفلیر هم پاسخ گو نیست.خیلی از سایت ها رو ما میفرستیم به سمت کلودفلیر.تا یک حدی خوب جواب میده.اما از این نگذریم که اول از همه,انتخاب دقیق سرور اولیه دست خودمونه.این توقع رو نداشته باشیم که یک سرور که با خودش مشکل داره,چندتا سایت رو پشتیبانی کنیم بعد برای امنیت و اتک بریم کلودفلیر.این همه سایت داره داون میشه.حتی با کلودفلیر.مشکل از کجاست؟حتی پلن آخرش که روی آیپی ها تاثیر میذاره.
    ما اول باید سرور اولیه رو درست انتخاب کنیم.بعد بخوایم از کلودفلیر یا سایت های مشابه استفاده کنیم.
    سایت های زیادی رو تست کردم و دارم میبینم.اکثر سایت ها حتی چندتا dns مجازی دارند.سایت های ایرانی ما داره به اون سمت میره که کم کم dns مجازی جای dns اصلی رو میگیره.اما اصلا قبول ندارم که با کلودفلیر میشه جلوی اتک ها رو گرفت.هم گلن رایگان رو استفاده کردم.هم اکانت اصلیش.هم ماژولشو نصب کردم.هم بدون ماژول.
    فقط سرور اولیه.
    بازم بگم.به تمام نظرهاتون احترام قائلم.نظر شخصی هستش و اون چیزی هستش که دارم میبینم و تست میکنم.
    جواب هم کلی دادم که قبلا بحث شده بود واسش.
    بدرود.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Azade.Kaveh نمایش پست ها
    همون لایه هفتشم ناقصه.
    آنتی دیداس نداره.یک محدودیت هایی ایجاد میکنه.اما آنتی دیداس نیست.چون نواقصی که اشاره شد رو داره.
    تنها یک سایت رو دیدم که cdn اون سایت تا الان بایپس نشده.اسمش یادم نیست.اما چون پلن رایگان نداره کسی سمتش نمیره.البته اینکه میگم کسی سمتش نمیره,میرن,اونایی که واقعا مشکل دارند و خرج میکنند.securedns بود فکر کنم.دقیقا یادم نیست.اما به اعتراف خیلی از سایت های خارجی,هنوز کسی نتونسته کاری روش انجام بده.اما کلودفلیر بخاطر یک پلن رایگان بین ایرانی ها محبوب شده.کش خوبی داره پلن اول.
    بدرود.

12. تعداد تشکر ها از IrIsT به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    608
    تشکر تشکر شده 
    585
    تشکر شده در
    432 پست

تا الان فکر کنم این سومین تاپیکی بود که در رابطه با کلودفلیر صحبت شد و من نظر شخصیمو گفتم.
    هر سه دفعه حداقل 12 ساعت و حداکثر 72 ساعت,دیداس روی سرور انجام میشه.همشون هم با برنامه هامن یا سولاریس هستش.توی این 3 تا تاپیک,بعد از حدودا 1 ساعت شروع میشه.نمیدونم دلیلی به این تاپیک هایی داره میدم یا نه.یا اینکه میخوان چیزی رو اثبات کنن
    ناگفته نمونده یک نفر قصد داشت اون اولی,واسه اینکه اثبات کنه کلودفلیر برای تمام سایت ها ضروریه,با سولاریس و برنامه انانیموس شروع کرد به اتک.2 دقیقه هم آف شد و بعد لود زیر 1 بود و هیچ مشکلی نداشتیم.همه ****** ها و بات هاشم پرید.اما رفته بود توی تلگرام پست من رو گذاشته بود و اینکه آیپی بلاک شده خودشو پینگ گرفته بود.نمیدونست که آیپی خودش هم مشخص شده و بلاک شده.چون اشتباه بدی کرده بود.اما فکر اینجاشو نکرده بود.
    یوزرشم نگم بهتره.فقط میگم توی تمام پست هایی که کانفیگ میخوان شرکت میکنه و تا حدودی هم کارش خوبه.اما نواقضی هم داره که واسه این نواقص همیشه به مشتری هاش میگه برید روی کلودفلیر.
    جالبه واسم.ههههه
    انشالله به هدفش برسه تا بدونم هدف اصلیش چیه.
    هرکار نشه,من نظرم روی کلودفلیر همون چیزیه که هست.چون دارم واقعیت رو میگم و تست کردم که میگم و اثباتشم هست.حالا این کارهای ثانویه واسه چیه نمیدونم.
    اسمشو فقط به رامین جان میگم.وگرنه خودم هرروز بلای جون هاستشم.سی پنل نال هم داره.خخخخخ.همش قطعه و ....
    نکنید آقا.نظر هر کسی محترمه.یکی دوست داره.یکی دوست نداره.اگه بخوام روزی استفاده کننده کلودفلیر باشم,حتما از کلودفلیر خودم و یا کلودفلیر ایرانی,فکر کنم پروتکشن بود.کلودهابود.چی بود.اسمش یادم نیست(با اینکه دوست محترمم هستش و حافظه من بده توی فامیل دوستان).از اون استفاده میکنم.بها دادن به ایرانی ها رو دوست دارم.احتمالا هم یک آفر گرفته بشه که شخصا به این دوست آماتور هم میگم بازم بزنه.
    بدرود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)