صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: برای راه اندازی reverse proxi از کدوم استفاده کنم؟ nginx یا kerio control یا ؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    25
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

30 برای راه اندازی reverse proxi از کدوم استفاده کنم؟ nginx یا kerio control یا ؟

سلام به همه دوستان. یه مشکل در خصوص راه اندازی reverse proxi دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    من سه تا وب سرور دارم برای کار هاستینگ که روی هر کدوم بیش از 300 تا وبسایت هست. روی لبه شبکه هم یه کریو کنترل دارم که این سه تا سرور الان پشت اون هستند.
    میخوام این 3 تا سرور رو بزارم پشت یه reverse proxi. برای اجرای این سناریو 2 تا سئوال اساسی دارم:
    1- باید reverse proxi رو بزارم پشت فایروالم؟ یا اینکه فایروال باید پشت reverse proxi قرار بگیره؟
    2- برای reverse proxi به نظر شما از همون kerio control استفاده کنم یا از nginx یا از یه ابزار دیگه؟ (فقط به این نکته توجه داشته باشید که این reverse proxi چیزی حدود 1000 تا سایت رو باید هندل کنه و من نمیخوام دستی اینها رو در reverse proxi اضافه یا حذف کنم، بلکه میخوام به صورت اتوماتیک این کار رو انجام بدم، مثلا از طریق CPANEL یا نرم افزار دیگه)

پ.ن: آخه چه موجوداتی هستید یا هستند به p-r-o-x-y چیکار دارید آخه؟

2. # ADS

عضو جدید ealireza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    41
    تشکر تشکر شده 
    167
    تشکر شده در
    146 پست

پیش فرض پاسخ : برای راه اندازی reverse proxi از کدوم استفاده کنم؟ nginx یا kerio control یا ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط exijen نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. یه مشکل در خصوص راه اندازی reverse proxi دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    من سه تا وب سرور دارم برای کار هاستینگ که روی هر کدوم بیش از 300 تا وبسایت هست. روی لبه شبکه هم یه کریو کنترل دارم که این سه تا سرور الان پشت اون هستند.
    میخوام این 3 تا سرور رو بزارم پشت یه reverse proxi. برای اجرای این سناریو 2 تا سئوال اساسی دارم:
    1- باید reverse proxi رو بزارم پشت فایروالم؟ یا اینکه فایروال باید پشت reverse proxi قرار بگیره؟
    2- برای reverse proxi به نظر شما از همون kerio control استفاده کنم یا از nginx یا از یه ابزار دیگه؟ (فقط به این نکته توجه داشته باشید که این reverse proxi چیزی حدود 1000 تا سایت رو باید هندل کنه و من نمیخوام دستی اینها رو در reverse proxi اضافه یا حذف کنم، بلکه میخوام به صورت اتوماتیک این کار رو انجام بدم، مثلا از طریق CPANEL یا نرم افزار دیگه)

پ.ن: آخه چه موجوداتی هستید یا هستند به p-r-o-x-y چیکار دارید آخه؟
    پیشنهاد من به شما haprox y هست
    اگه از کرنلتون جدید باشه ترافیک بیشتری رو هم هندل میکنه (مد انتقال ترافیک روش فعال میشه) و بازدهی خیلی خوبی داره
    از طرفی پیچیدگی nginx رو هم نداره

موفق باشید

4. تعداد تشکر ها از ealireza به دلیل پست مفید

عضو انجمن 2JZ آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    109
    تشکر تشکر شده 
    210
    تشکر شده در
    159 پست

پیش فرض پاسخ : برای راه اندازی reverse proxi از کدوم استفاده کنم؟ nginx یا kerio control یا ؟

از انجین ایکس استفاده کنید ، هم Load Balancing مناسبی داره و همینطور میتونید از Prox y Cache استفاده کنید و از Cache Stale استفاده کنید تا زمانی که backend داون بشه ، به کاربران نسخه Cache شده نشان داده بشه.

6. تعداد تشکر ها از 2JZ به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    25
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 2JZ نمایش پست ها
    از انجین ایکس استفاده کنید ، هم Load Balancing مناسبی داره و همینطور میتونید از Prox y Cache استفاده کنید و از Cache Stale استفاده کنید تا زمانی که backend داون بشه ، به کاربران نسخه Cache شده نشان داده بشه.
    ممنون از پاسختون. آیا این امکان رو میشه فراهم کرد که اگر یک وب سایت از طریق کنترل پنل (مثلا Cpanel) ثبت بشه، هم توی nginx به عنوان reverse proxi ثبت بشه و هم در Apache به عنوان وب سرور؟ یکی از مهمترین دغدغه هام همینه که مجبور نشم هر وبسایتی که اضافه یا حذف میشه رو دستی توی reverse proxi هندل کنم.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ealireza نمایش پست ها
    اگه از کرنلتون جدید باشه ترافیک بیشتری رو هم هندل میکنه (مد انتقال ترافیک روش فعال میشه) و بازدهی خیلی خوبی داره

موفق باشید
    ممنون از پاسختون، من با HAproxi خیلی آشنایی ندارم؟ الان میرم یه مقدار رووش بررسی میکنم. فقط یه سئوال. اگر از اون به عنوان reverse proxi استفاده کنم، میشه به صورت اتوماتیک و از طریق کنترل پنل (مثلا Cpanel) وبسایتها رو توی HAproxi و وب سرور (مثلا Apache) اضافه یا حذف کرد؟

عضو انجمن 2JZ آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    109
    تشکر تشکر شده 
    210
    تشکر شده در
    159 پست

کد:
    ممنون از پاسختون. آیا این امکان رو میشه فراهم کرد که اگر یک وب سایت از طریق کنترل پنل (مثلا Cpanel) ثبت بشه، هم توی nginx به عنوان reverse proxi ثبت بشه و هم در Apache به عنوان وب سرور؟ یکی از مهمترین دغدغه هام همینه که مجبور نشم هر وبسایتی که اضافه یا حذف میشه رو دستی توی reverse proxi هندل کنم.
    اگر تصمیم داشته باشید روی سرور جدا nginx داشته باشید که هنوز پلاگینی برای cpanel نوشته نشده. اما اگر روی همون سرور بخواید داشته باشید Engintron گزینه خوبی هست.
    https://engintron.com

البته اگر بصورت سفارشی مدنظر داشته باشید ،‌میشه سامانه ای نوشت برای Synchronization پیکربندی Virtual Host ها و غیره... که در این مورد من میتونم بهتون کمک کنم.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    25
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 2JZ نمایش پست ها
    کد:
    اگر تصمیم داشته باشید روی سرور جدا nginx داشته باشید که هنوز پلاگینی برای cpanel نوشته نشده. اما اگر روی همون سرور بخواید داشته باشید Engintron گزینه خوبی هست.
    https://engintron.com

البته اگر بصورت سفارشی مدنظر داشته باشید ،‌میشه سامانه ای نوشت برای Synchronization پیکربندی Virtual Host ها و غیره... که در این مورد من میتونم بهتون کمک کنم.
    ممنون از پاسختون.
    من میخوام یه reverse proxi جلوی سه تا وب سرورم بزارم. بنابراین باید روی یک سرور جداگانه nginx داشته باشم. جور دیگه ای فکر نکنم بشه اجرا کرد. درسته؟ یا من اشتباه متوجه شدم؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ealireza نمایش پست ها

موفق باشید
    من کمی تحقیق کردم. مثل اینکه HAproxi بیشتر یه لود بالانسر هست تا reverse proxi و روی TCP بیشتر متمرکزه تا HTTP. یعنی میگن روی HTTP کلی مشکل داره. البته یه تعدادی هم پیشنهاد کردن از nginx و HAproxi پشت هم استفاده بشه نتیجه مطلوب تری حاصل میشه. یعنی معتقدند اینطوری نقاط ضعف همدیگه رو پوشش میدن. نظر شما چیه؟ البته من الان به لود بالانسر احتیاجی ندارم. بیشتر این برام مهمه که بتونم از طریق یه چیزی مثل WHMCS وقتی سایتی اضافه یا حذف میکنم، هم توی reverse proxi اعمال بشه و هم توی وب سرور مربوطه.
    ویرایش توسط exijen : February 27th, 2017 در ساعت 14:27

عضو انجمن mahdiazarnia آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    194
    تشکر تشکر شده 
    1,056
    تشکر شده در
    740 پست

از وارنیش استفاده کنید
    ولی این مسئله اتوماتیک بودنش کمی مشکل دارش می کنه
    2 تا راه دارید شما
    1) روی یک سرور وارنیش نصب می کنید و 3 سرور بهش متصل می کنید که در این صورت اتوماتیک انجام نخواهد شد
    2) روی هر سرور وانیش نصب می کنید که اتوماتیک با پلاگین هایی که برای سی پنل هست انجام میشه

روش اول مزیت های بیشتری داره نصبت به روش دوم ولی خوب ایرادش همون مسئله اتوماتیکه که اون هم با کمی هزینه شاید بتونید انجام بدید ، که یگ پلاگین اختصاصی براتون بنویسند
    ویرایش توسط mahdiazarnia : February 27th, 2017 در ساعت 15:02
    ..:: ServerMan , Department of Information Technology - Server Management ::..
    خریدار ارزهای دیجیتال ( بیتکوین ، بیتکوین کش ، اتریوم ) :
    https://t.me/archicom

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    25
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiazarnia نمایش پست ها
    از وارنیش استفاده کنید
    ولی این مسئله اتوماتیک بودنش کمی مشکل دارش می کنه
    2 تا راه دارید شما
    1) روی یک سرور وارنیش نصب می کنید و 3 سرور بهش متصل می کنید که در این صورت اتوماتیک انجام نخواهد شد
    2) روی هر سرور وانیش نصب می کنید که اتوماتیک با پلاگین هایی که برای سی پنل هست انجام میشه

روش اول مزیت های بیشتری داره نصبت به روش دوم ولی خوب ایرادش همون مسئله اتوماتیکه که اون هم با کمی هزینه شاید بتونید انجام بدید ، که یگ پلاگین اختصاصی براتون بنویسند
    تقریبا چقدر هزینه داره؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    106
    تشکر شده در
    81 پست

من کمی تحقیق کردم. مثل اینکه HAproxi بیشتر یه لود بالانسر هست تا reverse proxi و روی TCP بیشتر متمرکزه تا HTTP. یعنی میگن روی HTTP کلی مشکل داره. البته یه تعدادی هم پیشنهاد کردن از nginx و HAproxi پشت هم استفاده بشه نتیجه مطلوب تری حاصل میشه. یعنی معتقدند اینطوری نقاط ضعف همدیگه رو پوشش میدن. نظر شما چیه؟ البته من الان به لود بالانسر احتیاجی ندارم. بیشتر این برام مهمه که بتونم از طریق یه چیزی مثل WHMCS وقتی سایتی اضافه یا حذف میکنم، هم توی reverse proxi اعمال بشه و هم توی وب سرور مربوطه.
    همینطوره
    من haproksi رو به تنهایی زمانی پیشنهاد می کنم که فقط موضوع لود بالانس یا ریورس پراکsی مطرح باشه.بله می تونید از ترکیب هر دو استفاده کنید و البته هر دو باید دو پورت متفاوت داشته باشن.

عضو انجمن mahdiazarnia آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    194
    تشکر تشکر شده 
    1,056
    تشکر شده در
    740 پست

تقریبا چقدر هزینه داره؟
    این رو مطلع نیستم شاید بهتر باشه با یک تیم برنامه نویسی صحبت کنید درموردش
    ..:: ServerMan , Department of Information Technology - Server Management ::..
    خریدار ارزهای دیجیتال ( بیتکوین ، بیتکوین کش ، اتریوم ) :
    https://t.me/archicom

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)