سلام دوست من،خیلی خوشحالم که باز هم به واسطه این فایل رایگان آموزشی آکادمی آی تی در خدمت شما دوست و همراه عزیز هستم.
بعد از ضبط ویدیو آموزش کنترل پنل دایرکت ادمین، ایمیل های زیادی رو از دوستان دریافت کردیم مبنی بر اینکه در واقع پنلی که دارن ازش استفاده میکنن زمانی که هاست خریدن دایرکت ادمین نیست و cpanelهست.

امروز تصمیم گرفتیم که cpanel رو خدمتتون توضیح بدم و یک نمونه وب سایت رو هم روی اون آپلود بکنیم.
من اومدم و از وب سایت های نمونه ای که به صورت رایگان در آکادمی آی تی قرار دادیم یک نمونه رو دانلود کردم و اینجا extract اش هم کردم این فایل های مربوط به این قالب هست که می خواهیم روی این وب سایت ازش استفاده بکنیم.

خب ببین دوست من زمانی که شما هاست می خرید در واقع از خدمات میزبانی وب شرکتی می خواهین استفاده بکنید ،بعد از پرداخت به شما یک ایمیلی ارسال میشه که توی این ایمیل یک سری اطلاعات وجود داره .شما دامین رو خریدین ودر واقع NS ها رو هم set کردین (Name server ها رو)

به زودی فایل آموزشی رو ارائه خواهیم کرد در ارتباط با دامین ها و در واقع کلا هاست و ببینیم چه هاستی خوب هست. اصلا domain چیه اگر دوستان احساس میکنندکه این فایل ها براشون یه مقداری سنگین هست و متوجه نمیشن بعضی از اصطلاحاتی که من به کار میبرم این به خاطر این هست که شما شاید با معنی و مفهوم هاست آشنا نباشین Vps،Dedicate رو ندونین چیه سیستم میزبانی وب چیه domain چیه نگرانی وجود نداره به زودی راجع به اینها هم خدمت شما توضیح خواهم داد و میتونید فایلش رو به صورت رایگان از وب سایتمون دانلود بکنید. اما دوستانی که هاست دارن domain دارن و این اطلاعات رو دارن حالا میخوان وب سایتشون رو آپلود بکنند زمانی که هاست رو می خرین و پرداختتون رو انجام میدین ایمیلی براتون ارسال میشه یک سری اطلاعات داره این ایمیل ،آدرس Cpanel تون آدرس Control panel تون که معمولا /Cpanel هست این انتها یعنی دامین خودتون /Cpanel ری دایرکت میشه و میاد توی این صفحه وحالا یک IP و یک Port ای در واقع که شما میتونید ازش استفاده بکنید.

ادامه مطلب