نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: تشخیص دقیق هر ip

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض تشخیص دقیق هر ip

سلام و خسته نباشید من یه سایت دارم می خوام درونش کد php بنویسم که ip های اون روز یا هر هفته را تشخیص و بفهمم چند شخص (نفر) به سایت اومدند کد php نوشتنش کاری نداره میگیری میریزی تو دیتابیس ولی خب مشکل من اینجاس با گذشت زمان که تعداد کوئری ها زیاد میشه دیتابیس کند کار میکنه کسی میتونه کمک کنه؟

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    569
    تشکر تشکر شده 
    1,269
    تشکر شده در
    882 پست

پیش فرض پاسخ : تشخیص دقیق هر ip

سلام
    به نظر من آی پی های تکراری رو دیگه یه ردیف جدا براشون تو دیتابیس نذار و فقط یه ستون کنار ستون آی پی بساز به نام تعداد دفعات بازدید و اگر همون آی پی دوباره بازدید کرد به جای INSERT در دیتابیس همون ردیف رو UPDATE کنید و تعداد بازدیدش رو یه دونه ببرید بالا.
    بعدش چون فقط دیتابیس نوشتنی دارید و احتمالاً قرار نیست جایی در صفحات سایت این آی پی ها نمایش داده بشه بهتره از موتور دیتابیس InnoDB که سرعت نوشتن خیلی بهتری در موارد حجیم نسبت به موتور MyISAM داره استفاده کنید.

عضو انجمن k-pax آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    511
    تشکر تشکر شده 
    545
    تشکر شده در
    347 پست

برای راحتی کار میتونی از ابزار آماده استفاده کنی
    گوگل آنالیتیک . وبگذر، پرشین استیت . این امکانان میدن !

بسته به نوع دیتابیستون و تعداد افراد ورودی شاید این سنگین بشه !

البته سنگین هم دارمی تا سنگین ! مثلا برای یک سایت یک میلیون رکورد سنگینه اما برای یه سایت دیگه 10 میلونش هم سنگین نیست ! بستیگی به استفاده از اطلاعات و نحوه بهینه سازی دیتابیستون داره.

سلام
    به نظر من آی پی های تکراری رو دیگه یه ردیف جدا براشون تو دیتابیس نذار و فقط یه ستون کنار ستون آی پی بساز به نام تعداد دفعات بازدید و اگر همون آی پی دوباره بازدید کرد به جای INSERT در دیتابیس همون ردیف رو UPDATE کنید و تعداد بازدیدش رو یه دونه ببرید بالا.
    بعدش چون فقط دیتابیس نوشتنی دارید و احتمالاً قرار نیست جایی در صفحات سایت این آی پی ها نمایش داده بشه بهتره از موتور دیتابیس InnoDB که سرعت نوشتن خیلی بهتری در موارد حجیم نسبت به موتور MyISAM داره استفاده کنید.
    اینجوری تاریخهای ورود از دست میده . مثلا نمیدونه اون ایپی در چه تاریخهای وارد شده !

بهتره برای دیتابستون ستون کمتر بزارید تا حجمش کمتر بشه !
    مثلا فقط ستون id , ip , date بزاری ! البته میتونی ستون برای تششخصی نحوه ورود و یا صفحه فرود رو هم اضافه کنی و همچنین نوع مرورگ و ... اما باعث افزایش حجم دیتابیست میشه
    ویرایش توسط k-pax : September 13th, 2016 در ساعت 09:09
    فروش سرور مجازی NVMe و رم DDR4
    آریوسرور | تلگرام ما : @Ario_Server
    سرور مجازی NVMe ایران

5. تعداد تشکر ها از k-pax به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    569
    تشکر تشکر شده 
    1,269
    تشکر شده در
    882 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط k-pax نمایش پست ها
    اینجوری تاریخهای ورود از دست میده . مثلا نمیدونه اون ایپی در چه تاریخهای وارد شده !
    خب اصولاً تمامی تاریخ های ورود یک آی پی که نباید مهم باشه باید هر بار که ردیف اون آی پی UPDATE میشه تاریخش هم به روز بشه.
    یا مثلاً میشه یه ستون First_Date برای تاریخ اولین بازدید و یه Last_Date برای تاریخ آخرین بازدید تعریف کرد.

بعد فکر نکنم خود تعداد ستون ها بیشتر از Type بهینه ستون ها تاثیر گذار باشه مثلاً 50 تا ستون از نوع BIT مسلماً مشکل کمتری نسبت به 20 ستون از نوع DECIMAL پیش میارن ایشون باید نوع هر ستون هم دقیق بر اساس نیازشون تعیین کنن.
    مثلاً برای تاریخ به نظر من بهتره از Timestamp استفاده کنن چون من مقایسه اش با DateTime رو که مطالعه میکردم ظاهراً DateTime هم کند تره و هم فضای بیشتری از دیتابیس میگیره.
    یا برای ستون آی پی هم به نظرم یه varchar با تعداد کاراکتر 16 تایی کافیه و مشکلی نباید باشه.

7. تعداد تشکر ها ازiHSG به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

وقعا دستتوت درد نکنه چه انجمن عالی هیچ انجمنی به سرعتی که شما پاسخ دادید پاسخ نمیده خیلی ممنون انشالله هر روز در کار هاتون موفق تر باشید
    خیلی ممنون باز من یه سوال دارم هالا بر فرض محال گوگل با اون همه بازدیدش ماله من بود ایا بازم سایت سنگین نمیشه! من قدیما یه مطلبی خودنم تو یه فایل ذخیر میکرد اما اصلا نمی دونم چه طوری و چرا فقط اینو میدونم که میگفت سرعت خوندن یه فایل متنی راحت تر از پایگاه داده است ایا شما اطلاعاتی ندارید ایا این حرف درسته
    بازهم ممنون

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    569
    تشکر تشکر شده 
    1,269
    تشکر شده در
    882 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinshirejoni نمایش پست ها
    وقعا دستتوت درد نکنه چه انجمن عالی هیچ انجمنی به سرعتی که شما پاسخ دادید پاسخ نمیده خیلی ممنون انشالله هر روز در کار هاتون موفق تر باشید
    خیلی ممنون باز من یه سوال دارم هالا بر فرض محال گوگل با اون همه بازدیدش ماله من بود ایا بازم سایت سنگین نمیشه! من قدیما یه مطلبی خودنم تو یه فایل ذخیر میکرد اما اصلا نمی دونم چه طوری و چرا فقط اینو میدونم که میگفت سرعت خوندن یه فایل متنی راحت تر از پایگاه داده است ایا شما اطلاعاتی ندارید ایا این حرف درسته
    بازهم ممنون
    ببینید خب همون گوگل که مثال میزنید مثل من و شما روی یه هاست اشتراکی یا حتی یه سرور مجازی که این کار ها رو نمیکنه گوگل خودش دیتاسنتر شخصی داره یعنی حتی یکی دو تا سرور اختصاصی هم نیست شاید 100 ها سرور اختصاصی ابر کامپیوتر فقط مختص گوگل باشه به همین دلیله که هیچ وقت کم نمیاره چون پردازش بخش های مختلف گوگل بین این همه ابر رایانه تقسیم میشه و مسلماً دیگه نباید هم کندی سرعت داشته باشن

ذخیره در فایل هم روش های مختلفی داره مثل xml و ini و json و... ولی خب همین روش ها هم سرعت خوندن و نوشتن متفاوتی دارن اما کلاً در برنامه تحت وب ذخیره در دیتابیس خیلی اصولی تر و بهتر به نظر میرسه.حالا شاید سرعت نوشتن تو فایل یکم هم بیشتر باشه ولی استفاده بهینه از دیتابیس مطمئن باشید در طولانی مدت بهتره.

10. تعداد تشکر ها از iHSG به دلیل پست مفید

عضو انجمن k-pax آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    511
    تشکر تشکر شده 
    545
    تشکر شده در
    347 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinshirejoni نمایش پست ها
    بازهم ممنون
    نوشت داخل فایل تا زمانی که قایل سنگین نشده باشه خوبه اما وقتی یکم حجم رفت بالا اون موقعه اذیت میشید

در مورد گوگل . همنوجور که دوسمون توضیح دادن سرروهای پرقدرتی داره و از همه مهمتر دیتابیسش هست که از نوع nosql هست و به BigTable معروف هست و مخصوص خودشه . که سرعتی اینچنینی داره .
    بهترنی راه استفاده از همون روشی هست که دوسمتون گفتند .

گوگل تمامی اطلاعات رو ذخیره میکنه . و الان تقریبا تمامی اطلاعات مردم دنیا را داره . از پسورد گرفته تا قرنیه چشمو اثر و انگشت و ... و اصلا هم کند نمیشه !
    فروش سرور مجازی NVMe و رم DDR4
    آریوسرور | تلگرام ما : @Ario_Server
    سرور مجازی NVMe ایران

12. تعداد تشکر ها ازk-pax به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

خیلی ممنون

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    391
    تشکر تشکر شده 
    573
    تشکر شده در
    427 پست

بصورت روزانه ثبت کنید هر آی پی رو با تایخ که بتونید کوپری های متفاوت رو بزنید هفته ، ماه ، سال ، رو داشته باشید .
    چون یه دونه جدول هست و زیادروش کوپری سختی انجام نمیشه مشکلی براتون از نظر کندی پیش نمیاره .
    می تونید بصورت خروجی های جی سان در یک فایل هم نگهداری کنید یا از nosql ها استفاده کنید.
    موفق باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)