صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: مشـکل Server Name در دایـرکت ادمـین

عضو انجمن behnamy01 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    477
    تشکر تشکر شده 
    86
    تشکر شده در
    66 پست

پیش فرض مشـکل Server Name در دایـرکت ادمـین

سلام دوستان، من مشکلی واسم توی دایـرکت ادمـین پیش اومده که اومدم اینجا ازتون بپرسم.
    من چند مـاه پیش دایـرکت ادمـین رو نصب کرده بودم و اون زمـان چون یک دامـنه بیشتر نداشتم و اون هم برای خـود سایت اصـلی بود نه سـایت مدیریـت پنل دایـرکت ادمـین، اون قسمت نصب دایـرکت که میگفت Server Name رو وارد کن همینجوری الـکی همون مقدار پیش فرض server.domain.com رو گذاشتم و NS ها رو هم مقادیر زیر گذاشتم. (این تنظیمات اگر نمـیدونید کجا رو دارم میگم، الان دوباره توی قسمت admin setting پنل admin هم هستش)
    Name Server 1 ns1.domain.com
    Name Server 2 ns2.domain.com
    اگر اشتباه نکنم ( که احتمالا میکنم و بهم بگید این Name server چیه اصلا و کاربردش در دایـرکت ادمـین کجاست) این Name server فقط به این درد میخوره که به جای اینکه از طریق IP در مرورگـر به پنـل دایـرکت ادمـین وصل بشی، بتونی از طریق سـایت هم بهش وصل بشی همچنین فکر کنم ایمیل های "مدیر اصلی" دایـرکت ادمـین هم ببتونه از طریق اون دامنه کار کنه. دیگه نمیدونم چه کاربردی داره. خلاصه ما اومدیم این Name server رو الکی server.domain.com گذاشتیم و چند وقت پیش واسم ایمـیل زیر اومد و از اون موقع دیگه ایمـیل اطلاع رسـانی از سـرور دریافت نمیکنم و از خیلی از مشکلات سـرور با خبر نشده بودم. الان باید چه کار کنم؟ مشکل چی بوده و چجوری حل میشه؟ اینم اضافه کنم که نمیخوام آدرس اصلی سایت رو بعنی server.my-site.com رو عنـوان Name server تنظـیم کنم چون فکر کنم با بررسی reverse DNS Lookup حتی اگر توی سـایت اصلی از cloudflare استفاده کرده باشی ولی اینجا توی زیردامنه server آی-پی سـرور مشخص میشه و مـن اینو نمخوام.

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
    recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:
    my_email@yahoo.com

etry time not reached for any host after a long failure period

------ This is a copy of the message, including all the headers. ------

Return-path: <root@server.domain.com>
    Received: from root by server.domain.com with local (Exim 4.83)

......... ادامه دارد

2. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    60
    تشکر تشکر شده 
    97
    تشکر شده در
    67 پست

پیش فرض پاسخ : مشـکل Server Name در دایـرکت ادمـین

برای اتصال دامین به یک سرور ، نیاز به Name Server هست. که این Name Server هم باید در دامین تعریف بشه و هم در سرور که این اتصال برقرار بشه.
    همچنین ، یک Server Name هم وجود داره که با Name Server متفاوت هست.
    به Server Name ، Hostname هم گفته میشه :
    https://help.directadmin.com/item.php?id=405

اینها اگر به درستی تنظیم نشن ، دامین ها هم تنظیم نمیشن روی سرور ، ایمیل ها به مشکل میخوره و ...

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

شما باید دسترسی پنل دامنه و دایرکت ادمین رو بدید به دوستان تا براتون درست کنن چون فکر نکنم خودتون بتونید اینکارو انجام بدید
    هم در پنل دامنه و هم در دایرکت ادمین تنظیمات باید مثل هم باشن و بهتره که تنظیمات دیفالت دایرکت ادمین تغییر نکنه ، حتی تنظیمات سیستم عامل هم احتمالا باید تغییر کنه

تشکر تشکر کرده 
    477
    تشکر تشکر شده 
    86
    تشکر شده در
    66 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط live نمایش پست ها
    شما باید دسترسی پنل دامنه و دایرکت ادمین رو بدید به دوستان تا براتون درست کنن چون فکر نکنم خودتون بتونید اینکارو انجام بدید
    هم در پنل دامنه و هم در دایرکت ادمین تنظیمات باید مثل هم باشن و بهتره که تنظیمات دیفالت دایرکت ادمین تغییر نکنه ، حتی تنظیمات سیستم عامل هم احتمالا باید تغییر کنه
    من خودم انشـاللـه میتونم، از اولش هم خودم این سـرور رو کانفیـگ کردم و با کنترل پنـل های دیگه ای هم کار کردم و توی اونا مشکلی ندارم فقط توی مفهوم این Server name دایـرکت ادمـین مشکل دارم، الان از دوستان فقط اینجا راهنمایی میخوام. این چیزایی که شما گفتید هم فکر نمیکنم به مشـکل من ربطی داشته باشه، من توی دامنه مشکلی ندارم، این سـرور ماه ها به درستی کار میکرده(این نکته رو مدنظر داشته باشید)، فقط به قول دوستمون Hostname مشکل داره نه دامـنه های معمولی داخل سـرور

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mihanservice نمایش پست ها
    برای اتصال دامین به یک سرور ، نیاز به Name Server هست. که این Name Server هم باید در دامین تعریف بشه و هم در سرور که این اتصال برقرار بشه.
    همچنین ، یک Server Name هم وجود داره که با Name Server متفاوت هست.
    به Server Name ، Hostname هم گفته میشه :
    https://help.directadmin.com/item.php?id=405

اینها اگر به درستی تنظیم نشن ، دامین ها هم تنظیم نمیشن روی سرور ، ایمیل ها به مشکل میخوره و ...
    خب پیشنهاد شما چیه؟ یـک دامنه جدا بـخرم و فقط اختصاصش بدم به کنـترل پنل دایـرکت ادمین؟!

تشکر تشکر کرده 
    477
    تشکر تشکر شده 
    86
    تشکر شده در
    66 پست

Up دوســتان

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    60
    تشکر تشکر شده 
    97
    تشکر شده در
    67 پست

بله. بهترین حالتش این هست که یک دامین خوب از یک رجیسترر خوب خریداری کنید و فقط برای سرور استفاده کنید و باقی دامین ها رو روی اون تنظیم کنیم.
    اینطوری اگر بعدا نیاز به تغییر و جابجایی سرور هم داشته باشید ، فقط کافیه ip دامین اصلی رو تغییر بدید و سایت های دیگه خود به خود روی اون تنظیم میشن.

8. تعداد تشکر ها از mihanservice به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    37
    تشکر شده در
    30 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamy01 نمایش پست ها
    خب پیشنهاد شما چیه؟ یـک دامنه جدا بـخرم و فقط اختصاصش بدم به کنـترل پنل دایـرکت ادمین؟!

سلام
    یک دامنه بخرید . البته دامنه ir استفاده نکنید . دامنه های ارزان هم هستند مثل in یا xyz یا دامنه های دیگر
    بهترین روش هم ساخت آی پی های سرور در پنل دامنه است.
    در صورت جابه جایی هم فقط کافیه در کنترل پنل دامنه آی پی رو تغییر بدید.

یا علی

10. تعداد تشکر ها از alborz94 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    477
    تشکر تشکر شده 
    86
    تشکر شده در
    66 پست

مرسی دوسـتان پس یه دامنه فقط واسه کنـترل پنـل دایـرکت ادمـین میخـرم و خودمو راحت میکنم فقط خیلی هنوز کامل متوجه نشدم این Server Name چی هست و مشـکلم دقیقا چیه؟! هموـون حرفای خودم توی پسـت اول درست بود؟ یعنی موارد زیر:
    گر اشتباه نکنم ( که احتمالا میکنم و بهم بگید این Name server چیه اصلا و کاربردش در دایـرکت ادمـین کجاست) این Name server فقط به این درد میخوره که به جای اینکه از طریق IP در مرورگـر به پنـل دایـرکت ادمـین وصل بشی، بتونی از طریق سـایت هم بهش وصل بشی همچنین فکر کنم ایمیل های "مدیر اصلی" دایـرکت ادمـین هم ببتونه از طریق اون دامنه کار کنه. دیگه نمیدونم چه کاربردی داره.
    __________________________________________________ _________

نقل قول نوشته اصلی توسط mihanservice نمایش پست ها
    بله. بهترین حالتش این هست که یک دامین خوب از یک رجیسترر خوب خریداری کنید و فقط برای سرور استفاده کنید و باقی دامین ها رو روی اون تنظیم کنیم.
    اینطوری اگر بعدا نیاز به تغییر و جابجایی سرور هم داشته باشید ، فقط کافیه ip دامین اصلی رو تغییر بدید و سایت های دیگه خود به خود روی اون تنظیم میشن.
    مرسـی فکر میکنم با راهنمـایی شما انشـالله کامل مشکلم حل بشه با خـرید دامنه و سپـس تغییر Hostname یا همون ServerName و همچنین 2 تا DNS موجود در قسمت admin setting پنـل admin
    فقط یک قسمت صحبت های شما رو بعد از چندبار خوندن پستتون متوجه نشدم، پست قبلیتون رو هم نگاه کردم اشاره ای هم دوباره به همین بحث کردید. منظورتون از باقی دامـین ها دیگه روی این دامنه چیه؟ من یـک دامنه دارم که مـال سـایتی هستش که روی این سـرور دایـرکت ادمـین بوده(همین یک سـایت روی این سـروره) و این دامـنه ربطی به دامنه سـرور نداشته و من ServerName رو server.domain.com زده بودم وخیلی وقته سـایت و سـرور به درسـتی دارن کارمیکنن، الانم یک دامـنه دیگه بخرم فکـرنمیکنم اصلا هیـچ تغییری واسه دامـنه اون سایت پیـش بیاد. منظورتون از اینکه میگید باقی دامین ها رو روی اون تنظیم کنید چیه؟
    و باقی دامین ها رو روی اون تنظیم کنیم.
    اینها اگر به درستی تنظیم نشن ، دامین ها هم تنظیم نمیشن روی سرور

تشکر تشکر کرده 
    477
    تشکر تشکر شده 
    86
    تشکر شده در
    66 پست

UP...

تشکر تشکر کرده 
    477
    تشکر تشکر شده 
    86
    تشکر شده در
    66 پست

Up دوســتان

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)