امروز می خواهم دو ویژگی جدید ارایه شده در Bing Webmaster Tools را معرفی کنم.اولین ویژگی ابزار Malware که به شما کمک می کند تا سایت خود را از لحاظ وجود بدافزارها ارزیابی و پاک سازی کنید.این ابزار از بخش Reports & Data در دسترس است.اما دومین ویژگی Geo Targeting نام دارد و باعث می شود موتور جستجوی بینگ ارائه اطلاعاتی که برای یک منطقه جغرافیایی خاص مشخص کرده اید را برای کاربران همان ناحیه مورد هدف و نمایش دهد. این ابزار نیز از زیر بخش Configure my Site قابل تنطیم است. اجازه بدهید نگاهی نزدیک تر به آنها بیاندازیم .

Malware
مدتی پیش بود که گزارشی در مورد نمایش ۵ برابری تروجان ها درنتایج بینگ نسبت به گوگل انتشار یافت و این یعنی کاربرانی که ازموتور جستجوی بینگ استفاده می کنند در معرض خطر بیشتری قرار دارند.این می تواند برای مایکروسافت خیلی بد باشد اما آنها خیلی زود دست بکار شدند و اکنون ابزار Malware را برای مقابله و تامین امنیت سایت ها در اختیار مدیران قرار داده اند.

هر روز هزاران وب سایت افراد مختلف همانند خودتان مورد تهاجم بدافزارها قرار می گیرند. گاهی اوضاع خیلی بدتر می شود و توزیع کننده تروجان یا هکر کنترل سایت را بدست می گیرد و این برای بازدیدکنندگان بسیار خطرناک است. بینگ با اسکن و بررسی صفحات آلوده شده که به صورت خواسته یا ناخواسته در خدمت بدافزارها مخرب قرار گرفته اند سعی دارد نتایج خود را سالم تر کند.

اگر در بخش اطلاع رسانی پیامی مبتنی بر وجود بدافزار در سایت خود مشاهده کردید بلافاصله اقدام به درخواست ارزیابی malware re evaluation کنید تا بینگ سایت شما را بررسی و مشکلات امنیتی شما را گزارش کند. اگر نسبت به این هشدارها بی تفاوت باشید به سادگی از نتایج جستجو حذف خواهید شد.

Geo Targeting
همانطور که گفتم این ابزار باعث می شود تا بینگ باتوجه به محل جغرافیایی کاربر٬ آنها را به بخش خاصی از سایت شما هدایت کند. در حالی که در دیگر ابزارهای مدیریتی شما فقط می توانید سطح اصلی سایت خود را برای این کار سفارشی کنید در عوض بینگ اجازه می دهد تا بخش های مختلفی از سایت را برای ملیت های گوناگون در نظربگیرد. اکنون می توانید Geo-Targeting را برای سطوح زیر درسایت خود تنظیم کنید:

domain : این گزینه به شما اجازه می دهد تا کل دامنه را برای یک کشور خاص درنظربگیرید. البته این فقط برای دامنه های سطح بالا مانند com, .org, .net. وهمچنین دامنه های کشورهای ccTLD در دسترس است.

subdomain : این گزینه خوبی است که به شما اجازه می دهد کل یک زیردامنه را برای منطقه جغرافیای خاص مشخص کنید. برای مثال می توانید http://nl.example.com را برای مردم هلند در نظر بگیرید.

directory: در این سطح قادرهستید دایرکتوری تعیین شده ای را برای افراد یک ملیت نمایش دهید. به عنوان مثال اگر من http://www.example.com/italy/ را در Geo-Targeting و سطح directory معرفی کنم تمام صفحات این پوشه برای مخاطبین ایتالیایی در نظر گرفته می شود.

page level: انعطاف پذیری بیشتری می خواهید؟ تعیین منطقه جغرافیایی حتی برای صفحاتی خاص نیز در دسترس است. ارزش این سطح در این است که می توانید صفحه سرنوشت ساز landing page را با توجه به هر ملیت طراحی و نمایش دهید. این واقعا عالی است.

دقت کنید سطح های Geo-Targeting را باید به ترتیب اولیت page > folder > subdomain > domain تعیین و اعمال کنید.

شما باید از ویژگی جغرافیایی با هدف نمایش تمام و یا بخشی از وب سایت برای مخاطبین در یک کشور خاص استفاده کنید این علاوه بر رشد تجارت شما از طرفی یک سیگنال قوی برای بینگ محسوب می شود و در رتبه بندی نقش مهمی دارد. بنابراین همین امروز دست بکار و مطمئن شوید از Geo-Targeting به طور مفید و سودمند بهره می برید .