صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 50

موضوع: به دنبال طرح رجیستری: خداحافظی موبایل‌های «آیفون» با ایرانیان

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,245
    تشکر تشکر شده 
    1,541
    تشکر شده در
    882 پست

پیش فرض پاسخ : به دنبال طرح رجیستری: خداحافظی موبایل‌های «آیفون» با ایرانیان

یک بازی مشخص ، از قبل برنامه ریزی شده و تکراری ، اینبار بر سر اپل ، یکی از پرفروش ترین شرکت های تکنولوژی در ایران!
    هیچ اتفاق خاصی نمیفته
    به زودی (کمتر از 2-3 هفته اینده) خبری در همه جا ثبت میشه که 1 الی 3 نماینده اپل رسما شروع به فعالیت کردن.
    یک آغازاده ، سرمایشو برده سمت محصولات اپل... تعداد بسیار بالایی خرید کرده و منتظره طرح اجرا بشه و ایشو به عنوان نماینده رسمی اپل محصولات رو بریزن تو بازار!
    مگه میشه نماینده باشه!؟
    بله میشه. تعداد بالا خرید میکنه از کشورهای دیگه ، وارد ایران میکنه ، گمرکی میده (مثلا!!!) و کارشم کاملا قانونی میشه میاره تو ایران محصولات رو
    از نظر اپل ایشون نماینده نیست. ولی از نظر دولت ما ، نماینده هست!
    و مطمئن باشید بیش از 2 الی نهایتا 3 شرکت بیشتر محصولات اپل رو نمیتونن وارد کنن... دلیلش هم این هست که باید انحصار باشه! از ریشه این طرح به همین دلیل بوده...

نگران نباشید. فعلا اپل نخرید تا آقا زاده ها دکون رو باز کنن :-)

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ldda company نمایش پست ها
    در حال حاضر هیچ چیزی رو نمیشه با قاطعیت تمام گفت . چون اصلا همچین امکانی وجود نداره که در این زمان به خصوص بشه نظر 100 درصد داد ...
    تنها شواهدی که داریم این هست که ظاهرا نه تنها برند اپل ، بلکه برند های چینی هم که از راه هنگ کنگ و دبی و امارات وارد کشور میشدن هم الان دیگه جایی برای تجارت نخواهند داشت . منتهی یه مورد مهم رو فراموش نکنید دوستان ، اونم اینکه این وضع با به وجود اومدن نمایندگی برند های مختلف از هر جای دنیا ، رفع و رجوع خواهد شد . اما از اونجایی که دولت آمریکا با کشور عزیزمون مشکل داره ، پس با ضریب احتمال بالا میشه با این دید به قضیه نگاه کرد که برند اپل تا چند وقت دیگه به طور کامل از بازار کشور حذف خواهد شد . مگر اینکه اقدام به زدن نمایندگی رسمی در ایران کنه ...

الان جای سوال دیگه ای هم که برای من به وجود اومده ، این هست که لپ تاپ های سیم کارت خور برند های خوب و با کیفیت چینی هم دیگه نمیشه وارد کرد . و همچنین لومیا های مایکروسافت یا نکسوس هایی که خود گوگل بدون مشارکت شرکت دومی تولید کنه . چون هیچکدوم از این شرکت ها در کشور ما نمایندگی رسمی ندارن . اما دوستان بار هم بیاید با این دید به این موضوع نگاه کنید که اگر این شرکت ها و برند ها در ایران دارای نمایندگی بشن ، صد در صد به نفع من و شما مصرف کننده هست . چون اونطوری خیلی از مشکلات رایجی که در بازار گوشی های هوشمند برند های بدون نمایندگی وجود داره ، عملا از بین خواهد رفت ...

دوست من نمایندگی بیاد داخل ایران صد در صد خوبه1 هیچ کس با این موضوع مخالف نیست
    منتها شرکت های آمریکایی نمیتونن در ایران فعالیت کنن. هرچی هم که بازار داشته باشن!
    مگه بانک ها بدشون میاد پول نفت ایران داخلشون باشه!؟ و با ایران کار کنن؟ مگه ایران کم سود داره براشون؟
    چرا کار نمیکنن؟ چون دولت چنان جریمه ای در نظر میگیره که با ایران که هیچ ، کلا بهشون بگن با کل خاورمیانه هم نمیتونید فعالیت کنید میگن چشم!

اینکه بیایم محصولاتشون رو غیر مجاز کنیم تا به فکر بیفتن داخل کشورمون نمایندگی بزنن میشه راه حل!؟!؟!؟!

2. تعداد تشکر ها از m_dg_farari به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,237
    تشکر تشکر شده 
    265
    تشکر شده در
    185 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m_dg_farari نمایش پست ها
    یک بازی مشخص ، از قبل برنامه ریزی شده و تکراری ، اینبار بر سر اپل ، یکی از پرفروش ترین شرکت های تکنولوژی در ایران!
    هیچ اتفاق خاصی نمیفته
    به زودی (کمتر از 2-3 هفته اینده) خبری در همه جا ثبت میشه که 1 الی 3 نماینده اپل رسما شروع به فعالیت کردن.
    یک آغازاده ، سرمایشو برده سمت محصولات اپل... تعداد بسیار بالایی خرید کرده و منتظره طرح اجرا بشه و ایشو به عنوان نماینده رسمی اپل محصولات رو بریزن تو بازار!
    مگه میشه نماینده باشه!؟
    بله میشه. تعداد بالا خرید میکنه از کشورهای دیگه ، وارد ایران میکنه ، گمرکی میده (مثلا!!!) و کارشم کاملا قانونی میشه میاره تو ایران محصولات رو
    از نظر اپل ایشون نماینده نیست. ولی از نظر دولت ما ، نماینده هست!
    و مطمئن باشید بیش از 2 الی نهایتا 3 شرکت بیشتر محصولات اپل رو نمیتونن وارد کنن... دلیلش هم این هست که باید انحصار باشه! از ریشه این طرح به همین دلیل بوده...

نگران نباشید. فعلا اپل نخرید تا آقا زاده ها دکون رو باز کنن :-)
    با وجود تمام موافقتی که با سخنان شما داشتم اما در بعضی نکات مخالف هستم ...
    مهمترینش هم اینکه ، بر فرض مثال که این اتفاق رخ بده . پس عملا باید ساخت اپل آیدی و برنامه های اپ استور اپل برای هموطنان ما هموار و راحت بشه و همچنین نام کشور ایران هم در سیستم جامع اپل و در سایت این شرکت ثبت بشه و بیانیه ای هم به همراه اون در خبرگذاری های خارجی که مربوط به اپل هستن ، پخش بشه ...

پس این اتفاقات عملا نمیتونه رخ بده . با کمی هوشیار بودن میشه تفاوت نمایندگی Fake و اصلی رو درک کرد . اونم در شرایطی که الان به وجود اومده ...

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,245
    تشکر تشکر شده 
    1,541
    تشکر شده در
    882 پست

با وجود تمام موافقتی که با سخنان شما داشتم اما در بعضی نکات مخالف هستم ...
    مهمترینش هم اینکه ، بر فرض مثال که این اتفاق رخ بده . پس عملا باید ساخت اپل آیدی و برنامه های اپ استور اپل برای هموطنان ما هموار و راحت بشه و همچنین نام کشور ایران هم در سیستم جامع اپل و در سایت این شرکت ثبت بشه و بیانیه ای هم به همراه اون در خبرگذاری های خارجی که مربوط به اپل هستن ، پخش بشه ...

پس این اتفاقات عملا نمیتونه رخ بده . با کمی هوشیار بودن میشه تفاوت نمایندگی Fake و اصلی رو درک کرد . اونم در شرایطی که الان به وجود اومده ...
    دوست من اگر توجه کنید بنده عرض کردم ، این شرکت(هایی) که قراره بیان و فعالیت کنن به نام نمایندگی اپل ، نماینده اپل نیستن! بلکه مشتی دلال هستن که جنس رو از جای دیگه میخرن و به ما میفروشن
    حالا در کنارش ، قطعاتش رو هم میخرن ، 4 تا رو هم اموزش میدن (یوتیوب زنده باشه!) و تعمیرات هم میکنن
    به خودشونم میگن نمایندگی. از لحاظ اپل هیچ مشروعیتی ندارن. ولی دولت ما اینا رو مشروع میدونه و اجازه میده فعالیت کنن! (فرق است بین قوانین کشور ما و قوانین دنیا.... اینجا ایرانه!!)
    کاربر هم میدونه که فیک ان... همونطور که طی همه ی این سالها هم میدونستن کسانی که میگن "ما نماینده اپل هستیم" دروغ میگن و صرفا فروشنده ان! ولی کسی مشکلی باهاش نداشته و فروش محصولات اپل هم روز به روز رشد کرده...

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,237
    تشکر تشکر شده 
    265
    تشکر شده در
    185 پست

دوست من نمایندگی بیاد داخل ایران صد در صد خوبه1 هیچ کس با این موضوع مخالف نیست
    منتها شرکت های آمریکایی نمیتونن در ایران فعالیت کنن. هرچی هم که بازار داشته باشن!
    مگه بانک ها بدشون میاد پول نفت ایران داخلشون باشه!؟ و با ایران کار کنن؟ مگه ایران کم سود داره براشون؟
    چرا کار نمیکنن؟ چون دولت چنان جریمه ای در نظر میگیره که با ایران که هیچ ، کلا بهشون بگن با کل خاورمیانه هم نمیتونید فعالیت کنید میگن چشم!

اینکه بیایم محصولاتشون رو غیر مجاز کنیم تا به فکر بیفتن داخل کشورمون نمایندگی بزنن میشه راه حل!؟!؟!؟!
    بدون شک این کار که بخوایم با چنین روشی اونا رو مجبور به احداث نمایندگی کنیم ، درست نیست . اما من میگم روی دیگه سکه رو هم ببینیم . اینکه این مرض قاچاق که سالهاست ریشه خودش رو در زندگی ملت ما محکم کرده ، از بین میره و از شر یکی از پر مصیبت ترین راه فساد اقتصادی راحت میشیم . ضمن اینکه یک درصد هم احتمال بدید که شرکت هایی مثل کمپاین های چینی و اپل هم بیان و نمایندگی توی کشور بزنن ...
    اما شخصا نظرم اینه که وقتی شرکتی حاضر نباشه به یک کشور خدمات رسانی کنه ، پس چه بهتر که مردم اون کشور هم از اون برند استفاده نکنن . هر چقدر هم که اون برند پیشرفته و بزرگ باشه . چنین برندی اگر نخواد خدمات رسانی کنه به ملت ما ، از نظر من ، همون بهتر که از سر راه صنعت انفوماتیک کشور کنار بره ...

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط m_dg_farari نمایش پست ها
    دوست من اگر توجه کنید بنده عرض کردم ، این شرکت(هایی) که قراره بیان و فعالیت کنن به نام نمایندگی اپل ، نماینده اپل نیستن! بلکه مشتی دلال هستن که جنس رو از جای دیگه میخرن و به ما میفروشن
    حالا در کنارش ، قطعاتش رو هم میخرن ، 4 تا رو هم اموزش میدن (یوتیوب زنده باشه!) و تعمیرات هم میکنن
    به خودشونم میگن نمایندگی. از لحاظ اپل هیچ مشروعیتی ندارن. ولی دولت ما اینا رو مشروع میدونه و اجازه میده فعالیت کنن! (فرق است بین قوانین کشور ما و قوانین دنیا.... اینجا ایرانه!!)
    کاربر هم میدونه که فیک ان... همونطور که طی همه ی این سالها هم میدونستن کسانی که میگن "ما نماینده اپل هستیم" دروغ میگن و صرفا فروشنده ان! ولی کسی مشکلی باهاش نداشته و فروش محصولات اپل هم روز به روز رشد کرده...
    اما بازم من مخالف هستم . اونم به این خاطر که تو همه این سالها ، درسته که میدونستن نمایندگی اپلی در کار نیست ، اما از الان دیگه قرار هست نماینده رسمی وارد عرصه بشه و نماینده رسمی هم به این معنا هست که باید مورد تایید بازار جهانی و شرکت اصلی سازنده و در کنارش مورد تایید کشور ما باشه . نمیشه که مورد اول رو نادیده گرفت و نمایندگی احداث کرد . من میگم اگر نمایندگی حتی همون آغا زاده ها هم بخوان بیان بزنن ، باید با اجازه از خود شرکت اپل این کار رو بکنن و در غیر این صورت تحت هر شرایطی ، نمیشه اسمش رو گذاشت نمایندگی ...

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,245
    تشکر تشکر شده 
    1,541
    تشکر شده در
    882 پست

بدون شک این کار که بخوایم با چنین روشی اونا رو مجبور به احداث نمایندگی کنیم ، درست نیست . اما من میگم روی دیگه سکه رو هم ببینیم . اینکه این مرض قاچاق که سالهاست ریشه خودش رو در زندگی ملت ما محکم کرده ، از بین میره و از شر یکی از پر مصیبت ترین راه فساد اقتصادی راحت میشیم . ضمن اینکه یک درصد هم احتمال بدید که شرکت هایی مثل کمپاین های چینی و اپل هم بیان و نمایندگی توی کشور بزنن ...
    اما شخصا نظرم اینه که وقتی شرکتی حاضر نباشه به یک کشور خدمات رسانی کنه ، پس چه بهتر که مردم اون کشور هم از اون برند استفاده نکنن . هر چقدر هم که اون برند پیشرفته و بزرگ باشه . چنین برندی اگر نخواد خدمات رسانی کنه به ملت ما ، از نظر من ، همون بهتر که از سر راه صنعت انفوماتیک کشور کنار بره ...
    حرف شما درست. من به هیچ عنوان با قاچاق موافق نیستم! منتها این راه جلوگیری از قاچاق نیست
    یعنی در واقع هست (ظاهرا) ولی خوب طرحی که پیاده میشه ، صرفا جهت انحصاری کردن این قاچاق هست! یعنی یک سری افراد خاص بتونن به صورت قانونی قاچاق کنن!!!
    الان اگه 10 هزار نفر از این قاچاق نون میخورن (که درست نیست! من موافق نیستم باهاش) ، در آینده صرفا تعداد انگشت شماری بخورن (و البته بقیه هم در کنار کبابی که این آغازاده ها میخورن ، یه لیسی به استخون بزنن)
    همونطور که طرح یارانه ها شد
    همونطور که خیلی دیگر از طرح ها شد!
    اسم و شرح طرح بسیار سودمند هست! منتها هدف خرابه از ریشه...
    میخواین جلوی قاچاق رو بگیرین!؟ لب مرز بگیرین... بودجه یه سری سازمان ها رو که هم من میدونم چیه هم شما ، حد اقل بیارید تو بودجه مملکت!! (نه که کلا یک سری از سازمان ها بودجشون از بودجه دولت و مملکت جدا باشه و اصلا معلوم نباشه چه پولی میره توش و از کجا میره!!!) شاه راه های قاچاق که در دست یک سری سامان ها هست رو ببندید! این راهش نیست!
    بیش از این در این مورد صحبت نمیکنم... سیاسی میشه تاپیک حذف میشه

==
    در مورد عدم استفاده از محصولات تحریم شده ، در این مورد نظر شخصی هست و هرکس نظری داره...
    چون ما داخل ایران هستیم ، دلیلی نداره نتونیم از همه تکنولوژی ها استفاده کنیم.
    نمونه داخلی داره!؟ معرفی کنید استفاده کنیم!

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اما بازم من مخالف هستم . اونم به این خاطر که تو همه این سالها ، درسته که میدونستن نمایندگی اپلی در کار نیست ، اما از الان دیگه قرار هست نماینده رسمی وارد عرصه بشه و نماینده رسمی هم به این معنا هست که باید مورد تایید بازار جهانی و شرکت اصلی سازنده و در کنارش مورد تایید کشور ما باشه . نمیشه که مورد اول رو نادیده گرفت و نمایندگی احداث کرد . من میگم اگر نمایندگی حتی همون آغا زاده ها هم بخوان بیان بزنن ، باید با اجازه از خود شرکت اپل این کار رو بکنن و در غیر این صورت تحت هر شرایطی ، نمیشه اسمش رو گذاشت نمایندگی ...

بله نمیشه گذاشت نمایندگی. و نمایندگی هم نیستن!
    منتها اینجا ایرانه و قانون ایران میگه شما گمرکی بده ، کلا نمایندگی گه چه عرض کنم ، خود بیل گیتسی شما!!!

8. تعداد تشکر ها از m_dg_farari به دلیل پست مفید

عضو دائم viasky آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    901
    تشکر تشکر شده 
    4,782
    تشکر شده در
    2,967 پست

بدون تعارف من ترجیح میدم پول تو جیب قاچاقچی بره
    چرا؟
    روند کی شدن یک‌محصول تا رسیدن کالای این مدلی به دست شما
    به راحتی ۳‌دست می چرخه
    یعنی این جنس داره به ۳ خانواده نان میده
    که البته اکثر این افراد انسان های کم در آمد یا مرز نشین هستند
    در پایان‌کالا ارزون تر از این طرح هم به دست شما میرسه
    قبل از خرید شما هم چند دست می چرخه و باز به چند نفر نان میرسه!
    حلالشون باشه
    چون‌محصولی که میارن باعث بی کارشدن مردم نمیشه
    تازه اشتغال زایی هم میکنه
    اما این طرف خیلی از خانواده ها و بی نان میکنه
    پول جمع میشه در جیب یک نفر
    بی کاری به بار میاره(قانونی و غیر قانونی)
    کالا هم گرون به دست شما خواهد رسید
    من ترجیح میدم اون دسته اول بخورن و نوش جانشون
    اما دسته دوم...
    لطفا بجای قانونی یکم هم انسانی به موضوع نگاه کنید
    من یه چیزایی و از نزدید دیدم که خیلی ناراحت کننده بوده...
    موفق باشید
    گت
    Www.Viasky.Net Web Hosting , VPS , Dedicated Server , Colocation , ccTLD Domains, Official Partner of cPanel
    Phone : +306949433380 , Registered Code: #51212 , European VAT Number: #165736249 , Telegram: @irvsk

10. تعداد تشکر ها از viasky به دلیل پست مفید

عضو انجمن softlayer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    322
    تشکر تشکر شده 
    1,313
    تشکر شده در
    1,105 پست

دیجی کالا در این زمینه مقاله ای قرار داده:
    https://mag.digikala.com/%D9%85%D9%8...6c8128316eb6e1
    فروش سرورمجازی از سراسر اروپا و آمریکا همراه با آنتی دیداس سخت افزاری رایگان
    بیش از 8 سال سابقه کاری و دارای نماد اعتماد الکترونیکی

WWW.MAHTAONLINE.IR

عضو انجمن farshid17 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    211
    تشکر شده در
    168 پست

پیشنهاد می کنم بحث بسته بشه خیلی دار کش میاد

عضو دائم viasky آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    901
    تشکر تشکر شده 
    4,782
    تشکر شده در
    2,967 پست

اجرای طرح رجیستری تلفن همراه به تعویق افتاد / بازار آیفون به حالت عادی در می آید

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات از اجراء شدن طرح رجیستری تلفن همراه پس از هماهنگی لازم بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا اجرایی خبر داد.

هنوز مقدمات لازم براي اجراي طرح رجيستري تلفن همراه مهيا نشده است و قطعاٌ قبل از اجراي طرح اطلاع رساني لازم انجام خواهد شد.
    {در خصوص گوشي هاي خريداري شده توسط مردم قبل از اجراي نهايي طرح مذكور} براي تلفن هاي تهيه شده قبل از اجراي طرح مشكلي پيش نمي آيد و محدوديت هاي مورد نظر طرح شامل گوشي هايي مي شود كه پس از اجراي طرح وارد كشور مي شوند و جاي نگراني براي مردم ندارد.

اقتصاد آنلاین
    ویرایش توسط viasky : July 23rd, 2016 در ساعت 13:42
    Www.Viasky.Net Web Hosting , VPS , Dedicated Server , Colocation , ccTLD Domains, Official Partner of cPanel
    Phone : +306949433380 , Registered Code: #51212 , European VAT Number: #165736249 , Telegram: @irvsk

14. تعداد تشکر ها ازviasky به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    2,675
    تشکر تشکر شده 
    6,577
    تشکر شده در
    3,502 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط viasky نمایش پست ها
    اجرای طرح رجیستری تلفن همراه به تعویق افتاد / بازار آیفون به حالت عادی در می آید

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات از اجراء شدن طرح رجیستری تلفن همراه پس از هماهنگی لازم بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا اجرایی خبر داد.

هنوز مقدمات لازم براي اجراي طرح رجيستري تلفن همراه مهيا نشده است و قطعاٌ قبل از اجراي طرح اطلاع رساني لازم انجام خواهد شد.
    {در خصوص گوشي هاي خريداري شده توسط مردم قبل از اجراي نهايي طرح مذكور} براي تلفن هاي تهيه شده قبل از اجراي طرح مشكلي پيش نمي آيد و محدوديت هاي مورد نظر طرح شامل گوشي هايي مي شود كه پس از اجراي طرح وارد كشور مي شوند و جاي نگراني براي مردم ندارد.

اقتصاد آنلاین

عجب! به مردم شوک می دهند بعد باعث اضطراب مردم می شوند بعد می گویند مشکلی نیست؟!

واقعا جالب است یک روز می گویند حتما 5 روز دیگر استارت خواهد شد و الان می گویند هنوز آماده نیست! تکلیفشون با خودشون روشن نیست.

دغدغه اصلی ما مردم اقای روحانی و مسئولینشون هستند.

16. تعداد تشکر ها ازYas-Host به دلیل پست مفید

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)