صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: تلگرام از کجا شماره هایی که من 2 سال پیش حذف کردم داره ؟؟؟ (درخواست راهنمایی)

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    تشکر شده %1$s بار در 1 پست

پیش فرض تلگرام از کجا شماره هایی که من 2 سال پیش حذف کردم داره ؟؟؟ (درخواست راهنمایی)

سلام خسته نباشید.

بچه ها این تلگرام از کجا شماره های منو میاره؟؟ مثلا الان پیغام داده فلانی عضو تلگرام شد. این فلانی که میگه من حدافل 2 سال پیش شمارشو جذف کرده بودم از گوشیم این از کجا آورده؟

شاید بگین اون شخص شمارت رو سیو داره و واسه همین بهت پیام اومده اما خب اینجوری نیست چون اون شخص رو با اسمی نشون میده که من 2 سال پیش سیو کرده بودم ... ینی حتما اون شماره یه جایی موجوده صددرصد که تلگرام ازش داره استفاده میکنه .

تنها جایی که به ذهنم میرسه جیمیلی هست که به گوشی متصل کردم اما اونو هم وقتی میرم توی جیمیل و روی Contact کلیک میکنیم چیزی نشون نمیده ... لطفا اگر جای دیگه ای رو میشناسین که ممکنه شماره های من به صورت آنلاین ذخیره شده باشه بگید بهم

مهم: 2 سال پیشی که اشاره میکنم بهش یعنی قبل اینکه تلگرام رو بشناسم حتی ! ینی شماره هام رو بعد از نصب تلگرام و آپلود شدن شماره هام روی تلگرام حذف نکردم که بگیم روی سرور تلگرام مونده! هرکجا که سیو شده باشه من قبل از اولین نصب تلگرام پاکش کرده بودم
    ویرایش توسط rojhanweb : June 23rd, 2016 در ساعت 01:24

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    71
    تشکر تشکر شده 
    260
    تشکر شده در
    156 پست

پیش فرض پاسخ : تلگرام از کجا شماره هایی که من 2 سال پیش حذف کردم داره ؟؟؟ (درخواست راهنمایی)

این یکی از ایرادات تلگرام است. متاسفانه شماره های قبلی را نگه میدارد! ولو اینکه از Contacts گوشی خود حذفشان کرده باشید. مکان نگه داری هم سرور تلگرام است. به عبارتی، تلگرام در مورد اضافه کردن شماره ها به Contact list خودش، با دفتر تلفن گوشی Sync میشود، امّا در مورد حذف شماره ها Sync نمیشود!!
    تنها راه این است که آن شماره ها را از داخل خود تلگرام حذف کنید. بدین صورت که روی شخص مورد نظر در قسمت Contacts میزنید، سپس در بالای قسمت چت تلگرام، روی اسم فرد مورد نظر میزنید تا پروفایلش ظاهر شود. سپس از منوی کنار پروفایل، گزینه Delete را میزنید.

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در

پیش فرض پاسخ : تلگرام از کجا شماره هایی که من 2 سال پیش حذف کردم داره ؟؟؟ (درخواست راهنمایی)

نقل قول نوشته اصلی توسط mri_6889 نمایش پست ها
    این یکی از ایرادات تلگرام است. متاسفانه شماره های قبلی را نگه میدارد! ولو اینکه از Contacts گوشی خود حذفشان کرده باشید. مکان نگه داری هم سرور تلگرام است. به عبارتی، تلگرام در مورد اضافه کردن شماره ها به Contact list خودش، با دفتر تلفن گوشی Sync میشود، امّا در مورد حذف شماره ها Sync نمیشود!!
    تنها راه این است که آن شماره ها را از داخل خود تلگرام حذف کنید. بدین صورت که روی شخص مورد نظر در قسمت Contacts میزنید، سپس در بالای قسمت چت تلگرام، روی اسم فرد مورد نظر میزنید تا پروفایلش ظاهر شود. سپس از منوی کنار پروفایل، گزینه Delete را میزنید.
    نه نه اشتباه نکنید . 2 سال پیش تلگرام کجا بود ! به هیچ وجه به تلگرام یا وایبر یا ... ربطی نداره . همه چیز به این جیمیل لعنتی گوشی مربوطه که همه چی رو سینک میکنه روی سرورهاش ! مشکل هرچی هست از اینه تلگرام فقط از این استفاده میکنه برای اولین بار (دفه های بعدی اره حرف شما درسته اما این شماره رو من زمانی پاک کردم که تازه وایبر مد شده بود. تلگرام نبود اصلا)

5. تعداد تشکر ها ازrojhanweb به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    71
    تشکر تشکر شده 
    260
    تشکر شده در
    156 پست

مگر تلگرام به جیمیل وصل میشود؟ امکان استفاده برنامه های شخص ثالث(غیر از برنامه های گوگل) از Contacts اکانت Gmail شما تنها در صورتی ممکن است که شما امکان دسترسی به آن برنامه شخص ثالث را به اطلاعات جیمیل داده باشید. مثلا در Facebook و Linkedin در تنظیماتشان تنظیم کنید که Contacts ایمیلتان به Contacts آنها وصل شود و افرادی که در Contacts ایمیلتان هستند، به Contcats فیسبوک یا Linkedin بیاید و در صورتی که در Facebook یا LinkedIn هم باشند، آنها را برایتان پیدا کند. امّا همین ها هم سر خود به اکانت ایمیلتان وصل نمیشوند، بلکه وقتی دکمه مربوط به این کار را در فیسبوک بزنید پنجره Login جی میل می آید و باید لاگین کرده و به Facebook به عنوان برنامه شخص ثالث دسترسی بدهید. امّا من هیچ قسمتی در تلگرام نمیبینم که برای اتّصال به Gmail باشد. بنابراین مربوط به Gmail نیست. برای اطمینان، تنظیمات

فقط در صورتی حرف شما درست است که با توجّه به اینکه Android این امکان را دارد که محتویات Contacts گوشی شما را با Contacts اکانت Gmail شما Sync کند، در حال حاضر این تنظیم در گوشی شما فعال است و دفتر تلفن گوشی شما با Gmail همگام سازی میشود. در این صورت نام این اشخاص در دفتر تلفن گوشی از طریق Gmail مجددا اضافه شده و در نتیجه در تلگرام و حتّی WhatsApp هم می آیند. برای بررسی، تنظیمات Google Settings و Contacts گوشی را بررسی کنید و تیک گزینه همگام سازی Contacts با Gmail را بردارید.
    ویرایش توسط mri_6889 : June 23rd, 2016 در ساعت 12:10

7. تعداد تشکر ها از mri_6889 به دلیل پست مفید

rdp

عضو انجمن SaeedFazlollahzadeh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rojhanweb نمایش پست ها
    نه نه اشتباه نکنید . 2 سال پیش تلگرام کجا بود!
    https://en.wikipedia.org/wiki/Telegram_(software)
    Initial release: August 2013
    تقریبا 34 ماه پیش (2 سال و 10 ماه پیش)

9. تعداد تشکر ها از SaeedFazlollahzadeh به دلیل پست مفید

عضو انجمن Raymvnd آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    779
    تشکر تشکر شده 
    576
    تشکر شده در
    399 پست

درود...این شماره های گوشی توی جیمیل ذخیره میشه اگه به قسمت مخاطبین سر بزنید میبینی که به جیمیل ست شده و هر شماره ای باشه در جیمیل ذخیره میشه ...این ربطی به تلگرام نداره...
    برنامه نویسی ارکید
    https://orchiddev.ir
    طلاهاست

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    586
    تشکر تشکر شده 
    980
    تشکر شده در
    668 پست

سلام
    تلگرام contact خودش رو داره و برای پاک کردن شماره باید از contact تلگرام نیز پاک کنید.

عضو انجمن persiancoder آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    314
    تشکر تشکر شده 
    546
    تشکر شده در
    361 پست

دوستان من هم یک مشکل مشابه دارم. که توی این تصویر به وضوح میبینید:

این Name Hidden ها Contact هایی هستند که من حذف کردم و کلا توی گوشیم ذخیره نبودن فقط توی تلگرام ذخیره بودن که همونجا هم حذفشون کردم.
    توی ویندوز و اندروید نشون داده نمیشن ! اما توی iOS یه لیست بلند بالا Name Hidden دارم که روی اعصابمه
    طراحی قالب وردپرس | طراحی وب‌سایت | طراحی گرافیک | تبدیل PSD به WP
    تماس با من: i.alivakili@gmail.com ، 0912 932 8839 ، تلگرام: redgraphic@

13. تعداد تشکر ها از persiancoder به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    71
    تشکر تشکر شده 
    260
    تشکر شده در
    156 پست

بطور کلّی این سیستم Contacts تلگرام روی اعصاب است.

مثلا اگر اسم شخصی را در دفتر تلفن گوشی اضافه کرده باشم و بعد آن را از دفتر تلفن حذف کنم، باز هم تلگرام آن را به دفتر تلفن گوشی اضافه میکند در حالی که واتس اپ آن را از Contacts خودش هم حذف میکند. حال اگر من این شخص را دوباره به دفتر تلفن گوشی اضافه کنم، دو تا Contact از این شخص دارم یکی مال تلگرام و یکی هم مال دفتر تلفن گوشی. تازه گوشی من اندرویدی است.

کلّا Contacts تلگرام بجای اینکه خود را با دفتر تلفن گوشی Sync کند، دفتر تلفن گوشی را با خودش Sync میکند!! چرا؟؟ چظوری میشه جلوشو بگیریم؟ الان بخاطر همین موضوع و مشکل تلگرام دفتر تلفن گوشی من دچار سربار شده. اسم یک شخص سه بار در گوشی من آمده.

من اصلا نمیدانم چرا از بین این همه پیام رسان خوب که وجود دارد، مردم پس از Viber با وجود نداشتن امکان تماس صوتی به سراغ Telegram رفتند. همچنین معلوم نیست چرا در ایران نرم افزارهای چینی سریع طرفدار پیدا میکنند. مدّتی WeChat و Tango و BeeTalk بود و حالا هم imo که امنیتش معلوم نیست برای تماس تصویری طرفدار دارد. در حالی که مثلا KakaoTalk که محصول کره جنوبی است، بسیار با کیفیت و امکانات بیشتر است یا حتّی همین Hangouts که روی همه گوشی های آندروید(اکثریت گوشی های ایرانی ها) هست. یا مثلا Kik هم همینطور. اگر هم بحث امنیت است، BBM محصول BlackBerry خیلی بهتر از Telegram است. حتّی نرم افزار هندی hike messenger هم مشکلات Contacts تلگرام را ندارد.

نرم افزارهایی که در ایران طرفدار دارد(بجز WhatsApp) در کشورهای پیشرفته اصلا شناخته شده نیستند و کسی استفاده نمیکنه. یعنی هموطنانی که مقیم خارج هستند، باید دو سری App داشته باشند. یکسری برای ارتباط با خارجی ها یکسری هم واسه ارتباط با اقوام در ایران!! خدا کنه این تلگرام هم مثل Viber و imo هم مثل WeChat فیل بشه، ملّت به نرم افزار درست مهاجرت کنند. چون تنها راهش ظاهرا همین است. مردم وقتی برای اولین بار از چیزی استفاده کردند، تا مجبور نشده اند، تغییرش نمیدهند. به همین علّت اکثر مردم عادی از Windows استفاده میکنند و Linux را حتّی نمیشناسند.
    ویرایش توسط mri_6889 : June 23rd, 2016 در ساعت 16:10

15. تعداد تشکر ها ازmri_6889 به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در

دوستان دمتون گرم برای جواب

1. من منظورم ازینکه 2 سال پیش تلگرام کجا بود داخل ایران بود نه از روز تاسیس تلگرام! تلگرام دقیقا از عید پارسال که وایبر رو خراب کردن مد شد و خود من هم همون موقع عضوش شدم ینی شک ندارم این شماره هایی که میگم 2 سال قبل تر از اینکه تلگرام رو بدونم چیه پاک کرده بودم.

2. دوستی که میگه به جیمیل ربط نداره خب پس از کجا نشات میگیره؟ الان توی کانتکت های تلفن من اون شخصی که گفتم نیست. ینی حتی شماره هامو به کل پاک کنم و بزنم از گوگل وارد کانتکت های گوشیم بشه بازم اونی که گفتم رو نمیاره ... اما اون شخص با همون اسمی بهم نمایش داده شد که من 3 سال پیش ذخیرش کرده بودم..

3. دوستی هم که آخرین کامنت رو گذاشته باید بگم هیچ فرقی نداره ! من توی لاین و واتس اپ و وایبر هم چنین پیام هایی میگرفتم . مشکل از اینا نیست. یه جایی هست که اینا بهش متصل میشن ..

اخه از کجا میاد ((((((((((( کجا ذخیره شدن
    ویرایش توسط rojhanweb : June 23rd, 2016 در ساعت 16:13

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)