نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: راهنمایی برای اتصال وایرلس دو نقطه درفاصله دور به هم

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض راهنمایی برای اتصال وایرلس دو نقطه درفاصله دور به هم

سلام خدمت دوستان.. . من تازه عضو این سایت شدم امیدوارم بتونم از دانش دوستان استفاده کنم
    سوالی داشتم ، من قصد دارم دو نقطه رو برای دریافت تصاویر دوربین مداربسته که درفاصله حدود 30 کیلومتری از هم قرار دارند به هم متصل کنم:
    سناریو:
    - نقطه A که منزل می باشد و دارای اینترنت ADSL نامحدود 2Mb با یک IP valid می باشد.
    - نقطه B یک باغ هست که خارج از شهر ودر فاصله 30 کیلومتری از منزل می باشد(اونجا امکان دریافت اینترنت نیست)
    - دو نقطه (A ,B) دارای دید مستقیم به هم میباشند
    - در نقطه B یعنی باغ ما قبلا تعداد دوربین آنالوگ نصب کردیم که به یک DVR که دارای پرت خروجی شبکه می باشد متصل هستند، حالا میخوام بدونم چطوری میتونیم ارتباط DVR رو از طریق یک اتصل بیسیم به نقطه A بفرستم و اونجا با اتصال به مودم کار انتقال تصویر روی اینترنت رو داشته باشم.
    (یا اینکه برعکس اینترنت رو به نقطه B بفرستم. ولی حالت اول اگه بشه بهتره برام )
    لطفا دوستان بگن به چه تجهیزات بی سیمی نیاز دارم در دو طرف و هزینه حدودا چقدر میشه،لطفا با مارک و قیمت پیشنهاد بدید اگه ممکن هست، و آیا برای این مسافت نیاز به دریافت مجوز می باشد یا خیر؟
    سپاس.. .

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    7
    تشکر شده در
    7 پست

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای اتصال وایرلس دو نقطه درفاصله دور به هم

سلام
    شما اول با گوگل ارث ارتفاع هر 2 نقطه رو حساب کن بعد بر اساس نیاز لوله یا دکل بزن. واسه رادیو میتونی از میکروتیک استفاده کنی به ترتیب lht 5 یا qrt یا netmetal با آنتن پارابولیک و ....

4. تعداد تشکر ها از saeed_bambo به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

7 پاسخ : راهنمایی برای اتصال وایرلس دو نقطه درفاصله دور به هم

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_bambo نمایش پست ها
    سلام
    شما اول با گوگل ارث ارتفاع هر 2 نقطه رو حساب کن بعد بر اساس نیاز لوله یا دکل بزن. واسه رادیو میتونی از میکروتیک استفاده کنی به ترتیب lht 5 یا qrt یا netmetal با آنتن پارابولیک و ....
    ........
    سلام ممنون از رهنماییتون، من تو زمینه وایرلس تخصص ندارم واین اولین کاری هست که میخوام انجام بدم برای خودم هست، البته از نظر تئوری و کارای لن مشکلی ندارم بامیکروتیک هم روتربرداش آشنا هستم، میشه بیشتر منو راهنمایی کنید، اینکه چطوری ارتفاع رو بدست بیارم، همون ارتقاء از سطح دریا میشه؟
    میشه بیشتر کمک کنید، واینکه هزینه تقریبی چقدر میشه؟ برام مهمه تو برد ۳۰ کیلومتر مشکلی نداشته باشم، دوتا نقطه هردو در بالاترین سطح شهر قرار دارند

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    7
    تشکر شده در
    7 پست

خیلی سخت نیست میتونی انجامش بدی. واسه حساب کردن ارتفاعت میتونی از این لینک استفاده کنی. خواستی طول و عرض جغرافیایی رو که بهت میده بزار منم یه نگاهی بهش بندازم. هزینرو دقیق نمیتونم بگم ولی شما میتونی زنگ بزنی شرکت شبکه هزاره قیمت بگیری. البته نوع و گین آنتن رابطه مستقیم با شرایط جوی و آلودگی فرکانسی اونجا داره. یکم بیشتر درمورد انواع آنتن ها و محل استفادشون تحقیق کن.تعداد دوربیناتو هم بگو یا خودت حساب کن چقدر تروپوت(پهنای باند واقعی) نیاز داری.

7. تعداد تشکر ها از saeed_bambo به دلیل پست مفید

عضو انجمن k-h آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    183
    تشکر تشکر شده 
    914
    تشکر شده در
    735 پست

درود
    ازرون ترین کاری که میتونید بکنید اینه که از شرکتی که در اون حوالی بهتون اینترنت میده اینترنت بگیرید با یک آی پی
    اینترنت adsl هم نباشه وایرلس باید باشه در اون حوالی
    اگر اون روش نشد بخواین خوب جواب بده این وسط یک دگل واسطی هم بزنید تا بتونید تصویر به خوبی انتقال بدین که خیلی هزینه زیاد میشه و فکر نککنم مقرون به صرفه هم باشه برای شما
    کاکوهاست -کیفیت هدف ماست 07132319174/با 11 سال سابقه در زمینه هاستینگ
    فروش سرور مجازی از کشورهای هلند،انگلستان،لهستان،سوئد ،امارات ،ایران

9. تعداد تشکر ها از k-h به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

سلام و تشکر بابت همکاری دوستان.. .
    تو اون حوالی هیچ شرکتی نیست که من بتونم ازش اینترنت بی سیم بگیرم، وتنها راهم اینه یا اینترنت رو به محل b ببرم یا اینکه تصاویر رو به منزل a که اینترنت دارم بفرستم و اونجا دریافت کنم و بقیه کارا.. . فاصله دو نقطه هم که حدود ۲۵ کیلومتر هست که من گفتم همون۳۰ کیلومتر برا اطمینان، ارتفاع دو نقطه از سطح دربا با گوگل ارث اینه: نقطه a:413 نقطه b:345 هستن، بنظرتون اگه تو هر دو محل من یک ساختمون با ارتفاع ۱۰ متری داشته باشم میشه از میله بجای دکل استفاده کرد(با توجه به اطلاعت فوق) درضمن من ۶ تا دوربیین نصب شده دارم
    ویرایش توسط Ramin : May 7th, 2016 در ساعت 16:01 دلیل: اشتباها ویرایش شد

مدیر ارشد Ramin آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    745
    تشکر تشکر شده 
    4,987
    تشکر شده در
    1,513 پست

تو اون حوالی هیچ شرکتی نیست که من بتونم ازش اینترنت بی سیم بگیرم، وتنها راهم اینه یا اینترنت رو به محل b ببرم یا اینکه تصاویر رو به منزل a که اینترنت دارم بفرستم و اونجا دریافت کنم و بقیه کارا.. . فاصله دو نقطه هم که حدود ۲۵ کیلومتر هست که من گفتم همون۳۰ کیلومتر برا اطمینان، ارتفاع دو نقطه از سطح دربا با گوگل ارث اینه: نقطه a:413 نقطه b:345 هستن، بنظرتون اگه تو هر دو محل من یک ساختمون با ارتفاع ۱۰ متری داشته باشم میشه از میله بجای دکل استفاده کرد(با توجه به اطلاعت فوق) درضمن من ۶ تا دوربیین نصب شده دارم
    سلام

علاوه بر مواردی که دوستان اشاره داشتند و ..... مهم ترین عامل برای انتخاب و نصب تجهیزات ، "دید مستقیم" است
    به وسیله چشم غیر مسلح و یا با استفاده دوربین بررسی کنید آیا از نقطه a دید مستقیم به b وجود دارد؟ در این فاصله ساختمان بلند و یا اجسامی که مانع دید مستقیم شود وجود دارند یا خیر؟
    هر چند اخیراً برای محیط هایی با دید غیرمستقیم نیز تجهیزاتی در بازار وجود دارد اما قیمیت های بسیار بالایی دارند ، نیاز به مجوز از سازمان تنظیم و کیفیت نه چندان زیادی است .

اگر دیدی مستقیم داشته باشید دو عدد انتن سهمی + رادیو می توانید خریداری فرمائید و دو نقطه را شبکه کنید . ولی در نظر داشته باشید این شبکه با پهنای باند حداکثر 100 مگ می باشد !
    اینترنتی که در حال حاضر نیز در نقطه a دارید و قصد انتقال آنرا را دارید باید دارای کیفیت بالایی باشد . زیرا به هر حال در نقطه b با تجهیزات معمولی دارای افت سرعت و افت پینگ تایم خواهید بود . قبل از خرید تجهیزات و هزینه در خصوص موارد فوق به درستی تحقیق و بررسی داشته باشید

ارتباط: Ramin@WebHostingTalk.IR

عضو انجمن k-h آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    183
    تشکر تشکر شده 
    914
    تشکر شده در
    735 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mh5583 نمایش پست ها
    بله یک آپارتمان 10 طبقه کارتون راه میندازه به عنوان واسط
    این شرایطی که شما فرمودین فکر میکنم شرکت هایی باشند که میتونند سرویس بدن بهتون اینترنت
    اگه نه شما حتما باید یک دکل وسط راه بزنید تا بتونید دیتا را خیلی قوی منتقل کنید و نیاز به 4 تا رادیو قوی دارید برای انتقال که از 4 تا پاور بیم استفاده کنید کارتون راه میندازه
    کاکوهاست -کیفیت هدف ماست 07132319174/با 11 سال سابقه در زمینه هاستینگ
    فروش سرور مجازی از کشورهای هلند،انگلستان،لهستان،سوئد ،امارات ،ایران

13. تعداد تشکر ها از k-h به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

سلام مجدد به دوستان.. .
    من تصاویری از مختصات دو محل رو برای شما میفرستم ببینید تا بهتر ببینید چه شرایطی داره، از نظر دید مستقیم هیچ مشکلی نیست، راستی اگه دیدید این کار خیلی هزینه بر هست، یک محل نزدیکتر که اینترنت adsl داره هم در فاصله ۱۷ متری وجود داره که در صورت ناچاری بجای نقطه a استفاده کنم، ولی اولویت همان حالت اول هست، بازم ممنون از کمکتون،
    B.jpg---
    ------
    A(4).jpg

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    7
    تشکر شده در
    7 پست

شما 68 متر ارتفاع توی نقطه B کم داری البته اگه دقیق حساب کرده باشی. که این اختلاف رو میتونی با اضافه کردن دکل یا لوله جبران کنی بطوری که بلندترین محل توی نقطه B رو حساب کن چقدره از سطح زمین از 68 متر کم کن باقیشو باید یه جوری جبران کنی. دکل مهاری قیمت زیادی نداره به شرطی که روی زمین نصب نشه چون واسه مهارهاش نیاز حفاری و محکم کاری داره که گرون میشه ولی اگه روی پشت بوم نصب بشه به تیراهن های ساختمون جوش میشه راحت. شما برای اینکه مطمان بشی دید مستقیم درای نیاز به یه elevation profile داری از 2 نقطه (همون اختلاف سطح بین 2 نقطه) که خیلی راحت با گوگل ارث یا این سایت میتونی به دست بیاری نه نیازی به چشم مصلح داری نه غیر مصلح برای 6 دوربین آنالوگ نهایتا 10 مگابیت گافیه که این تروپوت رو و حتی بیشترش رو به راحتی با یک جفت netmetal و آنتن پارابولیک 25 یا 32 دیبی کنگبوتنگ میتونی به دست بیاری.نکته آخر هم اینکه اصلا تو فکر دکل واست نباش چون لینک های بالای 50 60 کیلومتری رو هم بدون پاپ سایت میشه زد با همین تجهیزات مگه اینکه خیلی اختلاف سطح داشته باشی بین 2 نقطه.

موفق باشی

16. تعداد تشکر ها از saeed_bambo به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)