نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: ایجاد محدودیت پهنای باند در مودم IP-Link

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض ایجاد محدودیت پهنای باند در مودم IP-Link

با سلام خدمت سروران گرامی
    بنده از مودم IP-Link برای دسترسی به اینترنت با سرعت 2Mb/s استفاده میکنم، و به دلیل محدودیت حجم نیاز دارم برای ترافیک و سرعت دانلود مودم محدودیت قرار بدهم، در سراسر اینترنت در مورد نحوه ی تنظیم کردن و اعمال محدودیت سرعت دانلود جستجو کرده ام هم در سایت های ایرانی و هم خارجی حتی مباحث QoS را هم در مقالات مختلف دنبال کرده ام و تا حدودی با این اصطلاح و چند اصطلاح دیگر آشنایی دارم.
    من میخواستم بر روی این مودم محدودیت سرعت قرار بدم اما متاسفانه هرکاری میکنم باز با همان سرعت اولیه یعنی ~150KB/s دانلود میشه
    متاسفانه در سرتاسر اینترنت جستجو کردم اما دریغ از یک راهنمایی در مورد این مودم، همش گوگل نتایج را برای TP-Link نمایش میده، بعنوان مثال اگر رشته "how to limit download speed in IPLink " را جستجو کنید اصلا نامی از IP-Link نیست که نیست.

در مورد TP-Link راحت است اما IP-Link خیلی گنگ است.

اگر کسی از دوستان و سروران گرامی در مورد نحوه اعمال محدودیت سرعت دانلود در این مودم راهنمایی بفرمایند ممنون میشوم.

2. # ADS

عضو انجمن alfa5xx آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    152
    تشکر شده در
    102 پست

پیش فرض پاسخ : ایجاد محدودیت پهنای باند در مودم IP-Link

سلام...دوست عزیز اکر منظورتون از محدود کردن سرعت دانلود فایل توسط دانلود منیجر هست که هر دانلود منیجری تنظیمی برای محدود سازی سرعت دانلود داره ..و اگر هدف شما از این کار این هست که حجم اینترننتتون از دستتون در میره و میخواهید حجم دانلودی که کلا در ماه انجام میشه رو داشته باشید و مانیتور کنید به شما توصیه میکنم

این نرم ازفار ور روی سیستمتون نصب کنید..(یک نرم افزار هست که روی ویندوز نصب میشه ..)
    networx
    این نرم افزار تنظیماتی داره که میتونید تعیین کنید که مثلا پس از فلان مقدار ترافیک به شما اطلاع بده ..(حتما آپدیت ویندوزتون رو هم ببندید که به نظر من احتمال زید از این طریق هست که شما رو برای این حجم اینترنتتون نگران کرده)

4. تعداد تشکر ها از alfa5xx به دلیل پست مفید

عضو انجمن salar123-user8 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    184
    تشکر تشکر شده 
    307
    تشکر شده در
    257 پست

شما نمیتونید با خود مودم سرعت رو لیمیت کنید. اگه میخواید مصرف رو کنترل کنید بهترین روش مانیتورینگ یا استفاده از نرم افزارهای محدود کننده هست.

6. تعداد تشکر ها از salar123-user8 به دلیل پست مفید

عضو جدید MR.Alone آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    5 پست

ميكروتيك ؛)

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. تعداد تشکر ها از MR.Alone به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alfa5xx نمایش پست ها
    سلام...دوست عزیز اکر منظورتون از محدود کردن سرعت دانلود فایل توسط دانلود منیجر هست که هر دانلود منیجری تنظیمی برای محدود سازی سرعت دانلود داره ..و اگر هدف شما از این کار این هست که حجم اینترننتتون از دستتون در میره و میخواهید حجم دانلودی که کلا در ماه انجام میشه رو داشته باشید و مانیتور کنید به شما توصیه میکنم

این نرم ازفار ور روی سیستمتون نصب کنید..(یک نرم افزار هست که روی ویندوز نصب میشه ..)
    networx
    این نرم افزار تنظیماتی داره که میتونید تعیین کنید که مثلا پس از فلان مقدار ترافیک به شما اطلاع بده ..(حتما آپدیت ویندوزتون رو هم ببندید که به نظر من احتمال زید از این طریق هست که شما رو برای این حجم اینترنتتون نگران کرده)
    باسلام
    ممنونم از توجهی که فرمودین، اما NetWorx محدودیت را در سطح ویندوز و نرم افزارها اعمال میکنه و قادر به کنترل مستقیم ترافیک مودم مستقل از ویندوز (در صورت خاموش کردن رایانه) نیست و این طبیعی هست چون یک نرم افزار است و سرویس های اون تنها قادر به کنترل و اعمال قوانین در سطح ترافیک های ورودی و خروجی ویندوز برای برنامه ها هستند، همینطور نمیتونه WiFi رو مونیتورینگ کنه.
    بنده میخواهم تنظیماتی را در مودم انجام دهم یعنی در مودم تنظیم شود که سرعت دانلود بعنوان مثال برای WiFi که همه نوع دستگاه ممکنه بهش متصل بشه تنها 128Kb/s و برای رایانه اصلی که با کابل شبکه به مودم وصل هست حداکثر سرعت که 2Mb/s هست اختصاص داده بشه (درواقع چه ویندوز اجرا باشد و چه نباشد کنترل ترافیک مستقیما از درون مودم صورت میگیرد)
    این امکان در مودم های TP-Link (لینک صفحه) وجود دارد اما در مودم IP-Link نمیتوانم این کار را انجام دهم، البته در این مودم بخشی تحت عنوان QoS وجود دارد که برای اولویت بندی ترافیک شبکه مورد استفاده قرار میگیرد اما بنده اطلاع کامل در مورد نحوه تنظیم و استفاده از اونو ندارم، ممنون میشوم اگر دیگر دوستان در مورد نحوه تنظیم این بخش در مودم IP-Link اطلاعاتی داشته باشند راهنمایی کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط salar123-user8 نمایش پست ها
    شما نمیتونید با خود مودم سرعت رو لیمیت کنید. اگه میخواید مصرف رو کنترل کنید بهترین روش مانیتورینگ یا استفاده از نرم افزارهای محدود کننده هست.
    ممنون، اما در برخی مودم ها این امکان وجود داره، حتی میتوان برای دانلود فایل، سایت ها، پورت ها، و ... محدودیت های قدرتمندی اعمال کرد.
    ویرایش توسط msnv : May 1st, 2016 در ساعت 11:57

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)