صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: مقایسه سرعت پردازش و مصرف منابع در php 5.3 - 5.4 - 5.5

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    608
    تشکر تشکر شده 
    585
    تشکر شده در
    432 پست

پیش فرض پاسخ : مقایسه سرعت پردازش و مصرف منابع در php 5.3 - 5.4 - 5.5

نقل قول نوشته اصلی توسط iHSG نمایش پست ها
    سلام
    آقا یه سوال اگر میگید ورژن های جدید php باگ دارن پس چرا تو لیست تغییرات اخیر ورژن های جدید php تازه می نویسن که فلان باگ ورژن های قبلی Fix شده؟
    الان لیست Changes Log ورژن php 7 رو بخونید کلی Bug Fix می بینید پس یعنی اینکه باگ های ورژن های قدیمی در ورژن جدید حل شده چیز مهمی نیست؟
    اما به نظر من اصولاً باید از هر چیزی جدید ترینش رو استفاده کرد این مشکل اسکریپت ها است که خودشون رو با جدید ترین وفق بدن نه php.
    حداقل من که از سرورم استفاده شخصی برای سایت های خودم میکنم همیشه از php 7 استفاده میکنم.

سلام داداش گلم
    حرفت کاملا درسته.وقتی آپدیت میشه یعنی مشکلات برطرف میشه.اما میون این همه ورژن،واقعا هیچ مشکلی رو نداشتم
    فقط روی یک سایت لاگ هارو میبینم،یک دوتا تابع ساپورت نمیشن.نمیدونم از خود php هستش یا مشکل برنامه نویس.واسه همین سوال گردم
    هر ورژن که منتشر شده،به طور جداگانه آپدیت میشه.البته 5.3 خیلی کمتر شده آپدیتش
    من 5.6 و 5.7 استفاده نکردم اما میگن با زند اینکورد و یکی دوتا ماژول مشکل داره
    ولی اگه داخل http://iedb.ir جستجو کنید،میبینید واشه 5.5 و 5.6 چه باگ های ریموت بدی اومده
    اما 5.7 هنوز باگ هاش پابلیک نشدن.فقط تیم امنیتشون خودشون میگن و پتچ میکنن.بجز چند مورد،هنوز 5.7 باگ خطرناک نداده

2. تعداد تشکر ها از IrIsT به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط iHSG نمایش پست ها
    سلام
    آقا یه سوال اگر میگید ورژن های جدید php باگ دارن پس چرا تو لیست تغییرات اخیر ورژن های جدید php تازه می نویسن که فلان باگ ورژن های قبلی Fix شده؟
    الان لیست Changes Log ورژن php 7 رو بخونید کلی Bug Fix می بینید پس یعنی اینکه باگ های ورژن های قدیمی در ورژن جدید حل شده چیز مهمی نیست؟
    اما به نظر من اصولاً باید از هر چیزی جدید ترینش رو استفاده کرد این مشکل اسکریپت ها است که خودشون رو با جدید ترین وفق بدن نه php.
    حداقل من که از سرورم استفاده شخصی برای سایت های خودم میکنم همیشه از php 7 استفاده میکنم.
    در هر نسخه php تغییرات زیادی داده شده و ممکن هست مشکلات بسیاری سر هم تغییرات ایجاد شده باشه که به مرور زمان نیاز به رفع داره. نمیشه گفت نسخه 7 تمامی مشکلات نسخه های قبل رو رفع کرده و امن ترین هست ممکن هست سر همین تغییراتی که برای افزایش سرعت داده شده مشکلات امنیتیی ایجاد بشه که در نسخه های قبل نیست ! به عنوان مثال همونطور که دوست عزیز توضیح دادند مشکلات امنیتی 5.6 ممکن هست روی 5.3 وجود نداشته باشه با اینکه 5.6 سریعتر و کم مصرف تر هست !

برای همین عرض کردم بهتر هست صبر کنیم تا بعد مدتی مشکلات جدی و امنیتی تا حدودی رفع بشه.

Reliable , High-Performance Hosting
    Website: EnterServer.ir // telegram: @Developerrr // Email: Parscloudsp [ @ ] gmail.com

5. تعداد تشکر ها از InterServer.ir به دلیل پست مفید

عضو انجمن miladtnt آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    219
    تشکر تشکر شده 
    376
    تشکر شده در
    275 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط InterServer.ir نمایش پست ها
    فعلا نسخه های بالاتر از 5.5 پیشنهاد نمیشه حتی نسخه 5.5 مشکلاتی دارد . عاقلانه نیست به نسخه های جدید که احتمال دارا بودن باگ امنیتی و .. اونها زیاد هست اعتماد کنیم.

بهترین نسخه فعلا به نظر من 5.4 هست چون احتمال مشکلات امنیتی کمتر از نسخه های جدید هست. معمولا 30-50 آپدیت در هر نسخه php به خاطر مشکلات امنیتی و ... ارائه میشه که نشون میده اون نسخه چند بار اصلاح شده و نسخه 5.4 تا الان 45 بار اصلاح شده و مطمئن تر از سایر نسخه ها هست. البته باید اینم در نظر داشته بسیاری از اسکریپت ها با نسخه های جدید سازگار نیستند و سازگاری اونها طول میکشه پس در انتخاب نسخه های جدید باید مواظب بود .

درسته سرعت بسیار بالاتر هست ولی تجربه نشون داده تغییرات بزرگ مشکلات بزرگی هم ایجاد می کنند هنوز نمیشه به امنیت نسخه 7 اطمینان کرد و احتمال ناسازگاری اسکریپت ها بسیار بالاتر هست.
    بهتره بیشتر صبر کنیم تا نسخه های مطمئن تری ارائه شه.

در مورد عکس هم روی عکس کلیک کنید تنظیمات عکس در پنجره جدید باز میشه اندازه عکس رو می تونید مشخص کنید.
    بهترین نسخه از نظر من 5.6 هست

خیلی از اسکریپتا رو امتحان کردم 5.6 تنها نسخه ای بوده که کمترین ارور هارو داشته

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    608
    تشکر تشکر شده 
    585
    تشکر شده در
    432 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط miladtnt نمایش پست ها
    بهترین نسخه از نظر من 5.6 هست

خیلی از اسکریپتا رو امتحان کردم 5.6 تنها نسخه ای بوده که کمترین ارور هارو داشته
    سلام و درود.
    من تست نکردم.اما از لحاظ اسکریپت ها تست کردین.بسیار عالی.پس مشکل توی برخی توابع و اسکریپت ها نداره
    از لحاظ مصرف منابع چی؟
    همچنین امنیت این ورژن؟تستی داشتین؟
    دیروز یک پروژه خصوصی رو آغاز کردیم.طی اون کار با توابع php هستش.و اتک روی php
    روی ورژن 5.5 به بالا،دوتا تست فعلا شده که هردوتا راحت جواب مثبت دادن.نتایجشو میذارم کامل شه
    حالا دوستانی که سررشته دارن و شما داداش گلم،یکم بیشتر میگین؟
    الان یکی از مشکلاتی که سرعت روی نت افراز و یکی دوجای دیگه که معروفن،قابل مشاهده هستش،همین تغییر به ورژن بالاست
    همچنین تغییرات چیزایی رو حذف کردن،سیف مود و همچنین دیکدرها باید بروز رسانی شه
    یکم بیشتر این رو دوستان توضیح میدن.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)