صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: زمانی که رقبا قیمت‌ ها را کاهش می‌دهند، چکار کنیم؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    272
    تشکر تشکر شده 
    278
    تشکر شده در
    184 پست

پیش فرض پاسخ : زمانی که رقبا قیمت‌ ها را کاهش می‌دهند، چکار کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kian نمایش پست ها
    در کوتاه مدت خوبه! ولی در اصل استارت یک بازی زنجیره ای دومینویی پر از باخت هست که باعث میشود رقبای دیگر هم مجبور شوند قیمت ها را بطور مدام کاهش بدهند و سرانجام در این دومینویی که خیلیها فکر می کنند که با زرنگی مشتری ها را به خودشان جذب کرده اند ، آخرش باعث وارد آمدن خسارت های زیادی به خود کاهش دهنده قیمتها و دیگران خواهد شد، چون دیگر نمی توانند قیمت هایی که خودشان کاهش داده اند را به اندازه کافی افزایش بدهند و مجبور میشوند به حمالی ارزان برای دیگران با قیمت های کاذب و ضررهای زیاد ادامه بدهند و اعتبارشان نیز کاهش پیدا کند چون با قیمت ارزان نمی توانند کیفیت خوبی به کاربران ارائه کنند!
    بله کاملا درسته

هیچ تخفیفی به مدت طولانی مدت خوب نیست همون طور که هر چیز خوبی مصرف زیادش خوب نیست.
    این چیزی که شما گفتین دقیقا شبیه قیمت نفت هست که موجب ضرر کلی به خصوص کسی که کمترین قیمت رو در نفت ارائه میده.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط WGB نمایش پست ها
    سلام

به نظر من هركس هر قيمتي دوست داره مي تونه ارائه بده و كسي كه تصميم گيرنده هست كه كيفيت سرويس مناسب هست يا خير فروشنده نسيت بلكه خريدار هست

اين موارد ارتباطي به سن و سال هم نداره بيشتر تجربه و دانش هست كه تضمين كننده كار هست

در ضمن بالا بودن قيمت ها نشان دهنده كيفيت نيست. دوست و همكاران زيادي هستند كه سرويس رو با هزينه بالايي ارائه ميدن ولي پشتيباني ضعيفي دارند و در ساعات غير اداري و حتي در ساعات آخر شب پاسخگو نيستند.

من پيشنهاد ميكنم اجازه بديد بازار آزاد باشه و مشتري بتونه اجازه انتخاب داشته باشه در غير اينصورت شبيه بازار هايي هست كه الان ما در كشورمون زياد داريم و هيچكسي هم از كيفيت سرويسشون راضي نيست حتي با قيمت هاي بالايي كه از مردم گرفته ميشه

موفق باشيد
    چنین چیزی توی ایران بسیار رواج داره

چند سال پیش که به صورت تفریحی به ژاپن رفته بودیم در یکی از پاساژ ها برای خرید جین وارد شدم. مغازه اول 100 هزار تومان بود. وارد مغازه دوم که شدم هم 100 هزار تومان بود. یک دوستی اونجا بود که هر چی میگفتیم برامون ترجمه می کرد. من گفتم که 3 کوچه اونور تر این جین رو 90 تومن میده و ..... .
    همون لحظه فروشنده با پلیس تماس گرفت باور کنید از ترس نمیدونستیم چ خبر شده :D تا اومد و بهمون گفتن مارو ببرید به جایی که این جین رو 90 میده. خلاصه ما هم شروع کردیم به اعتراف که توی ایران برای تخفیف از این کلک استفاده میکنن :D

میخوام بهتون بگم که اگر هر کسی یک قیمت میداد خوب بود الان توی کشور های بزرگی مثل ژاپن این مد بود.

- - - Updated - - -

پس خواهش می کنم اصلا تصور نکنید که این اشخاص می تونند با شرکت ها رقابتی داشته باشند
    فعلا که شاهد این هستیم حتی دوستان دهه 80 توی این زمینه قدم برداشتن و با شرکت ها رقابت میکنن و در امد بیشتری دارن (کلاهبرداری)-
    ویرایش توسط Santourio : April 1st, 2016 در ساعت 18:09
    Telegram ID : Santourio , YId: Bj.street Site: Www.STYleFa.iR

2. تعداد تشکر ها از Santourio به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو دائم viasky آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    901
    تشکر تشکر شده 
    4,782
    تشکر شده در
    2,967 پست

کلاهبرداری هنر نیست دوست عزیز
    داخل هر کاری کلاهبردار هست . نمیشه اون و هم شغل دوستان فعال در اون عرصه قرارداد
    همکار کسی هست که شب ساعت 10 لاگ روزانه سرور و بررسی میکنه و وقت میزاره
    اگر به ***ی باشه که همه ما می تونید از این اعتقاد چند ساله به راحتی سواستفاده کنیم
    کسی همکار هست که حداقل دیگه در کمترین حالت یکبار سرور از نزدیک دیده باشه یا کانفیگ کرده باشه
    اگر من شروع کنم به نقاشی کشیدن می تونم یه چیزایی بکشم ولی نمیشه گفت هنرمند هستم
    ساده عرض کنم کسی داخل حرفه ای می تونه اعلام که داره تخصصی کار می کنه که استاد باشه و حتی بتونه تدرس کنه ( البته من خودم و در اون حد نمی دونم)
    ولی این یک دیدگاه جهانی هست
    یک مقاله ای بنویسید - نظر بدید یا....
    خیلی از این سرویس دهنده های 14 تومانی دوست گرامی جواب یک ابیوز ساده و نمی تونن بدن و اصلا نمی دونن چی ازشون خواسته شده
    من خودم دیدم داخل تاپیک عزیزی آفر ویندوز با دایرکت ادمین موجود بود
    این افراد حرفه ای نیستند و اصلا نباید نگران باشید
    مگر اینکه کسی خودش و هم سطح این افراد کنه
    پیروز باشید
    Www.Viasky.Net Web Hosting , VPS , Dedicated Server , Colocation , ccTLD Domains, Official Partner of cPanel
    Phone : +306949433380 , Registered Code: #51212 , European VAT Number: #165736249 , Telegram: @irvsk

5. تعداد تشکر ها ازviasky به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    272
    تشکر تشکر شده 
    278
    تشکر شده در
    184 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط viasky نمایش پست ها
    کلاهبرداری هنر نیست دوست عزیز
    داخل هر کاری کلاهبردار هست . نمیشه اون و هم شغل دوستان فعال در اون عرصه قرارداد
    همکار کسی هست که شب ساعت 10 لاگ روزانه سرور و بررسی میکنه و وقت میزاره
    اگر به ***ی باشه که همه ما می تونید از این اعتقاد چند ساله به راحتی سواستفاده کنیم
    کسی همکار هست که حداقل دیگه در کمترین حالت یکبار سرور از نزدیک دیده باشه یا کانفیگ کرده باشه
    اگر من شروع کنم به نقاشی کشیدن می تونم یه چیزایی بکشم ولی نمیشه گفت هنرمند هستم
    ساده عرض کنم کسی داخل حرفه ای می تونه اعلام که داره تخصصی کار می کنه که استاد باشه و حتی بتونه تدرس کنه ( البته من خودم و در اون حد نمی دونم)
    ولی این یک دیدگاه جهانی هست
    یک مقاله ای بنویسید - نظر بدید یا....
    خیلی از این سرویس دهنده های 14 تومانی دوست گرامی جواب یک ابیوز ساده و نمی تونن بدن و اصلا نمی دونن چی ازشون خواسته شده
    من خودم دیدم داخل تاپیک عزیزی آفر ویندوز با دایرکت ادمین موجود بود
    این افراد حرفه ای نیستند و اصلا نباید نگران باشید
    مگر اینکه کسی خودش و هم سطح این افراد کنه
    پیروز باشید
    دوست عزیز

این رو من و شما میدونیم که در حال حاصر توی برخی زمینه ها چی خوبه چی بده کی خوبه کی بده حتی از طرز صحبت کردن یک فرد تشخیص بدیم هدف این فرد چیه. همکار رو من و شما میتونیم تشخیص بدیم با چهار تا سوال ساده

اون مشتری بی تجربه ای که میخواد خرید کنه فرق بین خوب و بد رو نمیتونه تشخیص بده و نمیتونه تشخیص بده x بهتره یا y یا x کلاه برداره یا y واقعا فروشنده هست

کسی که بخواد کلاه برداری کنه نمیاد بگه من توی سرور تخصصی ندارم دقیقا مثل خود انسان ها کی میاد بگه دیوونست و عقل سالمی نداره ؟
    مسلما اون کسی که میخواد برای مثال توی زمینه هاستینگ کلاه برداری کنه نمیاد بگه من کلاه بردارم و خودش رو یک همکار هاستینگ میدونه . غیر از اینه ؟
    ویرایش توسط Santourio : April 1st, 2016 در ساعت 18:43

7. تعداد تشکر ها از Santourio به دلیل پست مفید

عضو دائم viasky آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    901
    تشکر تشکر شده 
    4,782
    تشکر شده در
    2,967 پست

اشکالی نداره
    تجربه هزینه داره
    اجازه بدید مشتری نیز تجربه کسب کنه
    شما فرض کن مسابقات اتومبیل رانی هست و تعدادی هم ثبت نام کردن
    شخصی قصد شرکت داره - یک ماشین پراید تهیه می کنه برای این منظور
    یا آخر میشه یا اصلا نمیرسه
    دفعه بعد که شرکت می کنه شک نکنید انتخاب بهتری داره
    تجربه باید شکل بگیره و برای کسب اون شکست هم لازمه
    تا یک جایی در اختیار بنده هست که پشتیبانی و کیفیت مناسب ارائه بدم
    اونی که باید ثابت کنه من بهتر هستم مشتری هست ( بعد از کسب تجربه)
    من نباید خودم و درگیر این موضوع کنم و به مشتری التماس کنم که نخرید و داره سرتون کلاه میره
    چون باور نمی کنه دراین صورت
    ولی گذشت زمان کاربر حرفه ای سمت سرویس دهنده حرفه ای می کشونه واین اصلا جای نگرانی نیست
    Www.Viasky.Net Web Hosting , VPS , Dedicated Server , Colocation , ccTLD Domains, Official Partner of cPanel
    Phone : +306949433380 , Registered Code: #51212 , European VAT Number: #165736249 , Telegram: @irvsk

9. تعداد تشکر ها ازviasky به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    272
    تشکر تشکر شده 
    278
    تشکر شده در
    184 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط viasky نمایش پست ها
    اشکالی نداره
    تجربه هزینه داره
    اجازه بدید مشتری نیز تجربه کسب کنه
    شما فرض کن مسابقات اتومبیل رانی هست و تعدادی هم ثبت نام کردن
    شخصی قصد شرکت داره - یک ماشین پراید تهیه می کنه برای این منظور
    یا آخر میشه یا اصلا نمیرسه
    دفعه بعد که شرکت می کنه شک نکنید انتخاب بهتری داره
    تجربه باید شکل بگیره و برای کسب اون شکست هم لازمه
    تا یک جایی در اختیار بنده هست که پشتیبانی و کیفیت مناسب ارائه بدم
    اونی که باید ثابت کنه من بهتر هستم مشتری هست ( بعد از کسب تجربه)
    من نباید خودم و درگیر این موضوع کنم و به مشتری التماس کنم که نخرید و داره سرتون کلاه میره
    چون باور نمی کنه دراین صورت
    ولی گذشت زمان کاربر حرفه ای سمت سرویس دهنده حرفه ای می کشونه واین اصلا جای نگرانی نیست
    درسته اما بحث اصلی درباره مشتری نیست

بحث اصلی در مورد فروشندگان هستش!

باور کنید همون قد که یک مشتری به فروشنده خوب نیاز داره یک فروشنده هم نیاز به یک مشتری خوب داره.

منظورم چیه؟ منظور من اینه که همش مشتری نیست خود فروشنده هم هست. نه مثل آخرین تجربه ی ما با یکی از کاربران همین انجمن کاراشو انجام بدی دو تا مشکل هم بر طرف کنی اخرم ننگ کلاه برداری بزنن بهت! خوب من اگر خودم و کارم و طرف مقابلم و مشتریانی که با من کار کردن منو نشناسن که تا الان وقتی اون مشتری تاپیک میزد 10 نفر دیگه هم میگفتن ایشون هم از من کلاه برداری کرده.

11. تعداد تشکر ها از Santourio به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    20
    تشکر شده در
    18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Santourio نمایش پست ها
    زمانی که رقبا قیمت‌ ها را کاهش می‌دهند، چکار کنیم؟

زمانی که در بازار دوران سختی را پشت سر می‌گذاریم و مشتریان هم به‌ سختی پول خود چسبیده و آن را از خود دور نمی‌کنند، برخی از کسب‌وکارها با تخفیف‌های زیاد به عنوان یکی از تکنیک های بازاریابی برای جذب مشتریان عکس‌العمل نشان می‌دهند. اما چون یکی از رقبا تخفیف بسیار زیادی برای محصولات خودش قائل شده به این معنا نیست که شما هم باید تخفیف قابل‌توجهی بدهید .

ابتدا می‌توانیم با بررسی کردن دلیل لحاظ شدن تخفیف از طرف رقبا به این مسئله بپردازیم. آیا تازه وارد بازار شده‌اند و با ارائه ارزان‌ترین محصولات و خدمات در پی متمایز ساختن خودشان هستند؟ آیا در پی عرضه یک زنجیره ارزش جدید هستند، بخاطر اینکه این زنجیره ارزش نیازی است که در بازار احساس می‌شود یا بخاطر میزان رو به کاهش فروش محصولات خودشان مجبور به کاهش بسیار زیاد قیمت‌های خودشان شده‌اند؟ به هر حال خیلی بعید است که دلایلی مشابه با شما برای کاهش دادن یکباره قیمت‌های خودشان داشته باشند.

پیش از کاهش دادن قیمت‌ها باید حداقل به این موضوع توجه کامل داشته باشید که با این کار میزان سود خود را حفظ کرده‌اید – – حداقل اگر آن را افزایش نمی‌دهید – – و اینکه با این کار حاشیه سود خود را تغییر نمی‌دهید. در برخی از موارد، حتی فروختن حجم کمتری از کالا و خدمات به قیمت بالاتر و البته ثابت نسبت به فروش مقادیر بیشتر اما به قیمت پایین‌تر است.

آیا باید بر سر قیمت رقابت کنید ؟

کاهش دادن قیمت‌ها خسران و ضرر و زیان بیشتری نسبت به سود محتمل برای شما به بار می‌آورد. اگر بصورت غیر کارشناسانه و بیش از حد آنها را کاهش دهید، ممکن است این احساس را به مخاطب القاء کنید که کیفیت این محصولات خوب نیستند و کیفیت آنها در تناسب با قیمت تعیین ‌شده برای آنهاست. در حالیکه تمرکز استراتژی قیمت‌گذاری شما باید بر چگونگی اقناع مشتری به خرید از شما بجای شخص دیگری باشد و تمرکز فقط بر خود قیمت نباشد.

تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه

با این وجود گاهی اوقات – – خصوصاً در صنایعی که به قیمت حساسیت دارند – – هماهنگ و منطبق بودن با قیمت‌های معرفی ‌شده از طرف رقبا بسیار لازم و حیاتی می‌باشد. در این رابطه بهتر است بررسی کنید و ببینید قادر به پذیرش چه مقدار کاهش قیمت بدون در خطر قرار دادن سود بلند مدت خودتان هستید.

در ابتدا سعی کنید با کاهش‌های کم در قیمت‌ها کار را شروع کنید و ببینید آیا این میزان از کاهش تأثیری در میزان فروش شما ایجاد می‌کند؟ فقط توجه داشته باشید که کاهش قیمت باید به‌ عنوان یک تاکتیک کوتاه‌مدت به‌منظور افزایش جریان نقدینگی در نظر گرفته شود و نه یک حرکت استراتژیک بلندمدت که حرکتی در واقع خطرناک است.

اگر به این نتیجه رسیدید که حتما باید تخفیفی را لحاظ کنید، حتما توجه داشته باشید که این کاهش قیمت‌ها به عنوان نوعی پیشنهاد ویژه به مشتریان معرفی شوند یا به عنوان تخفیفی برای یک نوبت به منظور کمک کردن مشتریان وفادار برای گذر از این دوران سخت برای مشتریان!!! و حتما به خاطر داشته باشید که در آینده نیاز به افزایش قیمت‌های خودتان دارید، که برای باقی ماندن شما در صحنه رقابت بازار بسیار خطرناک‌تر و ضربه زننده‌تر است.

امیدوارم دوستان اگر نظر و ایده ای دارند حتما از تاپیک شرکت کنند.

ارادتمند : پویان حبیب پور

سایت : استایل فا

کاهش قیمت فقط برای به دست آوردن کاربر و تبدیل کاربر به پول میباشد دوست عزیز

13. تعداد تشکر ها ازalimoein به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    272
    تشکر تشکر شده 
    278
    تشکر شده در
    184 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alimoein نمایش پست ها
    کاهش قیمت فقط برای به دست آوردن کاربر و تبدیل کاربر به پول میباشد دوست عزیز
    خوب هدف هم همین هست

- - - Updated - - -

چرا بازدید این پست این قدر بالاست و فقط مهمان ها هستن ؟

در حال حاضر 45 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 44 مهمان ها)

15. تعداد تشکر ها از Santourio به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)