صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 23456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 53 , از مجموع 53

موضوع: درخواست سرور اختصاصی جهت دیتابیس با حجم بالا

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    199
    تشکر تشکر شده 
    57
    تشکر شده در
    45 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست سرور اختصاصی جهت دیتابیس با حجم بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil869 نمایش پست ها
    دوست عزیز من روی سرورهایم 3xssd850 pro دارم و حتی هارد های سیستم های شرکت نیز از همین مدل است
    اما رید کردن و یا رید نکردن ربطی به طول عمر ندارند و همه می دانیم استوریج بکاپ همیشه از اطلاعات عقب است و دیتای زمان واقعی را ندارد و برای بازگرداندن اطلاعات باید ساعت هاا سرور خاموش می باشد
    واقعا این مبحث که رید 1 نداریم روی ssd از کجا آمده است؟!!
    در هر صورت همچنان رید 0 در حال استفاده است و اگر شما 6 عدد هارد روی سرور دارید مگر میشود رید 0 نکنید که 1 هارد با 6 برابر ضرفیت داشته باشید
    در هر صورت احساس می کنم همه از مبحث گم شده اند

دوست گرامی ایشون که قرار نیست هارد بخرند اگر بخواهند سرور آلمان اجاره کنند ssd اجاره می کند
    جالب بر این است شما خودتان اولین پست گفتید حتما ssd!!

دوست عزیز شما در اینجا دارید در مورد سرچ انجین و ایندکس سوال می پرسید
    و نظر خود را به شما گفتم
    بنده با شما موافقم که رید
    یک برای هارد های ssd فایده نداره و باید از سرور بکاپ استفاده کرد
    صرفا از لحاظ سرعتی تاثیر و فایده ندارند نه اینکه بیام بگم اصلا نمیشه.
    بهتره در مورد مشکل این بنده خدا پست بزارمی در این موردم بحث به جایی نمیرسه و بنده خدا سر در گم میشه.

2. # ADS

عضو دائم arc1o0 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    523
    تشکر تشکر شده 
    3,739
    تشکر شده در
    2,026 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil869 نمایش پست ها
    دوست عزیز من روی سرورهایم 3xSSD850 Pro دارم و حتی هارد های سیستم های شرکت نیز از همین مدل است
    اما رید کردن و یا رید نکردن ربطی به طول عمر ندارند و همه می دانیم استوریج بکاپ همیشه از اطلاعات عقب است و دیتای زمان واقعی را ندارد و برای بازگرداندن اطلاعات باید ساعت هاا سرور خاموش می باشد
    واقعا این مبحث که رید 1 نداریم روی SSD از کجا آمده است؟!!
    در هر صورت همچنان رید 0 در حال استفاده است و اگر شما 6 عدد هارد روی سرور دارید مگر میشود رید 0 نکنید که 1 هارد با 6 برابر ضرفیت داشته باشید
    در هر صورت احساس می کنم همه از مبحث گم شده اند

دوست گرامی ایشون که قرار نیست هارد بخرند اگر بخواهند سرور آلمان اجاره کنند SSD اجاره می کند
    جالب بر این است شما خودتان اولین پست گفتید حتما SSD!!

دوست عزیز شما در اینجا دارید در مورد سرچ انجین و ایندکس سوال می پرسید
    و نظر خود را به شما گفتم
    ببینید وقتی شما یک سناریو می خواید ارائه بدید، 1001 مولفه توش دخیل هست، که مهمترینش هزینه هست.

هزینه، حجم دیتا، پهنای باند شبکه، پهنای باند هارد دیسک ها، نوع دیتا، تعداد کاربران، بحرانی بودن و نبودن دیتا، میزان حساسیت، نرم افزار ها، شبکه، سرعت رید و رایت، IOps و ....
    ما امسال 2 تا اطاق سرور برا شرکت های خصوصی راه اندازی کردیم، 3 تاهم برای سال بعد در مرحله قرارداد هست.

یعنی کاملا از تمام زاویه ها مجبور شدیم به سناریو ها نگاه کنیم. هرجا میریم حرف اول و آخر رو هزینه میزنه، طرف پشت تلفن همچین آرمانی حرف میزنه، اینو میخوام، اونو می خوام فلان باشه، بهمان باشه، بعد میری سرجلسه، هزینه ها و پیش فاکتور ها رو میزاری جلوش، کم کم 60% از خواسته های قبلی عقب نشینی می کنه و آخرش هم میگه هرچی شما بگید، فقط از هزینه فلان قدر بیشتر نشه!

بنده هم رید رو رد یا نقض نکردم، گفتم به درد این دوستمون نمی خوره، چون قبلش تاکید کرده بودم که از اس اس دی استفاده بکنه. طبق تجربه چند ساله نظر بنده این هست که اس اس دی نیازی به رید نداره ( مگر تو شرایط خاص) وگرنه در حالت کلی اس اس دی بدون رید استفاده بشه بهتر هست.

رید صرف نظر از مدلش، اساسا چه امکاناتی در اختیار ما میزاره؟

1- افزایش سرعت
    2- افزایش پایداری ( بدون قطعی امکان تعویض هارد معیوب فراهم هست)

معایب:

1- افزایش هزینه ها
    2- کاهش حجم قابل استفاده

حالا به نظر شما اس اس دی نیاز به افزایش سرعت داره؟
    نیاز به افزایش پایداری چطور؟ با فرض این که حداقل (3 سال از 10 سال) رو بدون کوچکتری مشکلی کار خواهد کرد.

پس چرا باید معایب رید رو تحمل کنیم برای مزایایی که هیچ وقت به دردمان نخواهد خورد؟ ( همون ارزش خرید که تو سایت های فروشگاهی مطرح میشه)

همه می دانیم استوریج بکاپ همیشه از اطلاعات عقب است و دیتای زمان واقعی را ندارد و برای بازگرداندن اطلاعات باید ساعت هاا سرور خاموش می باشد
    اگر فرضیه شما درست باشد که بانک ها باید بدبخت بشن!

دوست گرامی ایشون که قرار نیست هارد بخرند اگر بخواهند سرور آلمان اجاره کنند SSD اجاره می کند
    همه ما می دونیم که ایشون دیر یا زود باید بیان ایران، الان شاید یوزر کم هست اما بعد از یه مدت حجم بسیار بالای کانکشن ها کندی بسیار شدیدی ایجاد خواهد کرد، حالا هرچه این کانکشن ها سریعتر جواب داده شوند رضایت بازدید کننده سایت رو فراهم می کند. و رضایت بازدید کننده می تونه منجر به برگشته هزینه بشه.

موفق و شاد باشید.

عضو دائم viasky آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    901
    تشکر تشکر شده 
    4,782
    تشکر شده در
    2,967 پست

بنده دارم کارای ایشون و پیگیری میکنم و انشالله تا پایان هفته تموم میشه
    متاسفانه موردی که دوستان اصلا توجه نفرمودند و فقط مورد بحث قرار گرفت
    ایشون در حدود 4 ترابایت فضا نیاز دارند پس عملا SSD ممکن نیست
    با توجه به بودجه ای هم که دارند Raid1 یا 10 هم ممکن نیست
    ولی میشه در بهترین وضعیت ممکن با توجه به بودجه مشخص شده پروژه را راه اندازی کرد
    موفق باشید
    Www.Viasky.Net Web Hosting , VPS , Dedicated Server , Colocation , ccTLD Domains, Official Partner of cPanel
    Phone : +306949433380 , Registered Code: #51212 , European VAT Number: #165736249 , Telegram: @irvsk

5. تعداد تشکر ها از viasky به دلیل پست مفید

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 23456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)