صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: Api و وب سرویس مربوط به نرخ طلا، سکه، ارز، خودرو و...

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    2 پست

پیش فرض پاسخ : Api و وب سرویس مربوط به نرخ طلا، سکه، ارز، خودرو و...

نقل قول نوشته اصلی توسط SixthElement نمایش پست ها
    سلام.

ما پیمانکار صرافی المپیک هستیم. آنها یک تیم ۸ نفره برای ارزش گذاری نرخ ارزهای مختلف دارند و در لحظه نرخ برابری ارزها و خبرها چندین چیز دیگه رو مانیتور می کنند. سرویس وب سرویس ارز هم دارند که البته رایگان نیست. اگر کمکی از دست من بر میاد یا اطلاعات دیگه لازم دارید در خدمتم.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
    سلام دوست من،

سپاسگزارم از پاسختون.

در مورد بقیۀ مواردی که گفتم (نرخ خودرو و ...) هم اطلاعاتی دارید؟

اگه من بخوام اطلاعات پروازهای کشور رو داشته باشم (یعنی از API یا وب سرویسش داخل Application های تحت وبم استفاده کنم)، منبعی برای این کار وجود داره؟ یا باید مستقیماً با خود شرکت های هواپیمایی در ارتباط باشم؟

فرض کنید بخوام اطلاعات مربوط به حمل و نقل اتوبوس ها رو داشته باشم؛ مثل این سایت: http://payaneha.com/ ؛ وب سرویس یا API مشخصی برای این کار هست؟

بحث اینه که سؤالات من خیلی زیاده؛ و واقعاً برای من سؤاله و من رو متعجب کرده که چرا منابع مشخصی برای اینطور موارد نداریم؟ نمونۀ غیر ایرانی هر چیزی رو که بخوایم براش API داریم! حتی انقدر تعداد وب سرویس و API های سایت های غیر ایرانی زیاد هست، که برای این کار چندین موتور جستجوی API هم وجود داره.

ریز و درشت API سامانه پیامکی به صورت فوق العاده رایگان هست (بعضیاشون امتیاز میدن که از APIهاشون استفاده بشه)؛ اون موقع برای چنین مواردی به ندرت میشه چیزی پیدا کرد، یا اصلاً نمیشه پیدا کرد.

شاید هم باشه و من بی اطلاعم؛ یعنی من به خودم گفتم امکان نداره که چنین چیزایی وجود نداشته باشه؛ حتماً هست و من ازشون بی خبرم. دلیل ایجاد تاپیکم در اینجا همین بوده.

به هر حال ممنون میشم هر کسی هر میزان کمی اطلاعات هم که داره، اینجا در اختیارمون بذاره و ما رو از این سر در گمی خارج کنه

2. # ADS

عضو انجمن SixthElement آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Patira نمایش پست ها
    سلام دوست من،

سپاسگزارم از پاسختون.

اگه من بخوام اطلاعات پروازهای کشور رو داشته باشم (یعنی از API یا وب سرویسش داخل Application های تحت وبم استفاده کنم)، منبعی برای این کار وجود داره؟ یا باید مستقیماً با خود شرکت های هواپیمایی در ارتباط باشم؟

فرض کنید بخوام اطلاعات مربوط به حمل و نقل اتوبوس ها رو داشته باشم؛ مثل این سایت: http://payaneha.com/ ؛ وب سرویس یا API مشخصی برای این کار هست؟

بحث اینه که سؤالات من خیلی زیاده؛ و واقعاً برای من سؤاله و من رو متعجب کرده که چرا منابع مشخصی برای اینطور موارد نداریم؟ نمونۀ غیر ایرانی هر چیزی رو که بخوایم براش API داریم! حتی انقدر تعداد وب سرویس و API های سایت های غیر ایرانی زیاد هست، که برای این کار چندین موتور جستجوی API هم وجود داره.

ریز و درشت API سامانه پیامکی به صورت فوق العاده رایگان هست (بعضیاشون امتیاز میدن که از APIهاشون استفاده بشه)؛ اون موقع برای چنین مواردی به ندرت میشه چیزی پیدا کرد، یا اصلاً نمیشه پیدا کرد.

شاید هم باشه و من بی اطلاعم؛ یعنی من به خودم گفتم امکان نداره که چنین چیزایی وجود نداشته باشه؛ حتماً هست و من ازشون بی خبرم. دلیل ایجاد تاپیکم در اینجا همین بوده.

به هر حال ممنون میشم هر کسی هر میزان کمی اطلاعات هم که داره، اینجا در اختیارمون بذاره و ما رو از این سر در گمی خارج کنه
    این یکی از همون دلایلیه که ما ۱۰ سال از دنیا عقبیم..

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

4. تعداد تشکر ها از SixthElement به دلیل پست مفید

عضو انجمن elementary آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    110
    تشکر تشکر شده 
    681
    تشکر شده در
    490 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Patira نمایش پست ها
    سلام دوست من،

سپاسگزارم از پاسختون.

قطعا api مشخصی نیست
    نکته هم که هست شما api شخصی براش میسازی که بره مطالب وبسایت رو انالیز و پروسس کنه و ... میان تگ هارو دستکاری میکنن که api شما ازکار بیوفته یا روی ایپی های شما بلاک میکنن یا لیمیت میکنن درساعت 20 بیشتر نشه به سایت کانکشن زد و هزارتا سنگ میندازن که شما مطالب سایت رو استفاده نکنی

درسته که بحث تخصصی سوال شما نیست ولی شما میتونی برای کار خودت از هرسایتی که دوست داری اطلاعاش رو برداری به اون صورت که توضیح دادم
    همین لیست پرواز های سایت مهراباد یک نمونه کوچک من اینو برنامه موبایل کردم اطلاعات هر 10 دقیقه توسط سرور من انالیز و پروسس میشه و درقالب فایل html ادیت شده قرارمیگیره داخل اندروید هم اون صفحه html رو لود میکنم برای کاربر

6. تعداد تشکر ها از elementary به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط elementary نمایش پست ها
    قطعا api مشخصی نیست
    نکته هم که هست شما api شخصی براش میسازی که بره مطالب وبسایت رو انالیز و پروسس کنه و ... میان تگ هارو دستکاری میکنن که api شما ازکار بیوفته یا روی ایپی های شما بلاک میکنن یا لیمیت میکنن درساعت 20 بیشتر نشه به سایت کانکشن زد و هزارتا سنگ میندازن که شما مطالب سایت رو استفاده نکنی

درسته که بحث تخصصی سوال شما نیست ولی شما میتونی برای کار خودت از هرسایتی که دوست داری اطلاعاش رو برداری به اون صورت که توضیح دادم
    همین لیست پرواز های سایت مهراباد یک نمونه کوچک من اینو برنامه موبایل کردم اطلاعات هر 10 دقیقه توسط سرور من انالیز و پروسس میشه و درقالب فایل html ادیت شده قرارمیگیره داخل اندروید هم اون صفحه html رو لود میکنم برای کاربر
    درسته؛ ولی آخه کار تمیزی در نمیاد. یعنی اصولی نیست. من بعید میدونم که بقیۀ سایت ها هم این راه رو انتخاب کرده باشن. به هر حال، اینطور نیست که من الان گیر افتاده باشم و دنبال راه حل باشم من واقعاً دنبال جواب اصولی برای این قضیه می گردم و میخوام راه حل اصولی این قضیه رو میتونم پیدا کنم یا خیر.

اگه یه روزی گیر کنم، قطعاً از راهی که شما فرمودید یا راه های دیگه ای که به ذهنم میرسه، کارم رو راه می ندازم (اگه تا اون موقع به یه جواب اصولی تر نرسم) - مسأله اینه که فعلاً دنبال اینم که ببینم آیا واقعاً هیچ راه اصولی ای برای این کار وجود نداره؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

من میتونم پاسخ شما را بدم زیرا قیمت طلا و سکه ای که اتحادیه طلا و جواهر میزنه دقیقا اون چیزی نیست که داره تو بازار معامله میشه و فقط جنبه اطلاع رسانی داره و دقیق دقیق هم نیست . چون ما توی بازار هستیم و میدونیم که قیمت ها تا الان که هیچ وقت دقیق نبوده . حالا سوال اینه که این قیمت ها را اتحادیه از کجا میاره ؟؟؟؟
    جواب سوال شما اینه مثل سایت خود ما به صورت دستی انجام میدیم . و با توجه به حساسیت کارمند مخصوص به این کار را داریم و به مشتریهامون خدمات میدند. برنامه نویس اتحادیه را من میشناسم ایشون کرولری ساختند که تقریبا دویست و پنجاه سایت را لیست کرده و از جمع آوری قیمت بین آنها یک میانگین گیری میکنه و در نهایت به صورت لحظه ای توی سایت اتحادیه نمایش میده .
    مثلا برای تست این گفته سایت طلا دات آی آر و سایت اتحادیه را نگاه کنید قیمت هر گرم طلای هیجده قیمت سکه طرح جدید و طرح قدیم و نیم و ربع و گرمی هر کدوم یه قیمت میزنند ولی از لحاظ واقعی سایت طلا دقیق تره

9. تعداد تشکر ها از ghamnadaram به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ghamnadaram نمایش پست ها
    من میتونم پاسخ شما را بدم زیرا قیمت طلا و سکه ای که اتحادیه طلا و جواهر میزنه دقیقا اون چیزی نیست که داره تو بازار معامله میشه و فقط جنبه اطلاع رسانی داره و دقیق دقیق هم نیست . چون ما توی بازار هستیم و میدونیم که قیمت ها تا الان که هیچ وقت دقیق نبوده . حالا سوال اینه که این قیمت ها را اتحادیه از کجا میاره ؟؟؟؟
    جواب سوال شما اینه مثل سایت خود ما به صورت دستی انجام میدیم . و با توجه به حساسیت کارمند مخصوص به این کار را داریم و به مشتریهامون خدمات میدند. برنامه نویس اتحادیه را من میشناسم ایشون کرولری ساختند که تقریبا دویست و پنجاه سایت را لیست کرده و از جمع آوری قیمت بین آنها یک میانگین گیری میکنه و در نهایت به صورت لحظه ای توی سایت اتحادیه نمایش میده .
    مثلا برای تست این گفته سایت طلا دات آی آر و سایت اتحادیه را نگاه کنید قیمت هر گرم طلای هیجده قیمت سکه طرح جدید و طرح قدیم و نیم و ربع و گرمی هر کدوم یه قیمت میزنند ولی از لحاظ واقعی سایت طلا دقیق تره

خب اینطوری یه مقداری عجیبه که بخوایم یه چنین کاری رو به صورت دستی انجام بدیم یا از سایت های دیگه خروجی بگیریم. فرض بگیرید همین سایت های دیگه که داریم خروجی میگیریم ازشون، در خوشبینانه ترین حالت، کوچکترین چیزی رو در سایتشون تغییر بدن. اون موقع کلی دردسر ممکنه برای برنامه نویس داشته باشه. یا اینکه کلاً سایتش رو ببنده بره. یا اینکه دسترسی سایت ما رو به سایت خودش ببنده و نذاره ما اطلاعات رو خروجی بگیریم (خیلی از سایت ها متوجه میشن که کی داره ازشون خروجی میگیره و دسترسی رو می بندن).

به هر حال، ممنونم از پاسختون و فکر می کنم پاسخ شما تنها راه حل ممکن در ایران به این مسأله باشه. اینکه یا دستی این کارو انجام بدیم، یا از سایت های دیگه اطلاعات رو خروجی بگیریم و استفاده کنیم.

باعث شد به فکر بیفتم که دنبال یه راه حل اولاً بی هزینه و دوماً اساسی تر برای یه چنین کاری باشم. اگه به جایی رسیدم، توی همین تاپیک اطلاع میدم که این قضیه برای بقیۀ دوستانی که مثل من براشون این سؤالات پیش اومده، حل بشه.

عضو انجمن klax0n آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    187
    تشکر تشکر شده 
    127
    تشکر شده در
    79 پست

دوست عزیز شما اطلاعات برنامه نویسی نسبتا خوبی دارید
    ولی سوال و پاسخ‌ها رو با اصطلاحات برنامه نویسی منحرف میکنید
    گوگل یاهو آمازون ... هرکسی که وبسرویس ارائه میکنه باید اطلاعات رو از یه وبسرویس دیگه بگیره یا خودش اطلاعات رو جمع آوری کنه

اطلاعات که خود به خود به وجود نمیاد
    یه جایی آخرش با صورت دستی یا با استفاده از سنسور یا روش‌های دیگه تولید شده

این که تو ایران برای این چیزها وب سرویسی وجود نداشته باشه اصلا عجیب نیست
    بلکه اگه بگید همچین وب سرویس‌هایی وجود داره جای تعجبه
    متاسفانه بیشتر شرکت‌های نرم افزاری ما هنوز انقدر پیشرفت نداشتن که وب سرویس خدماتشون رو هم ارائه کنن

12. تعداد تشکر ها از klax0n به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط klax0n نمایش پست ها
    دوست عزیز شما اطلاعات برنامه نویسی نسبتا خوبی دارید
    ولی سوال و پاسخ‌ها رو با اصطلاحات برنامه نویسی منحرف میکنید
    گوگل یاهو آمازون ... هرکسی که وبسرویس ارائه میکنه باید اطلاعات رو از یه وبسرویس دیگه بگیره یا خودش اطلاعات رو جمع آوری کنه

اطلاعات که خود به خود به وجود نمیاد
    یه جایی آخرش با صورت دستی یا با استفاده از سنسور یا روش‌های دیگه تولید شده

این که تو ایران برای این چیزها وب سرویسی وجود نداشته باشه اصلا عجیب نیست
    بلکه اگه بگید همچین وب سرویس‌هایی وجود داره جای تعجبه
    متاسفانه بیشتر شرکت‌های نرم افزاری ما هنوز انقدر پیشرفت نداشتن که وب سرویس خدماتشون رو هم ارائه کنن
    متوجهم. ولی من منظورم از عجیب بودن قضیه اینه که یه چیزی که تا این حد استفاده ش داخل ایران زیاد هست و 3-4 سالی هم هست که شدیداً توسط سایت ها مورد استفاده قرار میگیره، دیگه تا الان باید یه شرکتی یا گروهی برای این قضیه وب سرویسی ارائه کرده باشه. میدونم که این اطلاعات بالاخره از یه سمتی باید تولید بشه و خود به خود به وجود نمیاد. ولی مسأله اینه که هر شرکتی مجبوره خودش تولید کنندۀ اطلاعات باشه یا به صورت خیلی آماتور از سایت های دیگه این اطلاعات رو بگیره که همونطور که گفتم به مشکل برمیخوره. این موارد برام عجیب بود. این همه شرکت داریم که مدعی ارائه راهکارهای نوین مبتنی بر وب هستن ولی خب در عمل یه چنین کمبودهایی هم وجود داره.

من واقعاً فکر می کردم که یه چنین چیزایی حتماً و قطعاً داخل ایران وجود داره. چون استفاده ازش خیلی زیاده. ولی خب حق با شماست. گویا اینطور نیست یا اگه هم باشه همون مشکلاتی وجود داره که در پست های قبلی بهشون اشاره کردیم.

همونطور که گفتم، همین موارد باعث شد واقعاً به فکر یه راه حل اساسی باشم برای این قضیه و اگه راهی برای حل این مسأله پیدا کردم، حتماً با بقیه در همین تاپیک در میون میذارم تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.

14. تعداد تشکر ها از Patira به دلیل پست مفید

عضو دائم T.Toosi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    278
    تشکر تشکر شده 
    2,936
    تشکر شده در
    1,329 پست

اطلاعات فارس نیوز مگر آپدیت نیست ؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط T.Toosi نمایش پست ها
    اطلاعات فارس نیوز مگر آپدیت نیست ؟
    والا قیمت هایی که زده مربوط میشه به مهر و شهریور 94:
    http://widgets.farsnews.com/currency/

اینطور که من پرسیدم این بنده خداها هم اطلاعات قیمت ها رو دستی وارد می کنن.

ولی مثلاً یه سایتی مثل ایرانجیب، هر 30 ثانیه یک بار اطلاعاتش به روز رسانی میشه و فکر می کنم ایرانجیب اطلاعاتش رو از یه جایی میگیره، فقط نمیدونم کجا. بعید میدونم اطلاعات رو دستی وارد کنن (به غیر از بحث مسکن).

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)