صفحه 1 از 8 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 73

موضوع: @@شما کارت هاستینگه؟ تو زمینه وب دستی داری؟@@

عضو انجمن starting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    612
    تشکر تشکر شده 
    371
    تشکر شده در
    245 پست

پیش فرض @@شما کارت هاستینگه؟ تو زمینه وب دستی داری؟@@

با سلام و احترام
    مدتی هست که تصمیم دارم یک موضوع رو به چالش بکشم: البته با اجازه از همتون و داشتن این حق که خودم 15 ساله تو این صنعت هستم

1. چرا میزنیم تو سر هم و قیمتها رو میکشیم پائین با وجودیکه برای همه کار هست و مصرف کننده مجبوره تابع شما باشه نه شما تابع مصرف کننده
    2.میدونید در کشورهای دیگه توسعه دهندگان وب جز شغلهای پر درآمده؟(چرا؟ چون استرس بالائی به طرف میده تن و بدن طرف رو نابود میکنه فکر میکنید همیشه جوون هستین؟)
    3. یک شرکت موفق ایرانی رو نام ببرید که قیمتاش ارزون باشه؟ چرا فکر میکنید راز موفقیت ارزون فروشی یا بهتر بگم مفت فروشیه؟
    4.حقوق یک کارگر ساده در روز که هیچ تخصصی نداره 40-50 تومن هست با بیمه و.... آیا شما روزی 8 ساعت کار میکنید فقط؟ و در ساعات دیگه استراحت میکنید یا شب هم کابوس میبینید؟ و این درآمد رو دارید؟
    5.آیا شما در زندگیتان احساس منگی نمیکنید؟ میدونید علت این بیماری چیه؟آیا میدانید تک نفره کار کردن استرس زیادی رو بر شما همسر و بچه شما بصورت مستقیم و غیره مستقیم تحمیل میکنه و همیشه هم خودتون هم مشتری نارراضیه؟
    6.آیا اگر سود خود را چند برابر کنید میتونید نیرو استخدام و خدمات خود را توسعه و چند تا ادم بیکار رو بیارید سرکار که هم خودتون فشار کمتری تحمل کنید + یک نفر که میتونه بشه رقیبتون رو از سر راه بردارید + مشتریانتان رو راضی تر + امواتتان رو در گور به آرامش برسانید؟
    7.قیمت هر 0.25 نمره چشم شما چقدره؟قیمت دیسک گردن شما چقدره؟قیمت عمر جوونی و سلامت روحی شما چقدره؟و درآمد شما از این کار چقدره؟
    8.شما امکان داره بازنشسته بشید؟حقوق بازنشتگی شما چقدره؟امکان داره بمیرید راه درآمد همسر و بچه شما بعد از شما از چه راهه؟

دوستان موضع نگیرید با عقل باندیشید کاری نداشته باشید بقیه چکار میکنن به این فکر کنید شما یکی هستید که اولین قدم رو برداشتین برای حل این مشکل. شک نکنید بقیه یا حذف میشند یا مجبورند با این سبک کار کنند

با سپاس فراوان /*
    <?

2. تعداد تشکر ها ازstarting به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید NewConfig آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    151
    تشکر تشکر شده 
    74
    تشکر شده در
    39 پست

پیش فرض پاسخ : @@شما کارت هاستینگه؟ تو زمینه وب دستی داری؟@@

1. چرا میزنیم تو سر هم و قیمتها رو میکشیم پائین با وجودیکه برای همه کار هست و مصرف کننده مجبوره تابع شما باشه نه شما تابع مصرف کننده
    2.میدونید در کشورهای دیگه توسعه دهندگان وب جز شغلهای پر درآمده؟
    (چرا؟ چون استرس بالائی به طرف میده تن و بدن طرف رو نابود میکنه فکر میکنید همیشه جوون هستین؟)
    تعجب نکنید تا وقتی درکی نیست حرفی نیست.
    تعرفه رو باید نسبت به کشش بازار و مبلغی که مشتری حاضره واسش بپردازه تعیین کرد با این آشفته بازاری که دوستان درست کردن نه تنها موجب ورشکستگی بلکه موجب بی ارزشی مطلق این صنعت میشه حالا این رو هم اضافه کنید تو جامعه ایران این صنعت خودش چقدر گنکه اینجور هم داغونش کردن.

5. تعداد تشکر ها ازNewConfig به دلیل پست مفید

عضو انجمن alfa5xx آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    152
    تشکر شده در
    102 پست

با تشکر از دوست و همکار عزیر starting دوست عزیز زمانی که این متن رو خوندم یاد روزهای اولیه کار خودم افتادم ... هنوز هم بعد از چند سال هستند افرادی که بهشون میگم همه کارهای سفارش و خرید و کانفیگ و پرداخت به عهده من و شما فقط کار فروش رو انجام بدید و حتی به شما نیز آموزش هم میدم ولی همچنان به دنبال یک کار کارمندی با حقوق 600000 تومانی هستند و بیمه ..خوب برادر من..شما هنوز فرق وب سرور و پی اچ رو نمدونید و حتی به شما آموزش هم داده میشه ولی باز هم اونها این کار رو قبول نمیکنند ..دوران ما اگر کسی به ما میگفت بیا این کار رو بهت یاد میدیم پول هم نمیخواهیم بدی ووهنوز هم اگر این ظرایط پیش بیاد باز هم قبول میکنیم ولی افسوس که حتی تو شهر خو ما هم کسی پیدان نشد برای تیم ورکینگ و این واژه کلا تو ایران فقط تو تهران معنا داره و شهرستانها فقط افراد بدون هیچ تخصصی به دنبال حقوق بالا و کار و پول راحت هستند و اصلا فکر نمیکنند به قول شما چه شماره پشم هایی از ما و وقت هایی از ما صرف شده تا یک موضوعی رو خودمون بدون هیچ آموزشی و با تجربه یاد بگیریم ..بنده که به شخصه دیگر کلا از ایران تو زمینه آی تی نا امید شدم ..وقتی تو شهر خودم کسی نیست با من همکاری کنه دیگه چه انتظار از این کشور !!و عطا اش رو به لقایش بخشیدیم و عزم سفر خواهیم کرد بسوی مهد تمدن آی تی ... دوست عزیز این درد دل خیلی از دوستان من و افرادی مثل من و شماست ..دیگه یا باید ساخت و یا مهاجرت .. راه دیگه ای نداره .. مگه شرکتهای مثل پارس پک و فراسو و ... اینها مگه چکار میکنند که من و شما نمیکینم ..اونهعا همین کار من و شما رو میکنند منتها یک سرمایه مالی خوب پشتشون هست و اون هم با جمع شدن چند فرد و شیر کردن منابع مالی برای راه اندازی این حرفه صورت گرفته نه مثل من و شما بابت علاقه ای که داریم خودمون به تنهایی یک نفره همه کار ور خودمون انجام میدیم ...

7. تعداد تشکر ها ازalfa5xx به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    612
    تشکر تشکر شده 
    371
    تشکر شده در
    245 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط NewConfig نمایش پست ها
    تعجب نکنید تا وقتی درکی نیست حرفی نیست.
    تعرفه رو باید نسبت به کشش بازار و مبلغی که مشتری حاضره واسش بپردازه تعیین کرد با این آشفته بازاری که دوستان درست کردن نه تنها موجب ورشکستگی بلکه موجب بی ارزشی مطلق این صنعت میشه حالا این رو هم اضافه کنید تو جامعه ایران این صنعت خودش چقدر گنکه اینجور هم داغونش کردن.
    بله چون ما همیشه این جمله مشهور رو داریم بقیه اینکار رو کردن بقیه فلان رو کردن و ..... آیا شده بپرسیم ما چکار کردیم؟

کشش بازار چیه؟ دنیا داره به سمت تکنولوژی میره بازار مجبوره تغییر موضع بده آیا شرکتهایی که واقعا اقعا واقعا بتونن پاسخگو نیاز این بازار باشند چند تا تو کشور داریم؟؟!
    همه میگن تو این 3-4 سال بازار خراب شد. ولی خدا شاهده شرکتهائی چون هاست ایران و.... تو این چند سال یکدفعه جون گرفتن و بزرگ شدن؟ اشتباه نکنید بخاطر تجربشون نبود وگرنه با تجربه براتون میارم که 2000 شروع کرده؟ علتش فقط و فقط مهندسی کسب و کارشون بوده و مدیریت منابع سروری نه!!! انسانی فیزیکی نیازی!!!

میدونید هر کسی آنالیزور خوبی تو بازار هست فکره میکنه برا موفقیتش باید منیج سرور یا برنامه نویسی رو باید یاد بگیره!! و هر کسی توان برنامه نویسی و منیجر خوبی نیز هست فکر میکنه برای رونق کارش باید بازاریابی رو یاد بگیره!!!
    حالا شما بگید این دو نفر با هم باشند نیازی هست هر کدوم بره دنبال چیزی که نه استعدادش رو داره نه وقتش نه توانش رو؟؟؟!

9. تعداد تشکر ها ازstarting به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    189
    تشکر تشکر شده 
    900
    تشکر شده در
    777 پست

متاسفانه دوستان ما که در این زمینه فعالیت میکنند درک درستی ندارند خیلی ها .
    تصورشان بر این است که فقط زمانی مشتری جذب آنها میشود که سرویس قیمت پایین خدمت مشتری ارائه بدن !
    اگر صنفی بود که فروشندگان زیر نظر اون قرار میگرفتند و معتبر ها فقط آنها حساب میشدند شاید الان دیگر اوضاع این نبود اما متاسفانه نیست !
    تمامی مشاغل اوضاعشون خوبه جز ...
    -------
    گرچه که قبلا تاپیک های خیلی زیادی زده شده در این خصوص که همه با هم یکی بشن و قیمت ها رو ثابت کنند و یا ... اما متاسفانه کسی اینطور نیست !

11. تعداد تشکر ها از hamra به دلیل پست مفید

عضو انجمن hamid.soltani92 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    4,464
    تشکر شده در
    1,721 پست

چقدر این تاپیک لازم بود! دمِ استارتر گرم.
    البته احتمالا مثل سایر تاپیک‌های مفید حذف بشه! به جاش تاپیک فروش آدامس خرسی و نویسنده و ... سبز بشه.
    متاسفانه هیچ ناظری بر این صنف وجود نداره و زیرفروشی و ... خیلی رایج شده. مثلا تو صنف طلا فروش ها اگه یک نفر قیمت طلا رو با اختلافِ بیش از میزان از پیش تعیین شده بفروشه برخورد میشه باهاش. اما اینجا نداریم چنین چیزی.
    سرور مجازی رم ۲، ۱۰ هزار تومن ماهانه!
    هاست که با تشکر از ریسلرهای نامحدود،۳ تا ۱گیگ، ۱۰۰۰ تومن!

13. تعداد تشکر ها ازhamid.soltani92 به دلیل پست مفید

عضو انجمن alfa5xx آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    152
    تشکر شده در
    102 پست

شرکت هاست ایران یک شرکت با سساختمون 3-4 طبقه با ژنراتور و تشکیلات عریض و طویل باید هم پیشرفت کنه میدونید چرا ، چون کلا منابع مالی پشتشون هست من هم اگه یک ساختمون و پول داشته باشم میتونم حتی توی خونه خودم دیتاسنتر خونگی راه اندازی کنم رک بگیرم .. سخت افزار خوب بگیرم چند تا لینک اینترنت خوب بگیرم و اونها رو یکی کنم و پشتیبان هم کنم و لود بالانس راه بندازم . و خودم هم همه کارهای کانفیگ رو انجام بدم و بعد چند نفر رو استخدام کنم واسه تبلیغ و پشتیبانی در حد دسکتاپ . پس فقط مشکل مالی هست که ما رو محدود میکنه ...والا هیچ چیزی ما نسبت به افراد گروه هاست ایران و شرکت های هستینگ دیگه کم ندارم فقط و فقط بحث مالی هست

15. تعداد تشکر ها از alfa5xx به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    612
    تشکر تشکر شده 
    371
    تشکر شده در
    245 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alfa5xx نمایش پست ها
    با تشکر از دوست و همکار عزیر starting دوست عزیز زمانی که این متن رو خوندم یاد روزهای اولیه کار خودم افتادم ... هنوز هم بعد از چند سال هستند افرادی که بهشون میگم همه کارهای سفارش و خرید و کانفیگ و پرداخت به عهده من و شما فقط کار فروش رو انجام بدید و حتی به شما نیز آموزش هم میدم ولی همچنان به دنبال یک کار کارمندی با حقوق 600000 تومانی هستند و بیمه ..خوب برادر من..شما هنوز فرق وب سرور و پی اچ رو نمدونید و حتی به شما آموزش هم داده میشه ولی باز هم اونها این کار رو قبول نمیکنند ..دوران ما اگر کسی به ما میگفت بیا این کار رو بهت یاد میدیم پول هم نمیخواهیم بدی ووهنوز هم اگر این ظرایط پیش بیاد باز هم قبول میکنیم ولی افسوس که حتی تو شهر خو ما هم کسی پیدان نشد برای تیم ورکینگ و این واژه کلا تو ایران فقط تو تهران معنا داره و شهرستانها فقط افراد بدون هیچ تخصصی به دنبال حقوق بالا و کار و پول راحت هستند و اصلا فکر نمیکنند به قول شما چه شماره پشم هایی از ما و وقت هایی از ما صرف شده تا یک موضوعی رو خودمون بدون هیچ آموزشی و با تجربه یاد بگیریم ..بنده که به شخصه دیگر کلا از ایران تو زمینه آی تی نا امید شدم ..وقتی تو شهر خودم کسی نیست با من همکاری کنه دیگه چه انتظار از این کشور !!و عطا اش رو به لقایش بخشیدیم و عزم سفر خواهیم کرد بسوی مهد تمدن آی تی ... دوست عزیز این درد دل خیلی از دوستان من و افرادی مثل من و شماست ..دیگه یا باید ساخت و یا مهاجرت .. راه دیگه ای نداره .. مگه شرکتهای مثل پارس پک و فراسو و ... اینها مگه چکار میکنند که من و شما نمیکینم ..اونهعا همین کار من و شما رو میکنند منتها یک سرمایه مالی خوب پشتشون هست و اون هم با جمع شدن چند فرد و شیر کردن منابع مالی برای راه اندازی این حرفه صورت گرفته نه مثل من و شما بابت علاقه ای که داریم خودمون به تنهایی یک نفره همه کار ور خودمون انجام میدیم ...
    ببینید من الان کارمند شرکتی هستم که موفق هم هست نامی هم نخواهم برد چون شرط اول تیم مدیریتی (بله درست گفتم مدیر نه تیم مدیریتی) این بود سایت و برند رو تو هیچ انجمنی نکشید چون فنا خواهیم شد.
    در این شرکت وقتی نیرو میخوان بگیرند. آگهی میزنند تعداد زیادی میاند به این دقت میکنند که اون فرد چقدر هوش و ذکاوت داره و بعد بررسی میکنن چقدر روحیه کار تیمی داره اگر اوکی بود تخصص هم نداشت ازش یک ضمانت محضری کلفت میگیرند و آموزش 3 ماه با حقوقی در حد کرایه و پول تو جیبی وقتی را افتاد کم کم کار رو میدن دستش و بعدها درصدی هم بهش مین که نمک گیرش کنن و همون فرد جونش رو برای شرکت میده ولی در اوایل چون شرط شده باید 5 سال کار کنه یا 20 میلیون ضرر بده بابت ترک کار با این ترس میمونه. و بعدها با محبت و احترام پاگیرش میکنند که بدون ضمانت هم میموند.
    اشتباه ماها اینه فکر میکنیم باید یک نفر حرفه ای و.. بیاد بگه من همه چی بلدم اینم کارم + بقول شما بخاطر نامشخص بودن بازار ریسک نمیپزیریم و میگیم نه کرایه دفتر در نیاد نه ....
    چند نفر پول خرید سرور رو دارند؟ ولی چند نفر جرات کردند سرور رو بخرند و کولو کنند این اسمش جزء عدم ریسک پذیری چی میتونه باشه؟؟؟
    سرمایه گذار از روز اول فکر میکنه متخصص نوکر دم خونه باباشه
    و متخصص فکر میکنه تو دنیا فقط و فقط خودش این کار رو بلده این میشه که ................

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط alfa5xx نمایش پست ها
    شرکت هاست ایران یک شرکت با سساختمون 3-4 طبقه با ژنراتور و تشکیلات عریض و طویل باید هم پیشرفت کنه میدونید چرا ، چون کلا منابع مالی پشتشون هست من هم اگه یک ساختمون و پول داشته باشم میتونم حتی توی خونه خودم دیتاسنتر خونگی راه اندازی کنم رک بگیرم .. سخت افزار خوب بگیرم چند تا لینک اینترنت خوب بگیرم و اونها رو یکی کنم و پشتیبان هم کنم و لود بالانس راه بندازم . و خودم هم همه کارهای کانفیگ رو انجام بدم و بعد چند نفر رو استخدام کنم واسه تبلیغ و پشتیبانی در حد دسکتاپ . پس فقط مشکل مالی هست که ما رو محدود میکنه ...والا هیچ چیزی ما نسبت به افراد گروه هاست ایران و شرکت های هستینگ دیگه کم ندارم فقط و فقط بحث مالی هست
    این طرز فکر هم اشتباست فکر میکنید هاست ایران روز اول چطور شروع کرده؟ با 4 طبقه؟ گوگل به این عزمتش تو یک زیر زمین شروع کرد اما!!!! قبل از زیر زمین و هاردش و ... دنبال تخصص های خاصش گشت و بعد رفت زیرزمین کرایه کرد

عضو انجمن hamedmj آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    472
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    1,172 پست

بارها من پیشنهاد داده ام که بزرگان هاستینگ همین انجمن، ( حداقل اونهایی که تاریخ عضویتشون 2012 یا کمتر هست! ) یک مرجعی رو درست کنند مثل صنف، یک کانفیگ پایه مثلا برای سرور مجازی ایجاد کنند و بگن این کانفیگ

ماهانه 15 هزار تومان هست، کمتر از این منابع نمیتونید بدید، بیشتر هم خواستید بدید مثلا هر 500 مگاهرتز سی پی یو، 5 هزار تومن اضافه کنید روی قیمت.

یا برای هاستینگ هم وضعیتی مشابه.

تاپیک های فروش هم قبل ایجاد، توسط یه تیمی بررسی بشه و اگر خلاف این بود ثبت نشه.

بهترین کار از نظر بنده این هست...!
    Hamed Rashnoo - Young web designer
    -----------------------------------------------------
    Free Web Design - Click Here

18. تعداد تشکر ها از hamedmj به دلیل پست مفید

عضو جدید NewConfig آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    151
    تشکر تشکر شده 
    74
    تشکر شده در
    39 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط starting نمایش پست ها
    بله چون ما همیشه این جمله مشهور رو داریم بقیه اینکار رو کردن بقیه فلان رو کردن و ..... آیا شده بپرسیم ما چکار کردیم؟

کشش بازار چیه؟ دنیا داره به سمت تکنولوژی میره بازار مجبوره تغییر موضع بده آیا شرکتهایی که واقعا اقعا واقعا بتونن پاسخگو نیاز این بازار باشند چند تا تو کشور داریم؟؟!
    همه میگن تو این 3-4 سال بازار خراب شد. ولی خدا شاهده شرکتهائی چون هاست ایران و.... تو این چند سال یکدفعه جون گرفتن و بزرگ شدن؟ اشتباه نکنید بخاطر تجربشون نبود وگرنه با تجربه براتون میارم که 2000 شروع کرده؟ علتش فقط و فقط مهندسی کسب و کارشون بوده و مدیریت منابع سروری نه!!! انسانی فیزیکی نیازی!!!

میدونید هر کسی آنالیزور خوبی تو بازار هست فکره میکنه برا موفقیتش باید منیج سرور یا برنامه نویسی رو باید یاد بگیره!! و هر کسی توان برنامه نویسی و منیجر خوبی نیز هست فکر میکنه برای رونق کارش باید بازاریابی رو یاد بگیره!!!
    حالا شما بگید این دو نفر با هم باشند نیازی هست هر کدوم بره دنبال چیزی که نه استعدادش رو داره نه وقتش نه توانش رو؟؟؟!
    دوست عزیز در مورد کشش بازار من روزی حداقل چند ساعت تئوری های اقتصادی رو میخونم و کسی رشتش اقتصاد باشه میدونه چی میگم
    این چیزی نیست یک نفر و دو نفر انجام بده باید یک سیستم باشه و حتی اگر اکثریت برنامه منظم درست کنن واسه یه سروسامان دادن بازم یکسری افراد بازار رو خراب میکنن
    تاپیک مناسبی ایجاد کردین اما اصولی برخورد کنید نه احساسی !
    اگر سیستم خوب باشه نیاز به این موارد نیست که بگیم فلانی این کارش نیست و... خودش از این شغل خود به خود کنار میره و حذف خواهد شد.

20. تعداد تشکر ها ازNewConfig به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)