صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 33 , از مجموع 33

موضوع: ری.پ قالب آری یا نه؟ ری.پرکیست؟ منم ری.پرم؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    88
    تشکر تشکر شده 
    213
    تشکر شده در
    140 پست

پیش فرض پاسخ : ری.پ قالب آری یا نه؟ ری.پرکیست؟ منم ری.پرم؟

دوستان ما هنوز اندرخم یک کوچه ایم ؟

به نظر من ریپ زدن مشکلی نداره ! فقط قبلش با وبسایتی که می خواهید ریپ بزنید بگید که قالبتون کپی اون هست !! خب مگر چه ایرادی دارد ؟

بهتر است همه چیز را به شرع ربط ندهیم که ریپ قالب حرام است یا حلال.در هیچ جای دنیا طراحی حلال حرام نداره و فقط کپی رایت رعایت میشه !!! که در ایران کپی رایت ....

همه ما زحمت میکشیم و قالب میزنیم بعدش ریپ میشه !! خب ایرادش چیه الان ؟ یکی از کار ما خوشش اومده و دوست داشته اونو داشته باشه.من که کلی هم خوشحال میشم که طرحم مورد پسند واقع شده.و حتی شاید بتونم اونو رایگان به شخص بدم.مبحث توسعه وب بیشتر از یک قالب و کپی زدن هست.

یه دوستمونم هست که گفته من 7 سال هست طراح وب هستم و ریپ نکردم! خب چند روز دیگر خواهید گفت 8 سال ! شما طراح وب هستید و ریپ زدن برای شما کار خوبی نیست.باید ایده داشته باشید اگر کسی هم ریپ زد طراح نیست ! یا اگر به اسرار مشتری ریپ زد باز هم به نظر من مشکلی نداره.مشتری پول میده و میتونه هرقالبی از ما بخواد.این که مثلا من ریپ نمیزنم چون دز.دی هست به ما مربوط نیست به مشتری مربوطه ما فقط میتونیم پیشنهاد بدیم که شاید بهتر از این بتونیم بزنیم و یا این کار کار درستی نیست. شغل ما تامیین نیاز مشتری هست .لازم هم نیست یوزرکسی را از دیتابیس پاک کنید ( حالا چرا از دیتابیس پاک میکنید نمیدونم )

به نظر من مشکل وقتی شروع میشه که با قالب مشابه + نام مشابه بخواهند کلاهبرداری کنند.

البته شاید نظر من با شما مشابه نباشه.ولی به نظر من مهم اینه که ایده اصلی از کی بوده.
    ویرایش توسط __coma__ : March 19th, 2015 در ساعت 14:28

2. تعداد تشکر ها از __coma__ به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    17
    تشکر تشکر شده 
    81
    تشکر شده در
    54 پست

ریپ یه سلاح جنگیه اگه کسی اذیتت کرد تم ش پخش میشه

ریپ یه تفریحه سالمه بین طراح های معتبر !! هر چند وقت یه بار یه حرکتی میزنن اسمشون پایین نیاد

+ ریپ رایگان مشکلی مداره !! بخوای ریپ کنی بفروشی مشکل شرعی داره

5. تعداد تشکر ها از studio.design به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    7
    تشکر شده در
    5 پست

بهترین جواب( از دید خودم ) رو این دوستمون فرستاد اینجا میذارم تا شاید به درد کسه دیگه ایی مثل من بخوره

1 - اصولا ریپ چیه؟ نال چیه؟

ریپ و نال دو مقوله جدا هستن.
    ریپ به معنای کپی کامل یک وب سایت بیشتر از سمت پوسته کار هست که شما اون رو ذخیره و با کمی تمیزکاری به یک پوسته html آماده استفاده میکنید. یا وردپرس یا هر سیستمی دیگه هم مشمول اینها میشه.
    نال به معنای از بین بردن محدودیت روی یک اسکریپت(سمت وب) هست که مثلا لایسنس و کپی رایت او این موارد رو از روی محصول حذف میکنن.

2- چه اجزایی از یک قالب به نظر شما مخصوص همون قالب هست و نباید در دیگر طرح ها استفاده بشه و مشمول قانون کپی رایت میشه ؟ آیا افکتهایی که داده میشه به یک سایت هم جزو حقوق انحصاری همون سایته؟( اسلایدر منو دکمه و...)

اگر طرح 100% اختصاصی باشه خود طرح و المان های اصلی مثل آیکون/اسکریپت/عکس/فونت و...
    اما بخشی از سایت که کدباز هست و اوپن سورس مشکلی نداره.

3- اگه کسی دوتا قالبو برداره با هم مخلوط کنه ناقض کپی رایت هست؟

بله باز هم داستان همون هست.

4- چه اشکالی داره کسی از قالب کسی دیگر استفاده کنه؟ یکی یک قالبی رو دیده پسندیده به یک نفر که آشناییی با کد نویسی داره میگه یک قالب مثل این برای من تهیه کنید اون بنده خدا هم چکار کنه؟ در هر صورت باید از المان های اون قالب استفاده کنه

یکی از حقوق طراح حقوق معنوی هست. یعنی زمان و هزینه ای کهبرای ایجاد یک طرح مصرف میشه تا به اون طرح برسه. شاید یک ماه یک طراح میشه و روی ایجاد یک ساختاز زمان صرف میکنه و می بینه یک نفر یک شبه اون رو کپی زده. چه حسی به آدم دست میده؟! ام شبیه ش طرح زده بشه یا الهام گیری بد نیست. ولی 100% گرفتن طرح....

بزرگواری می گفتم قالب یک سایت مثل لباس برای آدم میمونه چه اشکالی داره کسی لباسش مثل لباس شما باشه یعنی کل اعتبار یک سایت به قیافشه واعتبار آدم به لباسش !!!

اون بزرگوار وقتی لباسی میگیره صدها طرح از پارچه و نوع دوخت همون لباس توی جامعه هست و مورد دیگه داستان کپی رایت در لبس ها مثل داستان مد هست. که خود مد هم حق کپی رایت. ایران همه چی رو هوا هست! ولی خارج از ایران اینطور نیست.

5- میگن قالب های اورجینال تم فارست مشمول کپی رایته حالا اگه یکی بیاد شبیه همون قالب رو از صفر بشینه خودش بزنه باز هم کپی رایتی رو نقض کرده

بالاتر توضیح دادم که شبیه با رعایت اصول مشکلی نداره.

6- 95% سایت های ایرانی مطلب فقط کپی می کنند و اسم خودشونو میذارن به عنوان ناشر اون نوشته و یا منبع رو درج نمیکنن( که البیه با سرعتی که یک مطلب کپی میشه شناخت اصل منبع هم کار سختی میشه ) تفاوت این عزیزان با اون ریپر که قالب رو بر میداره در چیه؟ هر دو دارن کپی می کنن یکی قالب یکی نوشته !

اینها ناقض کپی رایت و *** زحمت و دسترنج کسانی هستن که میان اون مطلب رو مینویسن. ***ی هر نوعی که باشه به نفر اول که کار مال اون هست صدمه میزنه.

7- من خودم در کپی کردن قالب مسبوقه به سابقه بودم فکر هم نمی کنم کسی نبوده باشه که این کارونکرده باشه همه بالاخره در شروع کردن بنده ابایی ندارم بگم میکردم ولی دیده شد در یعضی فروم ها دوستان با الفاظی مانند ***ی نون حرام خوردن و... به کار بردن و باعث شد سوالای زیادی در سر من شکل بگیره

ریپ زدن بدترین نوع ***ی هست. نونش هم ***ی هست! حالا دوستانی بودن که خیلی موارد براشون روشن نبوده و اینکار رو انجام میدادن و یا قبلا توی اینکار بودن و الان رها کردن به نظر شخصی خودم ماهی رو هر وقتاز آب بگیرن تازه هست!
    خودم برای دست گرمی اوایل کار سایتهایی مثل یاهو و msn رو روکپی میزدم. ولی دنبال فروششون نبودم چون شانسی که داشتم از همون اوایل با کپی رایت و دنیای اوپن سورس آشنا شده بودم. شاید یکی از مهمترین اتفاقات زندگیم بود

اتفاقأ منم می خواستم اینو بپرسم که اگه سورس قالب یکی دیگه رو برداریم و خودمون هم استفاده کنیم، جرمش چه قدره و قانون برای این کار چه چیزایی رو در نظر گرفته؟؟

جرایم رایانه ای تو ایارن چون قانون نداره مثل جرایم عادی اعمال قانون میکنن. یعنی شما ثابت کنی یکی ازتون کپی زده مثل یک *** واقعی باهاش برخورد میشه.

حالا باز سایتایی که از فریمورک مثل Bootstrap استفاده میکنن خیلی المان ها شبیه هم میشه اینجور جاها گیج تر میشه آدم

بوت استرپ اوپن سورس هست و قانونش اجازه اینکار رو میده.

7. تعداد تشکر ها از salar95 به دلیل پست مفید

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)