صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: تأثیر هاست و سرور بر سئو

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    26
    تشکر تشکر شده 
    58
    تشکر شده در
    33 پست

پیش فرض تأثیر هاست و سرور بر سئو

چگونه هاست یا یک سرور بر سئو تاثیر گذار است؟در این مقاله به طور کامل به بررسی تأثیر هاست و سرور بر سئوی وب سایت می پردازیم.یکی از مواردی که معمولا همه جا به آن اشاره شده است بحث سرعت سایت است.از آنجا که سرعت سایت یکی از فاکتور های سئوست، هاست شما می تواند بر سئو و رتبه شما تاثیر گذار باشد.درباره انتخاب هاست اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد.عده ای بر این باورند که ربات های گوگل، با سرعت بیشتری به هاست های خارجی می رسند.بنابراین هاست خارجی بهتر است!

اما من این دیدگاه را با دلایل زیر به چالش می کشم:

ربات های گوگل، اکثرا آمریکایی هستند.آیا سایتی که در هند یا اقیانوسیه است، باید هاست آمریکایی تهیه کند؟همین مثال را به همه کشور ها بسط دهید.بدیهی است که منطقی بنظر نمی رسد.

سایت هایی که روی هاست خارج از کشور خود هستند تنها سرعت ping آنها از داخل کشور کند تر می شود.ربات های گوگل، سرعت ping را ملاک قرار نمی دهند.در همه جای دنیا دسترسی به سایتی که هاست و سرور آن خارج از آن کشور است، دارای سرعت ping بیشتری است و سرعت ping سایت ها دارای استاندارد هایی است که بسته به شرایط مختلف متفاوت است.سرعت بارگذاری سایت بعد از ping است که می تواند در سئو موثر باشد.نیازی نیست که شما به فکر ربات های گوگل باشید.الگوریتم گوگل انقدر نادان نیست که صرفا به خاطر اینکه ربات هایش از برخی کشور ها دور است، به آنها رتبه منفی دهد.

لذا من در اینجا این دیدگاه را رد می کنم.برای تهیه هاست، ایرانی یا خارجی بودن را ملاک قرار ندهید.هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید.من شخصا هاست های ایرانی را به خاطر سرعت بالا(از داخل کشور) ترجیح می دم.قطعی سایت ها به دلیل ناپایدار بودن اینترنت ایران هم به آن شدت نیست که بیش از چند ساعت در طول چند ماه، موجب قطعی سایت شود.لذا حتی قطعی هاست های ایرانی (نقطه ضعف هاست های ایرانی به دلیل مشکلات زیر ساختی در داخل کشور) نیز نمی تواند به سئوی شما آسیب برساند.قطعی های کوتاه مدت، موضوعی نیست که بخواهید نگران آن باشید.اما باید در انتخاب شرکت هاستینگ و سرور خود که چقدر از نظر پشتیبانی قوی هستند دقت کنید.من در اینجا فقط به قطعی ناشی از دیتا سنتر ها و زیرساخت مخابراتی کشور درباره سرور های ایرانی اشاره کردم.نه قطعی که از ضعف پشتیبانی و سرویس یک شرکت هاستینگ ، حاصل شده باشد.

منبع: https://seorooz.net/host-effect-on-seo/
    ویرایش توسط mohsen.unlimited : January 8th, 2015 در ساعت 20:01

2. تعداد تشکر ها ازmohsen.unlimited به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض پاسخ : تأثیر هاست و سرور بر سئو

بعد از 6 سال فقط به این نتیجه رسیدم
    رمز موفقیت یک سایت چه توی سرچ انجین ها چه بین کاربرا فقط دو چیزه : 1.بکاپ 2.پایداری
    یعنی همیشه بکاپ داشتن و در هر ساعت آپ بودن
    و این دوتا 100 درصد بستگی به هاستتون داره پس هاست داخل ایران یا هاست بی کیفیت بزرگترین ضربه به سایته مگر اینکه هاست داخل ایرانتون مستقیم به شلنگ اصلی اینترنت وصل باشه که اگر قطع شد کل نت ایران هم قطع بشه که اونم باز از نظر گوگل و بینگ و یاهو بهتون ضربه میزنه و شوت میشید صفحه های دوم سوم چون گوگل و ... هیچوقت نمیخوان کاربراشونو به سایتی هدایت کنن که در دست رس نیست !

عضو انجمن mohammadali3517 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    80
    تشکر تشکر شده 
    208
    تشکر شده در
    172 پست

سلام
    یکی از دوستان در رابطه با این قضیه یه فرضیه ارائه داده بود و الان هم داریم با هم روش کار میکنیم....
    اونم این که برای ای پی های عادی سایت از ایران باز شه ولی برای بات ها و ... که از طرف سرچ انجین ها میان سرور بره روی ای پی دیگه ای و سایت رو ارائه بده...
    دیتابیس هم چ ن مثلا این مورد برای سایت موزیک و ... اجرا میشه کرون واسش دارین مینوسیم که سینک شه
    البته این فقط در حد تست هست و هنوز کامل نشده تا معایبش رو بگیریم..
    اگر کسی از دوستان مشکلی توی این مورد میبینه ممنونو میشم راهنمایی کنه....

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    26
    تشکر تشکر شده 
    58
    تشکر شده در
    33 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 57dxfla نمایش پست ها
    بعد از 6 سال فقط به این نتیجه رسیدم
    رمز موفقیت یک سایت چه توی سرچ انجین ها چه بین کاربرا فقط دو چیزه : 1.بکاپ 2.پایداری
    یعنی همیشه بکاپ داشتن و در هر ساعت آپ بودن
    و این دوتا 100 درصد بستگی به هاستتون داره پس هاست داخل ایران یا هاست بی کیفیت بزرگترین ضربه به سایته مگر اینکه هاست داخل ایرانتون مستقیم به شلنگ اصلی اینترنت وصل باشه که اگر قطع شد کل نت ایران هم قطع بشه که اونم باز از نظر گوگل و بینگ و یاهو بهتون ضربه میزنه و شوت میشید صفحه های دوم سوم چون گوگل و ... هیچوقت نمیخوان کاربراشونو به سایتی هدایت کنن که در دست رس نیست !
    موافق نیستم.همه کارهای سئوی من روی هاست های ایرانی بوده و هست و سئوی بسیار موفقی داشتند.بله وقتی آدم بره از هاستینگ سالی 30 هزار تومن بخره چه انتظاری دارید.سایت های ایرانی که من داشتم در سال، سرجمع سه چهار ساعت قطعی داشتند و یکیشون که دیتا سنتر افرانت بود و قطعیش زیاد بود در سال 24 ساعت سرجمع قطعی داشت.با این عددا که از موتور جستجو حذف نمیشید! این یعنی پایداری! انتخاب اول من اگر گرونیش و هزینه بالای پهنای باند رو صرف نظر کنیم هاست ایرانی هست.
    اینی که شما گفتید رمز نیست.یه چیز پایست.رمز ها توی رقابتای سنگین و سایت های تازه تاسیس خودشونو نشون میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadali3517 نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دوستان در رابطه با این قضیه یه فرضیه ارائه داده بود و الان هم داریم با هم روش کار میکنیم....
    اونم این که برای ای پی های عادی سایت از ایران باز شه ولی برای بات ها و ... که از طرف سرچ انجین ها میان سرور بره روی ای پی دیگه ای و سایت رو ارائه بده...
    دیتابیس هم چ ن مثلا این مورد برای سایت موزیک و ... اجرا میشه کرون واسش دارین مینوسیم که سینک شه
    البته این فقط در حد تست هست و هنوز کامل نشده تا معایبش رو بگیریم..
    اگر کسی از دوستان مشکلی توی این مورد میبینه ممنونو میشم راهنمایی کنه....
    این موردی که عرض کردم فرضیه نبود.قطعیت بود.
    نیازی نیست به این کاری که شما میگید.با خیال راحت ربات رو به هاست داخل ایران و بدون قطعی دعوت کنید

7. تعداد تشکر ها از mohsen.unlimited به دلیل پست مفید

عضو انجمن taksis آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    97
    تشکر تشکر شده 
    1,152
    تشکر شده در
    549 پست

من چه نه سال پیش که الفور ای رو ارائه دادم چه حالا که پارسین تاک رو ارائه دادم همیشه رو سرور های ایرانی بودم
    شاید باورتون نشه اما من تا حالا با سی پنل کار نکردم تو این ده سال!!!!!چون همیشه ای پی و سرور هامون ایرانی بودن.
    جدا از سرعت بالای سرور های ایرانی برا یوزر ها.یه ضربالمثل هست میگه گوشت تنتو بخور منت قصابو نکش.
    چرا وقتی به راحتی میشه از داخل و بصورت مستقیم سرور گرفت،آدم بره با آی پی خارج و مدارک جعلی و غیره و غیره سرور خارجی بگیره؟
    قطعی ها هم در اون اندازه نیست که رو سئو تاثیر بذاره

9. تعداد تشکر ها از taksis به دلیل پست مفید

عضو جدید seoman آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    50
    تشکر تشکر شده 
    165
    تشکر شده در
    121 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.unlimited نمایش پست ها
    چگونه هاست یا یک سرور بر سئو تاثیر گذار است؟در این مقاله به طور کامل به بررسی تأثیر هاست و سرور بر سئوی وب سایت می پردازیم.یکی از مواردی که معمولا همه جا به آن اشاره شده است بحث سرعت سایت است.از آنجا که سرعت سایت یکی از فاکتور های سئوست، هاست شما می تواند بر سئو و رتبه شما تاثیر گذار باشد.درباره انتخاب هاست اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد.عده ای بر این باورند که ربات های گوگل، با سرعت بیشتری به هاست های خارجی می رسند.بنابراین هاست خارجی بهتر است!

ربات های گوگل، اکثرا آمریکایی هستند.آیا سایتی که در هند یا اقیانوسیه است، باید هاست آمریکایی تهیه کند؟همین مثال را به همه کشور ها بسط دهید.بدیهی است که منطقی بنظر نمی رسد.

سایت هایی که روی هاست خارج از کشور خود هستند تنها سرعت ping آنها از داخل کشور کند تر می شود.ربات های گوگل، سرعت ping را ملاک قرار نمی دهند.در همه جای دنیا دسترسی به سایتی که هاست و سرور آن خارج از آن کشور است، دارای سرعت ping بیشتری است و سرعت ping سایت ها دارای استاندارد هایی است که بسته به شرایط مختلف متفاوت است.سرعت بارگذاری سایت بعد از ping است که می تواند در سئو موثر باشد.نیازی نیست که شما به فکر ربات های گوگل باشید.الگوریتم گوگل انقدر نادان نیست که صرفا به خاطر اینکه ربات هایش از برخی کشور ها دور است، به آنها رتبه منفی دهد.

لذا من در اینجا این دیدگاه را رد می کنم.برای تهیه هاست، ایرانی یا خارجی بودن را ملاک قرار ندهید.هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید.من شخصا هاست های ایرانی را به خاطر سرعت بالا(از داخل کشور) ترجیح می دم.قطعی سایت ها به دلیل ناپایدار بودن اینترنت ایران هم به آن شدت نیست که بیش از چند ساعت در طول چند ماه، موجب قطعی سایت شود.لذا حتی قطعی هاست های ایرانی (نقطه ضعف هاست های ایرانی به دلیل مشکلات زیر ساختی در داخل کشور) نیز نمی تواند به سئوی شما آسیب برساند.قطعی های کوتاه مدت، موضوعی نیست که بخواهید نگران آن باشید.اما باید در انتخاب شرکت هاستینگ و سرور خود که چقدر از نظر پشتیبانی قوی هستند دقت کنید.من در اینجا فقط به قطعی ناشی از دیتا سنتر ها و زیرساخت مخابراتی کشور درباره سرور های ایرانی اشاره کردم.نه قطعی که از ضعف پشتیبانی و سرویس یک شرکت هاستینگ ، حاصل شده باشد.

بد بد منبع هم گذاشتی
    با این پست ها آبروی خودت رو نبر
    توی یک آپارتمان 1000 طبقه با ششصد واحد در هر طبقه بشینی راحت تری یا یک خونه یک طبقه؟!
    گوگل خان وقتی با یک آی پی ده تا سایت رو بشناسه خوبه یا با هزار تا سایت!؟!!
    من بر اساس تجربم میگم ، بر اساس این 7.5 سالی که توی اینترنت بودم
    حتی توی کلمه " رادیاتور " رادیاتور پنلی ، رادیاتور شیشه ای میون هزاران رقیب اولم
    در حالیکه قبلاً اصلاً جزو 10 سایتم نبودم

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    26
    تشکر تشکر شده 
    58
    تشکر شده در
    33 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط seoman نمایش پست ها
    بد بد منبع هم گذاشتی
    با این پست ها آبروی خودت رو نبر
    توی یک آپارتمان 1000 طبقه با ششصد واحد در هر طبقه بشینی راحت تری یا یک خونه یک طبقه؟!
    گوگل خان وقتی با یک آی پی ده تا سایت رو بشناسه خوبه یا با هزار تا سایت!؟!!
    من بر اساس تجربم میگم ، بر اساس این 7.5 سالی که توی اینترنت بودم
    حتی توی کلمه " رادیاتور " رادیاتور پنلی ، رادیاتور شیشه ای میون هزاران رقیب اولم
    در حالیکه قبلاً اصلاً جزو 10 سایتم نبودم
    من به هیچ وجه درباره آی پی نگگفتم.درباره ip هاست ها دو آموزش دیگه هست که توی لینک و توی همین انجمن قرار دادم.
    با افتخار این پست رو منتشر کردم و اصراری نیست شما بپذیرید.

هرچند این پست هیچ ربطی به کلمات کلیدی نداره .در سطوح رقابتی همه چیز متفاوت هست.صرف رادیاتور پنلی نمیشه رای مطلقی درباره سئو داد.یه چیز پایست صرفا برای زیر سوال بردن پرستش بیجای هاست خارجی صرفا به دلیل نزدیک بودن به ربات های گوگل که با منطقی روشن و استدلال گفتم! همین!
    تجربه اینترنت هم ربطی به سئو نداره.به هر حال تجربه شما چه در اینترنت چه در سئو قابل تقدیر هست و سپاس از پاسخ شما و شرکت در بحث.
    رادیاتور و رادیاتور شوفاژ هم یکی از کارهای بنده در لینک یک صفحه اول هست.این کلمات رقابت کمی دارن.منظورم رقابت نسبت به بقیه موارده.مثل شارژ.چت،فیلم، آهنگ و در صنعت ساختمان هم دروبین مدابسته،درب اتوماتیک و ... .
    نتایج گوگل نشان از بالا بودن رقابت نیست.من در هفته آینده آموزشی برای تشخیص صحیح رقابت منتشر می کنم که در اون ملاک قراردادن گوگل ترند، و اکتفا به تعداد نتایجی که گوگل نشون میده زیر سوال خواهد رفت.
    درباره امضای شما شماره ایرانسل بنده نیز دائمی هست و به دلیل مخالفتم با همراه اول و پشتیبانی ضعیف و همیشه عقب بودنش، و دلایل دیگه هیچ وقت سمتش نمیرم.در همه جای دنیا سیم کارت یک شیء بی ارزش و ارزون هست.ولی صحیح هست تعداد ایرانسلی های غیر معتبر، بیشتر از 912 هاست.
    update: آموزش تشخیص صحیح رقابت کلمات کلیدی منتشر شد
    ویرایش توسط mohsen.unlimited : February 9th, 2015 در ساعت 01:05

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    26
    تشکر تشکر شده 
    58
    تشکر شده در
    33 پست

سپاس.اینها تکراری و پیش پا افتاده هستند و تناقضی با پست بنده نداشتند.اگر هم جایی بگه هاست باید به ربات گوگل نزدیک باشه، اونها اشتباه می کنن.
    ویرایش توسط mohsen.unlimited : June 10th, 2015 در ساعت 15:57

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    116
    تشکر تشکر شده 
    411
    تشکر شده در
    235 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.unlimited نمایش پست ها

بابت این گفته شما کاملا مخالف هستم و هاست ایرانی جز ضرر برای ما هیچ چیزی نداشته
    پارسال سایت تفریحی رو سرور فرانسه داشتیم و به حرف های اینو اون گوش دادیم گفتیم بیاریم که سرعت بازشدنش برای کاربران ایرانی خوب بشه
    اون موقعه روزانه 15000 آی پی فقط از گوگل داشتیم که با اومدن رو سرور ایران در عرض 15 روز جوری خوردیم زمین که تا همین الان هنوز هم نتونستیم بلند بشیم
    همش هم ارور پینگ پایین سرور رو می داد و ناگفته نمونه که زمانی که گوگل برای ورود به سایت شما با پینگ پایین مواجعه بشه مطمئنا نمره منفی در نظر می گیریه و همون طور که سایت ما در عرض 15 روز از 15 هزار آی پی به 6 هزار آی پی رسید و تجربه ای بود که شاید هیچ وقت دیگه امتحانش نکنیم و به لطف خدا داریم با روش دیگه اون ضربه رو جبران می کنیم
    ناگفته نمونه تو گوگل وبمستر هم مدام ارور پایین بودن پینگ سرور میومد و ما تو اون 15 روز واقعا حواسمون به گوگل وبمستر بنود والی همون روز اول درست می کردیم مشکل رو
    سرورهای ما هم از سرورهای ایرانی سایت هاست دی ال بود

15. تعداد تشکر ها از BazPardakht.Com به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع