صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: تاثیر ضد ویروس بر سخت افزار چیست؟

عضو انجمن سیدرضا بازیار آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    3,740
    تشکر تشکر شده 
    1,021
    تشکر شده در
    701 پست

پیش فرض تاثیر ضد ویروس بر سخت افزار چیست؟

یه سوال برام پیش اومده که شاید یکم مبتدی باشه! اما ذهنم رو مشغول کرده
    وقتی یه ضد ویروس نصب میکنیم سرعت ویندوز کم میشه و موقع اسکن ممکنه سرعت اسکن خوبی نداشته باشه
    دلیلش چیه؟
    واسه اینکه ضد ویروس خیلی سریع بالا بیاد, باید کدوم سخت افزار قوی باشه؟ کدوم سخت افزار ضد ویروس رو اجرا میکنه؟
    پردازنده؟ رم؟...
    دوستدار کتاب بلیان

2. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    36
    تشکر تشکر شده 
    36
    تشکر شده در
    30 پست

پیش فرض پاسخ : تاثیر ضد ویروس بر سخت افزار چیست؟

ضد ویروسها با توجه به نوع و شرکت سازندشون تاثیر کم یا زیاد روی سیستم عامل دارن ( منظور سرعت عملکرد بوت و سیستم عامل هستش . )

ولی هر ضد ویروسی ی سری شرایط نصب داره مثل نوع سیستم عامل ، میزان رم ، میزان فضای هارد دیسک و ...

ی ضد ویروس خیلی خیلی سبک و کم حجمه : مثل Webroot Secure Anywhere

و ی ضد ویروس ممکنه معمولی باشه و یا خیلی سنگین .

یکی ممکنه به نظر سبک باشه ولی آپدیتهاش سنگین باشه و یکی ممکنه روش و تکنولوژیش شکل دیگه ای داشته باشه .

بهر صورت برای خرید ضد ویروس توصیه میکنم بری سراغ برندهای معتبر .

و ی پیشنهاد دارم که اگر دنبال اطلاعات صحیح و درست و معتبر درباره شرکتها و نرم افزارهای آنتی ویروس هستی ، ی سر به سایت دیسنا بزنی .

4. تعداد تشکر ها از amirsafari به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    3,740
    تشکر تشکر شده 
    1,021
    تشکر شده در
    701 پست

فرض کنید قوی ترین و سنگین ترین آنتی ویروس دنیا رو میخواید نصب کنید.
    کدوم سخت افزار باید قوی باشه که ضد ویروس با مشکل مواجه نشه؟ ارتقا کدوم سیستم باعث بالا رفتن سرعت ضد ویروس میشه؟
    دوستدار کتاب بلیان

6. تعداد تشکر ها از سیدرضا بازیار به دلیل پست مفید

عضو دائم kool آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    646
    تشکر تشکر شده 
    1,280
    تشکر شده در
    1,024 پست

سلام
    معمولا قطعات سیستم رو طوری باید بردارید که با هم بیشنرین سازگاری رو داشته باشن و خرید تنها یک قطعه قوی زیاد تاثیر گذار نیست.
    سرعت هارد و پردازنده و رم بیشتر مورد استفاده هستند.

توصیه میکنم در خرید آنتی ویروس از شرکت هایی مثل کسپرسکی که برترین آنتی ویروس از نظر بررسی های گوناگون است استفاده کنید.
    ویرایش توسط kool : January 9th, 2015 در ساعت 00:42

8. تعداد تشکر ها از kool به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    36
    تشکر تشکر شده 
    36
    تشکر شده در
    30 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kool نمایش پست ها
    سلام
    معمولا قطعات سیستم رو طوری باید بردارید که با هم بیشنرین سازگاری رو داشته باشن و خرید تنها یک قطعه قوی زیاد تاثیر گذار نیست.
    پردازنده و رم بیشتر مورد استفاده هستند.

توصیه میکنم در خرید آنتی ویروس از شرکت هایی مثل کسپرسکی که برترین آنتی ویروس از نظر بررسی های گوناگون است استفاده کنید.

اولآ تاثیر هارد دیسک در سرعت سیستم بسیار بیشتره .
    الان پردازنده ها سرعت خوبی دارن .
    البته باز بستگی داره کارتون چی باشه ؟! مرور وب یا رندر گرفتن ؟!

مسئله بعدی اینکه کسپرسکی نه تنها محصولاتش و ضد ویروسهاش قوی و خوب نیست ، بلکه سابقه کلاهبرداری داره و اصولآ ی شرکت " معتبر " حساب نمیشه .

دقیقآ به همین دلیل بوده که صدها نمایندش باهاش قطع ارتباط کردن و دهها کارمند و مدیر ارشدش استعفاء دادن .

و نکته آخر اینکه آقای Kool ، ایشون توصیه نخواسته که برداشتی بهش ضد ویروس توصیه میکنی ! تازه چی . اونهم کسپرسکی شیاد و کلاهبردار .

ولی چون خیلی علاقه داری اطلاعاتت بیشتر بشه توصیه میکنم این لینک رو و خبرهاش و با دقت و قشنگ بخونی و ببینی .

آقای سید رضا ، شما هم اگه ضد ویروس خریدی بهتره بری از همون شرکتی که خرید کردی پشتیبانی بگیری وگرنه سوالت ی چیزیه که همینطوری نمیشه بهش جواب داد . سعی کردیم ولی ظاهرآ نه تنها نشده بلکه تازه ابهامات شما رو هم بیشتر کرده .

شما سیستم میخوایی ببیندی یا بگیری اول باید هاردش پر سرعت باشه ( SSD ) و بعدش حافظه زیاد داشته باشه ( حداقل 4 گیگابایت ) و سی پی یو هم حداقل 2 هسته ای باشه که الان همه هست .

10. تعداد تشکر ها از amirsafari به دلیل پست مفید

عضو دائم jahromweb آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,817
    تشکر تشکر شده 
    1,727
    تشکر شده در
    1,204 پست

دوست عزیز همین طور که دوستان گفتند حتما به هارد دقت کنید منظور این نیست که 1 ترا باشد یا 2 ترا
    از هرکس که میپرسم از چه هاردی استفاده میکنید با افتخار میگویند 1 ترا و یا بیشتر غافل از ان که حجم هارد برای 99 درصد افراد دیگر معیار بسیار مهمی نیست چون معمولا یک هارد 500 هم کافی است (منظورم این نیست که بخواهید فیلم ارشیو کنید و ...)
    مهم سرعت هارد است اگر توان خرید هارد های ssd ندارید حداقل از هارد های پرسرعت استفاده کنید
    بنده از سی پی یو پرقدرت i7 همراه با 8 گیگابایت رم و یک گرافیک قدرتمند با 2 گیگابایت حافظه استفاده میکنم اما به دلیل هارد نامناسب (از نظر خودم) که 5400 است تمایل به فروش دارم چون سرعت به ان اندازه ای که میخواهم نیست!البته ممکن است بسیاری از افراد از سرعت من شگفت زده شوند اما در خیلی موارد به علت هارد ضعیف (همین هاردها ی معمولی)بسیار کند و حتی درحد هنگ میرود...
    ParsConfig:Managed Servers,CacheServer,Server Administration
    IRDirectAdmin:Hosting Solutions
    M.Tamadon:09172593746

12. تعداد تشکر ها ازjahromweb به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    36
    تشکر تشکر شده 
    36
    تشکر شده در
    30 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط jahromweb نمایش پست ها
    دوست عزیز همین طور که دوستان گفتند حتما به هارد دقت کنید منظور این نیست که 1 ترا باشد یا 2 ترا
    از هرکس که میپرسم از چه هاردی استفاده میکنید با افتخار میگویند 1 ترا و یا بیشتر غافل از ان که حجم هارد برای 99 درصد افراد دیگر معیار بسیار مهمی نیست چون معمولا یک هارد 500 هم کافی است (منظورم این نیست که بخواهید فیلم ارشیو کنید و ...)
    مهم سرعت هارد است اگر توان خرید هارد های ssd ندارید حداقل از هارد های پرسرعت استفاده کنید
    بنده از سی پی یو پرقدرت i7 همراه با 8 گیگابایت رم و یک گرافیک قدرتمند با 2 گیگابایت حافظه استفاده میکنم اما به دلیل هارد نامناسب (از نظر خودم) که 5400 است تمایل به فروش دارم چون سرعت به ان اندازه ای که میخواهم نیست!البته ممکن است بسیاری از افراد از سرعت من شگفت زده شوند اما در خیلی موارد به علت هارد ضعیف (همین هاردها ی معمولی)بسیار کند و حتی درحد هنگ میرود...
    درسته .

البته همونطور که مشخصه سوال ایشون کلآ مشکل داره .

ضد ویروس هم ی نرم افزاره . و طبیعیه سیستمتون باید حداقل های سخت افزاری و نرم افزاری رو داشته باشه .

14. تعداد تشکر ها از amirsafari به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    3,740
    تشکر تشکر شده 
    1,021
    تشکر شده در
    701 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsafari نمایش پست ها
    درسته .

البته همونطور که مشخصه سوال ایشون کلآ مشکل داره .

ضد ویروس هم ی نرم افزاره . و طبیعیه سیستمتون باید حداقل های سخت افزاری و نرم افزاری رو داشته باشه .
    سوال رو به این دلیل پرسیدم:
    میخوام لپ تاپ بخرم. چون همیشه با سرعت ضد ویروس ها مشکل دارم, میخوام بدونم با کدوم قطعات در ارتباط هست تا بر اساس قدرت همون قطعات لپ تاپ رو انتخاب کنم
    دوستدار کتاب بلیان

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    36
    تشکر تشکر شده 
    36
    تشکر شده در
    30 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدرضا بازیار نمایش پست ها
    سوال رو به این دلیل پرسیدم:
    میخوام لپ تاپ بخرم. چون همیشه با سرعت ضد ویروس ها مشکل دارم, میخوام بدونم با کدوم قطعات در ارتباط هست تا بر اساس قدرت همون قطعات لپ تاپ رو انتخاب کنم
    شما یا تا به حال ضد ویروس معتبر استفاده نکردی یا اینکه برند خوب استفاده نکردی .

شما نوت بوک رو براساس نیازت بخر . بهر حال ی ضد ویروس روش نصب میشه و سرعتت هم کم نمیشه .

دیگه اگه ضد ویروس خیلی خیلی سبک بخوایی من بالا ی برند رو بهت معرفی کردم که سبکترین و کم حجم ترین ضد ویروس دنیاست و برند بسیار معتبر و خوبی هم هست . یعنی چیزی نیست که بگی خوب نیست یا در اصطلاح عامیانه در پیت باشه .

شما الان نوت بوک بخوایی بگیری دیگه حداقل هاردش 5400 دور هست و 4 گیگ رم داره و سی پی تو اتم 2 هسته ای یا core i3 داره .

بالاتر باشه که چه بهتر .

اصلآ سیستم هست هارد ssd داره و ی سیری ویژگی های دیگه cpu هم اتم 2 هسته ای داره قیمتش 3 میلیونه . سرعتش هم عالیه .

17. تعداد تشکر ها از amirsafari به دلیل پست مفید

عضو دائم kool آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    646
    تشکر تشکر شده 
    1,280
    تشکر شده در
    1,024 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsafari نمایش پست ها
    اولآ تاثیر هارد دیسک در سرعت سیستم بسیار بیشتره .
    الان پردازنده ها سرعت خوبی دارن .
    البته باز بستگی داره کارتون چی باشه ؟! مرور وب یا رندر گرفتن ؟!

مسئله بعدی اینکه کسپرسکی نه تنها محصولاتش و ضد ویروسهاش قوی و خوب نیست ، بلکه سابقه کلاهبرداری داره و اصولآ ی شرکت " معتبر " حساب نمیشه .

دقیقآ به همین دلیل بوده که صدها نمایندش باهاش قطع ارتباط کردن و دهها کارمند و مدیر ارشدش استعفاء دادن .

و نکته آخر اینکه آقای Kool ، ایشون توصیه نخواسته که برداشتی بهش ضد ویروس توصیه میکنی ! تازه چی . اونهم کسپرسکی شیاد و کلاهبردار .

ولی چون خیلی علاقه داری اطلاعاتت بیشتر بشه توصیه میکنم این لینک رو و خبرهاش و با دقت و قشنگ بخونی و ببینی .

آقای سید رضا ، شما هم اگه ضد ویروس خریدی بهتره بری از همون شرکتی که خرید کردی پشتیبانی بگیری وگرنه سوالت ی چیزیه که همینطوری نمیشه بهش جواب داد . سعی کردیم ولی ظاهرآ نه تنها نشده بلکه تازه ابهامات شما رو هم بیشتر کرده .

شما سیستم میخوایی ببیندی یا بگیری اول باید هاردش پر سرعت باشه ( SSD ) و بعدش حافظه زیاد داشته باشه ( حداقل 4 گیگابایت ) و سی پی یو هم حداقل 2 هسته ای باشه که الان همه هست .
    hdd از قلم افتاده بود اضافه کردم.
    درضمن فقط هارد با سرعت باشه تاثیر بیشتر در سیستم حرف درستی نیست! یک سیستم وقتی روان کار میکنه که قطعه ها متناسب با هم باشن نه هر کدام در یک قدرتی برای خودش کار کنه!

بعد شما باز شروع کردی به تبلیغ کردن سایت های خودت و نشر اکاذیب

این تاپیک که قفل کردن یادتون هست؟ http://www.webhostingtalk.ir/f118/11...ml#post1211569
    من دیگه توضیحی ندارم. هر کاربری خواست میتونه بره اون صفحه ها رو مطالعه کنه تا به هدف شما براش مشخص بشه.
    (عزیز این روش برای فروش بیشتر اصلا درست نیست و تاثیری هم نداره چون آخر سر کاربر حقیقت رو میفهمه)

من دیگه در تاپیک شرکت نخواهم کرد ///

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)