صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: برداشت دوستان در مورد مرکز داده تبیان

عضو انجمن taha_2011 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,528
    تشکر تشکر شده 
    967
    تشکر شده در
    600 پست

پیش فرض پاسخ : برداشت دوستان در مورد مرکز داده تبیان

نقل قول نوشته اصلی توسط downloaddl نمایش پست ها
    سرویس های داخل ایرانشون رو تا جایی که خبر دارم رو پارس آنلاینه.
    من شخصا یک هاست ایران ازشون داشتم که در تبیان میزبانی شده بود:
    185.8.173.24/jean2.bitcommand.com IP Address Whois | DomainTools.com

2. # ADS

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

با سلام و احترام

نمیخواسم در تاپیک شرکت کنم به علت تاپیک فروش اخیر ما از تبیان ، که سوء تفاهم پیش نیاد ، البته استارتر که ما را میشناسند و مطمئن هستم سوء تفاهمی نمیشه، منظور سایر خوانندگان معمولی بود ولی خب بعضی دوستان لطف داشتند و آدرس تاپیک را ایمیل میکردند که نگاه کنیم و ج بدیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط taha_2011 نمایش پست ها
    درمورد کولو از پارس پک بپرسید ولی احساس میکنم کیفیت سرور های پارس پک در این دیتا سنتر بهتر باشه
    یک نمونه از آی پی های پارس پک در تبیان:
    130.185.73.105/mail.isadaf.com IP Address Whois | DomainTools.com

AS48434 TEBYAN Tebyan-e-Noor Cultural-Artistic Institute,IR (registered Nov 26, 2008)
    کل مرکز داده یک نوع کیفیت دارد که به همه میدهد رنج های ما هم حتی زیر as48434 هست فقط این وسط سیاست های کاری کسایی که از تبیان خدمات میدهند فرق داره.

-------------------------

استارتر محترم از هزینه های مرکز داده خبر دارید ؟ تبیان کاملا خشک و دولتی هست و به کوچکترین مسائل برخورد جدی میکند و دقیقا همین موارد باعث بالا رفتن کیفیت آن شده است.

قبلا تجربه داشتید ؟ کسایی که پارس انلاین داشتند طبیعتا خیلی برای خودشون و مشتریهاشون تبیان سخت میشه و دقیقا همین مورد هم در بخی موارد جزو ضعفشون به حساب میاد و هرچیزی را قبول نمیکنند و باید خیلی با دید فنی با آنها صحبت کنید تا موردی را قبول کنند مخصوصا که کاربر تازه وارد باشید.
    ویرایش توسط RoobinaServer : January 4th, 2015 در ساعت 01:58
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

4. تعداد تشکر ها ازRoobinaServer به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    2,136
    تشکر تشکر شده 
    3,574
    تشکر شده در
    1,994 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    با سلام و احترام

نمیخواسم در تاپیک شرکت کنم به علت تاپیک فروش اخیر ما از تبیان ، که سوء تفاهم پیش نیاد ، البته استارتر که ما را میشناسند و مطمئن هستم سوء تفاهمی نمیشه، منظور سایر خوانندگان معمولی بود ولی خب بعضی دوستان لطف داشتند و آدرس تاپیک را ایمیل میکردند که نگاه کنیم و ج بدیم.

کل مرکز داده یک نوع کیفیت دارد که به همه میدهد رنج های ما هم حتی زیر as48434 هست فقط این وسط سیاست های کاری کسایی که از تبیان خدمات میدهند فرق داره.

-------------------------

استارتر محترم از هزینه های مرکز داده خبر دارید ؟ تبیان کاملا خشک و دولتی هست و به کوچکترین مسائل برخورد جدی میکند و دقیقا همین موارد باعث بالا رفتن کیفیت آن شده است.

قبلا تجربه داشتید ؟ کسایی که پارس انلاین داشتند طبیعتا خیلی برای خودشون و مشتریهاشون تبیان سخت میشه و دقیقا همین مورد هم در بخی موارد جزو ضعفشون به حساب میاد و هرچیزی را قبول نمیکنند و باید خیلی با دید فنی با آنها صحبت کنید تا موردی را قبول کنند مخصوصا که کاربر تازه وارد باشید.
    مرسی که در تاپیک شرکت کردید.

بله در جریان قیمت این دیتاسنتر هستم چند روزی هست که دارم در مورد این مرکز داده تحقیق میکنم
    در مورد همین حساسیت شدید مرکز داده چند سوال دارم

به طور مثال رو سرور من اگر چند سایت موزیک مجاز باشه چقدر مشکل ساز هست ؟! ( مرکز داده هم دولتی هست هم یکی از بچا گفت زیر نظر تبلیغات اسلامی )

با کاربرانی از میکروتیک استفاده های خوبی می کنند :دی چقدر مشکل دارد ؟!

یک چیزی که من خیلی جذب این مرکز داده کرد مقاومت در برابر حملات دی داس بود این واقعیت داره ؟!

آماده برای سرمایه گذاری بر روی پروژه های شما

تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

مرسی که در تاپیک شرکت کردید.

بله در جریان قیمت این دیتاسنتر هستم چند روزی هست که دارم در مورد این مرکز داده تحقیق میکنم
    در مورد همین حساسیت شدید مرکز داده چند سوال دارم

به طور مثال رو سرور من اگر چند سایت موزیک مجاز باشه چقدر مشکل ساز هست ؟! ( مرکز داده هم دولتی هست هم یکی از بچا گفت زیر نظر تبلیغات اسلامی )

با کاربرانی از میکروتیک استفاده های خوبی می کنند :دی چقدر مشکل دارد ؟!

یک چیزی که من خیلی جذب این مرکز داده کرد مقاومت در برابر حملات دی داس بود این واقعیت داره ؟!
    تمام این موارد به واسط شما مربوط میشه.

مثل این میمونه که الان جناب عیسی لو (چون از همکاران و دوستان هست و میدانم ناراحت نمیشن انشالله نام بردم) که از مرکز پارس آنلاین خدمات میدهند و روبینا سرور که سه سال پیش از پارس آنلاین خدمات میداد را در نظر بگیریم :

حالا ما مجدد میریم پارس انلاین و اتک یا هر مشکلی داشته باشیم ، طبیعتا پارس آنلاین برخورد ناجوری میکنه با ما ولی اگر زیر مجموعه جناب عیسی لو وارد بشیم با دستی که در آن مرکز دارند برای ما خیلی راحت تر خواهد بود.

شما تمام این مواردی که گفتید در تمام مراکز برخورد میکنند حالا یک جا خیلی سبک میگیرد یک جا معمولی ولی تبیان تمام این موارد را بدانید که جدیتر از سایر مراکز کنترل میکند.

اتک و ... هم حدی دارد. اکثر دوستانی که در انجمن ذکر کردند جلوی اتکشون در مرکز داده گرفته شده اگر سوال کنید مشخص هست که از واسط (نام نمیبرم سوء تفاهم نشه) سرویس گرفته اند.

تبیان یک مرکز دولتی هست و خوشش نمیاد زیاد درگیرش بکنید و باید خودتون متخصص در امور سرور باشید اگر نباشید تبیان کلافه میشه و ممکنه قطع همکاری بکنه با شما.

تبیان با شناخت ما میگه من شرایط زیر رو دارم :

1. خلوتی شبکه
    2. کیفیت خوب پهنای باند
    3. دانتایم پائین
    4. متخصصین مجرب (در 40% موارد هاستینگ مجرب نیستند و تجربه های آنها تخصصی تر از مسائلی میباشد که مربوط به کلاینت سطح پائین باشد).
    5. پشتیبانی عالی

اما مدیریت با مشتری که بتواند از این امکانات استفاده کند در غیر این صورت باعث تداخل میشه و رفتار تبیان بد میشه با اون مشتری.

البته تبیان راه کارهایی رو آورده مثل ارائه خدمات ادمینی و ... ولی خب هزینه بالایی در بر داره.

خیلی ها مستقیم با تبیان کار کردند و ممکن هست شما هم خاطرتون باشه در همین انجمن آفر میدادند ولی بعد از مدتی کنسل کردند و از آن مرکز رفتند.
    از سال 1385 تا کنون

7. تعداد تشکر ها ازRoobinaServer به دلیل پست مفید

عضو دائم majidisaloo1 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    558
    تشکر تشکر شده 
    4,623
    تشکر شده در
    3,198 پست

با سلام

تبیان از آنجایی که شبکش خلوته کیفیت طبیعتا بالا میره اما هزینه ها هم به شدت بالاست مگر اینکه رایزنی هایی را با یکی از کارمندان در دیتاسنتر داشته باشید
    یک موردی است که هست و نمیشه انکار کرد .

در مورد اتکی که فرمودید هیچ دیتاسنتری دوست نداره جلو اتک را بگیره یعنی خودش را دوست نداره درگیر بکند ، برای مثال الآن دارند در دیتاسنتر پارس آنلاین تمامی فایروال های share رو از کاربران بر میدارند و کاربران را آفلود میکنند اما تنها دلیلی که این مورد به تعویق افتاده بندی است که در قرار داد است که فایروال شیر داریم.
    حالا فایروال را بردارند شما بار اتک میافته روی روتر و روتر انتقال میده به خود سرور یعنی کاربر خودش دچار مشکل میشود
    در ایران تنها جایی که توانایی رفع اتک های بزرگ را دارد سازمان فیزیک نظری است و جالب اینه که خود مسئولین بالا دستی هم نمیگذارند که جلو دیداس گرفته بشود ، در جریان فایروال های بسیار قوی که پارس داشت وارد میکرد هستیم که مجوز ورودش را ندادند . من این نتیجه را میگیرم که خیلی ها به دلیل اطلاعات کمی که دارند ، باعث پس رفت در تکنولوژی میکنند ما رو چرا؟ چون کت تن آنهاست.
    برای مثال هر پورت stm1 در مرز برای دولت 1000 دلار در میاد اما هزینه stm1 در ایران 37 میلیون تومان است.
    در مورد اتک روی هیچ دیتاسنتری شما تمرکز نکنید چرا که برخورد به نسبت مشابهی را دارد.

با سپاس
    عیسی لو
    شرکت میزبان داده پاسارگاد با نام تجاری آنلاین سرور | شماره ثبت : 5315 | تلفن تماس : 54634 - 021 | onlineserver.ir
    آدرس : تهران -شهریار-خیابان مصطفی خمینی(کرشته) - پلاک 101 - مجتمع اداری نور-طبقه 3 -واحد 12

9. تعداد تشکر ها ازmajidisaloo1 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

بله کاملا همانطور که ذکر کردم دیتاسنتر خودش را درگیر نه تنها اتک بلکه هیچ مورد دیگری هم نمیکند و ادمینی بر عهده کاربر هست.

هیچ دیتاسنتر نمیاد جلوی اتک را در ابتدای کار بگیره چرا ؟ چون ترافیک به سمت دیتاسنتر میاد و پهنای باند پر میشه یا اگر روی برخی لینک های حجمی فیزیک نظری هم باشه خود فیزیک هم بگید نمیبنده معمولا چون میگه فایروالم مشغول میشه و اگر از تمام این ها بپرسید که خب ما چه کنیم ذکر میکنند که مشکل از خودتون هست اگر شما نبودید اتکی هم نبود پس خودتان کنترلش کنید و هزینه ترافیک اتک را بدید یا سرورتون را از شبکه بکشید(نال روت)

تبیان فقط یه کم تحمل میکند تا موارد ادمینی انجام بشه فقط هم دلیلش این هست که پهنای باند به نسبت خلوتی داره و تحمل این موارد را تاحدودی برای یک مدت داره و در صورتی هم که اتک داخلی باشه سریعا باید دوطرفه حل بشه که ترافیکی کلا نیاد و کاربری هم جز کلوکیشن و سرویس کلا میزبانی نداره (مثلا به کاربران خودش adsl نت نمیده) برای همین کمتر روی شبکه در این جور مواقع حساس میشه چون پهنای باندش باشه و یک تایم خیلی کم میده تا برطرف کنید وگرنه شما را نال روت میکند.

که در این میان بیشتر واسط ها در مرکز داده ها که خودشان روتر و فایروال و ... دارند تاحدودیی توان جلوگیری این مورد را تا حد بیشتری دارند و موارد امنیتی را انجام میدهند وگرنه اگر به این امید سرور ببرید تبیان که روی فایروال خودش هر کاری برای شما میکند در جریان باشید که برای شما رول نمیزند و آیپی نمیبندد مگر موارد خاص و توافق دوطرفه آن هم با تعداد محدود و بابت هر رول فایروال هزینه دریافت میکند.

یاحق
    ویرایش توسط RoobinaServer : January 4th, 2015 در ساعت 10:18
    از سال 1385 تا کنون

11. تعداد تشکر ها از RoobinaServer به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    1,354
    تشکر تشکر شده 
    407
    تشکر شده در
    298 پست

سرویس های داخل ایرانشون رو تا جایی که خبر دارم رو پارس آنلاینه.

برای استفاده از سرویس های داخل ایران باید از قیمت چشم پوشی کرد و در تمامی مرکز داده های ایران هرچی پول بدی کیفیت بهتری خواهی داشت

این دیتاسنتر دولتی هست ؟!
    ما نفهمیدیم نیمه دولتی هست نیمه شخصی هست

هنوز هم
    زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی هست ؟!
    قضیه مربوط به سازمان تبلیغات مربوط به سال 80 بود که تازه اینترنت دیالاپ رایگان میداد اما تا اونجا که اطلاع دارم هنوز زیر نظرسازمان تبلیغات اسلامی است و دولتی است و پشتوانه خوبی دارد

13. تعداد تشکر ها از s0NY به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)