صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 6121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 192

موضوع: قبل از خرید سرور مجازی بخوانید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    27
    تشکر شده در
    19 پست

پیش فرض پاسخ : قبل از خرید سرور مجازی بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط mzn928 نمایش پست ها
    سلام شما يك vps ويندوز بگيريد و با استفاده از يك دانلود منيجر فايل هاتون رو روي وي پي اس دانلود كنيد و با استفاده از iss يا xampp بر روي اينترنت قرار بديد
    با سلام و تشكر از شما
    اگر امكان دارد بفرماييد vps كه مي گيرم با چه مشخصاتي باشد؟ چون من اصلا آشنايي با سرور مجازي ندارم
    من يك سرچي كردم متوجه نشدم اين فضا را كجا در اطلاعات وي پي اس مي زنند در اطلاعات فقط حافظه رم، پهنای باند، تعداد آی پی، سیستم عامل و قيمت را مي زند.
    اگر لطف كنيد در اين موارد نيز راهنمايي بفرماييد ممنون مي شوم.

2. تعداد تشکر ها ازaquaquest به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    27
    تشکر شده در
    19 پست

كسي نبود پاسخ بده؟؟؟!!!

5. تعداد تشکر ها ازaquaquest به دلیل پست مفید

عضو انجمن softlayer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    322
    تشکر تشکر شده 
    1,313
    تشکر شده در
    1,105 پست

سلام
    دوست عزیز مهمترین موضوع همونطور که میدونید کیفیت سرور هستش که از چه دیتاسنتری باشه (محل استقرار سرور اصلی که معمولا کشورای خارجی هستشو کیفیتا متفاوته)
    در گام بعدی سخت افزار مورد نیاز شماست که در اولین نگاه معمولا رم مورد توجه قرار میگیره که بسته به نیاز شماست
    از 256 و گاهی پایینتر شرو میشه و معمولا تا 2گیگ ادامه داره برای سرور مجازی
    بعد از این مورد cpu موردیه که میتونه بعدها اذیت کنه که در انتخابش باید دقت کرد
    معملا 2.5ghz شرو میشه تا 3.4ghz (به طور معمول)
    مرحله بعدی که مرحله مهمی برای افرادی هست که سایت های دانلود دارند فضای دیسک سخت(HDD) هستش که برای رم 256 معمولا 15گیگابایت قرار میدن که حدود 3گیگابایت ویندوز و سایر... اشغال میکنه.
    بقیه فضای باقی مونده رو میتونید به عنوان فضای میزبانی برای فایل های خودتون قرار بدید که در اینترنت میتونید به اشتراک بذارید که برای این کار نیازه که یه وب سرور نصب کنید(وب سرور برنامه ایه که میتونید فضای دیسک سخت رو به هاست تبدیل کنید) وب سرورهای معمول(xamp-wamp-apache-iis) که iis روی خود ویندوز وجود داره که فقط باید فعالش کنید.
    بخش بعدی مورد توجه سیستم عامل هستش که معمولا windows server 2003 ویا windows server 2008 مناسب هست برای کاربرای تازه وارد
    بخش بعدی ip هستش که معمولا 1 عدد ip که valid (اختصاصی-فقط شما با این ای پی در دنیا فعالیت میکنید ) وجود داره که میشه بعدها سفارش داد و بیشتر کرد(1 ای پی کافیه)
    پهنای باند هم بسیار مهمه که معمولا نامحدود ارائه میشه(برای سایت هایی که از سرور مجازی به عنوان هاست دانلود استفاده میکنند بسیار موضوع مهمیه)

چیزهایی بود که به ذهنم رسید. سوالی بود در خدمتم.
    موفق باشید
    ویرایش توسط softlayer : September 17th, 2012 در ساعت 11:30

7. تعداد تشکر ها ازsoftlayer به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    27
    تشکر شده در
    19 پست

خيلي ممنون از راهنماييتون.
    فقط اينكه به نظر شما براي كار من چه مشخصات سرور مجازي اي را پيشنهاد مي كنيد و آيا هارد 300 گيگ مي دهند يا خير؟

9. تعداد تشکر ها ازaquaquest به دلیل پست مفید

عضو انجمن softlayer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    322
    تشکر تشکر شده 
    1,313
    تشکر شده در
    1,105 پست

به دلیل محدود بودن سخت افزار سرور اصلی معمولا این حجم رو در ابتدا کم قرار میدن!
    شما میتونید سرورتون رو تهیه کنید و بسته به نیازتون بعدا درخواست هارد بدین!
    ما برای هر 10 گیگابایت اضافه 5هزارتومن ماهیانه میگیریم که از نحوه کار بقیه شرکت ها اطلاعی ندارم!
    باید جستجو بفرمایید و ضمن توجه به کیفیت مقدار هارد مورد نظرتونم انتخاب کنید

11. تعداد تشکر ها ازsoftlayer به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    41
    تشکر شده در
    18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط vPsPersia.COM نمایش پست ها
    سلام .

امروز می خواهم در مورد تفاوت مجازی ساز ها صحبت کنم ، خیلی از عزیزان ( عموما مبتدی ) با دیدن قیمت پایین دست پاچه می شوند و گول می خورند .

ببینید ، در حالت کلی مجازی ساز ها به 2 دسته تقسیم می شوند

1- مجازی ساز ها با منابع اختصاصی
    2- مجازی ساز ها با منابع اشتراکی

مورد اول برای کاربر مناسب هست
    مورد دوم برای مدیر سرور مناسب

زمانی که مجازی ساز منابع اختصاصی باشه ، مدیر سرور نمی تواند بیشتر از حد مجاز و توان سخت افزاری سرور کار بکشد . یعنی اگر سرور 8 گیگ رم داره ، نمی تواند 9 گیگ رم به سرور های مجازی اختصاص دهد .

اما اگه منابع اشتراکی باشه ، مجازی ساز این اجازه را می دهد که بی نهایت رم و سی پی یو اختصاص بدهید ، تا زمانی که مقدار استفاده کاربران زیر مقدار 8 گیگ ( حداکثر میزان منابع واقعی سرور ) هست مشکلی نیست و همه راضی هستند و خوبه ، اما یک زمانی میشه استفاده ها بالا میره و کاربران می خواهد از حداکثر منابع تخصیص داده شده استفاده کنند ، در نتیجه مقدار استفاده از اون 8 گیگ یا هر مقدار دیگه بالا میزنه و ......

سرور نابود میشه .

از جمله مجازی ساز ها با منابع اختصاصی :

1- VMware ESX / ESXi
    2- Microsoft Hyper-V
    3- Citrix XenServer

بررسی مجازی ساز های با منابع اختصاصی !

Citrix XenServer

تنها نکته منفی در مورد مجازی ساز Citrix XenServer هست ، مشکل که هم در XenSource هست و هم در Citrix XenServer . ، هارد دیسک های vPs ها و خود سرور بسیار حساس و ضعیف هستند . به طوری که اگر vPS یا سرور در حالت هنگ باشه و یا فشار زیادی روش باشه و سرور یا vPs رو ریستارت کنید ،بالا آمدن این سرور و کرش نکردن سرور با خدا هست

شایع ترین مشکل این هست و هر لحظه امکان کرش کردن HDD سرور و یا VPS وجود داره . دقت کنید که هیچ وقت دنبال این مجازی ساز نرید ، مگر اینکه از سرویس ها بک آپ بگیرید و یا RAID استفاده کیند

Micorosft Hyper-V

مثلا Hyper-V قدرت بالایی داره ، اما بیشتر از 4 Core برای سی پی یو نمی شناسد ، مثلا من 2تا CPU داشتم ، اما یکی رو شناخته بود . در ضمن از نظر امکانات ضعیف هست و باید Windows Server 2008 داشته باشید که نصب کنید ، که این عامل باعث میشه حداقل 25 دلار برای هزینه اش بپردازید .

البته ARIA می فرمودند راهی هست که بشه از 2 CPU استفاده کرد . کلا Hyper-V قدرت بالایی داره مخصوصا در سرور های مجازی ویندوز .

خوبی که داره این هست که شما به ویندوز دسترسی دارید می توانید فایل های ار VPS رو کپی و.. کنید .

ولی پنل مدیریت قوی نداره ، خیلی خشک و ساده هست . برای اضافات نظیر پنل برای کاربران و یا پنل های قوی تر باید لایسنس خرید که از توان ما خارج هست .

VMware ESXi

من هر کسی که می خواهد مجازی ساز نصب کنه ، بهش VMware ESXi رو پیشنهاد می دم . خیلی ازش راضی هستم ، قبلا از Citrix XenServer استفاده می کنم ولی متاسفانه HDD دوام خاصی در این مجازی ساز نداره .

پنل های تحت ویندوزی بسیاری دارد و کلاینت های بسیاری داره که به مشتری اجازه ریستارت کردن و.. میده .

مدیریت بسیار دقیقی در میزان فرکانس CPU و RAM داره ، بسیار STABLE هست و شرایط سخت و لود بالا بسیار کمک می کنه

میشه کارت صدا برای سرور های مجازی اضافه کرد .

VMware ESX

تمامی موارد در VMware ESXi در همین مجازی ساز هم صدق می کند با این تفاوت که سیستم عامل VMware ESX لینوکس بیس هست و از دستورات لینوکس می توانید استفاده کنید . فکر کنم RedHat Enterprise هست .

همچنین پنل تحت وب داره .

نکته قابل توجه این هست که سعی کنید از هر مجازی سازی استفاده می کنید ، حتما لایسنس FULL کنید ( آخرین پلن) که نهایت امکانات رو داشته باشید

تنها نکته ضعیفی که در VMware ESX / ESXi میشه گفت این هست که در قسمت کارت شبکه های اضافه ( بهتره بگم Switch های اضافی ، زمانی که سرعت پورت ( UPLINK ) رو محدود می کنیم ، اما تاثیری نداره و نوسان قابل توجهی داره

ای کاش این مشکل حل بشه و بشه سرعت رو محدود کرد برای هر VPS ، دیگه همه چیز تمام میشه

از جمله مجازی ساز ها با منابع اشتراکی :

1- OpenVZ
    2- VMWARE SERVER 1 & 2x
    رایج ترین و معروف ترین و مدیر سرور پسند ترین OpenVZ هست که میشه همه چیز رو Unlimited زد ، .

پنل زیبا و فریبنده Hyper-VM هم به کاربر می دند و کاربر از این همه ICON هنگ می کنه و کف و خون بالا میاره

از دید کاربر : دمش گرم ، ماه اول هوای ما رو داشت و این همه چیز میز داده بهم ، لامسب چقدر امکانات داره این پنل Hyper-VM

در کل ، سعی کنید قبل از خرید مشخصات سرور + نوع مجازی ساز سرور رو با خبر بشید . حتی شده بگید عکس براتون بگیره .

با دیدن قیمت کله پا نشید ، فرض کنید طرف میگه من VPS با رم 1 گیگ که قابل افزایش به 2 گیگ هست رو به شما میدم 15 توامان در ماه ،

حال یک حساب سر انگشتی کنیم ، آشغال ترین سرور ها با رم 8 گیگ و گوره بابای CPU که اگه از OVH بگیری نزدیک به 150 تا 180 در میاد . ( با اون شبکه مسخره اش ) .

اگه 8 تا VPS با رم 1 گیگ به قیمت 15 تومان بده ، میشه 120 تومان ، هزینه سرور چه طوری در میاد ؟؟؟

دیگه بماند 512 تا 1 گیگ هم برای خود سرور نیاز هست .

قیمت ملاک نیست عزیزان ، ،

اما این وسط افرادی هم هستند که با همون OpenVZ دارن با مرام و معرفت کار می کنند و حواسشان به مقدار منابع سرور هست و بیش از حد ارائه نمی دهند ،

کلا دوست ندارم این تاپیک توهینی به کسی یا شرکتی تلقی بشه ، اینا نظرات من بود و دانستنی هایی هست که خریداران باید اطلاع داشته باشند .

افرادی هم هستند که برای تبلیغات به دلیل وسیع بودن شرکتشان جهت تبلیغات و ... ارزان می دهند .

کلا توهین به کسی نباشه ، هدف فقط بالا بردن سطح اطلاعات کاربران بود

دوستان اگه چیز دیگه ای مد نظر هست بگید که اضافه بشه

خوب به نظر شما همچین کسی پیدا میشه اینجوری سرویس بده؟
    معرفی کنید تا دوستان استفاده کنند

13. تعداد تشکر ها ازKIACOMPANY به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    9 پست

مثلا ممکنه از یکی عکس مجازی ساز بخوایم تقلب انجام بده و عکسی دیگه بده؟ از کجا مطمئن بشیم

15. تعداد تشکر ها ازm0h3en به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    3 پست

سلام من یه وی پی اس گرفتم و اطلاعاتی که فروشنده داده شامل ای پی + پسورده و اینم بگم که من تازه کارم

حالا می خوام بدونم چه جوری باید وارد این وی پی اس بشم و این برنامه ریموت کامپیوتر چیه من که هر چی روش که مربوط به ویندوز 2003 هست می زنم کار نمی کنه مشکل از کجاست ؟؟؟

17. تعداد تشکر ها ازnaser2006 به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    41
    تشکر شده در
    18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط naser2006 نمایش پست ها
    سلام من یه وی پی اس گرفتم و اطلاعاتی که فروشنده داده شامل ای پی + پسورده و اینم بگم که من تازه کارم

حالا می خوام بدونم چه جوری باید وارد این وی پی اس بشم و این برنامه ریموت کامپیوتر چیه من که هر چی روش که مربوط به ویندوز 2003 هست می زنم کار نمی کنه مشکل از کجاست ؟؟؟

دوست عزیز این وی پی اس شما یوزرش چیه؟
    اگه ویندوز باشه که از ریموت میره با یوزره administrator
    ام اگه لینوکسه از putty با root باید بری

19. تعداد تشکر ها ازKIACOMPANY به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    3 پست

الان من با این گزینه ها مشکل دارم من فقط یه ایپی و یه پس دارم تو این 2 تا عکس من باید چی وارد کنم ممنون میشم یکی راهنمایی کنه3.JPG
    در ضمن بعد از زدن پسورد این پیغام رو میده ممنون میشم کمک کنید
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 2.JPG (40.8 کیلو بایت, 128 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 1.JPG (17.0 کیلو بایت, 123 نمایش)
    ویرایش توسط naser2006 : November 23rd, 2012 در ساعت 17:47 دلیل: ......

21. تعداد تشکر ها ازnaser2006 به دلیل پست مفید

صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 6121314151617181920 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع