صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: تنظیمات مربوط به CPU در vitualizor

عضو انجمن alfa5xx آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    152
    تشکر شده در
    102 پست

پیش فرض تنظیمات مربوط به CPU در vitualizor

با سلام....

دوستان کسی با کنترل پنل virtualizor

کار کرده تحت مجازی ساز kvm

تو این کنترل پنل دو-3 تا سوال دارم ...

1- my cpu 3075 MHZ and 4core and 8 thread

نو پنل یکجا یک قسمت داره زده cpu unit دو ستان میگن این یکجورایی کش پردازنده ی وی پی اس ای که میسازیم میشه

یک سری دیگه از دوستان میگن این حالت وضعیت نوبت دهی داره هر کدوم عدد وی پی اس بشتر باشه از سی پی یو اصلی بیشتر میکشه

لطفا این رو یک شرح کامل بدهید

مورد بعدی در این پنل cpu %

هست که خود مقدار پیشفرض نوشته بزارید 10 %

الان سوال من اینجاست ..تو خود این پنل و حتی سولوس که نمیشه فرکانس وی پی اس رو ست کرد

اما با درصد من یک چیزی متوجه شدم البته با پشتیبانی اش هم صحبت کردم هر چی میگم اینا میگن نه اینطوری نیست ولی یک سری از دوستان میگن راه حل این هست

فرض کنید ما میخواهیم یک وی پی اس با رم 512 ویک هسته ایجاد کنیم و میخواهیم فرکانس 500 مگا هرتز رو به اون بدهیم ..طی محاسبات من و دوستان ظاهرا راه حلش اینطوری هست که

1core =100%

1core x 3075 /100 = 30.75 MHZ >>>> یک درصد

500/30.75 =16.2 %

اینطوری که من متوجه شدم و دو تا از دوستان گفتن اگر روی این وی پی اس مقدار 16 درصد رو ست کنیم اون وی پی اس 500 مگاهرتز

ماکزیمیم میتونه از سی پی یو اصلی سرور اختصاصی استفاده کنه ... حالا اگر فکر میکنید این اه حل اشتباه هست
    را هحل درست رو به ما بگید ما متوجه بشیم

جالب اینکه هر چه این مقدار cpu % را بالا و پایین هم میبرم باز هم تو سرور مجازی ویندوز 2003 همون 3.07 گیگا هرتز سی پی اصلی رو نشون میده و چیزی مبنی بر 500 مگاهرتز شدن سی پی یو در سرور مجازی نمیشه متوجه شد

اگه این راه درست هست پس خودمون پطور متوجه بشیم این در صدی که دادیم الان داره به این سرور مجازی ماکزیمم 500 مگاهرتز سی پی یو میده ؟؟؟؟
    مورد بعدی در قسمت cpu usage

در منوی سمت چپ total cpu رو زده 3075
    مگه سی پی یو من 4 تا هسته نداره پس با این حساب باید اینجا نوشته باشه 12296

4*3075 = 12296 مگاهرتز دیگه درست میگم ؟؟؟

اگر با

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    530
    تشکر تشکر شده 
    672
    تشکر شده در
    446 پست

پیش فرض پاسخ : تنظیمات مربوط به CPU در vitualizor

cpu unit مقدار اولویت زمانبندی cpu برای اون vm هست و تاثیرش زمانی بیشتر هست که cpu زیر فشار باشه به فرض دو vm یکی 1000 و دیگری 2000 یونیت اختصاص دادید وقتی Cpu زیر بار میره vm که 2000 یونیت داره دو برابر Vm که 1000 بونیت داره زمان cpu بهش میرسه و باعث میشه vm کند نشه حتی اگه 100% داره از cpu استفاده میشه.
    اون محاسبات اشتباست این مقدار که حساب کردید مقدار %freq هست نه cpu%
    vm ها از همون سرعت اصلی cpu استفاده میکنند یعنی اگه سرعت cpu سرور 3ghz باشه اونا هم تا 3ghz دارند استفاده میکنند که این تاثیر زیادی نداره چون مقدار استفاده از cpu مهم هست که با Cpu% میتونید محدود کنید.
    اینکه 4 هسته باشه پس سرعت cpu باید 12296mhz باشه هم اشتباه هست چون cpu توی این فرکانس اصلا فعالیت نمیکنه بلکه همون 3ghz هست شما 4 هسته دارید که هر کدوم توی سرعت 3ghz داره فعالیت میکنه نه اینکه 12ghz داشته باشید.
    واسه اینکه بدونید هر هسته چقر داره استفاده میکنه با putty به سرور اصلی وصل بشید و htop رو نصب کنید و بعد اجرا کنید.
    آموزش نصب: آموزش نصب htop در centos «

در کل بگم توی kvm چیزی به اسم cpu unit یا cpu% وجود نداره این محدودیت ها از طرف virtualizor/solusvm اعمل میشه

این به نمونه کد اجرایی یک vm که تحت cli اجرا شده

کد:
    /usr/libexec/qemu-kvm -name 1111 -S -M rhel6.5.0 -enable-kvm -m 1024 -realtime mlock=off -smp 1,sockets=1,cores=1,threads=1 -uuid cfc46072-d460-416c-a2ff-d31ab1ac4b87 -nodefconfig -nodefaults -chardev socket,id=charmonitor,path=/var/lib/libvirt/qemu/1111.monitor,server,nowait -mon chardev=charmonitor,id=monitor,mode=control -rtc base=utc -no-shutdown -boot order=c,menu=on -device piix3-usb-uhci,id=usb,bus=pci.0,addr=0x1.0x2 -drive file=/dev/virtualizor/vs1111,if=none,id=drive-ide0-0-0,format=raw,cache=none -device ide-drive,bus=ide.0,unit=0,drive=drive-ide0-0-0,id=ide0-0-0 -netdev tap,fd=30,id=hostnet0 -device e1000,netdev=hostnet0,id=net0,mac=00:50:56:06:9b:6e,bus=pci.0,addr=0x3 -chardev pty,id=charserial0 -device isa-serial,chardev=charserial0,id=serial0 -device usb-tablet,id=input0 -vnc X.X.X.X:111,password -k en-us -vga cirrus -device AC97,id=sound0,bus=pci.0,addr=0x4 -device virtio-balloon-pci,id=balloon0,bus=pci.0,addr=0x5
    وب سایت شخصی: www.hassansh.ir

4. تعداد تشکر ها از hassanshaikhi به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    665
    تشکر تشکر شده 
    4,063
    تشکر شده در
    2,642 پست

virtualizor پنل قشنگیه اما به نظر من solusvm بهتر کار میکنه خوشحال میشم دوستانی که کار کردن تجربشون رو بگن چون بین این دو پنل من هنوز هم دو به شکم اینکه کاربر وقتی پنل قشنگرو میبینه بیشتر دوست داره درسته و همین قضیه انتخاب بین سولوس و ویرچوالایزر رو سخت میکنه من با solus دارم کار میکنم و استفاده میکنیم تا به این لحظه مشکلی نداشتیم به جز اینکه زمان ساخت سرور مجازی لود اوریج سرور اصلی برای چند دقیقه به شدت بالا میره لازم به ذکره داخل سولوس زمان پلن ساختن این چند گزینه وجود نداره و بعد از ساخت وی ام میشه این گزینه هارو فعال کرد ، به عده آی تیم سولوس گفتند که سولوس وی ام در مقوله مدیریت پردازنده kvm از ویرچوالایزر بهتر عمل میکنه

در مورد مسئله پردازنده KVM این مسائل رو ساپورت میکنه اما هنوز من هیچ داکیومنتی پیدا نکردم که به طور دقیق صحبت کرده باشه در این خصوص البته زیاد هم جستجو نکردم فقط یک مورد رو واجب دونستم بهتن گوشزد کنم مقیاس شما کاملا اشتباهه شما با وی ام ویر کار کردید ؟ وی ام ویر اثبات شده هست برای ما که زمانی که پردازنده رو محدد میکنیم به مثلا 200 مگاهرتز اون وی پی اس فط 200 مگ فرکانس سی پی یو داره اما وقتی وارد سرور میشی به قول شما داخل ویندوز باز هم فرکانس اصلی پردازنده سرو رو زده اونجا کاری به میزانی که شما محدود کردی نداره و از روی مشخصات پردازنده داره نشون میده مقدار پردازنده رو حتی اگر شما با استفاده از این % و یونیت بتونی محدودیت ایجاد کنی باز هم از این روش نمیتونی متوجه بشی که محدود شده یا نه

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    530
    تشکر تشکر شده 
    672
    تشکر شده در
    446 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tizparvaz نمایش پست ها
    virtualizor پنل قشنگیه اما به نظر من solusvm بهتر کار میکنه خوشحال میشم دوستانی که کار کردن تجربشون رو بگن چون بین این دو پنل من هنوز هم دو به شکم اینکه کاربر وقتی پنل قشنگرو میبینه بیشتر دوست داره درسته و همین قضیه انتخاب بین سولوس و ویرچوالایزر رو سخت میکنه من با solus دارم کار میکنم و استفاده میکنیم تا به این لحظه مشکلی نداشتیم به جز اینکه زمان ساخت سرور مجازی لود اوریج سرور اصلی برای چند دقیقه به شدت بالا میره لازم به ذکره داخل سولوس زمان پلن ساختن این چند گزینه وجود نداره و بعد از ساخت وی ام میشه این گزینه هارو فعال کرد ، به عده آی تیم سولوس گفتند که سولوس وی ام در مقوله مدیریت پردازنده kvm از ویرچوالایزر بهتر عمل میکنه

در مورد مسئله پردازنده KVM این مسائل رو ساپورت میکنه اما هنوز من هیچ داکیومنتی پیدا نکردم که به طور دقیق صحبت کرده باشه در این خصوص البته زیاد هم جستجو نکردم فقط یک مورد رو واجب دونستم بهتن گوشزد کنم مقیاس شما کاملا اشتباهه شما با وی ام ویر کار کردید ؟ وی ام ویر اثبات شده هست برای ما که زمانی که پردازنده رو محدد میکنیم به مثلا 200 مگاهرتز اون وی پی اس فط 200 مگ فرکانس سی پی یو داره اما وقتی وارد سرور میشی به قول شما داخل ویندوز باز هم فرکانس اصلی پردازنده سرو رو زده اونجا کاری به میزانی که شما محدود کردی نداره و از روی مشخصات پردازنده داره نشون میده مقدار پردازنده رو حتی اگر شما با استفاده از این % و یونیت بتونی محدودیت ایجاد کنی باز هم از این روش نمیتونی متوجه بشی که محدود شده یا نه
    من فقط با virtualizor کار کردم یه چند بار که پنل solusvm رو دیدم از نظر امکانات بهتر بنظر میومد. چیزی که از پنل virtualizor خیلی راضی بودم پشتیبانی عالی اون هست. شما اگه اطلاعات زیادی هم نداشته باشید پشتیبانیش همه کار براتون انجام میده و هر مشکلی بوجود بیاد براتون درست میکنه.
    در مورد مدیریت پردازنده چه virtualizor چه solusvm هیچ مدیریت مستقیمی روی پردازنده ندارند اصلا چون اینا فقط یه برنامه مدیریت گرافیکی kvm هستند. شما اگه virtualizor/solusvm هم نصب نکنید باز میتونید vm بسازید یا اگه قبلا vm ساختید virtualzior/solusvm رو پاک کنید اصلا هیچ گونه مشکلی برای vm هایی که در حال اجرا هستند بوحود نمیاد.بجز ip گرفتن خودکار چون virtualzior/solusvm از dhcp server استفاده میکنند.
    اگه الان از solusvm راضی هستید بهتره عوضش نکنید چون تفاوت زیادی با هم ندارند.

7. تعداد تشکر ها از hassanshaikhi به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    665
    تشکر تشکر شده 
    4,063
    تشکر شده در
    2,642 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanshaikhi نمایش پست ها
    من فقط با virtualizor کار کردم یه چند بار که پنل solusvm رو دیدم از نظر امکانات بهتر بنظر میومد. چیزی که از پنل virtualizor خیلی راضی بودم پشتیبانی عالی اون هست. شما اگه اطلاعات زیادی هم نداشته باشید پشتیبانیش همه کار براتون انجام میده و هر مشکلی بوجود بیاد براتون درست میکنه.
    در مورد مدیریت پردازنده چه virtualizor چه solusvm هیچ مدیریت مستقیمی روی پردازنده ندارند اصلا چون اینا فقط یه برنامه مدیریت گرافیکی kvm هستند. شما اگه virtualizor/solusvm هم نصب نکنید باز میتونید vm بسازید یا اگه قبلا vm ساختید virtualzior/solusvm رو پاک کنید اصلا هیچ گونه مشکلی برای vm هایی که در حال اجرا هستند بوحود نمیاد.بجز ip گرفتن خودکار چون virtualzior/solusvm از dhcp server استفاده میکنند.
    اگه الان از solusvm راضی هستید بهتره عوضش نکنید چون تفاوت زیادی با هم ندارند.
    با پشتیبانی هر دو پنل صحبت کردم از نظر کمک و راهنمایی سولوس واقعا بهتر بود البته سوالاتی بپرسید که مربوط به سولوس نباشه اصلا جواب نمیدن و این که اصلا کاری انجام نمیدن و فق راهنمایی میکنن شمارو از نظر سطح آگاهی هم همینطور بنظر پشتیبانی سولوس خیلی بهتر مباد یکی از مواردی که داره مارو سمت ویرچوالایزور میکشونه مقایسه ظاهر بینانه کاربر هست ویرچوالایزر واقعا پنل زیباتری هم داخل whmcs و هم پنل مدیریتش داره از حق هم نگذریم ویرچآلایزر داخل whmcs امکانات بیشتری به کاربر میده سولوس اصلا میزان مصرف رم و پردازنده و فکر میکنم هاردرو نه داخل whmcs نه پنل مدیریتی به کاربر نمیده و تنها راه دیدن از داخل او اس هست در حالی که ویرچوالایزر حتی پراسس های داخل vm رو هم از پنل کاربری به کاربر نشون میده
    ویرایش توسط tizparvaz : July 24th, 2014 در ساعت 02:20

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    530
    تشکر تشکر شده 
    672
    تشکر شده در
    446 پست

توی virtualizor میزان مصرف ram/cpu/hard رو نشون نمیده پنلش هست اما نوشته ساپورت نمیشه شاید برای openvz باشه

10. تعداد تشکر ها از hassanshaikhi به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    665
    تشکر تشکر شده 
    4,063
    تشکر شده در
    2,642 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanshaikhi نمایش پست ها
    توی virtualizor میزان مصرف ram/cpu/hard رو نشون نمیده پنلش هست اما نوشته ساپورت نمیشه شاید برای openvz باشه
    چه جالب ممنون از اطلاعات خوب شما اینطور که به نظر میاد پس ویرچوالازر هیچ فیچر خاصی نسبت ببه سولوس نداره درسته ؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    530
    تشکر تشکر شده 
    672
    تشکر شده در
    446 پست

بله امکاناتشون شبیه به هم هست و فقط توی چیزای جزئی تفاوت دارند

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    110
    تشکر تشکر شده 
    667
    تشکر شده در
    494 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tizparvaz نمایش پست ها
    چه جالب ممنون از اطلاعات خوب شما اینطور که به نظر میاد پس ویرچوالازر هیچ فیچر خاصی نسبت ببه سولوس نداره درسته ؟
    Virtualizor در حال حاظر از مجازی سازی های بیشتری نسبت به SolusVM پشتیبانی میکند. مثل Citrix XenServer

همینطور انتخاب اینکه سرورمجازی روی کدام هارد قرار بگیرد هم در نسخه بعدی منتشر خواهد شد.

Virtualizor هماهنگی بسیار خوبی با شبکه های NAT مثل هتزنر و OVH دارد که SolusVM استفاده از پنل را داخل این ۲ دیتاسنتر توصیه نکرده بود.

البته قابلیت هایی همچون ارایه نمایندگی / مانیتورینگ سخت افزار هر سرور مجازی / نرم افزارهای iOS / Android که SolusVM دارند هم قابل چشم پوشی نیست و تا حدی بهتر از Virtualizor عمل کرده.

14. تعداد تشکر ها از LIAN2 به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    665
    تشکر تشکر شده 
    4,063
    تشکر شده در
    2,642 پست

ذوق مرگ شدم بعد از چندین وقت خیلی خیلی طولانی تو این انجمن دارم تاپیک مفید میبینم
    ممنون از شما بابت توضیحتون در مورد این بخش میتونید یکم بیشتر توضیح بدید
    مانیتورینگ سخت افزار هر سرور مجازی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)