صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: تفاوت هاست های سرور ایران با سرور های خارج از کشور

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    154
    تشکر شده در
    133 پست

پیش فرض پاسخ : تفاوت هاست های سرور ایران با سرور های خارج از کشور

درود

کیفیت پایین سخت افزار ها + تحریم بسیاری از سخت افزارها و نرم افزارهای شرکت های معتبر مانند سیسکو + زیرساخت شکبه ضعیف + پهنای باند کم + اختلالات فراوان + ... مشکلات سرورهای داخل کشور است.

همچنین دست اندازی در سرورهای داخلی در دیتاسنترها زیاد است مانند تبیان و ...

2. # ADS

عضو انجمن besthosti.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    116
    تشکر تشکر شده 
    1,806
    تشکر شده در
    1,340 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SixthElement نمایش پست ها
    اگر واقع بین باشیم پورت 100 مگ برای 20 میلیون هیت در ساعت هم زیاده. پس برای من که نرم افزار تحت وب کار می کنم پورت 100 مگ از سرم هم زیاده.

در مورد 150 دلار اگر به موقعیت جغرافیایی و نقشش در بهینه سازی موتور جستجو دقت کنیم خیلی نباید سراغ هاست ها و سرور های اروپایی بریم. عموماً سرور های خوب زیر 150 دلار اروپایی هستند و این قیمت پایین اونها بیشتر مربوط میشه به بازار رقابت با آمریکا و همینطور بازار محدوده و منطقه خودشون.

من الان هم ایران سرور دارم هم آمریکا. اگر مشتری بیرون از ایران نداشتم به قطع سرور امریکا رو کنسل می کردم. چون هم قیمتش گرون تره و هم کارکردن باهاش به دلیل کندی سرعت در ایران سخت تره.

در نهایت با تجربه بالای 10 سال در زمینه هاستینگ ، سرور داخل ایران رو ترجیح میدم. مطمئن هستم با سیاست های درست دولت فعلی اتفاقات خوبی تو راه هستش که وضع رو بهتر می کنه.

پایدار باشید

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    درسته ولی من به نظر شما یک سرو با رم 8 گیگ بگیرم که ماهانه 150 دلار هزینه داره بنابراین باید هر گیگ رم رو چند به مشتری بدم تا سود کنم من از این نظر گفتم که گرونه ولی شما هم درست بگید به دلیل این که سرعت لود سایت رو میاره پایین برای سئو خیلی خوب هست.

عضو انجمن besthosti.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    116
    تشکر تشکر شده 
    1,806
    تشکر شده در
    1,340 پست

خوب همون طور که گفته شد هاست ایران به دلیل این که کاربران ایرانی هست و سرعت لود بهتر میده میان داخل ایران هاست می کنند مفید تر هست و همچنین براشون مطمئن تر هست چون که میتونه هر کاری بخواد بکنه و دسترسی به سرور هم داره. بنابراین براشون بهتر هست ولی از نظر قیمت سرور های ایران خیلی گرون تر از نمونه های خارجی هست. این نکته رو نمیشه منتقی دونست.

عضو انجمن SixthElement آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

پیش فرض Re: تفاوت هاست های سرور ایران با سرور های خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط irsrev نمایش پست ها
    درود

کیفیت پایین سخت افزار ها + تحریم بسیاری از سخت افزارها و نرم افزارهای شرکت های معتبر مانند سیسکو + زیرساخت شکبه ضعیف + پهنای باند کم + اختلالات فراوان + ... مشکلات سرورهای داخل کشور است.

همچنین دست اندازی در سرورهای داخلی در دیتاسنترها زیاد است مانند تبیان و ...
    بله. قبول دارم دیتا سنتر تبیان برای بخش خصوصی دیتا سنتر خوبی نیست. اما اگر دلیل وجودی اون رو بدونید دیگه خیلی بهشون خرده نخواهید گرفت.

تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط besthosti.com نمایش پست ها
    درسته ولی من به نظر شما یک سرو با رم 8 گیگ بگیرم که ماهانه 150 دلار هزینه داره بنابراین باید هر گیگ رم رو چند به مشتری بدم تا سود کنم من از این نظر گفتم که گرونه ولی شما هم درست بگید به دلیل این که سرعت لود سایت رو میاره پایین برای سئو خیلی خوب هست.
    دوست عزیزم.

الان دیگه همه جای دنیا دوره هاستینگ و اجاره دادن سرویس تنها در مقیاس کوچیک. گذشته اگر یکم به روز تر بشیم و با دید saas یا software as service یا solution as service به ماجرا نگاه کنیم اتفاقاً بسیار کار پر سود و اقتصادی هستش. پس خیلی این اعداد آزار دهنده نیست. انتخاب بهتر و سرویس سریعتر میتونه اولویت باشه.

خلاقیت همیشه کلید اینطور مشکلاته.

پیروز باشید

تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

در مورد بهینه سازی موتور جستجو گفتید. همونطور که میدونید گوگل 2 ساله نتایج جستجو رو بر اساس مناطق مختلف متفاوت نشون میده. درسته سرعت بالاتر یکی از کلید های بهینه سازیه اما به عنوان مثال من میخوام عبارت سایت بایک خودمون رو مثال بزنم. اگر در ایران و به زبان فارسی اون رو جستجو کنید اولین انتخاب شما خواهد بود. اما اگر در کشور دیگه مثل نیوزیلند همین عبارت رو جستجو کنید ( حتی به فارسی) سایت انگلیسی ما رو بالاتر قرار میده. پس طبق گفته خود گوگل ببینید بازار هدف یا کاربران نهایی شما کجا هستند ، سرورتون رو همونجا انتخاب کنید.

رتبه بالاتر نتیجه جستجو مثلاً در کشور فرانسه برای جمعیت فارسی زبان به نظر شما اولویت هست یا کاربر فارسی زبان ایرانی.

پایدار باشید

تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

خوب همون طور که گفته شد هاست ایران به دلیل این که کاربران ایرانی هست و سرعت لود بهتر میده میان داخل ایران هاست می کنند مفید تر هست و همچنین براشون مطمئن تر هست چون که میتونه هر کاری بخواد بکنه و دسترسی به سرور هم داره. بنابراین براشون بهتر هست ولی از نظر قیمت سرور های ایران خیلی گرون تر از نمونه های خارجی هست. این نکته رو نمیشه منتقی دونست.
    متاسفانه ما کاربران اینترنت ایرانی به دلیل محرومیت های این چند سال از درک اینترنت پر سرعت فاصله گرفتیم. وقتی کم کم و به مرور اوضاع زیر ساختها بهتر بشه، همه برای کم کردن تاخیر اولیه سرعت دادن به پروسه انتقال داده ها رو میارن به سمت ایران. کاری که همه جای دنیا داره اتفاق میفته . مثلا اگر در نیوزیلند سرویسی بخواهید ارائه کنید قطعاً در همون کشور سرویس رو خواهید گرفت. چون حد اقل سریعتره.

همینطور با بالاتر رفتن نرخ ارز الان واقعاً سرویس داخل ایران قابل رقابت شده. باز هم مثال می زنم. به عنوان مدیر یک شرکت طراحی نرم افزارهای بر پایه وب ترجیح میدم از سرورهای ایرانی استفاده کنم. چون هزینه زمانی و مالی و امکانات مورد نیاز و همینطور سرعت انجام کار روی سرور ایران خبلب منطقی تره. حالا وقتی اعداد بزرگتر میشن چندصد هزار تومن خیلی تفاوتی نداره. اما سرعت کار رو نمیشه باهیچ فاکتور دیگه ای عوض کرد.

9. تعداد تشکر ها از SixthElement به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    339
    تشکر تشکر شده 
    99
    تشکر شده در
    83 پست

پیش فرض پاسخ : Re: تفاوت هاست های سرور ایران با سرور های خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط pc-narmak نمایش پست ها
    وقتی شبکه داخلی ایران ناپایدار باشه یعنی کل ارتباط مشکل پیدا کرده اون وقت سرور خارجی هم باز نمیشه
    یعنی وقتی سرعت اینترنت خانگی شما پائین میاد به این نتیجه میرسید که در کل دنیا سرعت اومده پائین ؟!!!

11. تعداد تشکر ها از #elahe# به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)