صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: مراحل طراحی یک دیتاسنتر کوچیک خونگی چیست؟

عضو جدید Wool آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    233
    تشکر تشکر شده 
    180
    تشکر شده در
    107 پست

پیش فرض مراحل طراحی یک دیتاسنتر کوچیک خونگی چیست؟

سلام و درود.
    اگرر ما یک مکان داشته باشیم . خب بعدش باید بریم سخت افزار ( سرور رو ) رو بخریم . قیمت هر سرور هم حدود 10 تا 20 ملیون هست طبق اماری که من گرفتم .

من میخواهم یکی برام از سیر تا پیاز طراحی و ساخت یک دیتاسنتر برای ساپورت یک وب سایت در اندازه سایت کلوب دات کام رو توضیح بده . تشکر.

نمیخوام دیتاسنتر بزرگ بزنم مثل پارس انلاین و... . میخوام فقط بتونه یک وب سایت پر بازدید تک رقمی رو جمع کنه . یعنی یک دیتاسنتر برای یک سایت پر بازدید اندازه سایت کلوب دات کام میخواهم طراحی کنم . همین .

میخواهم بدونم که هر سرور که حدودا 10 تا 20 ملیونه چقدر هارد داره و چقدر سی پی یو داره و مشخصاتش چیه و قیمتشو باید از کجا بگیرم . و برای طراحی دیتاسنتر که بتونه یک سایت پر بازدیدو بکشه باید چنتا سرور خرید کنیم با چه مشخصاتی و حدود قیمت خرید سرور چقدر میشه ؟؟؟

خب مرحله نهایی اینکه ما سرور هارو خریدیم با فلان قیمت - خب بعدش باید چی کار کنیم ؟؟ منظورم اینه که برای راه اندازیش چقدر هزینه در میاد و اینکه برای طراخحی چنین دیتاسنتری در ماه اصلا باید پول نگهداری بدیم یا نگهداریش اسونه >؟؟؟؟

از دوستان خواهش میکنم بلد نیستید پست ندید فقط یکی که بلده بگه ( مثلا نگید گرونه نمیصرفه یا نکن این کارو و... )) تشکر ویژه

من عکس یک سرور اسیا تک رو گذاشتم که از از سایت خارجی خرید شده و براشون اوردن و حدود 19 ملیون خرجش شد تا بیاد ایران براشون . ولی نمیدونم سخت افزارش چیه و...
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    شماره تماس جدید وی تایم - 09112126115

2. تعداد تشکر ها ازWool به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    271 پست

پیش فرض پاسخ : مراحل طراحی یک دیتاسنتر کوچیک خونگی چیست؟

اول باید طراحی سرور روم رو بکنید معمولا باید داکت و سیستم تهویه سقف و .. شروع کرد بعد هم رسید به رک ها و کابل کشی کف زمین
    بعد هم قراردادن سرور و اینا
    برای نمونه میتونید برید میرداماد برج نگار طبقه 18 1300 متر مکعب دیتاسنتر داریم میسازیم ولی برای کار شخصی هست برید ببینید

فقط حدود 120 تومن خرج اون واحد شده سیستم تهویه و ... حدود 38 تومن هزینه کابل و تجهیزات رک و ....
    حدود 2 تومن هم هزینه سرور تازه بازم رک ها خالی میمونن که براورد شده باید حدود 8 تومن دیگه هم سرور خرید
    حدود 240 میلیون هم هزینه تجهیزات مخابراتی شده هم کابلی هم وایرلس و هم ارتباط بر بستر اسمان :دی

5. تعداد تشکر ها ازmh1376 به دلیل پست مفید

عضو جدید Wool آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    233
    تشکر تشکر شده 
    180
    تشکر شده در
    107 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mh1376 نمایش پست ها
    اول باید طراحی سرور روم رو بکنید معمولا باید داکت و سیستم تهویه سقف و .. شروع کرد بعد هم رسید به رک ها و کابل کشی کف زمین
    بعد هم قراردادن سرور و اینا
    برای نمونه میتونید برید میرداماد برج نگار طبقه 18 1300 متر مکعب دیتاسنتر داریم میسازیم ولی برای کار شخصی هست برید ببینید

فقط حدود 120 تومن خرج اون واحد شده سیستم تهویه و ... حدود 38 تومن هزینه کابل و تجهیزات رک و ....
    حدود 2 تومن هم هزینه سرور تازه بازم رک ها خالی میمونن که براورد شده باید حدود 8 تومن دیگه هم سرور خرید
    حدود 240 میلیون هم هزینه تجهیزات مخابراتی شده هم کابلی هم وایرلس و هم ارتباط بر بستر اسمان :دی
    هر دونه سرور مشخصاتش چیه و قیمت هردونه سرور چیه ؟؟؟ من مکانشو دارم .
    شما دارید خیلی بزرگشو طراحی میکیند گویا .
    من میخواهم یه چیزی مثل اینو طراحی کنم امکانات دیتاسنتر با یک یا دو رک ایستاده
    240 ملیون پول تجهیزات مخابراطی ؟بابا من میخواهم یک چیز کوچیک راه بندازم اندازه یک کمد که توش 4 تا سرور باشه و بتونه سرعت بالایی رو برای سایت تک رقمی ارائه بده

7. تعداد تشکر ها ازWool به دلیل پست مفید

عضو انجمن almanwebhost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    414
    تشکر تشکر شده 
    1,139
    تشکر شده در
    790 پست

ساکن کجا هستید جناب

9. تعداد تشکر ها ازalmanwebhost به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    271 پست

خب اینی که شما میخوای با یه 30 تومن هم میشه بست شایدم با 10 تومن بشه بست

منظورتون از 4 سرور چیه؟‌برای مجازی سازی یا سایت برای سایت با 4 میلیون هم میشه کاری کرد قیمت یه سرور معمولی سوپر میکرو از 300 دلار شروع میشه به بالا
    هیچوقت با یک خط اینترنت معمولی ایران نمیتونید میزبان بیشتر از 4 نفر باشید باشید من تست کردم
    برای بازی انلاین خط adsl اسیاتک 2 مگ با یک سرور 5 میلیونی پینگ خوبه ولی تو بازی انلاین هی بیشتر از 4 نفر میومدن همی میپریدیم بیرون شبکه مشکل داره

برای اینکار میتونید خط اختصاصی یا پیهنای باند اختصاصی تهیه کنید سرعت مهم نیست پهنای باند مهم هست بتونه هزار نفر رو جواب بده با یه مودم ای دی اس هم نمیتونید حرفه ای کارکنید حتما نیاز به تجهیزات قوی دارید

اینترنت رو هم میتونید از بستر شبکه بیسیم 802.11 دریافت کنید

11. تعداد تشکر ها ازmh1376 به دلیل پست مفید

عضو جدید Wool آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    233
    تشکر تشکر شده 
    180
    تشکر شده در
    107 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط almanwebhost نمایش پست ها
    ساکن کجا هستید جناب
    اهل مازندران دوست من .

13. تعداد تشکر ها ازWool به دلیل پست مفید

عضو انجمن warpro آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    471
    تشکر تشکر شده 
    384
    تشکر شده در
    267 پست

قربان بنده اصلا بدلیل نوسانات شبکه و عدم ثبات زیر ساخت در خانه پیشنهاد نمی کنم . . .
    << شــرکت مهنــدسی پَـــروا فناوران رایـــان شــماره ثــبت : 443927 (سهــامی خــاص)>>
    بـــزودی مرکــز داده بین المللی وب پـــروفشیــونال - ارائـــه دهنــده خدمــات رایــانش ابــری
    دارای گواهیـنامه شورای عالی انفورماتیــک ، دارای مجــوز از وزارت صنـعت و معدن ، مجـوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشــاد اسـلامی ، دارای مجــوز از سازمان ارتباطــات رادیـــویی کشـــور ، مجــوز از بنیــاد ملــی بــازی هــای رایـانه ای ؛ و دیــگر مجــوز های حقــوقی . . .

15. تعداد تشکر ها ازwarpro به دلیل پست مفید

عضو جدید Wool آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    233
    تشکر تشکر شده 
    180
    تشکر شده در
    107 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mh1376 نمایش پست ها
    خب اینی که شما میخوای با یه 30 تومن هم میشه بست شایدم با 10 تومن بشه بست

منظورتون از 4 سرور چیه؟‌برای مجازی سازی یا سایت برای سایت با 4 میلیون هم میشه کاری کرد قیمت یه سرور معمولی سوپر میکرو از 300 دلار شروع میشه به بالا
    هیچوقت با یک خط اینترنت معمولی ایران نمیتونید میزبان بیشتر از 4 نفر باشید باشید من تست کردم
    برای بازی انلاین خط adsl اسیاتک 2 مگ با یک سرور 5 میلیونی پینگ خوبه ولی تو بازی انلاین هی بیشتر از 4 نفر میومدن همی میپریدیم بیرون شبکه مشکل داره

برای اینکار میتونید خط اختصاصی یا پیهنای باند اختصاصی تهیه کنید سرعت مهم نیست پهنای باند مهم هست بتونه هزار نفر رو جواب بده با یه مودم ای دی اس هم نمیتونید حرفه ای کارکنید حتما نیاز به تجهیزات قوی دارید

اینترنت رو هم میتونید از بستر شبکه بیسیم 802.11 دریافت کنید
    برای سایت میخواهم نه مجازی ساز . من میخواهم دیتاسنتر کوچیک بزنم با اون امکانات که گفتم که بتونه 20 هزار انملاینی رو ساپورت کنه همین . که میخواهم بدونم اگر یک دیتاسنتر با این مشخصات بخواهم راه بندازم کلا با هزینه های خرتو پرت چقدر در میاد . طبق گفته دوستمون 30 ملیون ؟

17. تعداد تشکر ها ازWool به دلیل پست مفید

عضو انجمن warpro آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    471
    تشکر تشکر شده 
    384
    تشکر شده در
    267 پست

20.000 آنلاین ؟

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

همه چیز فقط سرور نیست که 30 میلیون تومان باشد ، برق ، ضد حریق ، کابل و فیبر نوری و پورت های شبکه مثبوت مخابرات که نوسانات کمی داشته باشد . . . در این صورت باز به سختی میشه 20.000 آنلاین را کشید :

هزینه دقیق نمیشه داد . . . باید برین دنبالش . . .
    << شــرکت مهنــدسی پَـــروا فناوران رایـــان شــماره ثــبت : 443927 (سهــامی خــاص)>>
    بـــزودی مرکــز داده بین المللی وب پـــروفشیــونال - ارائـــه دهنــده خدمــات رایــانش ابــری
    دارای گواهیـنامه شورای عالی انفورماتیــک ، دارای مجــوز از وزارت صنـعت و معدن ، مجـوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشــاد اسـلامی ، دارای مجــوز از سازمان ارتباطــات رادیـــویی کشـــور ، مجــوز از بنیــاد ملــی بــازی هــای رایـانه ای ؛ و دیــگر مجــوز های حقــوقی . . .

19. تعداد تشکر ها ازwarpro به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    1,309
    تشکر تشکر شده 
    2,443
    تشکر شده در
    1,515 پست

با فرض اينکه همه چيز درست باشه.
    هزينه برق تموم شده زمانی که سرور رو ميزاريد تو خونه، بالاتر از هزينه قرار گرفتن سرور تو ديتاسنتر ميشه.

21. تعداد تشکر ها ازsamansystems به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)