صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39

موضوع: ساختن موتور جستجوگر

عضو انجمن سیدرضا بازیار آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    3,740
    تشکر تشکر شده 
    1,021
    تشکر شده در
    701 پست

پیش فرض پاسخ : ساختن موتور جستجوگر

من میدونم که نمیتونم با گوگل رقابت کنم
    اما مطمئن هستم اگه به صورت گروهی روی اون کار کنم, با موتور جستجوگر بینگ میشه رقابت کرد
    من به هر حال یه وب نویس هستم و میخوام سایت بزرگی رو بسازم
    میخوام تمامی پروژه هام رو توی ساب دامنه سایتم اجرا کنم و صفحه اول سایتم رو خالی بزارم
    طرز فکر من اینه:
    من در حال حاضر بیش از 50 نویسنده دارم و چند گروه بزرگ هم دارن از من حمایت میکنن
    ابتدا یه سایت بازی آنلاین بزرگ تر از فلش خور راه اندازی میکنم و از اون جلو میزنم (سایت رو تقریبا ساختم و به زودی تموم میشه)
    سپس با ساختن یه انجمن ویبولتین اون رو گسترش میدم
    سپس یه سایت اس ام اس با امکانات بیشتر از 4جوک به ساب دامنه سایتم وصل میکنم و اون رو هم گسترش میدم
    تا اینجا من جز 1000 سایت برتر ایران میشم
    سپس یه سایت مانند عکس تیوب میسازم و بهش وصل میکنم (سازندش گفته با 5 میلیون برام میسازه و به زودی شروع به ساخت میکنه)
    بعد هم یه سایت مانند آپارات (سازندش گفته حداقل 20 میلیون)
    بعد هم سرویس وبلاگ دهی در صفحه اول میزارم و بالاش یه موتور جستجوگر میزارم

سایت بازی من از فلش خور پیشرفته تره. اگه سایت اس ام اس از 4 جوک پیشرفته تر بشه. و از بقیه رقیب هام هم جلو بزنم, هر ماه یا هر سال هم یه اسکریپت جدید نصب کنم شاید بتونم با سایت های بزرگ رقابت کنم

اگه با این اسکریپت ها بتونم جز 100 سایت برتر ایران بشم, شاید پس از 10 سال بتونم از بلاگفا جلو بزنم و با موتور جستجوگر بینگ رقابت کنم

ساختن همه اسکریپت ها ممکنه. فقط سه مشکل هست:
    1- ساختن یه موتور مانند بینگ خیلی خیلی سخته
    2- ساختن سرویس ایمیل مانند میهن میل و شایدم یاهو خیلی سخته
    3- قصد دارم یه شبکه اجتماعی بسازم که اگه از فیس نما پیشرفته تر نشه, نمیتونم از اون جلو بزنم
    دوستدار کتاب بلیان

2. تعداد تشکر ها از سیدرضا بازیار به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    442
    تشکر تشکر شده 
    582
    تشکر شده در
    387 پست

ببخشید ولی کارهایی ک گفتنی خیلی دردسرداره و امکان موفقیت طوری ک شما میگیرن کمه.بهتره یکی یکی برید جلو.مثلا شما سایت بازی رو براش وقت بذارین و توی شش ماه ببرید بالا وقتی دیدین رتبتون زیر دویست هزار جهان رسید اونوقت برید سراغ سایت بعدی و رسیدگی ب این سایت رو کمش کنین

5. تعداد تشکر ها ازeskelet-sokhte به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    60
    تشکر شده در
    37 پست

به راحتیا که عرض میکنید نیست دوست عزیز اولا که راه اندازی همچین وبسایت هایی بر روی هاست اصلا امکان نداره و باید برای هر کدوم سرور اختصاصی تهیه کنید
    دوم این که خیلی زود میخواید به قول معروف یک مسیر 100ساله رو 1 شبه طی کنید سعی کنید یک کارو درست استارت بزنید و روی همون سرمایه و وقتتونو بزارید یک پروژه ی موفق بهتر از اینه که شما 10تا پروژه استارت بزنید و با شکست مواجه بشید .
    موفق باشید

7. تعداد تشکر ها ازronix به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    163
    تشکر تشکر شده 
    112
    تشکر شده در
    91 پست

دوست عزیز شما پروژت رو شروع کن @ حداقل چیزی که تهش برات میمونه کلی تجربه هست و البته مشکلاتی که تو این راه دارید ( تو زبان برنامه نویسی ) باعث میشه برید دنبالش و یادبگرید.

برای یادگیری برنامه نویسی فقط باید کد بزنی و پروژه اجرا کنی وگرنه بشینی و بگی من بلدم که چیزی نمیشه.

به نظرم حتی برای یادگیری بیشتر هم که شده این پروژه رو شروع کنید، کلی تجربه کسب می کنید.

9. تعداد تشکر ها ازWitch King به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    5
    تشکر شده در
    3 پست

1 پاسخ : ساختن موتور جستجوگر

سلام به استارتر عزیز ! من هم دوست دارم توی این پروژه بهتون کمک کنم ولی خب نه سن کمم اجازه میده و نه تجربیات کمم !

اما حتماً بهتون توصیه میکنم که بیاید اول یک موتور جستجو با هدف خاص بسازید ! فکر میکنید گوگل از ابتدا میتونسته داخل کله عکس های ثبت شده بگرده ؟؟؟
    قطعا نمیتونسته !!!
    منظور من اینه که شما بیاید بطور مثال اول موتور جستجوی خودتون رو فقط مختص به جستجو و آموزش در ریاضی و یا مثلا سلامتی و تندرستی بکنید !
    بعد که توی این عرصه موفق شدید قطعا میتونید یک موضوع دیگه رو به موتورجستجوی خودتون اضافه کنین !
    مثلا اول موتور جستجوی شما فقط مختص به آموزش ریاضی بوده ، و بعد از 2 سال که موفق شدید ، میتونید موضوع تفریح و یا سرگرمی رو به اون اضافه بکنید ، میدونم که کار سخت و یکم ترسناکیه ، ولی از یک لحاظ شما قطعا میتونید با بخش بندی موفق بشید !
    اگر شما مطالب سایت های مرتبط با ریاضی رو در زبان فارسی جمع آوری کنید ، قطعا میتونید یک موتورجستجوی آموزش ریاضی راه بندازید !
    و وقتی که شما یک موتور جستجوی آموزش ریاضی راه انداختید ، قطعا میتونید از اون کسب درآمد کنید ( حالا به هر طریقی ! )
    وقتی که کسب درآمد کنید میتونید چندین نفر رو استخدام کنید تا برای شما به زبان عربی و یا ... این مطالب رو ترجمه کنند !

بنظر من ایده ای که دارم قطعا کار آمده ! و حتی اگر شما خیلی خوب هم پیش برید ممکنه که توسط یکی از غول های اینترنتی پیشنهاد خرید به شما داده بشه ! و این یعنی موفقیت ....

11. تعداد تشکر ها ازmzeus98 به دلیل پست مفید

عضو جدید maders آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    56
    تشکر تشکر شده 
    61
    تشکر شده در
    43 پست

بعد خوندن 4 صفحه نظر تازه فهمیدم ... :دی
    استارتر محترم میشه عرض بفرمایید دانش ، سن و تحصیلات شما چه قدر هست ؟
    نظرم اینه فقط یکی از اون ایده های رو که دارین حالا کوچکترینش (سایت بازی آنلاین) واسه یه مدت کم (منظورم از کم حداقل یک ، دو سال هست !) شروع کنین بعد این مدت حتما تجربه ای از دنیای اینترنت بدست میارین که فک کنم دیگه ایده جستچوگر کلا فراموش میشه :دی
    من نمیخوام کسی رو از کاری که داره میکنه نا امید کنم ولی راه صد ساله رو نمیشه یک روزه طی کرد .

13. تعداد تشکر ها ازmaders به دلیل پست مفید

عضو انجمن سیدرضا بازیار آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    3,740
    تشکر تشکر شده 
    1,021
    تشکر شده در
    701 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط maders نمایش پست ها
    بعد خوندن 4 صفحه نظر تازه فهمیدم ... :دی
    استارتر محترم میشه عرض بفرمایید دانش ، سن و تحصیلات شما چه قدر هست ؟
    نظرم اینه فقط یکی از اون ایده های رو که دارین حالا کوچکترینش (سایت بازی آنلاین) واسه یه مدت کم (منظورم از کم حداقل یک ، دو سال هست !) شروع کنین بعد این مدت حتما تجربه ای از دنیای اینترنت بدست میارین که فک کنم دیگه ایده جستچوگر کلا فراموش میشه :دی
    من نمیخوام کسی رو از کاری که داره میکنه نا امید کنم ولی راه صد ساله رو نمیشه یک روزه طی کرد .
    من 18 سالمه. از 11 سالگی توی اینترنت بودم تا حالا
    اگه 1 ساعت بازی کامپیوتری کنم, درعوضش 10 ساعت میشینم و توی اینترنت چیزی رو یاد میگیرم که بهم کمک کنه
    سایت بازی آنلاین کوچکترینش بود که موفق شدم 90% از اون رو بسازم! 10% دیگه مونده که اگه بخاطر امتحان کنکور نبود, همین امروز تمومش میکردم
    وقتی من تونستم یه سایت بازی آنلاین با وردپرس بسازم, پس میتونم یه انجمن ویبولتین رو هم مدیریت کنم
    توی ساخت این سایت مجبور شدم زیاد از جی کوئری و جاوا اسکریپت و سی اس اس و... استفاده کنم و این باعث شد توی برنامه نویسی یکم حرفه ای تر بشم
    هر روز که پشت اینترنت میشینم, تا یه چیز جدید یاد نگیرم بلند نمیشم. حتی اگه بیش از 24 ساعت طول بکشه
    همش فکر این هستم که, امروز دانشم باید از دیروز بیشتر بشه و سایتم هم باید بزرگتر از دیروز بشه
    سایت بازی آنلاین: balyan | free online flash game
    ربات جستجوگر که دارم ویرایشش میکنم: موتور جستجوگر بلیان
    دوستدار کتاب بلیان

15. تعداد تشکر ها از سیدرضا بازیار به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    60
    تشکر شده در
    37 پست

اراده ی خوبی دارید همین تمرین و تکرار باعث میشه مهارتتون در این زمینه بیشتر شه ، پیشنهاد میکنم زبان python را هم استارت بزنید

17. تعداد تشکر ها ازronix به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    56
    تشکر تشکر شده 
    245
    تشکر شده در
    165 پست

بهتر هست زندگی نامه موسس های گوگل
    Larry Page - Wikipedia, the free encyclopedia
    Sergey Brin - Wikipedia, the free encyclopedia
    اینا نوابغ دهه ی اخیر هستند. استعداد ذاتی این دو نفر مشخص هست
    . شاید 10 سال اینده شما کاری که اینها 20 سال پیش انجام دادند را بتونید انجام بدید. نظر من را بخواهید روی سایت های بازی.. کار کنید. وارد دانشگاه که شدید روی زمینه هوش مصنوعی ... ادامه بدید شاید انهم شاید با یک تیم کامل و یک سرمایه زیاد بتونید کار 10 سال پیش این دو نفر را انجام بدید.

- - - Updated - - -

فراموش کردم. می تونید موتور جستجو را به هدف خواص مثل:http://foofind.com/
    ایجاد کنید (با pyton هم نوشته شده)

19. تعداد تشکر ها ازmajid1f به دلیل پست مفید

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)