صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 39

موضوع: ساختن موتور جستجوگر

عضو جدید Wool آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    233
    تشکر تشکر شده 
    180
    تشکر شده در
    107 پست

پیش فرض پاسخ : ساختن موتور جستجوگر

php میتونه مناسب تر باشه . علت : php قابلیت گسترش داره و میتونید به صورت اپن سوس باهاش کار کنید و بعدا امکاناتشو بیشتر کنید و کد بهش بندازید . / در ضمن سرعت php بسیار مناسب و معمولا برای کار های گسترده از php استفاده میکنن . نمونه بارز چنین کاری میتونیم به facebook اشاره کنیم که داره از php استفاده میکنه .
    یاد گیری پی اچ پی نیز نسبت به دیگر زبان ها در زمان کمتری به طول می انجامه و در کل زبان اسکریپت نویسی بسیار خوب و به روزی است و در ضمن سورس کد هایش نیز موجود می باشد و همچنین چون در اینده شما باید از سرور استفاده کنید . و از انجایی که php با لینوکس رابطه فوق صمیمی داره شما میتونید با امنیت بسیار بالا تر و هزینه کمتر به پروزتون بپردازید . در صورتی که اگر بخواهید از asp یا .. استفاده کنید مجبورید که از سرور ویندوز استفاده کنید که با وجود باگ هایی که در ویندوز مشاهده شده + هزینه بیشتر سرور های ویندوز براتون سخت میشه .
    شماره تماس جدید وی تایم - 09112126115

2. تعداد تشکر ها ازWool به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    163
    تشکر تشکر شده 
    112
    تشکر شده در
    91 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط parmenides نمایش پست ها
    میشه بیستر توضیح بدی یک چیز یاد بگیریم؟ سنگینه؟

متاسفم برات دوست عزیز. واقعا شما خدای php هستید دیگه ؟ که اینقدر از حرف هاتون مطمئن هستید !
    php در پروژه های سنگین و بزرگ، قدرتش پایین میاد مخصوصا که با html در یک صفحه وب مخلوط باشه. دلیلش هم زیاد شدن درخواست ها به وب سرور و موتوره php هست.
    البته خودمم از این دلایل زیاد مطمئن نیستم اما از خیلی ها شنیدم که php در پروژه های بزرگ سنگین میشه و نمونش هم اسکریپته فیسبوکه !

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamy01 نمایش پست ها
    سلام. خیلی خلاصه اگه بخوام بگم اینه که اصلا حتی به این ایده خودتون فکر هم نکنید، عملی هم اگه بشه کسی استفاده نمیکنه از سرویستون. فکر میکنید توان رقابت با گوگل رو دارید؟ شرکتی که بالغ بر 20 هزار کارمند داره، شرکتی که بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان پول داره، چرا میخواین با یک همچین غولی مبارزه کنید؟؟ شرکت بیان، شرکت بزرگ نرم افزاری ایران که فعالیت گسترده ای روی وب فارسی داره متورجستجوگرش رو نمیتونه به جایی برسونه بعد شما تنهایی میخوایی وارد این صنعت بشی؟ حالا گیریم تنهایی نه با چند نفر دیگه اومدی همکاری کردی، به قول خودتون با اساتید دانشگاه! آیا اساتید دانشگاه علم دارن واقعا؟؟ مخصوصا توی زمینه وب که باید تجربی بدست بیاد اکثرا، علم رو خارجی ها دارن و ما فقط مصرف کننده ایم، فکر میکنید بهترین برنامه نویس های ایران رو جمع کنید به پای نخبه های گوگل میرسه؟
    در کل بگم که گوگل رئیسه اینترنته، باهاش جنگ نکنید!

در مورد زبان های برنامه نویسی هم که پرسید، سرچ کنید زبان های مورد استفاده در سایت های برتر جهان، به جوابتون میرسید
    facebook هم وقتی اغاز به کار کرد با یه سرور خونگی و فقط برای کاربرای یک خوابگاه شروع کرد و بعدش گسترش داد و بالا آورد خودش رو جالبه وقتی هم که شروع کرد شبکه های اجتماعی قوی هم وجود داشت. نمونش یاهو 360 درجه بود فکر کنم.
    در مورد گوگل هم حق با شماست خیلی بزرگه و دلیلش هم ایده های بسیار خوب و زیادی که داشت و داره هست. همین ویرایش هر روزه موتور اصلیش یکی از دلایل برگ برندشه. البته اونوقدر ها هم که فکر می کنیم بزرگ نیست. نمونش گوگل پلاس ! که اصن از همون ابتدا شکست خورده شروع کرد !
    با یه بودجه مناسب ( نمی گم زیاد ) و یه تیم حرفه ای و بین المللی و یه سرور حرفه ای میشه گوگل رو زیر سوال برد. تو دنیای اینترنت هر چیزی امکان پذیره.

5. تعداد تشکر ها ازWitch King به دلیل پست مفید

عضو انجمن alaviyoon آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    910
    تشکر تشکر شده 
    867
    تشکر شده در
    540 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Witch King نمایش پست ها

متاسفم برات دوست عزیز. واقعا شما خدای php هستید دیگه ؟ که اینقدر از حرف هاتون مطمئن هستید !
    php در پروژه های سنگین و بزرگ، قدرتش پایین میاد مخصوصا که با html در یک صفحه وب مخلوط باشه. دلیلش هم زیاد شدن درخواست ها به وب سرور و موتوره php هست.
    البته خودمم از این دلایل زیاد مطمئن نیستم اما از خیلی ها شنیدم که php در پروژه های بزرگ سنگین میشه و نمونش هم اسکریپته فیسبوکه !

موفق باشی

facebook هم وقتی اغاز به کار کرد با یه سرور خونگی و فقط برای کاربرای یک خوابگاه شروع کرد و بعدش گسترش داد و بالا آورد خودش رو جالبه وقتی هم که شروع کرد شبکه های اجتماعی قوی هم وجود داشت. نمونش یاهو 360 درجه بود فکر کنم.
    در مورد گوگل هم حق با شماست خیلی بزرگه و دلیلش هم ایده های بسیار خوب و زیادی که داشت و داره هست. همین ویرایش هر روزه موتور اصلیش یکی از دلایل برگ برندشه. البته اونوقدر ها هم که فکر می کنیم بزرگ نیست. نمونش گوگل پلاس ! که اصن از همون ابتدا شکست خورده شروع کرد !
    با یه بودجه مناسب ( نمی گم زیاد ) و یه تیم حرفه ای و بین المللی و یه سرور حرفه ای میشه گوگل رو زیر سوال برد. تو دنیای اینترنت هر چیزی امکان پذیره.
    قبل شما خیلی ها وارد اینکار شدن با اون همه ادعا شکست خوردن !
    گوگل رو زیر سوال بردید خبر بدید ما هم بیایم کمکتون کنیم

7. تعداد تشکر ها ازalaviyoon به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    17
    تشکر تشکر شده 
    348
    تشکر شده در
    238 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدرضا بازیار نمایش پست ها
    من قصد دارم یه موتور جستجوگر بسازم (مانند بینگ) که اختصاصی باشه
    مدتها روی موتور های جستجوگر کار کردم و با اسکریپت های زیادی دست و پنجه نرم کردم
    اما هنوز هم نیاز به راهنمایی اساتید دارم
    لطفا در این زمینه من رو راهنمایی کنید
    به نظر من شروع نکنین بهتره
    چون تو این زمینه خیلیا هستن که خیلی خیلی بیشتر خرج کردن و جا افتاده ترن
    شما هم اگه وارد نباشین خیلی زود حذف میشین

9. تعداد تشکر ها از ided به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    163
    تشکر تشکر شده 
    112
    تشکر شده در
    91 پست

پاک شود ......................
    ویرایش توسط Witch King : May 13th, 2014 در ساعت 21:30

11. تعداد تشکر ها از Witch King به دلیل پست مفید

عضو جدید Wool آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    233
    تشکر تشکر شده 
    180
    تشکر شده در
    107 پست

دوستان عزیز اینقدر علمتونو به رخ هم نکشید هممون به اندازه ای یا کمتر یا بیشتر تجربه داریم . این دلیل نمیشه دانسته های دیگران را به دلیل کمتر بودنش به سخره بگیریم .

13. تعداد تشکر ها ازWool به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    163
    تشکر تشکر شده 
    112
    تشکر شده در
    91 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Wool نمایش پست ها
    دوستان عزیز اینقدر علمتونو به رخ هم نکشید هممون به اندازه ای یا کمتر یا بیشتر تجربه داریم . این دلیل نمیشه دانسته های دیگران را به دلیل کمتر بودنش به سخره بگیریم .
    والا من هر چه قدر ساکت موندم دیدم دو نفر اومدن به پست های من خندیدن در صورتی که اصن دلیلی بر خندیدن نبود !

واقعا متاسفم برای این قشر.

15. تعداد تشکر ها از Witch King به دلیل پست مفید

عضو انجمن alirezakhani آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    45
    تشکر تشکر شده 
    143
    تشکر شده در
    115 پست

سلام دوست عزیز
    ابتدای امر باید شما بتونید یک نقشه راه تهیه کنید
    به عنوان مثال شرکت یاهو از زبان برنامه نویسی سمت سرورو کلاینت و پیتون استفاده کرده که زبان قوی هست موتور یاهو هم چند سال پیش از همین پیتون بوده و تاجای ک هبنده اطلاع دارم .
    که میتونید از زبان جاوا هم استفاده کنید به هیچ عنوان زبان پی اچ ای جواب شمارو نمیتونه بده چون کشش نداره وبهتره اول زبان برنامه نویسی تون رو انتخاب کنید ونوع سیستم عامل سرورتون رو که میتونید از سیستم عامل یونیکس ویا فری بی اس دی استفاد ه کنید .
    دوم اینکه اکثر موتورهای جستجو از الگوریتمهایی خیلی خیلی پیچیده و ترکیبی استفاده میکنن به عنوان مثلا یک موتور جستجو گر یک الگوریتم برای جمع آوری و یک الگوریتم برای پردازش اطلاعاتی که بدست اورده دارن و.... چند ین الگوریتم پیچیده که آقای سرگی برین همه رو طراحی کرده برای گوگل چون ایشون معمار اصلی موتور جستجوگر گوگل هستن بدون شک ایشون نابغه قرن هست . به همراه اقای لری پیج البته الان آقای پیچ مدیر عامل هستن .
    مجموعه الگوریتم ها باید اینقدر قوی باشه که بتونه همزمان با یک سرعت بالایی محاسبات رو این قدر دقیق انجام بده و پردازش کنه که از اطلاعات از توی دیتابیس به یک باره به کاربر نمایش بده = به عنوان مثال شما اسمارت فون رو سرچ میکنید تو ی گوگل - ( آیا میدونیدکه چند صد هزار تا صفحه وتصویر و فیلم و.......... اطلاعات در مورد اسمارت فون هستش ؟
    آیا میدونید چطوری این اطلاعات رو موتور جستجو گر ی مثل گوگل ویا یا هو ویا بینگ لیست میکنن ؟
    وآیا میدونید چطور این اطلاعات جمع آوری میشه به وسیله انواع روبات ها که هر کدوام از این رباط ها کار خاصی انجام میدهند ( البته با توجه به الگوریتمی که براشون طراحی شده )
    کار روباط ها رو میتتونم در چند جمله اینطوری بگم روباط ها میان و کاری ک هاظون خواص شده رو انجام میدهند مثلا کار یک روبات این هستش که بره وداخل صفحات ومطالب رو با وجه به زمان و مکان و آی پی وزبان نوشته شد ه در هر سایت بیاره وببره تیو یک جا بریزه . رباط های دیگه هم مثل همی نروبات کاری دیگه دارن مثلا یک روبات تعداد بازدیدهای یک سایت رو میبنه .یا لینک هایی که به صفحات داده شده ویا از جای اومده میبنه ویا کلماتی که تیو هر صفحه هستش و میبره ودر جایی ذخیره میکنه . و...... هزارن روبات دیگه
    با الگوریتمهایی که طراحی شده کار میکنن . البته کارهای زیادی هست که در این جا نمیشه توضیحشون داد .
    به عنوان مثال اگر شما از یک سایت متنی رو کپی کنید ودر وب سایتتون بزارید روبات ها میان ومتنی که شما توی سایتتون گزاشتی نرو با متنی که تیو سایت دیگه هستش بررسی میکنن و مشخص میشود ک هشما متنی رو کپی کردین از سایتی وبهتون امتیاز نفی میدهد این فقط یک کاری هستش که الگوریتم جدید گوگل این کارو میکنه و1000 ران مورد دیگه هستش که نمیشود درموردش اینجا بحث کرد )

چند تاشرکت تیو دنیا هستش که اسمارت فون تولید میکنه ؟ چند تا شرکت درمورد اسمارت فون مطلب مینویسند ؟ چند تا فروشگاه آنلاین و.... هستند که اسماراون هارو میفروشند ؟ و.......
    از بین این همه مطالب وتصویرو فیلم و... موتور جستجو گر همه این هار ومیتونه در خودش ذخیره ودر موقع در خواست برای ما به نمایش بزاره ؟

دوست عزیز من نمیخواهم شمارو از این که میخواهید یک موتور جستجو گر بنویسید ویک کار بزرگ کنید منع ویا بهتون انرژی منفی ویا بگم توانش رو ندارید ولی همین جوری که دوستان دیگه در بالا گفتن برای اینکه موتور جستجو گر بنویسید ویا داشته باشید
    به یک زبان برنامه نویسی قوی 2- سخت افزار خوب سروهای قوی -3- سرمایه گزاری بالا (هزینه بالا ) 4- داشتن دانش کافی 5- کارمندان خیلی خیلی حرفه ای و..... مشاورین خوب توی این کار داشته باشید .6- یک دیتاسنتر بزرگ برای آزمایشات با سرعت های گیگابایت باید داشته باشید .

چند سال پیش خوندم کشور فرانسه سرمایه گزاری کرده برای نوشتن یک موتور جستجوگر ولی تا امروز دیگه خبری ازش نشد وشکست خوردش این پروژه .
    به نظر من برای اینکه کسی بخواهد یک موتور جستجو گر خوب که بتونه حتی 100درجه هم از گوگل پاین تر باشه بزنه باید حدود 5 میلیارد دلار هزینه کنه وحدود 5سال هم با حدود بالای 200 نفر نیرو شبانه روز کار کنه - که حتی شرکتهای بزرگی توی دنیا که براشو ن این مبالغ هیچی نیست هم زیر بارش نرفتن مثل شرکت اپل که سالانه 1000 ران میلیارد دلار فقط از فروش گوشی های موبایل وتبلت هاش در میاره ززیر بارش نرفتن . ویا شرکتهای مثل فیس بوک که در آمد میلیاردی داره ویک تفاهم نامه با مایکرو سافت بسته که از موتور اونبرای جستجوی بینگ استفاده کنه ویا شرکت سامسونگ ویا ال جی ویا سونی و....... کل غول فناوری و سرمایه هستند پس که سختی هستش . وکار زیادی میبره .
    به نظر من بهترین کار این هستش که یا یک موتور جستجو گر رو بخریدش وبعد روش کار کنید وایده هاتو ن رو روی اون بزارید ( البته اگر چنین هزینه هایی دارید البته )
    من اگر خودم همیچنین هیزنه میلیاردی داشتن موتور جستجو گر Ask.com رو میخریدم وبعد با تحقیقات بیشتر ایده های خودم ومشاورانم ودوستان و... رو روش اعمال میکردم
    چون موتور جستجوگر Ask.com جز 10 تا موتور جستجو گر برتر دنیا هستش وراه رو چند ساله که رفته .. ومیدونه کجای کار ه
    در هرصورت در کارتون موفق باشید
    شاد باشید
    ویرایش توسط alirezakhani : May 14th, 2014 در ساعت 01:55

17. تعداد تشکر ها ازalirezakhani به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    442
    تشکر تشکر شده 
    582
    تشکر شده در
    387 پست

سلام.استارتر محترم،خواستین میتونم با 350 تومن براتون کد نویسیش کنم.تحویل هم یکماهست.خواستین اس بدید
    09130016473

19. تعداد تشکر ها از eskelet-sokhte به دلیل پست مفید

عضو جدید parmenides آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    74
    تشکر شده در
    38 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط eskelet-sokhte نمایش پست ها
    سلام.استارتر محترم،خواستین میتونم با 350 تومن براتون کد نویسیش کنم.تحویل هم یکماهست.خواستین اس بدید
    09130016473
    واقعا بازار رو منور کردین با این قیمت!
    ویرایش توسط parmenides : May 14th, 2014 در ساعت 18:54

21. تعداد تشکر ها ازparmenides به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)