صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 37

موضوع: تاپیک جامع آشنای با تمامی مسائل Raid

عضو انجمن sssoheil آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    241
    تشکر تشکر شده 
    1,201
    تشکر شده در
    806 پست

پیش فرض پاسخ : تاپیک جامع آشنای با تمامی مسائل Raid

سلام

چرا اینقدر با حالت تهاجمی و غیر دوستانه با هم تبادل اطلاعات میکنید.؟!اینجا انجمن علمی هست نه مکانی برای به رخ کشیدن اطلاعات و علم و استدلالات شخصی!!!
    همین بحث هارو دوستانه تر هم میتونید انجام بدید دوستان
    شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات تیناب(سکویا سرور) شماره ثبت:44188
    موبایل:09163066823 و 09386398967 ----- Telegram:@sekoyaserver
    مدیریت:علیرضا فقیه

2. تعداد تشکر ها از sssoheil به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    45
    تشکر شده در
    34 پست

سلام مجدد.
    من ادعای علامه دهری نکردم اما کاش کامل می خوندی چی نوشتم که من خودم در Raid 0 به این باور هستم سرعت Read میاد بالا اما در دیکر انواع باعث افت سرعت می شه که خیلی معقول هم هست. این حرف رو در پست قبلی هم زدم اما دوستان و شما باید مد نظر داشته باشین در Raid 0 از دست رفتن هر دیسک به معنی از دست رفتن کل اطلاعات است.

یک لینک برای اینکه بازم هم قبل از اینکه محکوم به ندانستن کنی و خودتون علامه نشون بدی برات از fake raid می فرستم که خدا کنه از این به بعد یک گوگل کنی قبل از هر بحثی ( البته کم کم دارم به این نتیجه می رسم که شما دارین در برابر نادانسته هاتون موضع می گیرین ) که الکی نه دستت رو خسه کنی واسه تایپ نه مارو واسه خوندن.

RAID

در ضمن من Raid رو می فهمم چی هست کل صحبت من پیرامون این هست که Raid ربطی به افزایش سرعت نداره. البته مه بجر Raid 0, Raid 1, Raid 5 و Raid 10 انواع دیگه Raid هم داریم. که خودتون گوگل کنین.

5. تعداد تشکر ها ازparsdg به دلیل پست مفید

عضو دائم nimafire آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    208
    تشکر تشکر شده 
    3,236
    تشکر شده در
    1,892 پست

عرض کردم اگر شما رید جدیدی اختراع کردین موفق باشید.

کتاب اقای مقسمی را مطالعه کنید به عنوان رفرنس دانشگاهی.

مورد بعدی، raid در ابتدا برای افزایش بهره وری هارد دیسک و سپس امنیت اطلاعات اختراع و گسترش پیدا کرد.
    raid 0 از نظر امنیت به هیچ عنوان کاربردی ندارد. تنها برای افزایش سرعت خواندن و نوشتن به کار میرود.
    raid 1 برای امنیت ابداع شد اما کارایی که نیاز هست با توجه به نیاز های روز را نداشت به این دلیل raid ای دیگری اختراع شد و در حال استفاده است.

نتیجه گیری:
    raid 0 سرعت نوشتن و خواندن را افزایش میدهد. بنده هم تجربه بیشتری نسبت به شما دارم و هم دانش بیشتر و جدای از این موضوع منابع اطلاعاتی در زمینه raid نیز تاکید بر صحبت بنده است.
    raid 1 جهت امنیت اطلاعات ابداع شد.

در هیچ منبع علمی معتبری که حداقل بنده در زمان دانشجویی و ... مطالعه کرده بودم و تدریس میکنم و همینک دسترسی دارم و جستجو کردم....، توضیحی برای fake raid به عنوان یک رید پذیرفته شده داده نشده است و یک مورد ساده من در اوردی هست.
    چرا میخواهید چنین موردی را در دسته بندی قرار بدهید بنده نمیدانم.
    اگر و اگر و اگر، چنین ریدی وجود داشته باشد، همینک چنین ریدی نه وجود دارد و نه در مباحث علمی و فنی مطرح میشود. پس هیچ دلیلی بر ورود این نوع به دسته بندی نیست.
    منابع رید مشخص هستند.

شما لطف کن انقدر منبع و من میدونم و از این دست صحبت ها نکن. مودب باش. ارام و با ظرفیت. لینک هایی که خدمتتان دادم را مطالعه کن. بعد منابع خودت را برای بنده در همین تاپیک ارسال کن که raid 0 مشکل دارد و سرعت خواندن و نوشتن را افزایش نمیدهد. میخواهیم بحث کنیم. شما به حاشیه سازی علاقه زیادی داری اما برای من تفاوتی نمیکند که شما چه رفتاری میکنید.
    به شما چند لینک معتبر دادم. اگر شما بیشتر از این منابع میدانید دانشتان فرا تر از بشر هست. تشریف ببرید خارج از کشور ! منابع را مطالعه کنید . اما مالطع که نکردید هیچ. اصلا دلیل بحث بنده با خودتان را هم نمیدانید !
    بحث من با شما بر روی سرعت خواند و نوشتن raid 0 هست و نه چیز دیگر. قابل فهم است یا مایل به حاشیه سازی هستید ؟

قبل از اینکه خط تلفن شما متصل شود و با دیال اپ در یاهو ایمیل بسازید. بنده در زمینه فنی کامپیوتر تخصص خود را گرفته بودم.. فوق العاده ناراحت کننده است که لحن صحبت را نمیدانید و من نیز مجبور هستم به همان شکل واکنش نشان دهم که از این بابت ناراحت هستم.

تکرار نشود.!!!! اگر مایل به ادامه بحث هستید کاملا حرفه ای و مودبانه باید باشد!
    پیشاپیش عذر خواهی میکنم. اما عدم پاسخ به لحن شما را نیز درست نمیدانم.
    ویرایش توسط nimafire : July 8th, 2014 در ساعت 16:09
    ● مدیر فنی سرور - کانفیگ فنی و امنیتی سیستم عامل و انواع کنترل پنل های لینوکس cPanel - Directadmin / نزدیک به 10 سال تجربه

7. تعداد تشکر ها ازnimafire به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    5
    تشکر شده در
    5 پست

سلام
    جنگاتون که تموم شد لطفا به سوال های منم پاسخ بدید
    توی سرور centos چطور بفهمم رید بسته شده یا خیر؟
    مثلا 2 تا هارد 1 ترابایت دارم
    در صورتی که نخوایم رید باشه چطور میشه mysql رو روی یه هارد ریخت و مابقی اطلاعات سرور رو روی یه هارد؟

9. تعداد تشکر ها از rezaan به دلیل پست مفید

عضو جدید HRE2012 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    85
    تشکر تشکر شده 
    108
    تشکر شده در
    70 پست

عالی بود
    id telegram:hosienra

11. تعداد تشکر ها از HRE2012 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    208
    تشکر تشکر شده 
    3,236
    تشکر شده در
    1,892 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaan نمایش پست ها
    سلام
    جنگاتون که تموم شد لطفا به سوال های منم پاسخ بدید
    توی سرور centos چطور بفهمم رید بسته شده یا خیر؟
    مثلا 2 تا هارد 1 ترابایت دارم
    در صورتی که نخوایم رید باشه چطور میشه mysql رو روی یه هارد ریخت و مابقی اطلاعات سرور رو روی یه هارد؟
    سوال و مطلب شما ارتباطی با تاپیک ندارد.
    تاپیک جداگانه ایجاد کنید

اما پاسخ به یوال های شما:
    میتوانید لوگ های /var/log/messages را بررسی کنید
    بررسی فایل /proc/mdstat

برای سوال دوم شما باید به یک متخصص مراجعه کنید تا برای شما انجام دهد. ممکن است در حین تغییر پارتیشن، مای اس کیو ال لاک شود.
    ● مدیر فنی سرور - کانفیگ فنی و امنیتی سیستم عامل و انواع کنترل پنل های لینوکس cPanel - Directadmin / نزدیک به 10 سال تجربه

13. تعداد تشکر ها ازnimafire به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    45
    تشکر شده در
    34 پست

آقا من کلا با شما بحثی ندارم تو پست دومم هم خودم گفتم که سرعت بیشتره اما برای سرعت بالاتر گزینه های SSD و Flash Storage هنوز موجود هست .
    دوست من شما بین 10 حالت Raid فقط به سرعت یکیش اکتفا می کنی؟ اونم Raid0.
    کلا بحثی ندارم. هرچند که من لینک Fake Raid هم براتون گذاشتم لیکن چون کسی نمی شناستش یک توضیحاتی اینجا میدم.

Fake Raid یک نوع Software Raid محاسبه می شه که البته حد فاصل و میان Raid سخت افزاری و نرم افزاری است. تفاوت اینجاست که Fake Raid بجای سیستم عامل و نرم افزارهای گروه سوم به صورت نرم افزاری در Bios مادربرد کار گذاشته شده از این رو چون تمامی زبان های برنامه نویسی خیلی از امکاناتشون رو در سطح سیستم عامل از مادر برد می گیرن سرعت بالاتر نسبت به Raid نرم افزاری داره . اما تقریبا می شه گفت هیچ یک از مزایای Raid نرم افزاری و سخت افزاری رو نداره و تا کنون فقط در سطح 0 , 1 ارائه شده است. خدمت شما دوست عزیز بنده این نوع Raid را تولید نکردم و شرکت هایی چون MSI و ASUS کم کم دارن روی مادربرد هاشون ارائه میدن. راستی مد نظر داشته باشین از اونجایی که Fake Raid در BIOS هست دوستان باید مد نظر داشته باشن که فراخوانی امکانات Bios نیازمند برنامه نویسی در سیستم عامل هم می باشد.

لینک هم با عنوان Raid در پست قبلی گذاشتم.

دوستان روز خوش

- - - Updated - - -

NimaFire
    دوست عزیز و گرامی من

من هیچ جسارتی نکردم شما با کلمه علامه شروع کردین. کافی است سابقه پیام ها رو بخونین . در ضمن حضور بیشتر فردی در کاری هیچ دلیلی بر علم بیش تر نمی شه من همین الان هم می گم هیچ ادعایی در علم کامپیوتر ندارم. فقط سعی می کنم دانسته ها و مطالعات خودم را با بقیه به اشتراک بگذارم. که هدف اصلی این انجمن همین هست.

شما هم برای ادامه بحث کافی است تعصب خودتون روی علمتون را کنار بگذارید.

دوست گرامی و مدیر فنی سرور کافی است کلمه Fake Raid را گوگل کنید تا در خود Wiki ببینیدش.

15. تعداد تشکر ها از parsdg به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    208
    تشکر تشکر شده 
    3,236
    تشکر شده در
    1,892 پست

ببینید بنده پست شما را نقل قول میکنم:

نقل قول نوشته اصلی توسط parsdg نمایش پست ها
    سلام و تشکر از مطلبتون اما

چندتا نکته عرض کنم خدمت دوستان

1- Raid به سه حالت تقسیم میشه : سخت افزاری - نرم افزاری و fake

2- اگه هر کدام از دوستان سرور Raid با هر کدام از حالت های فوق داشته باشه با یک تست کوچک میتونه به نتایج زیر برسه.

الف - Raid در تمامی موارد حتی سخت افزاری سرعت Write را پایین میاره و توی سرعت Read بستگی به نوعش باز سرعت پایین میاد دلیل چی هست ؟ خیلی ساده در موارد نرم افزاری و Fake که CPU باید پردازش کنه در موارد سخت افزاری هم هارد باید دو جا وابسته به سطح Raid ذخیره کنه و بعد جواب برگردون ( اگر بخوام تخصصی تر بگم هر وقت شما هر چیزی رو Write می کنین یک عدد دریافت میکنین که این عدد اشاره گر هارد روی فایل هست حالا در هر نوع Raid جای یک Write بیش از یک Write باید انجام بشه که در هر صورت زمان بیشتری سپری میشه ).

ب - هدف از Raid حفظ اطلاعات از Damage و خرابی های سخت افزاری است که هزینه ایست که اکثر افرادی که Data مهم و غیر قابل برگشت دارن پرداخت می کنن

خیلی شد بعدا ادامه شو توضیح می دم اگه دوستان استقبال کنن. فعلا برم به بفیه تاپیکا سر بزنم.
    بنده با این خط از توضیح شما مخالفت کردم و توضیحات خودم را خدمت شما ارایه کردم که raid 0 سرعت را افزایش میدهد نه کاهش و برای افزایش سرعت ابداع شده است.
    اما شما بحث را به raid 1 و ... بردید.

شما تمام پست های بنده را اگر یک بار دیگر بررسی کنید، میبینید بنده تماما بر این تاکید میکنم که سرعت در raid 0 افزایش میابد. نه کاهش. و این خط از توضیح شما اشتباه است. جز این نبوده و نیست.

در زمینه رید قلابی : این نوع رید اصلا در رده بنده وارد نیز نمیشود. دلیلی ندارد که اصلا از ان نام برد. اگر این چنین است. ما رید را به شکل مجازی در دیتاسنتر پیاده سازی کرده ایم. پس نام رید مجازی را در دسته بنده ها قرار بدهیم؟ خیر. صحبت بنده این هست که این نوع رید اطلا جایی در دسته بندی ندارد و نیازی به وارد کردن ان نیز نیست.
    شما در رده بندی موتور اتومبیل نامی از موتور های هندلی میبینید ؟ این قیاس کاملی از بحث بنده هست.
    شما تمام رفرنس ها را اگر بررسی کنید اصلا اشاره ای به این نوع نمیشود.

نتیجه گیری:
    بحث بنده و شما بر روی سرعت رید هست که چندین بار عرض کردم که برداشت شما از سرعت رید 0 اشتباه است و منجر به کاهش نمیشود، باعث افزایش سرعت میشود. میشود
    احتمالا سوی تفاهمی ایجاد شده زیرا بحث بنده و شما بر روی جمله ای هست که در بالا بولد کرده ام.

17. تعداد تشکر ها ازnimafire به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    45
    تشکر شده در
    34 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط nimafire نمایش پست ها
    سلام
    جهت تشکر دکمه ای تعبیه شده است برای تشکر. از این دکمه استفاده کنید. !
    بنده با یکی از دوستان بحث میکنیم در یک زمینه ای که مشخص هست. ارتباطی به شما یا هیچ یک از کاربرانی که در این بحث شرکت نمیکنند ندارد که جهت افزایش پست مطلب ارسال میکنید.پست زدن و ورود شما به این بحث کاملا بیهوده است.

بنده و ایشان در حال بحث و جدل در زمینه ای هستیم که مربوط به عملکرد raid ها است. شما در این زمینه نظر یا مطلبی اگر دارید اضافه کنید در غیر این صورت ارسال پست و انحراف تاپیک که منجر به این میشود که بنده یا هر فرد دیگری را ملزم به پاسخ گویی کنید واقعا غیر مفید است.
    =========
    دوست گرامی parsdg بنده همچنان منتظر پاسخ شما به پست قبلی خود هستم. دقت فرمایید صحبت بنده این است که raid 0 منجر به افزایش پرفرمنس میشود. البته این نوع رید اصلا در جهت امنیت پیاده سازی نشده است.
    در مورد Raid 0 پیش از این خودم هم گفتم. حق با شماست در سرعت ان هم تنها سرعت Read. البته بستگی به نوع Raid که سخت افزاری است یا نرم افزاری هم داره.

در کل Raid 0 شاید مقرون به صرفه نباشه چون گزینه های خیلی بهتری و اسه بالا بردن سرعت وجود داره.

19. تعداد تشکر ها از parsdg به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    208
    تشکر تشکر شده 
    3,236
    تشکر شده در
    1,892 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط parsdg نمایش پست ها
    در مورد Raid 0 پیش از این خودم هم گفتم. حق با شماست در سرعت ان هم تنها سرعت Read. البته بستگی به نوع Raid که سخت افزاری است یا نرم افزاری هم داره.

در کل Raid 0 شاید مقرون به صرفه نباشه چون گزینه های خیلی بهتری و اسه بالا بردن سرعت وجود داره.
    raid 0 عملا مصرف تجاری دیگر ندارد چون raid 0-1 به نوعی جایگزین ان شده است. هم امنیت و هم سرعت دارد.
    البته مجدد تاکید میکنم در نوشتن نیز تاثیر مثبت دارد.
    بله اما جایی که امکانات کم باشد یا ... یکی از اپشن ها است. البته تغییر نوع هارد دیسک اولین گزینه است

21. تعداد تشکر ها از nimafire به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)