نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: درخواست مقایسه دو فریم ورک

عضو جدید a.fazelinia آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

پیش فرض درخواست مقایسه دو فریم ورک

سلام و خسته نباشید

من مدتی هست که با فریم ورک django آشنا شدم، با توجه به اینکه مرجع ایرانی برای طراحی سایت با این زبان کم هست، و سایت رسمی django کلا بیشترین پشتیبانی را فعلا داره انجام میده، می خواستم ببینم کسی هست که با این فریم ورک ( زبان پایتون ) کار کرده باشه؟ یه جورایی از صاحب نظران درخواست مقایسه ی php و django را دارم
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

2. # ADS

عضو جدید onlymaj آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    8
    تشکر تشکر شده 
    59
    تشکر شده در
    45 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست مقایسه دو فریم ورک

اگر شما پیشینه برنامه نویسی ندارید مسلما پایتون زبان خیلی راحتی برای یادگیری هست . اما پی اچ پی در مواردی گیج کننده و مشکل تر از پایتون می باشد .
    شما می تونید با پایتون برنامه ها رو خیلی سریع بنویسید . حتی خیلی از برنامه های موبایل و ویندوز و لینوکس و مک از پایتون استفاده می کنند .
    اما پی اچ پی زبان همه گیر وب هست و شما می تونید باهاش اکثرا برنامه های تحت وب بنویسید . قدرتی که پی اچ پی دارد مسلما غیر قابل انکار است .
    در کل از اونجا که بنده به این دو زبان وچندین زبان دیگه آشنایی دارم ، خدمتتون عرض می کنم که فرق چندانی نمی کنند اگر برنامه نویس حرفه ای باشید . مهم خروجی کاری هست که میخواید بگیرید !!!

در ضمن پی اچ پی فریم ورک نیست !!! فریم ورکهای پی اچ پی چیزهای دیگه ای مثل لارول ، فالکور ، کدیگنایتر ، ... هستند .

عضو جدید parsasky آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    29
    تشکر شده در
    21 پست

طراحی سایت با
    پایتون متعارف نیست!
    مگر بخواین یک app خاصی تحت وب بنویسین یا کاری مربوط به شبکه و پروتکولها و سوکتها و این صحبتها

ولی مثلا یه وبلاگ رو با پایتون کار کردن به نظرم توجیهی نداره

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    تشکر شده در
    4 پست

همون طور که دوستان گفتند جانگو یک فریم ورکه در حالی که پی اچ پی یک زبانه
    با جانگو کار کرده ام و با پی اج پی هم همین طور
    جانگو امکانات گسترده و عجیبی رو در اختیار شما قرار می ده و البته بعضی از فریم ورک های پی اچ پی هم هستند که امکانات گسترده ای رو در اختیار شما می ذارند
    من زبان پایتون رو کاملا توصیه می کنم ولی اگر تازگی شروع به برنامه نویسی وب کرده اید توصیه می کنم با یک فریم ورک پایتونی ساده تر کار کنید تا مفاهیم اولیه وب رو به خوبی درک کنید و بعد از تسلط به مفاهیم اولیه به سراغ ی فریم ورک بزرگ مانند جانگو برید. فکر می کنم برای شروع استفاده از فریم ورک botte به آدرس Bottle: Python Web Framework یا فریم ورک فلسک به آدرس Welcome | Flask (A Python Microframework) بهتر باشه

عضو انجمن rezaonline.net آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,556
    تشکر تشکر شده 
    2,338
    تشکر شده در
    1,230 پست

دو نمونه پروژه زنده خوب از جانگو سایت blogsky.com و سایت picofile.com هستند.

همچنین من پیشنهاد میکنم با جفتش کار کنید ، از هرکدوم خوشتون اومد اونو زبان بیس کاریتون انتخاب کنید.
    منابع یادگیری پی اچ پی خیلی زیاده .

یه چیز هم بهتون بگم
    اگر پی اچ پی رو ابتدا یاد بگیرید بعدش بخواید پایتون کار کنید کار کردن باهاش خیلی سخت میشه براتون

پایتون برای شروع و برای برنامه نویسایی که خام هستند واقعا زبان قابل درک و جالبی هست اما اینکه خودتون برنامه نویس جاوا ، سی ++ ، سی # یا پی اچ پی باشید و برید سراغ پایتون ، مطمئناً خیلی گیج میشید و اعصابتون خورد میشه از سینتاکسش

- - - Updated - - -

دو نمونه پروژه زنده خوب از جانگو سایت blogsky.com و سایت picofile.com هستند.

همچنین من پیشنهاد میکنم با جفتش کار کنید ، از هرکدوم خوشتون اومد اونو زبان بیس کاریتون انتخاب کنید.
    منابع یادگیری پی اچ پی خیلی زیاده .

یه چیز هم بهتون بگم
    اگر پی اچ پی رو ابتدا یاد بگیرید بعدش بخواید پایتون کار کنید کار کردن باهاش خیلی سخت میشه براتون

پایتون برای شروع و برای برنامه نویسایی که خام هستند واقعا زبان قابل درک و جالبی هست اما اینکه خودتون برنامه نویس جاوا ، سی ++ ، سی # یا پی اچ پی باشید و برید سراغ پایتون ، مطمئناً خیلی گیج میشید و اعصابتون خورد میشه از سینتاکسش

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)