صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: ده راه برای بهره گرفتن از لینوکس حتی بدون آنکه سیستم‌عامل اصلی ما باشد

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    73
    تشکر تشکر شده 
    69
    تشکر شده در
    49 پست

پیش فرض پاسخ : ده راه برای بهره گرفتن از لینوکس حتی بدون آنکه سیستم‌عامل اصلی ما باشد

2. # ADS

عضو انجمن M.Abooali آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

پیش فرض پاسخ : ده راه برای بهره گرفتن از لینوکس حتی بدون آنکه سیستم‌عامل اصلی ما باشد

احتمالا به دیلی برتری های لینوکس هست که بعد از این همه روشنگری متخصصین امری که معتقد به برتری لینوکس هستند، هنوز کاربران هجومشان به ویندوز بیش از لینوکس هاست !

مگر فایرفاکس چقدر طول کشید تا کمر ie را بشکند؟ شخصا از نسخه 1 فایرفاکس باش کار کردم و مدت هاست عضو بنیاد توسعه اون هم هستم. نسخه 3 فایرفاکس به طور کامل بر ie غلبه کرد. هر چند فاصله نسخه 1 و 2 فایرفاکس زیاد بود اما نسخه 3 اون خیلی زمان نگرفت و کمتر از 6 ماه از نسخه 2 اون فاصله داشت.

حال آیا لینوکسی که آنقدر برتری دارد جانشین ویندوز نشده چون کاربران سحر و جادو شده اند و پولشان زیادی کرده که ویندزشان را ترک نمی کنند؟

شاید هم لینوکس در سطحی نیست که بشود جانشین ویندوزش کرد؟

همین الان توسعه های لینوکس اکثرا بر پایه نیازسنجی است که مایکروسافت از کاربران رایانه داشته است تا قابلیت هایی که نیازسنجی مستقل بوده باشد. به زبان ساده لینوکس با همه نقاط قوتش سالهاست که در حال دویدون در پشت سر محصولات مایکروسافت است تا اونجا که بزرگترین اخبار انواع توزیع های لینوکس معرفی راهکاری است که مثلا قبلا در ویندوز بوده و یک جور ایده آل سیستم عامل های لینوکسی نزدیکی اونها به محصولات مایکروسافت است.

تکرار میشه اصلا مقصود من برتر بودن یک سیستم عامل به شکل مطلق نیست، اما این نگاه حرفه ای نمایانه لینوکس پرست و ضد ویندوزی (کاربر خاصی مد نظر نیست، نوع نگاه منظور است) قاصله اش خیلی است با اون نگاه کاربرد سنجی که به جا از لینوکس یا ویندوز استفاده می کند. تفاوت بین این دونگاه باید قائل شد.
    ویرایش توسط M.Abooali : February 14th, 2014 در ساعت 04:30
    [ فعالیت تجاری در اینجا ندارم | پاسخ سوالات فقط در تاپیک | اطلاعات بیشتر درباره من: https://abooali.ir ]

4. تعداد تشکر ها از M.Abooali به دلیل پست مفید

عضو انجمن alireza.076 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    احتمالا به دیلی برتری های لینوکس هست که بعد از این همه روشنگری متخصصین امری که معتقد به برتری لینوکس هستند، هنوز کاربران هجومشان به ویندوز بیش از لینوکس هاست !

مگر فایرفاکس چقدر طول کشید تا کمر ie را بشکند؟ شخصا از نسخه 1 فایرفاکس باش کار کردم و مدت هاست عضو بنیاد توسعه اون هم هستم. نسخه 3 فایرفاکس به طور کامل بر ie غلبه کرد. هر چند فاصله نسخه 1 و 2 فایرفاکس زیاد بود اما نسخه 3 اون خیلی زمان نگرفت و کمتر از 6 ماه از نسخه 2 اون فاصله داشت.

حال آیا لینوکسی که آنقدر برتری دارد جانشین ویندوز نشده چون کاربران سحر و جادو شده اند و پولشان زیادی کرده که ویندزشان را ترک نمی کنند؟

شاید هم لینوکس در سطحی نیست که بشود جانشین ویندوزش کرد؟

همین الان توسعه های لینوکس اکثرا بر پایه نیازسنجی است که مایکروسافت از کاربران رایانه داشته است تا قابلیت هایی که نیازسنجی مستقل بوده باشد. به زبان ساده لینوکس با همه نقاط قوتش سالهاست که در حال دویدون در پشت سر محصولات مایکروسافت است تا اونجا که بزرگترین اخبار انواع توزیع های لینوکس معرفی راهکاری است که مثلا قبلا در ویندوز بوده و یک جور ایده آل سیستم عامل های لینوکسی نزدیکی اونها به محصولات مایکروسافت است.

تکرار میشه اصلا مقصود من برتر بودن یک سیستم عامل به شکل مطلق نیست، اما این نگاه حرفه ای نمایانه لینوکس پرست و ضد ویندوزی (کاربر خاصی مد نظر نیست، نوع نگاه منظور است) قاصله اش خیلی است با اون نگاه کاربرد سنجی که به جا از لینوکس یا ویندوز استفاده می کند. تفاوت بین این دونگاه باید قائل شد.
    چون در شروع هدف لینوکس برای دسکتاپ نبوده

The Mozilla Public License (MPL) is a free, open source, and detailed software license developed and maintained by the Mozilla Foundation. It is characterized as a hybridization of the modified BSD license and GNU General Public License (GPL) that seeks to balance the concerns of proprietary and open source developers.[6]
    آقای عضو بنیاد توسعه فایرفاکس، توی بنیاد هر موقع سرتون خلوت شد لطف کنید یه سری هم به مجوز موزیلا هم بزنید (لینوکس تنها نیست! پشت لینوکس gnu که فایرفاکس هم شاملش میشه هست، مقایسه فایرفاکس با اینترنت اکسپلور زیر شاخه مقایسه متن باز و متن بسته ی ماکروسافت میشه که لینوکس هم جز همین زیر شاخه ها حساب میشه)
    چه قدر جالب با جمله ها بازی میکنی! لینوکس پشت ویندوز میدوه؟! خیلی ببخشید این کپی هایی که ماکروسافت از لینوکس میکنه پس چیه؟!!
    مگه میشه پدر از پسر کوچیک تر باشه؟! میزه کاره متروی گنوم چطوری توی ویندوز سر در آورده؟!

فقط این رو بگم که شمایی که هی میگید ویندوز کاربرش بیشتره وینوز کاربرش بیشتره، میتونم بپرسم چند درصد تبلت ها از سیستم عامل اندروید استفاده میکنند؟ چند در صد از سهم بازار تلفن هوشمند رو اندروید داره؟ تعداد موبایل ها بیشتره یا دسکتاپ؟

همه ما خوب میدونیم که تا حداکثر 3 4 ساله آینده حتی کمتر، لپتاپ و دسکتاپ جاشون رو به به تبلت و موبایل ها میدند، شکسته ویندوز هشت نیز یادمون نرفته، که ماکروسافت 100٪ با رنگ کردن ویندوز هشت ویندوز نه رو میده تو بازار، مثل همون ویندوز ویستا
    آی که چه رنگ فروشیست این ماکروسافت

تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

شما موضوع بحث را فراموش کردین فکر کنم؟

اینجا بحث در مورد پرتابل ها خصوصا تبلت و اسمارت فون نیست. شخصا از اون زمان که جز چند برند محدود از جمله htc تن به آندروید نداده بودند و همه دنبال سیمبین و آی او اس بودند پیش بینی سقوط اونها در مقابل آندروید نوپا را کرده بودم که مستند با تاریخ در فروم های تخصصی موبایل میتونم بهتون لینک بدم اگر خواستید ...

بحث ما اصلا اینجا بر سر اسمارت فون نبوده و نیست. شما با تغییر موضوع باز همان روند قیاس قدرت در مقابل ضعف را دنبال می کنید ... نقاط قوت را با قوت و ضعف را با ضعف بررسی کنید تا قیاس شما مورد توجه واقع شود.

شما اگر اهل تحقیق باشید مطمئنا بعد از مدتی که به قدر کافی با لینوکس و ویندوز کار کردین به دور از هیجانات میتوانید احتمالا قضاوت متفاوتی از الان خواهید داشت.

من نیز این دوره ای که شما درش هستید را پشت سر گذاشتم.
    [ فعالیت تجاری در اینجا ندارم | پاسخ سوالات فقط در تاپیک | اطلاعات بیشتر درباره من: https://abooali.ir ]

7. تعداد تشکر ها از M.Abooali به دلیل پست مفید

عضو انجمن alireza.076 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    شما موضوع بحث را فراموش کردین فکر کنم؟

اینجا بحث در مورد پرتابل ها خصوصا تبلت و اسمارت فون نیست. شخصا از اون زمان که جز چند برند محدود از جمله htc تن به آندروید نداده بودند و همه دنبال سیمبین و آی او اس بودند پیش بینی سقوط اونها در مقابل آندروید نوپا را کرده بودم که مستند با تاریخ در فروم های تخصصی موبایل میتونم بهتون لینک بدم اگر خواستید ...

بحث ما اصلا اینجا بر سر اسمارت فون نبوده و نیست. شما با تغییر موضوع باز همان روند قیاس قدرت در مقابل ضعف را دنبال می کنید ... نقاط قوت را با قوت و ضعف را با ضعف بررسی کنید تا قیاس شما مورد توجه واقع شود.

شما اگر اهل تحقیق باشید مطمئنا بعد از مدتی که به قدر کافی با لینوکس و ویندوز کار کردین به دور از هیجانات میتوانید احتمالا قضاوت متفاوتی از الان خواهید داشت.

من نیز این دوره ای که شما درش هستید را پشت سر گذاشتم.
    متن رو خوب مطالعه نمیکنی عزیز!
    زیر خط bold نوشتم چرا تبلت و تلفن هوشمند رو کشدیم وسط! چون همه ی ما خوب میدونیم که تبلت ها به زودی دنیای دسکتاپ و لپتاپ رو به زودی تصرف میکنند
    خوده من که شغلم فروش سرور و شبکه هست با یه تبلت اندرویدی کل کارم رو راه میندازم، قبلا حتی روزی 16 17 ساعت حتی خیلی بیشتر هم (در تمام روز های هفته) پشت دسکتاپ بودم اما آلان حتی ممکنه چند روز هم به دسکتاپ نزدیک نشم!
    زیاد حس تعریف کردن و ... رو ندارم این مقاله که لینکش رو دادم رو یه سر بزن
    چرا گنو/لینوکس رو دوست دارم؟ چون میتونم باهاش برم به اعماق | رایت وب
    فقط این رو هم به آخر پست اضافه میکنمُ اشاره ای به کسی ندارم اینه که اکثرا کسایی که خیلی از خودشون تعریف میکنند و دانش و مدرک و ... رو به رخ دیگران میکشند معمولا در عمل عکسش هستند، شاید برای افراد تازه کار براشون جالب باشه همچین چیزایی،‌ اما خیلی ها هم هستند که با دیدن این چنین مواردی حتی خندشون هم میگیره، مخصوصا شرکت ماکروسافت که منم منم زیاد داره و بعضی ها ...

تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

alireza.076،

من قبلا هم عرض کردم شما از استدلال خارج هستید و در هیجان آشنایی با یک دنیای جدید و به قول خودتان حرفه ای تر. کمی که درش چرخ زدین و باش دست و پنجه نرم کردین بعد بهتر حرف من را درک خواهید کرد.

من در مورد تجربه حرف زدم و اینکه بیش از 10 سال تجربه کار با لینوکس های مختلف را دارم . این ادعا نیست که سابقه و تجربه است. شما ندارید معناش نیست بی ارزش است. وقتی به دست آوردین شما هم ارزشش را خواهید فهمید.

کسی هم عاشق چشم و ابرو مایکروسافت نیست، صرفا یک نگاه منطقی به مسئله است. شما چون از روی احساس به طرفداری از یک سیستم عامل پرداختی شاید این تصور برات پیش آمده است که طبیعی است. اگر نه من شخصا هرگز مایکروسافت را شرکت موفقی نمیدونم. به نظرم جزو مزخرفترین تیم های برنامه نویسی دنیا دور هم جمع شدن در مایکروسافت ... اما ! ... واقعیت و منطق در بحث قیاسش با لینوکس غیر قابل انکار است با تمام اشکالاتش.

البته در بسیاری موارد لینوکس برتریهاش موجب میشود گزینه انتخابی باشد. اما این بسیاری موارد، اکثریت نیست و در اکثریت موارد ما شاهد استقبال از ویندوز هستیم. تا اونجا که شرکتی مثل cPanel که عامل مهمی در انتخاب سیستم عامل خیلی از هاستینگ ها بوده متوجه شده و دست به کار شده برای انتشار کنترل پانل تحت ویندوز ... داره عقب گرد میکند از نظر شما ؟ بعد از 11 نسخه !

بنده تا اونجا که لازم بود سعی در بیان نظر و انتقال تجربه و دانشم کردم، شما دوست داشتی استفاده ببر دوست داشتی به سخره بگیر.

اینجا کسی حرف مدرک و سواد را نزد که اگر این هم باشد تنها گوگل کردن نام کاربری من کافیه ثابت کند اهل حرف هستم یا عمل ....

من اعتبارم از به به گفتن و تائیدهای افرادی مثل شما به دست نیامده که نگران باشم حالا شما تائیدم نکنی یا مثلا مسخره ام کنی .... صرفا شخصیت خودتان را نمایان می کنید.
    ویرایش توسط M.Abooali : March 8th, 2014 در ساعت 13:22

10. تعداد تشکر ها از M.Abooali به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    351
    تشکر تشکر شده 
    2,860
    تشکر شده در
    1,838 پست

سلام

Oracle VM VirtualBox

نصب کردم و lnx رو اونجا دارم چیزه خوبیه..

12. تعداد تشکر ها از shazo به دلیل پست مفید

عضو دائم vahab00 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,983
    تشکر تشکر شده 
    4,046
    تشکر شده در
    1,978 پست

اول از همه از استارتر عزیز بابت تاپیک تشکر میکنم
    خیلی مفید و جالب بود
    اما دوست دارم من هم نظرمو در باره مطالب و همینطور نظرات دوستان بدم
    تاپیک رو تا انتها خوندم
    برخی دوستان به برتری لینوکس بر ویندوز پرداختند مخصوصا علیرضای عزیز
    بنده هم مثل شما یک سیستم خانگی و دو لب تاپ دارم
    روی یک لب تاپ که دست خودم لینوکس (Ubento) نصب هست و روی دیگری که دست خانمم هست ویندوز و سیستم خانگی هم ویندوز هست
    من هم عاشق لینوکس هستم و با خیلی از نسخه هاش کار کردم اما با این حال هنوز ویندوز رو ترک نکردم
    البته شاید مطالبی که می نویسم سخنان خیلی از دوستان دیگر نیز باشد اما شاید یک حقیقت باشد
    در قیاس لینوکس و ویندوز شاید اولین عامل و مهمترین عامل را بتوان سادگی کارکرد و همینطور نرم افزارهای زیاد ویندوز دونست
    حتما پیش خود خواهید گفت لینوکس نیز نرم افزار دارد اما به جرات می توان گفت لینوکس همه چیز ندارد
    البته با سخن یکی از دوستان که گفته بود لینوکس دست خالی به جنگ با ویندوز رفته موافقم
    اما امروزه کاربران خانگی در سراسر دنیا اولین اهداف آنها سادگی کار با کامپیوتر هست ادارجات و... برای سادگی ایکس پی هنوز از این سیستم منقضی شده استفاده میکنند
    شاید بهترین دلیل برتری البته شاید نتوان برتری دانست شاید بتوان گفت محبوبیت ویندوز نسبت به لینوکس سادگی آن باشید
    پس از سادگی به نرم افزارها می رسیم که تنها با یک سرچ ساده خواهید دید هرگونه نرم افزاری که مد نظر داشته باشید برای این سیستم عامل محبوب پیدا خواهد شد در حالی که لینوکس کمی عقب مانده است
    مورد بعدی که اشاره خواهم کرد و شاید خیلی ها مسخره کنید این است که لینوکس اکثر کاربردش را روی وب متمرکز کرده است البته ابزارهای دیگر آن نیز غیر قابل انکار است اما به نظر من تمرکز اصلی آن به نت و وب خواهد بود همین امر باعث می شود کاربران تازه کار سمت ویندوز روانه شوند
    البته بحث سادگی ویندوز اولویت دارد
    اما اگر مقایسه قرار باشد از قشر وبمستر ها و دولوپر ها انجام شود لینوکس بهترین سیستم عامل شناخته خواهد شد اما فراموش نکنیم که اکثر کاربران رایانه وبمستر نبوده و حتی خیلی ها هم حتی نام لینوکس به گوششان نخورده است البته ن در ایران در خارج از ایران هم اینگونه است
    به هر حال بنده نظر خودم رو نوشتم
    و سعی کردم کاملا بی طرف قرار گرفته و مطالب را نگارش کنم
    ممنون از اینکه وقتتان را برای خواندان مطالب اینجانت قرار دادید
    موفق و سربلند باشید
    یاحق
    ارائه و طراحی انواع قالب های whmcs و وردپرس
    دکمه تشکر خراب شده آیا ؟
    ظرفی که پر است، کم صداست...

14. تعداد تشکر ها از vahab00 به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    586
    تشکر تشکر شده 
    980
    تشکر شده در
    668 پست

با سلام
    جالب بود اما به نظر من قوی ترین و بهترین سیستم عامل تا الآن ویندوز هست

16. تعداد تشکر ها از سرزمین به دلیل پست مفید

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)