نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: محاسبه سرور مورد نیاز

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    7 پست

Question محاسبه سرور مورد نیاز

با سلام

من دنبال یه سرویس دهنده میگشتم که بتونه سرویس مورد نیاز منو هندل کنه
    اما متاسفانه هر چی توی سایت گشتم (دقیقاً عین بیرون سایت که از سرویس دهنده ها قیمت میگرفتم) همه بدنبال فروش و پیدا کردن یه مشتری هستند
    اصلاً کسی دقت نمیکنه که طرف چی میخواد.
    مثلاً من از بعضی شرکت ها که قیمت میگرفتم (و بعضاً اینجا هم دیده میشه) در جواب از سرویس ماهانه 10هزار تا یک میلیون قیمت میدن.
    به اون قیمت پائینه که نمیشه اعتماد کرد قطعاً! اما اون قیمت بالائه هم من بهش میگم overDesign که بین ایرانی ها خیلی رایجه
    کسی میتونه بصورت منطقی بگه مثلاً برای یه سایت با مشخصات زیر چه سروری موردنیازه (از لحاظ سخت افزاری):

1- مثلاً یک ساعت 2000 تا IP بصورت burst به سایت میان و یک پکیج 500 کیلوباینی رو دانلود میکنند
    2- اطلاعات پکیج قبلاً از DB دریافت شده و مال همه به یک صورته
    3- اما اطلاعات برای هر کسی با یک الگوریتم خیلی کم لود (با کلید مخصوص به اون کاربر) کد گذاری و آماده ارسال میشه
    4- دریافت بسته ها ظرف چند ساعت تموم میشه و یک هفته بعد هر کاربر یک بسته 100 کیلوبایتی رو روی سایت آپلود میکنه

ممنون

2. تعداد تشکر ها از tuperia به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن mahdiazarnia آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    194
    تشکر تشکر شده 
    1,056
    تشکر شده در
    740 پست

پیش فرض پاسخ : محاسبه سرور مورد نیاز

با سلام خدمت شما
    در ابتدا شما باید رو حداکثر میزان بازدید و درخواست از سرور کانفیگ سخت افزاری رو مشخص کنید
    یا ساعت 2000 درخواست یعنی اینکه شما باید هارد ssd داشته باشید ولی حالا یک مسئله پیش میاد که آیا این پک های 500 کیلوبایتی یکسانن یا خیر ؟
    اگر یکسان هستند که تو کانفیگ نرم افزاری باید طوری تنظیم کرد که این فایل کاملاً کش شده روی رم باشه ، که رم 4-8 کافیه براش حالا اگر این پک ها یکی نیستند و قراره از پایگاه داده بارگزاری بشن همراه با هارد ssd شما به رم 32-64 احتیاج دارید
    بسته به این میزان درخواست همزماان 1 سی پی یو i7-4770 جوابگو خواهد بود
    در آخر باید اضافه کنم که کانفیگ نرم افرای برای شما خیلی مهمه و حتماً به شما nginx رو در کنار php-fpm پیشنهاد می کنم
    ..:: ServerMan , Department of Information Technology - Server Management ::..
    خریدار ارزهای دیجیتال ( بیتکوین ، بیتکوین کش ، اتریوم ) :
    https://t.me/archicom

5. تعداد تشکر ها ازmahdiazarnia به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    7 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiazarnia نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما
    در ابتدا شما باید رو حداکثر میزان بازدید و درخواست از سرور کانفیگ سخت افزاری رو مشخص کنید
    یا ساعت 2000 درخواست یعنی اینکه شما باید هارد ssd داشته باشید ولی حالا یک مسئله پیش میاد که آیا این پک های 500 کیلوبایتی یکسانن یا خیر ؟
    اگر یکسان هستند که تو کانفیگ نرم افزاری باید طوری تنظیم کرد که این فایل کاملاً کش شده روی رم باشه ، که رم 4-8 کافیه براش حالا اگر این پک ها یکی نیستند و قراره از پایگاه داده بارگزاری بشن همراه با هارد ssd شما به رم 32-64 احتیاج دارید
    بسته به این میزان درخواست همزماان 1 سی پی یو i7-4770 جوابگو خواهد بود
    در آخر باید اضافه کنم که کانفیگ نرم افرای برای شما خیلی مهمه و حتماً به شما nginx رو در کنار php-fpm پیشنهاد می کنم
    ممنون، همونطور که عرض کردم "اطلاعات پکیج قبلاً از DB دریافت شده و مال همه به یک صورته"
    یعنی از قبل Cache شده و به همین خاطر فکر نمی کنم به ssd نیاز داشته باشم
    فرمایش شما رو تائید میکنم که مشخصات سرور رو ری حداکثر بار باید مشخص کرد. و بهمین خاطر بود که گفتم یک ترافیک Burst با بازدید 2000 کاربر در یک ساعت رو دارم
    و بخاطر اورهد CPU و شاید درگیر شدن هارد هنوز تصمیم دقیق در مورد رمزگذاری فایل ها نگرفتم و اونو منوط کردم به نتیجه تست شبیه سازی.
    تمام پیشنهادات شما منطقی بود بجز CPU که متوجه نمیشم چرا؟!!!!
    این پیشنهاد بر اساس چه کار پردازشی ای هست؟؟؟!!؟؟

7. تعداد تشکر ها از tuperia به دلیل پست مفید

عضو انجمن mahdiazarnia آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    194
    تشکر تشکر شده 
    1,056
    تشکر شده در
    740 پست

cpu رو به صرفه ترین حالت موجود رو خدمتتون عرض کردم
    و اینکه روی اون 2000 درخواست اگر بطور متوسط 128 کانکشن رو روی هر هسته ای پردازشی nginx تنظیم کنیم ، عملاً یعنی اینکه 16 تا هسته nginx استارت میشه که هرکدوم برای کارایی بهتر احتیاج به 500Mhz سی پی یو داره
    16*500=8000Mhz حداقل
    یعنی i5 هم جوابگو خواهد بود ولی i7 به صرفه تر خواهد بود ، چرا که با هزینه خیلی ناچیزی شما می توننید این cpu رو داشته باشید
    ..:: ServerMan , Department of Information Technology - Server Management ::..
    خریدار ارزهای دیجیتال ( بیتکوین ، بیتکوین کش ، اتریوم ) :
    https://t.me/archicom

9. تعداد تشکر ها ازmahdiazarnia به دلیل پست مفید

عضو انجمن M.Abooali آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

قصد تخریب ندارم، اما نظرات دوستان اصلا منطقی و علمی نیست.

من بهتون اینجا مفصل بحث نمیکنم که دچار سو تفاهم بشید، فقط یک نصیحت میکنم دوست عزیز، اگر دنبال دانش هستید اصلا تو بازار دنبالش نباشید!

با یک متخصص غیر فروشنده مشورت کنید و پس از کشف سرویس مورد نیاز، به بازار خرید و فروش برید.

بهتره صرفا سوالات زیر را دنبال کنید:

شما دنبال هاستینگ هستید یا vps ؟

نرم افزار شما، از هر منبع سیستم چه مقدار استفاده میکند در بحرانی ترین حالتش.

مثلا هارد ssd صرفا مناسب دیسک بک آپ است، هر چند هنوز تو ایران خیلی ها نمی دانند و فکر میکنند هر چیز سریعتر باشد یا گرانتر بهتر است!

الان کدباکس هارد سرورهاش sas هست که بهترین عملکرد را دارد، اما من صادقانه بگم، با این حجم بسته هایی که شما دارید، شما اصلا تفاوت بین هارد SAS یا SATA را متوجه نخواهید شد در عملکرد نرم افزارت.

یا بحث کش و ... هم کار ندارم. اینجا جای به رخ کشیدن دانش یا رو کردن اشتباهات نیست. فقط خواستم بیخود ذهنت را درگیر نکنی.

میتونید به سادگی با یک مجازی سازی ساده منابع مورد نیاز نرم افزارت را در مواقع بحرانی کشف کنید. مثلا روی لوکال حتی تست کن، دو تا رایانه را شبکه کن از یکیش مولتی کانکشن بزن به رایانه دیگه و اون سمت هم ایندکس کن نرم افزارت و منابع مورد نیازش را. به همین سادگی. اگر در توان خودت نیست که گفتم برو سراغ کسی که کار بلد باشد. نه فروشنده های مثل من و دیگر دوستان که اینجا هستیم برای فروش کالا

جهت پیشگیری از هر نوع سو تفاهم هیچ آفری برای شما ندارم، موفق باشید.
    ویرایش توسط M.Abooali : January 28th, 2014 در ساعت 07:03
    [ فعالیت تجاری در اینجا ندارم | پاسخ سوالات فقط در تاپیک | اطلاعات بیشتر درباره من: https://abooali.ir ]

11. تعداد تشکر ها ازM.Abooali به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    7 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiazarnia نمایش پست ها
    cpu رو به صرفه ترین حالت موجود رو خدمتتون عرض کردم
    و اینکه روی اون 2000 درخواست اگر بطور متوسط 128 کانکشن رو روی هر هسته ای پردازشی nginx تنظیم کنیم ، عملاً یعنی اینکه 16 تا هسته nginx استارت میشه که هرکدوم برای کارایی بهتر احتیاج به 500Mhz سی پی یو داره
    16*500=8000Mhz حداقل
    یعنی i5 هم جوابگو خواهد بود ولی i7 به صرفه تر خواهد بود ، چرا که با هزینه خیلی ناچیزی شما می توننید این cpu رو داشته باشید
    دوست عزیز ممنون از دقتتون اما فکر کنم شما بخاطر اینکه مطلب رو کامل توضیح ندادم (از قلم افتاد) پیشنهادی دادید که بنظر من غیر منطقی بود
    تعداد کانکشن هر یوزر دست خودمه و فرض کنید که هر یوزر (بنا به عللی) نمیتونه و نیاز نداره بیش از 10 کانکشن باز کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    ...
    فقط یک نصیحت میکنم دوست عزیز، اگر دنبال دانش هستید اصلا تو بازار دنبالش نباشید!
    با یک متخصص غیر فروشنده مشورت کنید و پس از کشف سرویس مورد نیاز، به بازار خرید و فروش برید.
    بهتره صرفا سوالات زیر را دنبال کنید:
    شما دنبال هاستینگ هستید یا vps ؟
    نرم افزار شما، از هر منبع سیستم چه مقدار استفاده میکند در بحرانی ترین حالتش.
    مثلا هارد ssd صرفا مناسب دیسک بک آپ است، هر چند هنوز تو ایران خیلی ها نمی دانند و فکر میکنند هر چیز سریعتر باشد یا گرانتر بهتر است!
    الان کدباکس هارد سرورهاش sas هست که بهترین عملکرد را دارد، اما من صادقانه بگم، با این حجم بسته هایی که شما دارید، شما اصلا تفاوت بین هارد SAS یا SATA را متوجه نخواهید شد در عملکرد نرم افزارت.
    یا بحث کش و ... هم کار ندارم. اینجا جای به رخ کشیدن دانش یا رو کردن اشتباهات نیست. فقط خواستم بیخود ذهنت را درگیر نکنی.

میتونید به سادگی با یک مجازی سازی ساده منابع مورد نیاز نرم افزارت را در مواقع بحرانی کشف کنید. مثلا روی لوکال حتی تست کن، دو تا رایانه را شبکه کن از یکیش مولتی کانکشن بزن به رایانه دیگه و اون سمت هم ایندکس کن نرم افزارت و منابع مورد نیازش را. به همین سادگی. اگر در توان خودت نیست که گفتم برو سراغ کسی که کار بلد باشد. نه فروشنده های مثل من و دیگر دوستان که اینجا هستیم برای فروش کالا
    جهت پیشگیری از هر نوع سو تفاهم هیچ آفری برای شما ندارم، موفق باشید.
    چند تا مطلب؛
    ابتدا ممنون از مشارکت و راهنمائیتون
    و حقیقتش به نظر من جای چنین بحث هایی بیشتر باید توی فروم ها باشه! چیزی که کمتر توی فروم دیدم (شاید آدرس رو اشتباه اومدم و فقط اینجا یه بازاره!!)
    اینکه "با یک متخصص غیر فروشنده مشورت" کنم درست اما مشکل ما اینجاست که متخصصین ما به بازار شناخت ندارند و پیشنهاداتشون بعضاً عملی نیست و بالعکس بازاریای ما (جسارتاً) عمدتاً متخصص نیست اما تجربه خوبی دارند.
    من بیشتر اومدم اینجا تا از نظر خبرگـان مجرب استفاده کنم و گرنه دانش آکادمیکم خوبه.
    بخاطر بخث امنیت و Scalability و خیلی موارد دیگه دنبال vps یا vds هستم اما هزینه هم تا حدودی مهمه
    در مورد هارد هم بنظرم اصلاً اهمیت نداره چون باتل نک من هارد نیست و استفاده چندانی از هارد ندارم
    در مورد اینکه گفتی روی لوکال تست کن؛ همونطور که گفتم حتماً این کار رو انجام میدم و منتظر تکمیل سرویس های سایت و نرم افزار شبیه ساز هستم و تست استرس رو حداقل 4 برابر لود اصلی خواهم گرفت
    خوشبختانه سرور (لوکال) و تجهیزات و ابزار مانتیورینگ کم ندارم و حداقل تست هارد رو از هارد های معمولی تا SAS 15K انجام میدم
    همونطور که عرض کردم دنبال تجربه و راه حل های عملی هستم و همینطور آشنایی با ادبیات بازار این کار.
    ممنون از پیشنهاد و نداشتن آفر

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    135
    تشکر شده در
    101 پست

اینجوری نمیشه گفت
    باید با برنامه فشار بندازی روش و تست بگیری

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    7 پست

حالا که حرفش افتاد بگم که سخت افزاری که من برای شبیه سازی قصد دارم ازش استفاده کنم به DL380G7 هست با CPU مدل E5620 و هارد SAS 15K 146G.
    حالا سوال اینجاست که مثلاً با ESX میخوام توی سه سطح به سه تا VM ریسورس بدم
    میخوام لود سرور رو توی پیک ببینم و یه بنچ مارک محدود در بیارم.

1- میخوام بدونم تقریباً معادل یک core از این CPU و رم 2G و هارد معمولی تقریباً قیمتش چنده (یه VPS یک ماهه) ؟
    2- و اگر بخواید پیشنهاد ریسورس توی 3 کلاس متوسط، خوب، عالی بدید چطور میدید و هر کدوم معادل چه سرویس VPS ی در بازار هست؟
    3- و اینکه چقدر نتایج با واقعیت تفاوت داره و بهش میشه اعتماد کرد؟

عضو انجمن M.Abooali آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

1- میخوام بدونم تقریباً معادل یک core از این CPU و رم 2G و هارد معمولی تقریباً قیمتش چنده (یه VPS یک ماهه) ؟
    بستگی به چند فاکتور دارد،

فروشنده به شما منابع رزرو بفروشد یا اشتراکی . که روشن است منابع رزرو گران تر است.

اگر اشتراکی چقدر آورسل کرده باشد (بیش از ظرفیت فروخته باشد). که هر چه بیشتر آورسل شده باشد قیمت کمتر است.

2- و اگر بخواید پیشنهاد ریسورس توی 3 کلاس متوسط، خوب، عالی بدید چطور میدید و هر کدوم معادل چه سرویس VPS ی در بازار هست؟
    همانطور که قبلا گفتم اگر خیلی حرفه ای قرار باشد به موضوع نگاه شود، باید حتما انالیز شده باشد. اما اگر کلی نگاه کنیم:

حداقلش : 1.2 گیگاهرتز پردازنده (اصلا اهمیت نداره در قالب یک هسته باشد یا چند هسته، یک سوکت یا چند سوکت - در مجازی سازها این صرفا گریزی از هزینه های لایسنس ها هست)

رم : حداقل 1 گیگابایت.

من این حداقل را بر مبنا این تجربیات خودم گفتم، شما ببین این حداقلی است که روش میشه ویندوز سرور 2012 را آورد بالا، حالا نرم افزار شما از یک ویندوز سنگین تر نیست که؟

حداکثر : هر چه منابع بالاتر بهتر.

حد مطلوب : همان چیزی هست که به آنالیز نیاز دارد.

3- و اینکه چقدر نتایج با واقعیت تفاوت داره و بهش میشه اعتماد کرد؟
    اگر منابع رزرو باشد، باید نگاهتان به مشخصات سخت افزار، نوع مجازی ساز و دیتاسنتر باشد.

اگر منابع اشتراکی است، ضمن و قبل از موارد بالا، باید به سطح آورسل انجام شده و سطح اشتراکی توجه کنید، مطمئنا هر چه سرور شلوغ تر است کیفیت و بازدهی سخت افزار کمتر و با فاصله بیشتری از مقدار نامی خودش خواهد بود.
    [ فعالیت تجاری در اینجا ندارم | پاسخ سوالات فقط در تاپیک | اطلاعات بیشتر درباره من: https://abooali.ir ]

16. تعداد تشکر ها از M.Abooali به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)