صفحه 2 از 12 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 120

موضوع: طراحی سایت با asp.net و عواقب آن!

عضو انجمن MEHDI KARAMI آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    664
    تشکر تشکر شده 
    543
    تشکر شده در
    355 پست

پیش فرض پاسخ : طراحی سایت با asp.net و عواقب آن!

البته تو ایران هم سیستم های خوبی با asp نوشته شده یکیش blogfa

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    245
    تشکر تشکر شده 
    388
    تشکر شده در
    218 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ProLiant نمایش پست ها
    با حرفت کاملا موافق هستم بنظر من حتی یادگیری زبان هایی که مایکروسافت ساخته مثل سی شارپ هم بیهوده هست
    دقیقا تا پایتون و پی اچ پی هستن سی شارپ باید بره جلو بوق بزنه
    کسی که به پایتون مسلط بشه هر کاری رو تو هر سیستم عاملی میتونه بکنه پس چه مرضیه که آدم بره زبان ماکروسافت رو یاد بگیره که مجبور باشه از محصولات ماکروسافت استفاده کنه که پولی هم هست

4. تعداد تشکر ها از nightman به دلیل پست مفید

عضو جدید LightOnline آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    100
    تشکر تشکر شده 
    184
    تشکر شده در
    119 پست

توی دنیای مجازی تا چیزی دلیلی برای وجودش نباشه , به وجود نمیاد. هروقت هم کاربردش از بین رفت خودش از بین میره .

در مورد وبسایت های Asp هم وبسایت های پویایی هستند که به بهترین شکل و به هزاران کاربر در لحظه سرویس میدن از جمله وبسایت کانون فرهنگی آموزش .
    سوالی که برای من به وجود اومد از لحاظ امنیتی چرا بانک ها asp رو انتخاب میکنن ؟
    Simplicity is the Ultimate Sophistication

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    33
    تشکر تشکر شده 
    98
    تشکر شده در
    76 پست

asp.net اگه حرفه اي سايت درس كنن سرعت و پويايي داره- php هم تحت يك فريم ورك مثل yii كار كنيد خوب ميشه
    بايد بر حسب هزينه و امكانات تصميم بگيريد- 80% كارا با سيستم هاي آماده php حل ميشه -php را يه دنيا پشتيباني ميكنه-asp فقط ماكروسافت-
    درگوشي:با اين اوصاف امكان جاسوسي ماكروسافت ممكنه باشه؟
    پنل رایگان اس ام اس-خط اختصاصی-ارسالbts
    پوپک اس ام اسwww.popaksms.ir

7. تعداد تشکر ها از viyona به دلیل پست مفید

عضو جدید ProLiant آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    59
    تشکر شده در
    35 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط nightman نمایش پست ها
    دقیقا تا پایتون و پی اچ پی هستن سی شارپ باید بره جلو بوق بزنه
    کسی که به پایتون مسلط بشه هر کاری رو تو هر سیستم عاملی میتونه بکنه پس چه مرضیه که آدم بره زبان ماکروسافت رو یاد بگیره که مجبور باشه از محصولات ماکروسافت استفاده کنه که پولی هم هست
    ولی یه مشکلی داره کسی زیاد نمیتونه از لینوکس و پایتون و پی اچ پی نمیتونه زیاد پول دربیاره همه دنبال مایکروسافت رفتن

عضو انجمن SixthElement آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

سلام دوستان عزیزم.

خیلی سلیقه ای هستش این بحث. هر کس بنا به تجربه و تخصص خودش انتخاب می کنه. مطلب رو که می خوندم دیدم متاسفانه دوستان نظراتی که میدن خیلی عامیانه هستش. عموماً نمیشه یک زبان برنامه نویسی رو به تنهایی با زبان دیگه مقایسه کرد. یک نرم افزار خوب مجموعه ای است از ابزارهایی که لایه های واسط کاربری ، نرم افزار و بانک اطلاعاتی و ...

نمیشه گفت به تنهایی کدوم بهتره.

به عنوان مثال من شخصاً از سال 1371 کار با بانک های اطلاعاتی رو شروع کردم و تا الان جزیی جدا نشدنی از کارهای من هستند. به واسطه کارم با همه dbms های عمومی کار کردم. از ابزارهای تکست بگیرید تا بانکهایی که در روز افزایش داده 2 میلیارد رکوردی دارند (ثبت اطلاعات و ترنزاکشن های شرکت های عظیم) که با پلتفرم های Sun/Oracle و DB2 مدیریت می شد.

بهتره بگیم هر کدوم کجا و چطور استفاده میشن و کجا استفاده از این ابزارها اقتصادی تره. مثلاً دوستان فیسبوک یا ناسا رو به عنوان کردند. به نظر شما آیا فیسبوک در پشت پرده اگر از مدیر بانک Mysql استفاده می کرد میتونست این نتیجه رو بگیره؟ یا مثلاً ناسا اگر درلایه داده خودش از Ms-Access استفاده می کرد چطور؟

معمولاً این پلتفرم ها رو بر اساس مزایا و معایب مقایسه می کنند. من نظر خودم رو اینطوری میگم.

پلفترم .net framework

یک فریم ورک رایگان مایکروسافت هستش که تقریباً دسترسی به تمام منابع سیستم رو در اختیار کاربر قرار می ده. همچنین جهت استفاده دروب سایت ها با ترکیب از ساختار تگ ها لایه واسط کاربر ASP.NET هست که از این پلتفرم بهره می بره.

مزایا
    - دسترسی به حجم بزرگی از روتین ها و توابع سیستمی
    - سرعت عملیاتی بالا به دلیل روش ترجمه (Compiler) و پس از دو سطح رسیدن به زبانی نزدیک زبان ماشین - CLR
    - پشتیبانی توسط سیستم های عامل متفاوت (ویندوز و لینوکس: فریم ورک مونو)
    - هماهنگی و قابلیت استفاده از زبانهای برنامه نویسی متفاوت مانند C++,C#,f#,j#,vb در یک پروژه (البته فقط درشرایط Compatibility)
    - وجود ابزارهای برنامه نویسی بسیار قوی مانند Visual Studio و ابزارهای جانبی
    - ابزار ها و فریم ورک های تست راندمان
    - پشتیبانی شرکت مایکروسافت در رفع اشکالات در سطح سیستم عامل و فریم ورک
    - هزینه کمتر آموزش نیروی کار و سطح دستمزد پرداختی
    - قابلیت قرار گرفتن عضوی از یک برنامه وب ، موبایل ، ویندوز ، سرویس یا حتی Unmanaged Code!
    - قابلیت دیباگ خط به خط و روتین به روتین کد (Stack Trace) و Watch ها
    - تغییر و تخصیص مقادیر متغیر ها همزمان با دیباگ و اجرا در زمان دیباگ کردن
    - پشتیبانی فوق العاده عالی (بیرون از ایران) در قبال دریافت پول
    - Disaster recovery ساده تر و قابلیت ARR (Application Request Routing)

معایب
    - نیاز به منابع زیاد (البته ویندوز 2012 به شکل معجزه آسایی مدیریت منابع رو بهبود داده)
    - غیر اقتصادی بودن در پروژه های بسیار بزرگ با سطح درخواست 2 میلیارد درخواست در ساعت
    - گران قیمت بودن ابزارهای برنامه نویسی (البته نسخه های کاملاً کاربردی Express رایگان نیز وجود دارد)
    - گران قیمت بودن نرخ لایسنس و هزینه های پشتیبانی

پلتفرم PHP

زبان اسکریتپت سمت سروریه که برای ایجاد صفحات وب طراحی شده که البته به گاهی به عنوان زبان اسکریپتینگ عمومی هم استفاده میشه.در سال 1995 توسط راموس لردرف بنیان گزاری شده. در حال حاضر در بیش از 240 میلیون وب سایت این ابزار استفاده میشه. با اینکه php مفسر هستش (Interpreter) اما به اندازه کافی قوی هست که بشه هر نوع خروجی رو ازش گرفت.

مزایا
    - کاملاً رایگان بودن ( بجز فریم ورک های جانبی)
    - وجود منابع زیاد اطلاعات به دلیل متن باز بودن و وجود تعداد زیادی برنامه نویس که راهنمایی های دوستانه میدن
    - تعداد کمتر خطوط برنامه نهایی به نسبت asp.net به دلیل interpreter بودن
    - وجود ابزارها و محیط های برنامه نویسی زیاد ( البته به نسبت ضعیف تر از ابزارهای مایکروسافت )
    - سادگی پیاده سازی محصول نهایی
    - پشتیبانی از اکثر سیستم های عامل به صورت ISAPI و CGI و Core App
    - کنترل بالا درکد و reusability

معایب
    - سختی برنامه نویسی و درک کد در کار گروهی در صورت عدم رعایت استاندارد های برنامه نویسی
    - وابستگی بسیار زیاد به سیستم عامل در نحوه مدیریت منابع
    - کندی عملکرد نسبی به دلیل مفسر بودن
    - عدم پشتیبانی ذاتی از OOP
    - نیاز به زمان زیاد برای رسیدن به یک برنامه نویس حرفه ای
    - هزینه دستمزد بالاتر

در مورد امنیت هم لازمه بگم کاملاً بستگی به برنامه نویس و شناختش از امنیت اطلاعات و داده داره. نمیشه گفت php امن تره یا asp.net.

شخصاً انتخاب من پلتفرم مایکروسافت بوده به دلیل اینکه برنامه نویسی راحت تری داشته و سرعت پیاده سازی کد در کار تیمی با توجه به ابزارهای جانبی بیشتر بوده.

به عنوان مثال من میتونم 2 وب سایت رو معرفی کنم که با استفاده از پلتفرم ویندوز ترافیک هایی چند ده و چندصد میلیونی رو بی هیچ مشکلی با حد اقل منابع جواب میدن. علتی که این 2 سایت رو مثال میزنم اینه که طراحی اونها کار خود ما بوده و اطمینان از صحت اطلاعات دارم.

نمونه 1 : تابلو معاملات بازار آتی سکه ، بورس کالای ایران : http://cdn.ime.co.ir در ساعات پیک ترافیک به 25 میلیون هیت در ساعت میرسه.
    نمونه 2 : صرافی المپیک صرافی المپیک - اعلام نرخ لحظه ای ارز که در طول روز به طور متوسط 30 میلیون هیت روی وب سرور هستش.
    نمونه 3 : سایت ساز سایت بایک سایت بایک! ابزار قدرتمند، سریع و اقتصادی طراحی وب سایت با پشتیبانی از 600 وب سایت بصورت Single Core که روی یک اپلیکیشن در روز بیشتر از 25 میلیون هیت رو جواب میده.

باز هم تاکید می کنم در ابعاد پروژه هایی که ما کار می کنیم هیچ تفاوتی نداره که از چه پلتفرمی استفاده بشه. البته یک برنامه نویسی بد میتونه یک وب سایت رو با 10 تا بازدید کننده هم کند کنه.

دنیای برنامه نویسی دنیای عجیبیه.
    نه؟

پیروز باشید.

10. تعداد تشکر ها ازSixthElement به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    224
    تشکر تشکر شده 
    321
    تشکر شده در
    206 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pakradm نمایش پست ها
    دوست عزیزم جناب آقای کریمی
    من هم مثل شما نه قصد دعوا دارم و نه نگاه تعصبی
    شما ایراداتی را به زبان asp.net وارد نمودید من هم آمدم و واقعیت های این دو زبان را نمایان کردم... نمایان کردم که چقدر این ادعاهای مردم به ظاهر برنامه نویس ایران و دنیا صحت دارد
    من برای برتری asp.net بر php ادعا نکردم بلکه دلیل علمی و فنی آوردم!!!
    راسیتش من متوجه این درد شما می شوم... کاملا شما را درک میکنم... حرفتان در خصوص سایت ها و برنامه های ایرانی کاملا صحیح است...اینکه شرکت های asp.net در ایران بازده خوبی ندارند ربطی به هیچ کدام از زبان های php و net. نداره اگر همین شرکت ها و همین برنامه نویس ها و همین مدیران سراغ php هم بیایند باز همین اتفاق خواهد افتاد... مشکل این است که برنامه نویسان ما برنامه نویس نیستند صرفا بلدند کپی پیست کنند حالا با هر زبانی... شما میگویید این قضیه مربوط به asp.net است اما من میگویم عین همین مشکلات را در ایران و با php کار ها هم دیده ام!!!
    دوست عزیز شما تعصبی داری نگاه میکنی به این قضیه. آینده asp آینده internet exploer هست. این موضوع رو حل شده بدون دوست عزیز! متاسفانه asp نتونست محبوبیتی که php بدست آورد بدست بیاره.
    ویرایش توسط rules : January 16th, 2014 در ساعت 22:34

12. تعداد تشکر ها از rules به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    245
    تشکر تشکر شده 
    388
    تشکر شده در
    218 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ProLiant نمایش پست ها
    ولی یه مشکلی داره کسی زیاد نمیتونه از لینوکس و پایتون و پی اچ پی نمیتونه زیاد پول دربیاره همه دنبال مایکروسافت رفتن
    باید خلاقیت داشته باشید
    مثلا من الان با پایتون و پی اچ پی تو سایت freelancer.com کار میکنم درامد دلاری خوبی داره بالای ۲-۳ هزار تا در ماه اونم به صورت پاره وقت فقط کار میکنم
    الان شما تو سایت های مختلف مثل freelancer نگاه کنید اکثرا نیاز به پی اچ پی کار دارن تا کسی که asp.net بلد باشه

14. تعداد تشکر ها ازnightman به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    245
    تشکر تشکر شده 
    388
    تشکر شده در
    218 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط LightOnline نمایش پست ها
    توی دنیای مجازی تا چیزی دلیلی برای وجودش نباشه , به وجود نمیاد. هروقت هم کاربردش از بین رفت خودش از بین میره .

در مورد وبسایت های Asp هم وبسایت های پویایی هستند که به بهترین شکل و به هزاران کاربر در لحظه سرویس میدن از جمله وبسایت کانون فرهنگی آموزش .
    سوالی که برای من به وجود اومد از لحاظ امنیتی چرا بانک ها asp رو انتخاب میکنن ؟
    گروهی که کار امنیت و برنامه نویسی سایت بانک هارو از ۱۵-۲۰ سال پیش بر عهده گرفته با asp و جاوا کار رو انجام داده و ترجیح داده همون سیستم رو امن تر کنه تا اینکه سیستم جدید رو استفاده کنه

16. تعداد تشکر ها از nightman به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    81
    تشکر تشکر شده 
    162
    تشکر شده در
    118 پست

asp = پول مفت

18. تعداد تشکر ها از raminramz به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 12 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)