صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: رابط کاربری Metro در ویندوز سرور ۲۰۱۲ ???!!!!!!!!!!

عضو انجمن alireza.076 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

پیش فرض رابط کاربری Metro در ویندوز سرور ۲۰۱۲ ???!!!!!!!!!!

ببخشید که انجمن در مورد ویندوز سرور بخشی نداره و من تالاری رو به فکرم نرسید که در این رابطه تاپیک بزنم
    امروز بر حسب نیاز و برای چک کردن امکانات ویندوز سرور سَری به آخرین نسخه منتشر شده آن یعنی Windows Server 2012 زدم. در این پست قصدم بررسی امکانات و ویژگی‌های ویندوز سرور ۲۰۱۲ نیست و استفاده از آن و بررسی تخصصی آن را به آدم‌های متخصص و اهل‌ش می‌سپارم ولی چیزی که در اولین نگاه به ویندوز سرور نظرم را جلب کرد و باعث شد من این پست را بنویسم این بود که شرکت مایکروسافت رابط کاربری Metro را حتی در نسخه سرور ویندوزش هم گذاشته!
    windows-server-2012-logo1.jpg

زمانی که مایکروسافت رابط کاربری Metro را معرفی کرد هدفش ورود به بازار تبلت‌ها و قصدش از این کار ایجاد رابط گرافیکی بهتر و کاربرپسندتری برای ویندوز روی تبلت‌ها (حتی نه روی دسکتاپ) بود. حالا اینکه ارائه ویندوز ۸ و رابط کاربری مترو و سیاست‌ها پشت آن موفق خواهد بود یا موفق نخواهد بود به عنوان کسی که سال‌هاست از این سیستم عامل استفاده نمیکنم، نمیتوانم در مورد آن نظر بدهم ولی حداقل همه ما می دانیم که مطمئنا این ویژگی ویندوز ۸ برای کاربری تبلت و یا حداقل برای دسکتاپ طراحی شده است نه برای سرور !
    قصدم تمسخر یا کوچک کردن یا هر چیز دیگه‌ای که بشه اسمش رو گذاشت، نیست ولی خیلی برایم جالب بود که این موضوع را با سایرین به اشتراک بگذارم یا حداقل کسی پیدا شود دلیل این کار ویندوز سرور و مایکروسافت را توضیح دهد. آیا اضافه کردن این ویژگی به سرور ۲۰۱۲ دلیلش این است که ویندوز سرور ۲۰۱۲ قرار است روی تبلت‌ها هم نصب و استفاده شود؟! یا اینکه مایکروسافت هدفش این بوده که نسل جدید محصولاتش، از Windows Phone 8 تا Windows Server 2012 همگی از تم و استایل یکپارچه استفاده کنند حتی به اشتباه؟! حتی وقتی کاربردی نخواهد داشت؟! یا چی ؟!

1_s.png

2. تعداد تشکر ها از alireza.076 به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    163
    تشکر شده در
    108 پست

پیش فرض پاسخ : رابط کاربری Metro در ویندوز سرور ۲۰۱۲ ???!!!!!!!!!!

واقعا این interface برای سرور دست و پاگیر هست.

5. تعداد تشکر ها ازMr(s).Anonymous به دلیل پست مفید

عضو انجمن SixthElement آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

سلام.

من مدتیه به این اینترفیس عادت کردم. خیلی سریع و کاربردیه. البته سلیقه ای هم هست. به نظر من سرعت دسترسی به آیکون ها و منابع و دیدن همه آیکون ها عالیه. البته قبول دارم عادت کردن بهش اول کار سخته اما بعدش خیلی خوش دست میشه.

به عنوان مثال، یک ادمین معمولاً خیلی نیاز به Administrative tools یا Server Manager داره. خوب خیلی راحت و سریع تو همون منو استارت هست. یا مثلاً جستجوی ویندوز 2012 عالی شده، فوق العاده سریع و کاربردی.
    جالبه بعد از نصب یک سری نرم افزار زیر همین منو یک فلش کوچیک میاد که لیست نرم افزار ها رو نشون میده و یک سرچ سریع روش داره.

بازم فکر می کنم بر میگرده به انتخاب سلیقه ای و عادت ما به اینترفیس های قدیمی تر.

پیشنهاد می کنم یکم ویدئو های کاربری اینترفیس مترو رو ببینید و کارایی های جالبش رو تست کنید. مطمئن هستم نمک گیرش میشید. منم اولش خیلی غر زدم و شاکی بودم. اما واقعاً الان باهاش راحتم.

پیروز باشید.

7. تعداد تشکر ها ازSixthElement به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SixthElement نمایش پست ها
    سلام.

من مدتیه به این اینترفیس عادت کردم. خیلی سریع و کاربردیه. البته سلیقه ای هم هست. به نظر من سرعت دسترسی به آیکون ها و منابع و دیدن همه آیکون ها عالیه. البته قبول دارم عادت کردن بهش اول کار سخته اما بعدش خیلی خوش دست میشه.

به عنوان مثال، یک ادمین معمولاً خیلی نیاز به Administrative tools یا Server Manager داره. خوب خیلی راحت و سریع تو همون منو استارت هست. یا مثلاً جستجوی ویندوز 2012 عالی شده، فوق العاده سریع و کاربردی.
    جالبه بعد از نصب یک سری نرم افزار زیر همین منو یک فلش کوچیک میاد که لیست نرم افزار ها رو نشون میده و یک سرچ سریع روش داره.

بازم فکر می کنم بر میگرده به انتخاب سلیقه ای و عادت ما به اینترفیس های قدیمی تر.

پیشنهاد می کنم یکم ویدئو های کاربری اینترفیس مترو رو ببینید و کارایی های جالبش رو تست کنید. مطمئن هستم نمک گیرش میشید. منم اولش خیلی غر زدم و شاکی بودم. اما واقعاً الان باهاش راحتم.

پیروز باشید.
    اولا همه ی کارها رو میشد از منوس استارت به راحتی انجام داد،‌ همچنین رابطه کاربری مترو کلا کپی برداری شده از منوی متروی لینوکس گنوم هست که ماکروسافت طبق معمولا به ***ی از لینوکس پرداخته
    دوما اینترنت اکسپلور و اینایی که مخصوص تبلت طراحی شدند که در رابطه کاربری کاربر در تبلت بتونه راحت تر با اکسپلور کار کنه رو من توی ویندوز سرور کجای دلم جا بدم؟‌ منابع ای که داره اینجا هرز میره رو از کجا بیارم؟!!
    سلیقه ای هم باشه باید یه کاربردی داشته باشه، اینجا اکسپلور تبلت یا مدیا پلیر و این موارد رو شما توی ویندوز سرور استفاده میکنید یا روی تبلتتون نصب میکنید ویندوز سرور رو؟!!

9. تعداد تشکر ها از alireza.076 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.076 نمایش پست ها
    اولا همه ی کارها رو میشد از منوس استارت به راحتی انجام داد،‌ همچنین رابطه کاربری مترو کلا کپی برداری شده از منوی متروی لینوکس گنوم هست که ماکروسافت طبق معمولا به ***ی از لینوکس پرداخته
    دوما اینترنت اکسپلور و اینایی که مخصوص تبلت طراحی شدند که در رابطه کاربری کاربر در تبلت بتونه راحت تر با اکسپلور کار کنه رو من توی ویندوز سرور کجای دلم جا بدم؟‌ منابع ای که داره اینجا هرز میره رو از کجا بیارم؟!!
    سلیقه ای هم باشه باید یه کاربردی داشته باشه، اینجا اکسپلور تبلت یا مدیا پلیر و این موارد رو شما توی ویندوز سرور استفاده میکنید یا روی تبلتتون نصب میکنید ویندوز سرور رو؟!!
    سلام دوست عزیز

در مورد کپی بودن یا نبودن محیط کاربری نظری نمیتونم بدم چون اطلاعات کاملی ندارم در موردش.
    مورد دوم هم اینترنت اکسپلورر 10 داخل ویندوز 2012 رو هم چک کردم ، نسخه معمولی و استاندارد کاربر عادیه و نسخه تبلت اون رو من پیدا نکردم روی سرورم. همینطور مدیا پلیر رو. به احتمال زیاد به صورت انتخابی شما خودتون نصب کردید اونها رو. در مورد استفاده تبلتی هم به نظر شخص بنده بد نیست. خیلی وقتها برای خود من پیش اومده که با موبایل و تبلتم به سرور متصل شدم و کارم رو پیش بردم. البته نظر شما هم درسته که نیاز به انتخاب نرم افزار ها وجود داره که فکر می کنم هست. در کل فکر می کنم شما خیلی از ویندوز خوشتون نمیاد و این طبیعیه که همه یک محصول رو دوست نداشته باشند. روی سایت های شخص خودم راندمان خیلی بالاتری از سرور 2012 گرفتم تا ویندوز 2008. به هر حال رشد خوبی داشته و کم کم داره به دنیای enterprise ها راه پیدا می کنه.

پایدار باشید.

11. تعداد تشکر ها از SixthElement به دلیل پست مفید

عضو جدید ProLiant آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    59
    تشکر شده در
    35 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr(s).Anonymous نمایش پست ها
    واقعا این interface برای سرور دست و پاگیر هست.
    موقع نصب میتونید سیستم gui رو نصب نکنید

13. تعداد تشکر ها از ProLiant به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

سلام دوست عزیز در مورد کپی بودن یا نبودن محیط کاربری نظری نمیتونم بدم چون اطلاعات کاملی ندارم در موردش. مورد دوم هم اینترنت اکسپلورر 10 داخل ویندوز 2012 رو هم چک کردم ، نسخه معمولی و استاندارد کاربر عادیه و نسخه تبلت اون رو من پیدا نکردم روی سرورم. همینطور مدیا پلیر رو. به احتمال زیاد به صورت انتخابی شما خودتون نصب کردید اونها رو. در مورد استفاده تبلتی هم به نظر شخص بنده بد نیست. خیلی وقتها برای خود من پیش اومده که با موبایل و تبلتم به سرور متصل شدم و کارم رو پیش بردم. البته نظر شما هم درسته که نیاز به انتخاب نرم افزار ها وجود داره که فکر می کنم هست. در کل فکر می کنم شما خیلی از ویندوز خوشتون نمیاد و این طبیعیه که همه یک محصول رو دوست نداشته باشند. روی سایت های شخص خودم راندمان خیلی بالاتری از سرور 2012 گرفتم تا ویندوز 2008. به هر حال رشد خوبی داشته و کم کم داره به دنیای enterprise ها راه پیدا می کنه. پایدار باشید.
    من که تغییری جز رنگ عوض کردن این سیستم عامل ندیدم! بعد این همه سال هنوز از هسته ی فسیل داس داره استفاده میکنه ...
    بهتره کمی بیشتر در مرد این سیستم عامل مطالعه کنید و نظرات علیه ویندوز رو هم یه نگاهی بندازید
    (قبول ندارید تغییر رنگ میده؟ تغییر صفحه مرگ ویندوز 8 یه نمونش که به گفتشون مثلا حذفش کردن!!!)

15. تعداد تشکر ها از alireza.076 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.076 نمایش پست ها
    من که تغییری جز رنگ عوض کردن این سیستم عامل ندیدم! بعد این همه سال هنوز از هسته ی فسیل داس داره استفاده میکنه ...
    بهتره کمی بیشتر در مرد این سیستم عامل مطالعه کنید و نظرات علیه ویندوز رو هم یه نگاهی بندازید
    (قبول ندارید تغییر رنگ میده؟ تغییر صفحه مرگ ویندوز 8 یه نمونش که به گفتشون مثلا حذفش کردن!!!)
    سلام علی رضای عزیز.

در مورد تغییر رنگ قبول دارم و از رنگش هم خوشم نمیاد ، البته اگه به تنبلی غلبه کنم میتونم رنگ رو هم عوض کنم .

شما در مورد مطالعه صحبت می کنید من در مورد حداقل 50 میلیون هیت در روز. ویندوز 8 رو در موردش خیلی نظر نمیتونم بدم چون اینجا بیشتر صحبت از ویندوز سرور 2012 بود. خوب طبیعیه استفاده ها متفاوت هستش. در مورد هسته هم دوست عزیز من فکر می کنم شما نیاز به مطالعه بیشتر دارید چون از زمان ویندوز XP به بعد هسته ویندوز ها به NT تبدیل شده که تاحالا 3 بار زیر و رو شده. بعد مورد دیگه شما اگر اطلاعات کافی درمورد سیستم عامل ها داشته باشید میدونید که همون داس فسیل که شما میگید ( به نظر من فوق العاده قابل احترامه چون بعد از اینهمه سال تو مملکت عزیزمون نتونستیم همون رو هم بسازیم) قابلیت مدیریت حافظه تا سقف 1 مگابایت !!! رو داشت. فکر می کنم همین پنجره مرورگر شما چندین برابر نیاز به منابع داره.

در دو محیط ویندوز سرور 2012 رو تست گرفتم و الحق اقتصادی تره به این دلایل

- تعداد بازدید کننده ای که روی یک ماشین مجازی میتونم بگیرم خیلی بالاتره از ویندوز 2008 چیزی حدود 15 درصد در شرایط مشابه.
    - باعث مصرف برق کمتری میشه در اوج پیک کاری با توجه به روشن بودن power management سیستم عامل. اطلاعات هم مربوط میشه به سنسور های سرور dell , Poweredge

در نهایت هم اینطور که به نظر میاد page filing , Caching محسوس بهتر شده و جستجوی فایل ها در انبار کاه سرور فایل هاستینگ فوق العاده سریع کاربردیه.

17. تعداد تشکر ها از SixthElement به دلیل پست مفید

عضو انجمن alfavps.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    323
    تشکر تشکر شده 
    620
    تشکر شده در
    357 پست

به نظر من راحت تر از قبل شده درست مثل زمانی هست که ویندوز 7 اومده بود و xp میخواستید کوچ کنید به 7
    یک مدت بگزره میگید 7 چی بود دیگه !

تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

سلام علی رضای عزیز.

در مورد تغییر رنگ قبول دارم و از رنگش هم خوشم نمیاد ، البته اگه به تنبلی غلبه کنم میتونم رنگ رو هم عوض کنم .

شما در مورد مطالعه صحبت می کنید من در مورد حداقل 50 میلیون هیت در روز. ویندوز 8 رو در موردش خیلی نظر نمیتونم بدم چون اینجا بیشتر صحبت از ویندوز سرور 2012 بود. خوب طبیعیه استفاده ها متفاوت هستش. در مورد هسته هم دوست عزیز من فکر می کنم شما نیاز به مطالعه بیشتر دارید چون از زمان ویندوز XP به بعد هسته ویندوز ها به NT تبدیل شده که تاحالا 3 بار زیر و رو شده. بعد مورد دیگه شما اگر اطلاعات کافی درمورد سیستم عامل ها داشته باشید میدونید که همون داس فسیل که شما میگید ( به نظر من فوق العاده قابل احترامه چون بعد از اینهمه سال تو مملکت عزیزمون نتونستیم همون رو هم بسازیم) قابلیت مدیریت حافظه تا سقف 1 مگابایت !!! رو داشت. فکر می کنم همین پنجره مرورگر شما چندین برابر نیاز به منابع داره.

در دو محیط ویندوز سرور 2012 رو تست گرفتم و الحق اقتصادی تره به این دلایل

- تعداد بازدید کننده ای که روی یک ماشین مجازی میتونم بگیرم خیلی بالاتره از ویندوز 2008 چیزی حدود 15 درصد در شرایط مشابه.
    - باعث مصرف برق کمتری میشه در اوج پیک کاری با توجه به روشن بودن power management سیستم عامل. اطلاعات هم مربوط میشه به سنسور های سرور dell , Poweredge

در نهایت هم اینطور که به نظر میاد page filing , Caching محسوس بهتر شده و جستجوی فایل ها در انبار کاه سرور فایل هاستینگ فوق العاده سریع کاربردیه.
    دوست عزیز، شما دارید ویندوز رو با خوده ویندوز مقایسه میکنید؟!!!!
    من میگم در رابطه با سیستم عامل ها بیشتر مطالعه کنید انوقت به بنده میگید شما بهتره در مورد ویندوز مطالعه کنید؟!!
    من اطلاعاتی در مورد ویندوز نیاز ندارم چون از ویندوز متنفرم اونم به خاطر سیاست دز.دی microsoft هست، میدونی چرا؟
    چون ایشون که شبه سیستم عامل رو به اسم سیستم عامل به قول خودشون، میان از سیستم عامل های لینوکس که ما کلی روش زحمت میکشیم و 4 تا قابلیت اضافه میکنیم و تحت مجوز gpl میدیمش که هیچ کس تحت این مجوز حق نداره چیزی ازش رو بفروشه میادش ابزار ما رو می دز.ده و قوانین ما رو میزاره زیر پا و اون رو میفروشه به افرادی مثل شما و با صحنه سازی این کارای مزخرفانه و تحریک کردنتون تشویق میکنه به این سیتسم عامل شما هم که رنگ ندیده فکر میکنید آره خیلی عالیه!

قبول نداری دز.دی میکنه؟ چند تا میخوای برات نمونه بیارم که از لینوکس کپی برداری کرده؟ حتی اون مانیتورینگی که برای کپی فایل در نظر گرفته هم از لینوکس برداشته شده، اون رابطه مترو از لینوکس برداشته شده که یه بار قبل هم گفتم و 1000 تا کپی دیگه

شما ویندوز رو با ویندوز مقایسه نکن، شما بیا ویندوز رو با لینوکس مقایسه کن، از هر نظری که بخوای با لینوکس مقایسه کنید باز هم لینوکس رتبه داره و من این مورد رو با اطمینان تمام میگم که در هر زمینه ای لینوکس از ویندوز سر تره
    چه توی دسکتاپ چه توی سرور
    توی ویندوز یه فایرفاکس هنگ میکنه کل سیستم میره توی هنگ! یه برنامه نصب میکنی وقتی میخوای حذفش کنی به هسته سیستم آسیب میرسونه دیگه چه انتظاری دارید؟
    من روی دسکتاپ خونم آرچ نصب کردم با ups 2 ماه کامپیوتر دسکتاپ معمولی core i3 با یه هارد سری اولیه ساتا آپتایم داشتم 100 بار بیشتر میزه کارم هنگ کرد، 100 تا بیشتر برنامه هنگ کرد اما حتی 1 بار هم نشد لینوکس هنگ کنه و خیلی راحت با یه دستور که به نیم خط هم نمیرسه پروسه رو kill میکنم و به کارم ادامه میدم در عوض ویندوز رو شما 1 هفته روشن فقط بزاری یه خورده کاره سنگین بکنی اواخر دیگه میلنگه یه خورده دیگه بزاریش صفحه مرگش میاد بالا، پایداری 0% این سیستم رو میرسونه، اگه قبول ندارید پایداری ویندوز 0 هست برای صفحه ی مرگ ویندوز هیچ دلیل قانع کننده ای میتونید بیارید؟ غیر ممکنه بتونید خود microsoft بعد این همه سال نتونسته حلش کنه، چه برسه شما بخواید براش دلیل بیارید

اگه هم قبول ندارید تو هر زمینه ای لینوکس از ویندوز سر تره، اینم یه نمونه ی مثال
    در بازی: یک نمونه کنسول سونی که تحته bsd هست و آلانم که steam os امده رایگان میتونیم این سیتسم عامل رو نصب کنیم و بازی های 2014 به بعد رو داخلش اجرا کنیم در حالی که در ویندوز باید 200 هزینه ی سیستم عامل بدیم به همراه هزینه ی بازی
    در سرور: این که دیگه خودش مشخصه، حتی خوده شرکت microsoft بعضی جاها داره از لینوکس استفاده میکنه چون ویندوز جواب گوش نیست که این ضعفه ویندوز رو میرسونه
    پایداری: توضیح که دادم
    برنامه: برای هر برنامه ویندوز، چندین برنامه برای همون یه برنامه ویندوزی میتونید پیدا کنید که همشونم رایگان هستند در حالی که توی ویندوز هم باید هزینه لایسنس نرم افزار بدید هم لایسنس ویندوز
    امینت: که نیاز به توضیح نداره
    کاربر پسند بودن: تصور غلطی که فکر میکنید ویندوز یوزر فرندلی تره از لینوکس اما کاملا اشتباه میکنید شما در لینوکس هر جوری که بخواید میتونید برای خودتون طراحی کنید حتی اگه داشش رو هم نداشته باشید، قبول ندارید؟ اینم نمونش
    نصب kwin بر روی میزکار xfce ( اوبونتو استدیو ۱۳.۱۰)
    حتی اگه از محیط ویندوز هم خوشتون بیاد میتونید اون رو برای خودتون طراحیش کنید اما وقتی که دیگه همچین گرافیک هایی در میون باشه کسی به فکر دسکتاپ ویندوز نمی افته
    مصرف منابع هم میخواید بهتون یه لینوکس بدم که چند کیلوبایت حجم و رم نیاز داشته باشه؟!
    در مورد نوشتن سیستم عامل هم همین توی ایران یه بچه 16 ساله هم میتونه سیستم عامل آماده کنه، شما فقط ظاهره کار رو میبینید، قبول ندارید؟‌ برید گوگل کنید ببینید پروژه جیبر مدیر گروهش چند سالشه؟ این همه توزیع لینوکسی ایرانی داریم پس چیه؟ پارسیکس اریوس زمین قاصدک و 100 تا توزیع ایرانی دیگه موجوده عزیز

امید وارم تونسته باشم قانع کنمتون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)