صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: سوال در خصوص سئو یک سایت تازه تاسیس با وردپرس

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,237
    تشکر تشکر شده 
    265
    تشکر شده در
    185 پست

پیش فرض سوال در خصوص سئو یک سایت تازه تاسیس با وردپرس

به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز ...
    برای یک سایت تازه تاسیس وردپرسی که 2 الی 3 روز از عمر تاسیسش میگذره ، در زمینه سئو و بهینه سازی ( از نظر مطالب چون قالب و کد نویسی بهینه و مطابق استاندارد انجام شده ) چه پیشنهاداتی دارید دوستان ؟

ضمنا چند تا سوال دیگه هم داشتم اینجا :
    1 ) از بین افزونه های موجود کدامیک رو پیشنهاد میکنید ؟ ضمن اینکه میخوام از نظر ساخت نقشه سایت و کلمات کلیدی هم مشکل خاصی نداشته باشه .
    2 ) آیا عضویت در سرویس های گوگل مثل گوگل وبمستر و همچنین داشتن یک جیمیل اختصاصی برای سایت میتونه تاثیر به سزایی در رتبه بندی سایت داشته باشه ؟

ممنون و تشکر ...

2. # ADS

عضو انجمن saeed.mihan آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    191
    تشکر شده در
    129 پست

پیش فرض پاسخ : سوال در خصوص سئو یک سایت تازه تاسیس با وردپرس

نقل قول نوشته اصلی توسط ldda company نمایش پست ها
    به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز ...
    برای یک سایت تازه تاسیس وردپرسی که 2 الی 3 روز از عمر تاسیسش میگذره ، در زمینه سئو و بهینه سازی ( از نظر مطالب چون قالب و کد نویسی بهینه و مطابق استاندارد انجام شده ) چه پیشنهاداتی دارید دوستان ؟

ضمنا چند تا سوال دیگه هم داشتم اینجا :
    1 ) از بین افزونه های موجود کدامیک رو پیشنهاد میکنید ؟ ضمن اینکه میخوام از نظر ساخت نقشه سایت و کلمات کلیدی هم مشکل خاصی نداشته باشه .
    2 ) آیا عضویت در سرویس های گوگل مثل گوگل وبمستر و همچنین داشتن یک جیمیل اختصاصی برای سایت میتونه تاثیر به سزایی در رتبه بندی سایت داشته باشه ؟

ممنون و تشکر ...

سلام وقتتون بخیر
    اگر سایتتون طوری هست که پایه و اساس محتوایی داره، سعی کنید در مطالبتون حتما لینک سازی داخلی رو خوب انجام بدین، زیاد سعی نکنید کلمات کلیدی رو تو پست تکرار نکنید و بیشتر به نوعی بنویسید که کاربر بپسنده، بعد اینکه خدمتتون عرض کنم در قسمت کلمات کلیدی هم زیاده روی نکنید و در حد 5 تا 10 کلمه کلید کافیه.
    - افزونه سئو، بنده All in one seo pack رو پیشنهاد میکنم که خودش نقشه سایت رو هم ایجاد می کنه و حتی می تونید description هم برای پستاتون بنویسید بعد از نصب این افزونه.
    - حتما، از همین امروز در گوگل وب مستر تولز و همچنین وب مستر بینگ عضو بشید تا به مرور گزارشات جالبی از سایتتون دستتون بیاد و بتونید به سمتی حرکت کنید که واقعا سایتتون بهینه بشه.

البته چند ماه اول اگه ایندکس نشدین زیاد نگران نباشید چون بر اساس الگوریتم جدید گوگل باید یه مدت رو بگذرونید که گوگل مطمئن بشه اسپمر نیستید.
    همچنین اگه سایتتون اطلاعات از کاربر دریافت میکنه و یا صفحه پرداخت داره سعی کنید پروتکل SSL رو از همین ابتدا نصب و فعال کنید و با ریدایرکت 301 پروتکل http رو به http منتقل کنید تا بعد مجبور نشید ایندکس ها رو منتقل کنید روی پروتکل جدید از همین اول اینکارو بکنید و توی گوگل وب مستر تولز هم با همین پروتکل عضو بشید بهتره چون اس اس ال هم یکی از امتیازات سئو هست.

موفق باشید

- - - Updated - - -

از آموزش رایگان زیر هم می توانید برای سئو در وردپرس استفاده کنید:
    http://s6.picofile.com/file/82666774...n_net.rar.html

4. تعداد تشکر ها از saeed.mihan به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,237
    تشکر تشکر شده 
    265
    تشکر شده در
    185 پست

بسیار هم خوب ، همچنان منتظر نظرات و پیشنهادات دیگر دوستان هم هستیم ...

ضمن اینکه چند مورد :
    1 ) بین افزونه Yoast Seo و All in one seo pack موندم کدومشو انتخاب کنم ؟!
    2 ) فعلا مطلب خاصی در سایت وجود نداره ، از این نظر مشکلی نداره که از همین اول کار بخوام افزونه ای نصب کنم و یا در گوگل وبمستر تولز ثبتش کنم ؟
    3 ) دامنه سایت IR هست . مشکلی که وجود نداره نه ؟ ( بار اولم هست که دارم از دامنه ملی استفاده میکنم )
    4 ) در مورد پروتکل HTTPS ، فقط یه صفحه ثبت نام وجود داره ، الزامی برای گرفتنش وجود داره ؟ هر چند خودم همواره با SSL موافق هستم اما خب ایندفعه دامنه ملی هست .فکر کنم باید از Lets Encrypt استفاده کنم .

عضو جدید seokaran.org آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    97
    تشکر تشکر شده 
    55
    تشکر شده در
    47 پست

درود
    مایل بودین سئو میکنیم سایتتون رو
    نمونه کار ها در لینک زیر :
    ThemMaker.ir
    ایدی تلگرام
    Tarah_javan@

7. تعداد تشکر ها از seokaran.org به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,237
    تشکر تشکر شده 
    265
    تشکر شده در
    185 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط seokaran.org نمایش پست ها
    درود
    مایل بودین سئو میکنیم سایتتون رو
    نمونه کار ها در لینک زیر :
    ThemMaker.ir
    ایدی تلگرام
    Tarah_javan@
    دوست عزیز ممنون بخاطر حس کمک رسانیتون اما اینبار دلم میخواد خودم دانشم رو افزایش بدم و سایت تازه تاسیس رو بیارم بالا !!
    البته در این راه اگر بتونید با پیشنهادات و نظرات خودتون کمکم کنید که خیلی هم خوب میشه ...
    بازم تشکر و منتظر نظرات دوستان هستم . آهان راستی رفتم چند تا تاپیک و مطلب هم در مورد این دو تا افزونه گیر اوردم که دارم مطالعه میکنم . تشکر

تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    191
    تشکر شده در
    129 پست

بسیار هم خوب ، همچنان منتظر نظرات و پیشنهادات دیگر دوستان هم هستیم ...

ضمن اینکه چند مورد :
    1 ) بین افزونه Yoast Seo و All in one seo pack موندم کدومشو انتخاب کنم ؟!
    2 ) فعلا مطلب خاصی در سایت وجود نداره ، از این نظر مشکلی نداره که از همین اول کار بخوام افزونه ای نصب کنم و یا در گوگل وبمستر تولز ثبتش کنم ؟
    3 ) دامنه سایت IR هست . مشکلی که وجود نداره نه ؟ ( بار اولم هست که دارم از دامنه ملی استفاده میکنم )
    4 ) در مورد پروتکل HTTPS ، فقط یه صفحه ثبت نام وجود داره ، الزامی برای گرفتنش وجود داره ؟ هر چند خودم همواره با SSL موافق هستم اما خب ایندفعه دامنه ملی هست .فکر کنم باید از Lets Encrypt استفاده کنم .
    1- بنده حدود 4 سال هست از افزونه All in one seo pack استفاده میکنم و راضی هستم چون در اپدیت هایی هم که میده واقعا قابلیت های کاربردی ارائه میده.
    2- سعی کنید چند مطلب بذارید که طبیعتا افزونه باید قبل از نوشتن مطلب نصب بشه که بتونید تگ description بذارید.
    3- از چه نظر؟
    4- الزامی در کار نیست و تاثیر آنچنانی هم ندارد ولی قطعا ارتباطات امن برای گوگل مهم است. Let's Encrypt هم رایگانه و هم پشتیبانی میکنه ولی هر سه ماه باید تمدید کنید.
    سرورتون رو هم سعی کنید اگه داخل کشور نیست بیارید داخل ایران، جایی که بیشترین بازدید کننده رو دارید سرور اونجا باشه امتیاز محسوب میشه

10. تعداد تشکر ها از saeed.mihan به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,237
    تشکر تشکر شده 
    265
    تشکر شده در
    185 پست

اینطور که من فهمیدم افزونه All in one pack برای افراد تازه کاری مثل من مناسبت تر هست و همچنین از نظر تفاوت ها هم نسب به Yoast Seo اونقدری نیست که در روند کار یک سایت خللی ایجاد کنه . پس با این تفاسیر :
    1 ) اول افزونه مورد نظر رو نصب کنم >>> بعدش شروع به گذاشتن مطلب بکنم >>> بعد سایت رو گوگل وب مستر تولز و بینگ وبمستر ثبت کنم ، درسته ؟
    2 ) الان در حین خوندن مطالب مختلف به یه سری مورد بر خوردم . از جمله هزینه های نگهداری سئو و این چیزا . ممنون میشم یه توضیح بدید که این موارد چی هستن و چه هزینه هایی در پی دارن ؟!
    3 ) این افرونه All in one seo pack فارسی هست یا انگلیسی ؟ برای گرفتن نسخه فارسی از همون مخزن وردپرس اقدام کنم ؟
    4 ) ساخت نقشه سایت چقدر طول میکشه و همچنین اگر در آینده دسته بندی جدیدی به منوی سایتم اضافه کنم ، از این نظر مشکلی پیش نمیاد ؟

12. تعداد تشکر ها از ldda company به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    191
    تشکر شده در
    129 پست

اینطور که من فهمیدم افزونه All in one pack برای افراد تازه کاری مثل من مناسبت تر هست و همچنین از نظر تفاوت ها هم نسب به Yoast Seo اونقدری نیست که در روند کار یک سایت خللی ایجاد کنه . پس با این تفاسیر :
    1 ) اول افزونه مورد نظر رو نصب کنم >>> بعدش شروع به گذاشتن مطلب بکنم >>> بعد سایت رو گوگل وب مستر تولز و بینگ وبمستر ثبت کنم ، درسته ؟
    2 ) الان در حین خوندن مطالب مختلف به یه سری مورد بر خوردم . از جمله هزینه های نگهداری سئو و این چیزا . ممنون میشم یه توضیح بدید که این موارد چی هستن و چه هزینه هایی در پی دارن ؟!
    3 ) این افرونه All in one seo pack فارسی هست یا انگلیسی ؟ برای گرفتن نسخه فارسی از همون مخزن وردپرس اقدام کنم ؟
    4 ) ساخت نقشه سایت چقدر طول میکشه و همچنین اگر در آینده دسته بندی جدیدی به منوی سایتم اضافه کنم ، از این نظر مشکلی پیش نمیاد ؟
    1- بله دقیقا همین کار را انجام دهید.
    2- تاکنون در هیچ مقاله ای به چنین بحثی برنخوردم، احتمالا منظور نویسنده این باشد که از الگوریتم های گوگل همواره مطلع باشید چراکه گوگل اصولا هرچند ماه الگورتیم های خودش را عوض میکند و درصورتی که آشنا نباشید احتمال اینکه آسیب زیادی به رتبه تان وارد شود هست، بعنوان مثال زمانی بود که همه به شدت دنبال ایجاد بک لینک بودند و با این روش حتی سایت های اسپم خیلی زود به صفحه اصلی گوگل می آمدند، اما الان اگر از روند افزایش بک لینک غیر طبیعی باشد امتیاز منفی زیادی برای سایت خواهد داشت و لینک سازی خارجی اصول خاصی رو داره که باید رعایت کنید مثلا هر چند لینک فالو که میگیرید باید یک لینک nofollow هم باشد تا طبیعی بنظر برسد یا اینکه در یک روز یک دفعه 50 تا لینک نگیرید، اگر یک لینک فالو از یک سایت امتیاز دار گرفتید این باید حداقل سه ماه فعال باشد اگر کمتر باشد گوگل متوجه تبلیغاتی بودن خواهد شد و غیره.
    3- این افزونه کامل فارسیه و شما از داخل پنل وردپرس > افزودن افزونه > جستجور all in one seo pack بسادگی می توانید نصب و فعال کنید.
    4- سایت مپ Xml بعد از نصب افزونه all in one seo pack و فعال کردن قسمت نقشه سایت بطور خودکار و سریع ایجاد می شود که در مراحل بعدی باید در گوگل وب مستر اضافه کنید. خیر مشکلی ایجاد نمی شود و با هر لینک جدید بطور خودکار بروزرسانی می شود که البته این تنظیمات قابل ویرایش است.

ضمنا نکته دیگر اینکه سعی کنید مطالبتان را هر روز در یک زمان خاص منتشر کنید.

14. تعداد تشکر ها از saeed.mihan به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,237
    تشکر تشکر شده 
    265
    تشکر شده در
    185 پست

ضمن تشکر ، هر بار سوالات جدیدی برام ایجاد میشه :
    1 ) چطور باید نقشه یک سایت رو به گوگل وبمستر اضافه کرد ؟ یعنی مثلا آدرس سایت مپ رو میدیم و تمام میشه یا کار دیگه ای باید انجام داد .
    2 ) فایل Robot.txt چیه و چطور میشه تعبیه کرد ؟ آیا همون افزونه های سئو انجامش میدن ؟
    3 ) در مورد سایت های خبری شاید نشه در یک زمان مشخص مطالب و پست ها رو منتشر کرد ...

تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    191
    تشکر شده در
    129 پست

ضمن تشکر ، هر بار سوالات جدیدی برام ایجاد میشه :
    1 ) چطور باید نقشه یک سایت رو به گوگل وبمستر اضافه کرد ؟ یعنی مثلا آدرس سایت مپ رو میدیم و تمام میشه یا کار دیگه ای باید انجام داد .
    2 ) فایل Robot.txt چیه و چطور میشه تعبیه کرد ؟ آیا همون افزونه های سئو انجامش میدن ؟
    3 ) در مورد سایت های خبری شاید نشه در یک زمان مشخص مطالب و پست ها رو منتشر کرد ...
    1- پس از ثبت سایت و رفتن به مسیر: crawl> sitemaps >add/test sitemap می تونید سایت مپی که افزونه براتون ایجاد کرده رو ادد کنید.
    2- این فایل میتونه دسترسی به یه سری بخش ها رو ممنوع کنه که نیازی نیست ربات گوگل اونارو ایندکس کنه مثلا اگه پستی هست که نمی خواید ایندکس بشه مثل صفحه مدیریت، درباره ما یا تماس با ما می تونید دستورش رو اینجا بنویسید ، ضمنا خود افزونه all in one seo pack این امکان رو براتون فراهم میکنه که فایل پیش فرض robot.txt رو داشته باشید یا هم دستور اضافه کنید.
    3- دلیل اینکه میگوییم در یک زمان مشخص چون که ربات گوگل عادت می کنه و دقیقا هر روز اون ساعت در سایتتان حاضر می شود تا مطالب را بررسی کند (و این سرعت ایندکس را بالا می برد)، اما سایت های خبری باتوجه به ماهیت انها قطعا ربات گوگل مدام درون آن سایت خواهد بود. این مورد را بنده تست کرده ام و کاملا جواب میدهد.

17. تعداد تشکر ها ازsaeed.mihan به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)