نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا اطلاع از نحوه محاسبه مالیات، درصدها و کسورات قانون

رأی دهندگان
1. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

1 100.00%
  • خیر

0 0%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: تعیین میزان مالیات بر روی یک فاکتور قطعات و خدمات کامپیوار

عضو جدید firstline آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    471
    تشکر تشکر شده 
    51
    تشکر شده در
    47 پست

Question تعیین میزان مالیات بر روی یک فاکتور قطعات و خدمات کامپیوار

با سلام
    فاکتوری بشرح زیر داریم و میخواهم بفهمم که چه مقدار مالیات و کسورات قانونی به این فاکتور تعلق خواهد گرفت:
    فاکتور شامل خرید قطعات، نصب و راه اندازی شبکه و تجهیزات است و از طرف یک شرکت معتبر و با کد اقتصادی صادر خواهد شد.

1- مبلغ 40 میلیون تومان قطعه با کد اقتصادی رسمی خریداری شده است و کد اقتصادی رسمی دارد.
    2- برای نصب همین تجهیزات سخت افزاری فوق باید 15 میلیون به یک مجری نصب بعنوان اُجرت کار بدهیم و چون این شخص فقط مجری است کد اقتصادی رسمی ندارد.
    3- برای نصب سرورها، کامپیوترها و راه اندازی برنامه های مربوطه باید 5 میلیون به یک مجری بعنوان اُجرت کار بدهیم و چون این شخص فقط مجری است کد اقتصادی ندارد.
    4- لایسنس یک نرم افزار بمبلغ 3 میلیون تومان خریداری شده و کد اقتصادی رسمی دارد.
    5- حدود 2 میلیون باید بابت یک سری نرم افزار و .. پرداخت کنیم که متاسفانه شرکت مربوطه کد اقتصادی ارائه نمیدهد.
    6- مبلغ 3 میلیون بایت یک سرور سالیانه باید هزینه کنیم که متاسفانه شرکت هاستینگ فاقد کد اقتصادی است و کد اقتصادی نمیدهد و نمیدونم باید چکار کنم.
    7- یک سری هزینه ها شامل ایاب و ذهاب، خورد و خوراک، هزینه های جانبی هم هست که فاکتور ندارد.

لطفا راهنمایی بفرمایید که به چه صورت و میزان مالیات و کسورات قانونی به موارد فوق تعلق میگیرد تا من با اضافه کردن این مبلغ کسورات قانونی بتوانم یک پیش فاکتور صحیح و قانونی تهیه و ارائه کنم.
    از کجا میتونم قوانین مربوط به مالیات را پیدا کنم؟ سایت اداره مالیات اصلا بالا نمیاد.
    با تشکر

2. # ADS

عضو انجمن hegza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,391
    تشکر تشکر شده 
    1,140
    تشکر شده در
    739 پست

پیش فرض پاسخ : تعیین میزان مالیات بر روی یک فاکتور قطعات و خدمات کامپیوار

نقل قول نوشته اصلی توسط firstline نمایش پست ها
    با سلام
    فاکتوری بشرح زیر داریم و میخواهم بفهمم که چه مقدار مالیات و کسورات قانونی به این فاکتور تعلق خواهد گرفت:
    فاکتور شامل خرید قطعات، نصب و راه اندازی شبکه و تجهیزات است و از طرف یک شرکت معتبر و با کد اقتصادی صادر خواهد شد.

1- مبلغ 40 میلیون تومان قطعه با کد اقتصادی رسمی خریداری شده است و کد اقتصادی رسمی دارد.
    2- برای نصب همین تجهیزات سخت افزاری فوق باید 15 میلیون به یک مجری نصب بعنوان اُجرت کار بدهیم و چون این شخص فقط مجری است کد اقتصادی رسمی ندارد.
    3- برای نصب سرورها، کامپیوترها و راه اندازی برنامه های مربوطه باید 5 میلیون به یک مجری بعنوان اُجرت کار بدهیم و چون این شخص فقط مجری است کد اقتصادی ندارد.
    4- لایسنس یک نرم افزار بمبلغ 3 میلیون تومان خریداری شده و کد اقتصادی رسمی دارد.
    5- حدود 2 میلیون باید بابت یک سری نرم افزار و .. پرداخت کنیم که متاسفانه شرکت مربوطه کد اقتصادی ارائه نمیدهد.
    6- مبلغ 3 میلیون بایت یک سرور سالیانه باید هزینه کنیم که متاسفانه شرکت هاستینگ فاقد کد اقتصادی است و کد اقتصادی نمیدهد و نمیدونم باید چکار کنم.
    7- یک سری هزینه ها شامل ایاب و ذهاب، خورد و خوراک، هزینه های جانبی هم هست که فاکتور ندارد.

لطفا راهنمایی بفرمایید که به چه صورت و میزان مالیات و کسورات قانونی به موارد فوق تعلق میگیرد تا من با اضافه کردن این مبلغ کسورات قانونی بتوانم یک پیش فاکتور صحیح و قانونی تهیه و ارائه کنم.
    از کجا میتونم قوانین مربوط به مالیات را پیدا کنم؟ سایت اداره مالیات اصلا بالا نمیاد.
    با تشکر
    هر کسیکه قرارداد رسمی با کد اقتصادی باهات ببنده 9% ارزش افزوده رو ازت میگیره و این قرارداد به شما کمک میکنه در پایان سال مالی بتونی سود واقعیت رو به اداره مالیات برسونی و بر اون اساس یا معاف میشی یا بین 15 تا 20% سود خالصت ازت مالیات میگیرند. در کل اگر تراکنشها جایی ثبت نمیشه چکاریه کد اقتصادی بزنی. و یا تهش اون مالیات رو بدی بنفعت هست تا 9% رو الان از کل بدی.
    بهرحال هرکسی قرارداد رسمی با شما ببنده و از شما مالیات بر ارزش افزوده نگیره و شما این قرارداد رو بعنوان هزینه ها به اداره مالیات بدی یقه فروشنده رو میگیرند و 9% از حلقومش در میارن بهمین خاطر فروشنده ها یا قرارداد رسمی نمیبندن و یا ببند حتما 9% رو از شما میگیرن حتی اگر تاکید کنید به اداره مالیات این قرارداد رو ارائه نمیدین.
    پ.ن:افراد حقیقی هم میتونن کد اقتصادی بگیرند و بر اساس کد ملیشون براشون مالیات میره حالا چه کد داشته باشند چه نه با ذکر کد ملی در قرارداد و رسیدن این قرارداد به اداره دارایی اونجا براشون پرونده باز میشه
    پروردگارا مرا فهم ده:: تا متوقع نباشم. دنیا و مردمانش باید مطابق میل من رفتار کنند.

4. تعداد تشکر ها از hegza به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)