نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مصرف منابع کدام کمتر است؟

رأی دهندگان
19. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • دروپال

7 36.84%
  • وردپرس

10 52.63%
  • جوملا

2 10.53%
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: مصرف منابع کدام کمتر است؟ وردپرس، جوملا یا دروپال

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    191
    تشکر تشکر شده 
    84
    تشکر شده در
    69 پست

Question مصرف منابع کدام کمتر است؟ وردپرس، جوملا یا دروپال

سلام دوستان و اساتید عزیز
    من خودم چندسالی تجربه کار با وردپرس رو داشتم و کاملا باهاش آشنایی دارم و میدونم که مصرف منابع بالایی داره و فشار زیادی به سرور میاره. تا جایی که بعضا مجبور شدم چندتا هاستینگ عوض کنم به خاطر همین مصرف منابع بالا. با جوملا و دروپال هم تجربه کاری ندارم و آشنایی چندانی هم باهاشون ندارم اما یک سری سایت بزرگ خارجی و داخلی رو میشناسم که با دروپال و بعضی هم با جوملا ساخته شدن.
    لطفا در نظرسنجی cmsای رو که بر اساس تجربه تون فکر میکنید کمترین میزان مصرف منابع رو داره و کمترین فشار رو به سرور میاره انتخاب کنید و اگه لازم دونستید دلیل یا دلایلتون یا حتی تجربه تون رو هم بنویسید.
    سپاس

2. تعداد تشکر ها از pouryamb به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    49
    تشکر شده در
    25 پست

پیش فرض پاسخ : مصرف منابع کدام کمتر است؟ وردپرس، جوملا یا دروپال

بستگی داره که معیار سنجش رو توی چه سطحی در نظر بگیرید.

طبق تجربه شخصی، در سطح هسته اصلی، اول دروپال، بعد وردپرس و بعد هم جوملا به ترتیب از مصرف کم به مصرف زیاد و با توجه به هسته ساده تر دروپال نسبت به وردپرس، اگر بخواییم یه نسبت بین پیچیدگی هسته و مصرف منابع بگیریم، وردپرس در کل اول میشه، یعنی کم مصرف ترین.

در ضمن در سطح یه پروژه کامل، اون دیگه بستگی به کدنویسی برنامه نویس داره. یه مثال ساده. شما فرض کنید قراره یه آرایه 2000 عنصری رو لوپ کنید. اگر وقتی کارتون با هر عنصر تموم میشه، اون عنصر رو unset نکنید دوباره باید 2000 بار لوپ بعدی رو تکرار کنید و دوباره و دوباره. این دیگه بر میگرده به نوع برنامه نویسی برنامه نویس.

فچ داده از پایگاه داده هم مثال خوبی از مصرف منابع هست. شما وقتی داده های مورد نظر رو یه بار فچ کردید و query result خودتون رو ساختید و دیدید میشه از همین کوئری ریزولت واسه جاهای دیگه هم استفاده کرد چه دلیلی داره دوباره همین داده ها رو فچ کنید؟

شما اصول صحیح برنامه نویسی رو که رعایت کنید با هیچ کدوم از این 3 تا به مشکلی بر نمیخورید.

در ضمن، گذاشتن دروپال کنار وردپرس و مقایسه با اون درست نیست. وردپرس در حال حاضر، یه فریم ورکه که یه سیستم مدیریت محتوا هم به صورت پیش فرض داخل خودش داره. یادش بخیر روزایی که فقط یه پلتفرم وبلاگ نویسی بود.

راستی اینم یادم رفت بگم. اگر از وردپرس استفاده می کنید بجای فچ مستقیم داده از پایگاه داده از توابع اماده و بهینه خودش استفاده کنید.

موفق باشبد.

5. تعداد تشکر ها از server95 به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    191
    تشکر تشکر شده 
    84
    تشکر شده در
    69 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط server95 نمایش پست ها

طبق تجربه شخصی، در سطح هسته اصلی، اول دروپال، بعد وردپرس و بعد هم جوملا به ترتیب از مصرف کم به مصرف زیاد و با توجه به هسته ساده تر دروپال نسبت به وردپرس، اگر بخواییم یه نسبت بین پیچیدگی هسته و مصرف منابع بگیریم، وردپرس در کل اول میشه، یعنی کم مصرف ترین.

در ضمن در سطح یه پروژه کامل، اون دیگه بستگی به کدنویسی برنامه نویس داره. یه مثال ساده. شما فرض کنید قراره یه آرایه 2000 عنصری رو لوپ کنید. اگر وقتی کارتون با هر عنصر تموم میشه، اون عنصر رو unset نکنید دوباره باید 2000 بار لوپ بعدی رو تکرار کنید و دوباره و دوباره. این دیگه بر میگرده به نوع برنامه نویسی برنامه نویس.

فچ داده از پایگاه داده هم مثال خوبی از مصرف منابع هست. شما وقتی داده های مورد نظر رو یه بار فچ کردید و query result خودتون رو ساختید و دیدید میشه از همین کوئری ریزولت واسه جاهای دیگه هم استفاده کرد چه دلیلی داره دوباره همین داده ها رو فچ کنید؟

شما اصول صحیح برنامه نویسی رو که رعایت کنید با هیچ کدوم از این 3 تا به مشکلی بر نمیخورید.

در ضمن، گذاشتن دروپال کنار وردپرس و مقایسه با اون درست نیست. وردپرس در حال حاضر، یه فریم ورکه که یه سیستم مدیریت محتوا هم به صورت پیش فرض داخل خودش داره. یادش بخیر روزایی که فقط یه پلتفرم وبلاگ نویسی بود.

راستی اینم یادم رفت بگم. اگر از وردپرس استفاده می کنید بجای فچ مستقیم داده از پایگاه داده از توابع اماده و بهینه خودش استفاده کنید.

موفق باشبد.
    ممنون دوست گرامی از راهنماییتون
    البته این قسمت صحبتتون که گفتید مقایسه وردپرس و دروپال اشتباه هست رو من باهاش موافق نیستم چون خیلی از دوستانی که تجربه کار با هر دو سیستم رو دارن معتقدن که از نظر گستردگی و اجرای پروژه های پیچیده هر دو خوبن و حتی وزنه دروپال سنگین تر هم بود یک مقدار.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    496
    تشکر تشکر شده 
    1,486
    تشکر شده در
    1,172 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pouryamb نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید عزیز
    من خودم چندسالی تجربه کار با وردپرس رو داشتم و کاملا باهاش آشنایی دارم و میدونم که مصرف منابع بالایی داره و فشار زیادی به سرور میاره. تا جایی که بعضا مجبور شدم چندتا هاستینگ عوض کنم به خاطر همین مصرف منابع بالا. با جوملا و دروپال هم تجربه کاری ندارم و آشنایی چندانی هم باهاشون ندارم اما یک سری سایت بزرگ خارجی و داخلی رو میشناسم که با دروپال و بعضی هم با جوملا ساخته شدن.
    لطفا در نظرسنجی cmsای رو که بر اساس تجربه تون فکر میکنید کمترین میزان مصرف منابع رو داره و کمترین فشار رو به سرور میاره انتخاب کنید و اگه لازم دونستید دلیل یا دلایلتون یا حتی تجربه تون رو هم بنویسید.
    سپاس
    اشتباه میکنید وردپرس به تنهایی مصرف کمی داره.
    اما اگر افزونه ها یا قالب های غیر استاندارد که بهینه سازی شده نیست نصب کنید اونوقت بله مصرف سرور بالا میبره.
    کانفیگ فنی و امنیتی سیستم عامل و انواع کنترل پنل های لینوکس cPanel - Directadmin همراه با 8 سال تجربه پذیرفته می شود .
    Telegram: @ramezanniay_mehrshad

8. تعداد تشکر ها ازmizban97 به دلیل پست مفید

عضو انجمن taksis آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    97
    تشکر تشکر شده 
    1,152
    تشکر شده در
    549 پست

موفق باشبد.
    برعکس توضیح دادید !
    وردپرس یک پلتفرم وبلاگ نویسی هست.
    اون دروپاله که خودش یک فریمورکه و بجای وردپرس باید در کنار zend و laravel و ... قرار بگیره.

10. تعداد تشکر ها ازtaksis به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    191
    تشکر تشکر شده 
    84
    تشکر شده در
    69 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mizban97 نمایش پست ها
    اشتباه میکنید وردپرس به تنهایی مصرف کمی داره.
    اما اگر افزونه ها یا قالب های غیر استاندارد که بهینه سازی شده نیست نصب کنید اونوقت بله مصرف سرور بالا میبره.
    ممنون از شرکتتون در نظرسنجی، اما بنده تجربه چندساله در کار با وردپرس دارم و تقربا باهاش آشنایی کامل دارم اما چون با سیستم های دیگه کار نکردم نمیدونم نسبت به اونها چطور عمل میکنه. در واقع باید با رقیباش مقایسه بشه تا بفهمم کدوم مصرف منابع کمتری داره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط taksis نمایش پست ها
    برعکس توضیح دادید !
    اون دروپاله که خودش یک فریمورکه و بجای وردپرس باید در کنار zend و laravel و ... قرار بگیره.
    راستش بر اساس پرس و جوهایی که انجام دادم و کمی تحقیق کردم من هم به نتیجه شما رسیدم! هرچند با وردپرس هم میشه اکثر پروژه ها رو اجرا کرد اما در واقع همون سیستم وبلاگ نویسی هست. اما دروپال تا جایی که متوجه شدم نوعی فریم ورک هست و قابلیت ساخت هر پروژه ای رو میده.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    49
    تشکر شده در
    25 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pouryamb نمایش پست ها
    ممنون دوست گرامی از راهنماییتون
    البته این قسمت صحبتتون که گفتید مقایسه وردپرس و دروپال اشتباه هست رو من باهاش موافق نیستم چون خیلی از دوستانی که تجربه کار با هر دو سیستم رو دارن معتقدن که از نظر گستردگی و اجرای پروژه های پیچیده هر دو خوبن و حتی وزنه دروپال سنگین تر هم بود یک مقدار.
    خواهش میکنم. البته این مقایسه تا حدودی سلیقه ایه ولی قطعا وزنه دروپال سنگین تر نیست!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط taksis نمایش پست ها
    برعکس توضیح دادید !
    این فرمایش شما حداقل مال یکی دو قرن پیشه. وردپرس اولش یه پلتفرم وبلاگ نویسی بود. حالا واسه خودش یه فریم ورکه. البته الانم خودش رو یه headless CMS میدونه ولی قطعا یه فریم ورکه. شما میتونید وردپرس رو یه فریم ورک به همراه یه کتابخونه کامل در نظر بگیرید که به همراه خودش یه CMS هم داره!
    ویرایش توسط server95 : December 3rd, 2017 در ساعت 12:15

13. تعداد تشکر ها ازserver95 به دلیل پست مفید

عضو انجمن reza21biologist آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    76
    تشکر تشکر شده 
    480
    تشکر شده در
    289 پست

لینک زیر را مطالعه کنید.
    http://www.hostingadvice.com/how-to/...ess-vs-drupal/
    قوی ترین پشتیبانی ، بهترین عملکرد
    Email: info@serversetup.co Ticket: https://serversetup.co
    Tel: 05138919616
    Telegram: @serversetupsale

15. تعداد تشکر ها از reza21biologist به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    191
    تشکر تشکر شده 
    84
    تشکر شده در
    69 پست

خواهش میکنم. البته این مقایسه تا حدودی سلیقه ایه ولی قطعا وزنه دروپال سنگین تر نیست!
    در هر صورت ممنون از اینکه نظرتون رو مطرح کردید. این تاپیک دقیقا برای همین ایجاد شد که دوستان بیان و نظرشون رو بدن و در آخر هرکسی بتونه دست کم یک نتیجه گیری برای خودش بکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza21biologist نمایش پست ها
    لینک زیر را مطالعه کنید.
    http://www.hostingadvice.com/how-to/...ess-vs-drupal/
    ممنون دوست عزیز اما نظر خودتون رو ارائه بدید قطعا خیلی بیشتر کمک میکنه.

17. تعداد تشکر ها از pouryamb به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    251
    تشکر شده در
    159 پست

یک نصیحت دوستانه ، اگر قصد دارید توی زمینه توسعه تحت وب فعالیت کنید ، همون اول برید سرغ فریمورک ها و وقت تون رو با CMS ها هدر ندید. اونم هم نه فقط php ، زبان هایی مثل پایتون ، Node.js و یا حتی Net. نسخه .NET Core تو بنچمارک ها نتایجی خوب داشت (من تا حالا از net استفاده نکردم و نمکینم ، اما چند سال اخیر خیلی پیشرفت کرده ، نمیشه به راحتی ازش گذشت)

19. تعداد تشکر ها ازfirebox به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)