نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: عدم دانلود ویدیو انلاین(مثل یوتیوب)

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض عدم دانلود ویدیو انلاین(مثل یوتیوب)

سلام خسته نباشید دوستانه من می خواستم بدونم چجوری میشه فیلم را انلاین نشون داد ولی کاربر نتونه دانلود کنه مثل یوتیوب یا اصلا همین فیلیمو وقتی فیلم می بینی نمی تونی دانلودش کنی
    چجوری میشه این کار را کرد با php یا مثلا jwplayer و...

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    13 پست

پیش فرض پاسخ : عدم دانلود ویدیو انلاین(مثل یوتیوب)

سلام

ببینید این کار تقریبا غیر ممکن هست.

اما شما میتونید با روش‌هایی کار پیدا کردن آدرس ویدئو رو مشکل کنید که برای کاربران معمولی قابل دسترس نباشد. برای جلوگیری از رو‌ش‌های کاربران حرفه‌ای هم لازم هست الگوریتم scramble کردن url ها رو به مرور تغییر بدید که اگر ابزار خودکاری برای دریافت ساخته شده از کار بیافتد.

روش‌های موجود (تاکید می‌کنم هیچ کدام دریافت ویدئو را غیرممکن نمی‌کند، بلکه مشکل می‌کند):

۱. scramble کردن url ها (که در بالا نوشتم).
    ۲. چاپ نکردن تگ‌های html به صورت مستقیم (مثلا با javascript و dom در صفحه ایجاد شوند).
    ۳. استفاده از player اختصاصی با قابلیت encode و decode اختصاصی (شاید با decompile کردن swf الگوریتم رمزنگاری شما آشکار شود).
    ۴. غیرفعال کردن صفحه در صورت وجود inspector هایی مثل firebug و ... در مرورگرها
    ۵. حذف پسوند ویدئو از پایان نام فایل‌ها و آدرس دهی بدون پسوند. (البته کاربر حرفه‌ای قطعا متوجه خواهد شد).

فکر می‌کنم پروتکل‌های خاصی برای stream کردن صدا یا ویدئو وجود داشته باشد (مثل رادیوهای آنلاین). اما باز هم با ضبط صدا یا فیلم‌برداری از صفحه می‌شود اون‌ها رو ذخیره کرد.
    • امضاء این کاربر به دَلیل نَقض قَوانین سایت ، توسُطِ مُدیر حَذف شُده است.
    • جَهَتِ مُطالِعه قَوانین ، این قِسمت کلیک کُنید.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Flynic نمایش پست ها
    سلام

ببینید این کار تقریبا غیر ممکن هست.

اما شما میتونید با روش‌هایی کار پیدا کردن آدرس ویدئو رو مشکل کنید که برای کاربران معمولی قابل دسترس نباشد. برای جلوگیری از رو‌ش‌های کاربران حرفه‌ای هم لازم هست الگوریتم scramble کردن url ها رو به مرور تغییر بدید که اگر ابزار خودکاری برای دریافت ساخته شده از کار بیافتد.

روش‌های موجود (تاکید می‌کنم هیچ کدام دریافت ویدئو را غیرممکن نمی‌کند، بلکه مشکل می‌کند):

۱. scramble کردن url ها (که در بالا نوشتم).
    ۲. چاپ نکردن تگ‌های html به صورت مستقیم (مثلا با javascript و dom در صفحه ایجاد شوند).
    ۳. استفاده از player اختصاصی با قابلیت encode و decode اختصاصی (شاید با decompile کردن swf الگوریتم رمزنگاری شما آشکار شود).
    ۴. غیرفعال کردن صفحه در صورت وجود inspector هایی مثل firebug و ... در مرورگرها
    ۵. حذف پسوند ویدئو از پایان نام فایل‌ها و آدرس دهی بدون پسوند. (البته کاربر حرفه‌ای قطعا متوجه خواهد شد).

فکر می‌کنم پروتکل‌های خاصی برای stream کردن صدا یا ویدئو وجود داشته باشد (مثل رادیوهای آنلاین). اما باز هم با ضبط صدا یا فیلم‌برداری از صفحه می‌شود اون‌ها رو ذخیره کرد.
    ممنون یه سوال اونم اینکه با این روش ها میشه جلو دانلود از دانلود منیجر را بگیریم یا اصلا میشه کاری کرد تشخیص نده(مثلا با scramble یا encode کردن یا با حذف پسوند)؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    71
    تشکر تشکر شده 
    260
    تشکر شده در
    156 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinshirejoni نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید دوستانه من می خواستم بدونم چجوری میشه فیلم را انلاین نشون داد ولی کاربر نتونه دانلود کنه مثل یوتیوب یا اصلا همین فیلیمو وقتی فیلم می بینی نمی تونی دانلودش کنی
    جلوی حرفه ای ها رو نمیتوانید بگیریذ. چون شما از گوگل به عنوان مالک یوتیوب که تخصص بیشتری نداری. وقتی الان انواع نرم افزار حتی روی موبایل امکان دانلود ویدئوهای یوتیوب را فراهم میکند، دیگه شما فکر نمیکنم کاری بتوانید انجام دهید. مهم این است که سایت شما ارزش کار کردن واسه حرفه های نرم افزار ساز و سایت ساز رو داشته باشه. مثلا در مورد یوتیوب ارزش داشته. ولی در مورد فیلمیو ارزش نداشته احتمالا.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

من کاری به حرفه ای های یوتیوب ندارم من فقط می خوام تو سایتم فیلم های اموزشی را به کاربران انلاین نشون بدم ولی هیچ کسی نتونه دانلود کنه فقط انلاین تماشا کنم منظورم از فلیمو و یوتیوب برای مثال بود لطفا هرکسی میتونه کمک کنه به من بگه

عضو انجمن chaishpish آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    24
    تشکر تشکر شده 
    187
    تشکر شده در
    149 پست

امکان پذیر نیست - مگر اینکه فیلم ها بیشتر از 5 ساعت باشه البته بازم کسانی هستن اینم دانلود کنن یکروزه اما شما هیچ وقتی نمیتونی جلوی ویدوئویی که دراه آنلاین پخش میشه برو بگیرید ولی یکروش وجود داره، شما باید تلویزیون مجازی بزنید یعنی بصورت اتومات فیلم ها پشت هم پخش بشه این قابل دانلود نیست مثل سایت پخش آنلاین تلویزیونی چه ایرانی چه خارجیش
    سرو دانلود
    دانلود فیلم-سریال-زیر نویس و عکس بازیگران

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    13 پست

ممنون یه سوال اونم اینکه با این روش ها میشه جلو دانلود از دانلود منیجر را بگیریم یا اصلا میشه کاری کرد تشخیص نده(مثلا با scramble یا encode کردن یا با حذف پسوند)؟
    همانطور که عرض کردم خیر نمی‌شود از دانلود جلوگیری کرد، این‌ها فقط تلاشی هستند برای اینکه url ویدئو علنی و در دسترس نباشد. به هر صورت اگر کسی url را نداشته باشد دانلود هم نمی‌تواند بکند.

یک روش این هست که فایل پلیری بسازید (swf) که مسیر url ویدئو‌ها در خود آن فایل باشد و پارامتری که برای لود ویدئو وارد به پلیر داده می‌شود مسیر کامل ویدئو نباشد، مثلا فقط id داده شود.
    مثلا به جای player.swf?video=http://domain/video-12.mp4 نوشته شود player.swf?video=12. (که آدرس اصلی در سورس کامپایل شده‌ی swf وجود دارد و ویدئو لود می‌شود).

اما باز هم روش‌هایی برای decompile کردن swf وجود دارد و می‌شود با کمی تلاش به آدرس رسید.
    • امضاء این کاربر به دَلیل نَقض قَوانین سایت ، توسُطِ مُدیر حَذف شُده است.
    • جَهَتِ مُطالِعه قَوانین ، این قِسمت کلیک کُنید.

9. تعداد تشکر ها از Flynic به دلیل پست مفید

عضو دائم Rezash آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    889
    تشکر تشکر شده 
    2,385
    تشکر شده در
    1,535 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Flynic نمایش پست ها
    همانطور که عرض کردم خیر نمی‌شود از دانلود جلوگیری کرد، این‌ها فقط تلاشی هستند برای اینکه url ویدئو علنی و در دسترس نباشد. به هر صورت اگر کسی url را نداشته باشد دانلود هم نمی‌تواند بکند.

یک روش این هست که فایل پلیری بسازید (swf) که مسیر url ویدئو‌ها در خود آن فایل باشد و پارامتری که برای لود ویدئو وارد به پلیر داده می‌شود مسیر کامل ویدئو نباشد، مثلا فقط id داده شود.
    مثلا به جای player.swf?video=http://domain/video-12.mp4 نوشته شود player.swf?video=12. (که آدرس اصلی در سورس کامپایل شده‌ی swf وجود دارد و ویدئو لود می‌شود).
    اما باز هم روش‌هایی برای decompile کردن swf وجود دارد و می‌شود با کمی تلاش به آدرس رسید.
    توضیحات دوستمون کاملا صحیح هست
    با توجه به اینکه شما آدرس رو باید سمت کلاینت بفرستید کاربر در هر حالتی میتونه لینک رو استخراج کنه
    فقط میتونید کمی سختش کنید
    ولی حتی اگر پیچیده ترین کارها رو هم بکنید باز کاربر میتونه با یک ****** سرور بدون حتی decompile کردن لینک ها رو استخراج کنه
    بک آپ بگیرید قبل از آنکه پشیمان شوید!
    تشخیص سیستم مدیریت محتوای سایت - سایت شخصی

مدیر ارشد Ramin آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    745
    تشکر تشکر شده 
    4,987
    تشکر شده در
    1,513 پست

سلام

این مورد در سایت آپارات بسیار دقیق تر و کامل تر اجرا شده است. در سایت یوتیوب چون یک سایت شناخته شده در دنیا می باشد . در هر صورت هرازان برنامه برای دانلود ویدئو در حال پخش ساخته شده و این برنامه ها به صورت متنواب آپدیت می شوند.

اما نکته جالب اینکه در سایت آپارات برای صفحات رسمی(صفحات تائید شده با علامت سبز ) و ویدئو هایی که دکمه دانلود قرار داده نشده است دانلو ویدئو به وسیله IDM و سایر برنامه های مشابه مقدور نمی باشد. و یک فایل .swf با حجم بسیار پایین دانلود می شود. که ظاهرا از روشی استفاده شده است که دوستان در پستهای قبل اشاره داشتند. ولی همین روش نیز توسط کاربران تازه کار و نا آشنا ، به راحتی قابل شناسایی و رد شدن نمی باشد

ارتباط: Ramin@WebHostingTalk.IR

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

سلام دوستان خیلی ممنون من در خیلی از انجمن ها و به خیلی برنامه نویسان معروف ایمیل زدم تا بلاخره فهمیدم دستتون دردنکه بله روش های که در بالا گفتید همگی درسته و فقط کار پیچیده میکنه من چندروزی بود که در همه جا این مسئله مطرح میکردم تا به جواب برسم و هیچ انجمنی انقدر به این سوال بها نداد بود که این انجمن بها داده بود از همه تشکر میکنم:Flynic و chaishpish و Ramin و Rezash
    خیلی ممنون اما راه حلی که پیدا کردم این بود که یکی از همان برنامه نویس ها اقا کیوان علی محمدی به من جواب داد این بود تکنولوژی استریمینگ که در از این تکنولوزی هم تو youtube هم در فیلیمو استفاده میشه به این صورت که مدام هنگام پخش فیلم دیتا فیلم از سرور به مرورگر فرستاده میشه از همگی خیلی ممنون

- - - Updated - - -

این بهترین انجمنی که من تابحال دیدم حتی بهتر از stackoverflow

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)