صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: کلاهبرداری(Phishing ) با نام بازرگانی بانک ملت و شرکت بهپرداخت

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    3,506
    تشکر تشکر شده 
    966
    تشکر شده در
    721 پست

پیش فرض کلاهبرداری(Phishing ) با نام بازرگانی بانک ملت و شرکت بهپرداخت

بادروود
    امروز رایانامه ای به دست من رسید که از کلاهبرداری با نام بازرگانی بانک ملت در قالب پرداخت آنلاین آگاهی می داد که نیک دیدم دوستان که آگاهی کمتری دارند نیز از این جریان آگایه یابند.
    *نیاز به یاداوری می بینم که من این پیام را نه تایید و نه رد نمی کنم.

چند روز پیش یه ایمیل اومد که واسم اومد که وی پی ان سالی 2000 تومن
    اینم ایمیلش:

با سلام گروه ایران چیزمیز به مناسبت افتتاح سرور های جدید خود اقدام به عرضه اکانت سالیانه به قیمت 2000 تومان کرده است.ایران وی پی ان مجهز به 16 سرور در سراسر دنیا میباشد.در صورت تمایل به خرید از راهنمای زیر استفاده کنید.لازم بذکر است که ایران چیزمیز به هیچ کشور یا گرایش سی اس ی وابستگی ندارد لذا خواهشمند است از این سرویس استفاده ناشایست نفرمایید. راهنمای خریدمربوط به اکانت های سالیانه 2000 تومان). یک-بر روی لینک زیر کلیلک کنید http://speedyv*p*n*.co.de

دو-بر روی پکیچ مورد نظر کلیلک کنید(در حال حاضر فقط پکیج سالیانه 2000 تومان موجود میباشد) به صفحه ورود اطلاعات هدایت میشوید. سوم-آدرس ایمیل خود را وارد کرده و بر روی پرداخت کلیلک کنید.لازم بذکر است برای جلوگیری از مشکلات قانونی خرید شما به عنوان خرید شارژ 2000 تومانی ایرانسل ثبت میگردد. چهارم-پس از به اتمام رسیدن پرداخت منتظر ایمیل ما باشید.ساخت اکانت و ارسال آن 12 الی 24 ساعت زمان می برد. پنجم-پس از دریافت اکانت و مشخصات اکانت میتوانید از طریق آی دی های زیر با تیم پشتیبانی ما در تماس باشید. Y! ID: Speedyv*p*n*4 Y! ID:Speedy*v*p*n3 تیم فروش و بازاریابی ایران وی پی ان
    EmailAddress:Iranv*p*n*sell@yahoo.com
    Website:http://speedyv*p*n*.co.de

در ادامه اشاره به ثبت درخواست در سایت سرویس دهنده شده و و در زیر نمایی از صفحه سفارش آورده شده:
    image002.jpg

image003.jpgimage004.jpg
    ارسال کننده این رایانامه در پایان آورده است که فردا صبح با پیام کوتاه بانک ملت مبنی بر برداشت فلان میزان از حساب که چندین برابر بیش از مقدار خرید شده او بوده شگفت زده شده و با پیگیری هایش متوجه می شود که همه حساب ایشان اینترنت جابجا شده و به حساب کس دیگیری واریز شده و همچنین گفته که :
    حالا جالبش اینه که قبل از خالی کردن حساب من از کارت سامان یه نفر به اسم محمدرضا مرادی یه مقدار پول به حساب من ریخته بعد انقال داده دلیلشم احتمالا اینه که نخواسته از حساب هر نفر مستقیم بریزه به حساب خودش اول جمع کرده بعد انتقال داده اینجوری ردگیریشم سختترمیشه
    Abancloud.ir|Colocation | IaaS |Cloud | provider in Shiraz | Mashhad | Tabriz | Qom | Hamedan
    since 2009

2. تعداد تشکر ها ازsaeed25 به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن saeed_m27 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    171
    تشکر تشکر شده 
    303
    تشکر شده در
    200 پست

پیش فرض پاسخ : کلاهبرداری(Phishing ) با نام بازرگانی بانک ملت و شرکت بهپرداخت

دوست عزیز ضمن تشکر بابت خبرت و آگاهی دادن باید بگم دوستان خیلی راحت میتونن با مشاهده آدرس بار تشخیص بدن که سایت پیش رو مربوط به بانک ملت هست یا نه که به دام

نقشه های شوم افراد شیاد و کلاهبردار نیفتند فقط یه کم دقت چاشنی مشاهدات بشه هیچ وقت مشکلی براتون پیش نمیاد

5. تعداد تشکر ها از saeed_m27 به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    113
    تشکر تشکر شده 
    225
    تشکر شده در
    161 پست

دوست من یکم دقت قضیه رو حل میکرد !
    این جور اتفاقات چند ساله داره میوفته

7. تعداد تشکر ها از Hostine به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    3,506
    تشکر تشکر شده 
    966
    تشکر شده در
    721 پست

با دروود و سپاس از یادآوری های شما دوستن،اما باید بگویم که همانگونه که در آغاز جستار بیان داشتم "
    دوستان که آگاهی کمتری دارند نیز از این جریان آگاهی یابند.
    " و این جستار بیشتر برای دوستانی بود که به هر دلیلی(کم دانشی،کم تجربگی،کم دقتی...)دچار اشتباه و یا استفاده ناشایست از آنان می شود بود.
    امیدوارم که با آگاهی سازی و دقت بیشتر کاربران گرامی ایرانی،کمتر دیده بان چنتین رخداد هایی باشم که در پایان به پلیس فتا کار را بکشاند!
    Abancloud.ir|Colocation | IaaS |Cloud | provider in Shiraz | Mashhad | Tabriz | Qom | Hamedan
    since 2009

عضو انجمن m3hdi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    105
    تشکر تشکر شده 
    819
    تشکر شده در
    563 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Hostine نمایش پست ها
    دوست من یکم دقت قضیه رو حل میکرد !
    این جور اتفاقات چند ساله داره میوفته
    این سایت ها باید اسماشون فاش شه
    شاید شما به آدرس باز دقت می کنی اما کسی که دنبال یه وی ... ممکنه هیچ دقتی نداشته باشه

ممنون بابت اطلاع رسانی
    یه روز دنیا رو کولِـمون حـالا فصل رُکـودمون ...

10. تعداد تشکر ها از m3hdi به دلیل پست مفید

عضو انجمن p30speed آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    171
    تشکر تشکر شده 
    672
    تشکر شده در
    422 پست

باید به پلیس اطلاع دداده بشه

12. تعداد تشکر ها از p30speed به دلیل پست مفید

عضو انجمن shahmoradi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    163
    تشکر تشکر شده 
    371
    تشکر شده در
    227 پست

با سلام خیلی وقت پیش دقیقا این ایمیل نیز برای من ارسال شده بود
    برام جالب بود که یه سایت فروش چیز میز چه جوری درگاه پرداخت انلاین بانک ملت رو گرفته و داره به اسم شارژ به مردم چیز پی ان می فروشه رفتم توش تا قسمت سفارش رفتم وقتی ادرسش رو دیدم متوجه این قصد شومش شدم و همون موقع یه تاپیک اینجا ساختم تا دوستان این رو به شرکت به پرداخت یا پلیس گزارش بدهند ولی فکر کنم به نتیجه ای نرسیدیم
    همون موقع دوستان خیلی پیگیرش شدند ولی فکر نکنم با این وجودی که شما گفتی به هیچه نتیجه ای نرسیدیم
    دوستان دهن این اقاو رو سرویس کردن با ساخت اسپمر و اسپم کردن برای این اقا تا یه مدت سرش گیج بره

---------- Post added at 09:58 PM ---------- Previous post was at 09:54 PM ----------

این هم تاپیکی که من اون موقعه زدم و دوستان هم پیگیر ماجرا شدند
    http://www.webhostingtalk.ir/f43/30016/

14. تعداد تشکر ها از shahmoradi به دلیل پست مفید

عضو جدید alfavps آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    199
    تشکر شده در
    147 پست

آدرس رو بفرستید تا گزارش فیشینگ به دیتا سنتر سنت بشه.

16. تعداد تشکر ها از alfavps به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    3,506
    تشکر تشکر شده 
    966
    تشکر شده در
    721 پست

با دروود بر شما
    اگر روی سخن شما با من است،همانگونه که در نخست هم گفتم این تنها یک رایانامه بود که به من ارسال شده بود و منم هم برای دانایی بیشتر کاربران ،در ایجا به اشتراک گذاشتم،اما تا حدودی می توان نشانی ها را از خود عکس ها دید.
    since 2009

عضو انجمن taghi.karimi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    237
    تشکر تشکر شده 
    1,618
    تشکر شده در
    1,255 پست

معمولا کسانی که راحت طلب و دنبال هر چیز ارزان و خود را زرنگ میدانند!بیشتر گرفتار میشوند!
    سایت هایی بسیاری با این عنوان وجود دارد!که متاسفانه عده ای از سر موارد ذکر شده حاضر نیستند حتی یک نگاه به ادرس سایت بیاندازند!
    البته عده ای هم هستند که اصلا از ادرس درست سایت اطلاعی ندارند و گول ظاهر آنرا میخورند!

Contact us : Email : info@intelvps.in | Skype : m.tkarimi | Mob : 0939-6963596
    Dedicated server | VPS | Premium Web Hosting | Colocation | USA-Canada-Swis-Italy-IRAN █
    ...Wireless Network since 2008 |consulting and solution | Mcitp-CCNA-Mikrotik-CWNA

19. تعداد تشکر ها از taghi.karimi به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)