نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: پرسش درخصوص امنیت فایل های دانلودی در هاست (اصلی یا دانلودی)

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض پرسش درخصوص امنیت فایل های دانلودی در هاست (اصلی یا دانلودی)

با درود

من یک سایت ووردپرسی با شرایط زیر دارم:
    مدت فعالیت: 2-3 سال
    فروشگاه: ووکامرس (شیوه دانلود: Redirect)
    تعدادمحصولات دانلودی: 420 محصول
    فضای ذخیره سازی محصولات: 14 گیگ میزبانی رایگان در PCloud و Drive One مایکروسافت
    متوسط بازدید روزانه: 140 IP منحصر به فرد
    ترافیک Bandwidth ماهیانه: هاست اصلی (متوسط 6.5 گیگابایت)، PCloud ( متوسط 2 گیگ)، onedrive (نامشخص – کمتر از 2 گیگ)
    مشتریان: داخل کشور و محتوا فارسی است
    دامنه: ir بهمراه نام iran در دامین
    هاستینگ: هاست خارج ازکشور تهیه شده توسط یک شرکت خدمات هاست ایرانی – البته یک هاست داخل کشور هم پیشتر خرید کردم که تاکنون استفاده نکردم و مطمئن نیستم استفاده کنم یا خیر.

مشکلات من:
    از سرویس های ذخیره سازی رایگان خارجی استفاده می کنم که ممکن است گاها دچار اختلال یا ***** شوند و شیوه دانلود ریدایرکت به صفحه ای دیگر (PCloud یا One Drive) است که برای مشتری جالب نیست و گاها مشکل در دانلود پیش می آید.

اطلاع دارم که قرار دادن فایلها در سرویس های رایگان و استفاده از Redirect شیوه مناسبی نیست، ازین جهت قصد دارم فایلهای محصولات را به هاست اصلی سایت و یا هاست دانلود منتقل کنم (و شیوه دانلود ووکامرس را به Force to download تغییر دهم).

سوالات زیر برایم پیش آمده:
    1- با توجه به شرایط گفته شده، بهتر است میزبانی را در هاست خارج ادامه دهم یا از هاست ایران استفاده کنم؟
    2- فایل محصولات را در هاست اصلی سایتم قرار دهم یا هاست دانلود تهیه کنم؟
    3- در صورتی که هاست اصلی پیشنهاد می شود، آیا ایجاد یک پوشه dl روی هاست اصلی و پوشه بندی هایی داخل این پوشه و قرار دادن فایلها با دسترسی نرمال، مناسب تر است یا آپلود در رسانه وردپرس؟
    Public html/dl/my-folder/test.zip
    4- آیا آپلود در رسانه وردپرس محدودیت سایز دارد ( فایل های من می تواند تا حداکثر 400 مگابایت باشد)؟
    5- آیا ووکامرس امنیت فایل هایی که در چنین آدرسی آپلود شده اند را حفظ می کند؟
    منظور از امنیت اینکه مشتری مسیر واقعی فایل را نبیند – مشابه آپلود لینک دانلود در رسانه وردپرس که امن است.

6- در صورتیکه هاست دانلود توصیه می شود، آیا برای حفظ امنیت (عدم نمایش آدرس واقعی فایل محصول در هاست) نیاز به کد نویسی هست؟ آیا افزونه ای هست که این کار را انجام دهد و من نیاز به کد نویسی نداشته باشم؟ آیا با کدنویسی اختصاصی امنیت حفظ می شود؟
    7- سرویس هایی مانند سایت پشتیبان دات کام وجود دارند که بعنوان هاست دانلود عملئ می کنند، آیا از لحاظ امنیت و کارایی توصیه می شوند؟
    8- آیا روش دیگری وجود دارد که بتواند امنیت فایل های من را افزایش دهد (البته بغیر از شیوه قرار دادن پسوورد)؟
    9- شرکت های هاستینگ با دسترسی که به c-panel و قسمت phpMyAdmin دارند ظاهرا می توانند اطلاعات مربوط به محصولات از جمله لینک دانلود محصولات دانلودی و لیست مشتریان ووکامرس را دریافت کند، از طرفی پوشه بندی در هاست اصلی یا هاست دانلودی هم همیشه فایلها را براحتی درداختیار شرکت هاستینگ قرار می دهد؛ تا چه اندازه این مسئله مهم است آیا راهی برای حفظ امنیت بیشتر در این وجود دارد؟

اگر وبسایتی با مشخصات من داشتید، چه رویکردی در پیش می گرفتید؟
    سپاسگزارم.

2. # ADS

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

پیش فرض پاسخ : پرسش درخصوص امنیت فایل های دانلودی در هاست (اصلی یا دانلودی)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_sadughi نمایش پست ها
    با درود

من یک سایت ووردپرسی با شرایط زیر دارم:
    مدت فعالیت: 2-3 سال
    فروشگاه: ووکامرس (شیوه دانلود: Redirect)
    تعدادمحصولات دانلودی: 420 محصول
    فضای ذخیره سازی محصولات: 14 گیگ میزبانی رایگان در PCloud و Drive One مایکروسافت
    متوسط بازدید روزانه: 140 IP منحصر به فرد
    ترافیک Bandwidth ماهیانه: هاست اصلی (متوسط 6.5 گیگابایت)، PCloud ( متوسط 2 گیگ)، onedrive (نامشخص – کمتر از 2 گیگ)
    مشتریان: داخل کشور و محتوا فارسی است
    دامنه: ir بهمراه نام iran در دامین
    هاستینگ: هاست خارج ازکشور تهیه شده توسط یک شرکت خدمات هاست ایرانی – البته یک هاست داخل کشور هم پیشتر خرید کردم که تاکنون استفاده نکردم و مطمئن نیستم استفاده کنم یا خیر.

مشکلات من:
    از سرویس های ذخیره سازی رایگان خارجی استفاده می کنم که ممکن است گاها دچار اختلال یا ***** شوند و شیوه دانلود ریدایرکت به صفحه ای دیگر (PCloud یا One Drive) است که برای مشتری جالب نیست و گاها مشکل در دانلود پیش می آید.

اطلاع دارم که قرار دادن فایلها در سرویس های رایگان و استفاده از Redirect شیوه مناسبی نیست، ازین جهت قصد دارم فایلهای محصولات را به هاست اصلی سایت و یا هاست دانلود منتقل کنم (و شیوه دانلود ووکامرس را به Force to download تغییر دهم).

سوالات زیر برایم پیش آمده:
    1- با توجه به شرایط گفته شده، بهتر است میزبانی را در هاست خارج ادامه دهم یا از هاست ایران استفاده کنم؟
    2- فایل محصولات را در هاست اصلی سایتم قرار دهم یا هاست دانلود تهیه کنم؟
    3- در صورتی که هاست اصلی پیشنهاد می شود، آیا ایجاد یک پوشه dl روی هاست اصلی و پوشه بندی هایی داخل این پوشه و قرار دادن فایلها با دسترسی نرمال، مناسب تر است یا آپلود در رسانه وردپرس؟
    4- آیا آپلود در رسانه وردپرس محدودیت سایز دارد ( فایل های من می تواند تا حداکثر 400 مگابایت باشد)؟
    5- آیا ووکامرس امنیت فایل هایی که در چنین آدرسی آپلود شده اند را حفظ می کند؟
    منظور از امنیت اینکه مشتری مسیر واقعی فایل را نبیند – مشابه آپلود لینک دانلود در رسانه وردپرس که امن است.

6- در صورتیکه هاست دانلود توصیه می شود، آیا برای حفظ امنیت (عدم نمایش آدرس واقعی فایل محصول در هاست) نیاز به کد نویسی هست؟ آیا افزونه ای هست که این کار را انجام دهد و من نیاز به کد نویسی نداشته باشم؟ آیا با کدنویسی اختصاصی امنیت حفظ می شود؟
    7- سرویس هایی مانند سایت پشتیبان دات کام وجود دارند که بعنوان هاست دانلود عملئ می کنند، آیا از لحاظ امنیت و کارایی توصیه می شوند؟
    8- آیا روش دیگری وجود دارد که بتواند امنیت فایل های من را افزایش دهد (البته بغیر از شیوه قرار دادن پسوورد)؟
    9- شرکت های هاستینگ با دسترسی که به c-panel و قسمت phpMyAdmin دارند ظاهرا می توانند اطلاعات مربوط به محصولات از جمله لینک دانلود محصولات دانلودی و لیست مشتریان ووکامرس را دریافت کند، از طرفی پوشه بندی در هاست اصلی یا هاست دانلودی هم همیشه فایلها را براحتی درداختیار شرکت هاستینگ قرار می دهد؛ تا چه اندازه این مسئله مهم است آیا راهی برای حفظ امنیت بیشتر در این وجود دارد؟

اگر وبسایتی با مشخصات من داشتید، چه رویکردی در پیش می گرفتید؟
    سپاسگزارم.
    سلام

خیلی از موارد بیشتر سلیقه ای و باید با یک طراح بر اساس چیدمانی که مدنظر شما است مشورت نمائید و نمیتوان اطلاعات دقیقی داد اما میتوان نمونه فعال برخی مشترکین را اشاره کرد که تا برخی سوالات شما پاسخ داده شود :

شما میتوانید به راحتی هاست دانلودی (طبیعتا ایران برای جلوگیری از مشکلات کپی رایت بین المللی که البته به هاست اصلی شما نیز مربوط است که باید داخل کشور باشد) استفاده نمائید و تمام رسانه ها داخل خود وردپرس در زیر مجموعه upload قرار گیرند.

هاست وب همانطور که از نام آن مشخص است برای میزبانی وب است و برای میزبانی فایل مناسب نیست پس حتما پیشنهاد هاست دانلود جداگانه میباشد که به بخش آپلود وردپرس شما متصل شود.

برای امنیت باید آدرس دهی را با ماژول های مختلفی که وجود دارد به صورت موقت در بیاورید و آدرس اصلی ارائه نکنید.

یک هاستینگ یا دیتاسنتر در هر صورت میتواند به فایل ها و دیتابیس شما دسترسی داشته باشد پس در انتخاب هاستینگ بر اساس ارزش کار خود هزینه نمائید و هاستینگ مناسب را انتخاب نمائید.

موفق باشید
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

4. تعداد تشکر ها از RoobinaServer به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    240
    تشکر تشکر شده 
    134
    تشکر شده در
    98 پست

سلام
    پاسخ سوال 9 :

در هر صورت امکان دسترسی به داده های شما هست . اما اگر از شرکت معتبری هاست بگیرید جای نگرانی آنچنان نیست
    چون ظاهرا شما فایل دانلودی میفروشید . شرکت های معتبر هاستینگ اونقدر سرشون شلوغ و پردرامد هست که علاوه بر نکات اخلاقی به فایلهای دانلودی شما نیازی ندارند

6. تعداد تشکر ها از mashiat به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    سلام

خیلی از موارد بیشتر سلیقه ای و باید با یک طراح بر اساس چیدمانی که مدنظر شما است مشورت نمائید و نمیتوان اطلاعات دقیقی داد اما میتوان نمونه فعال برخی مشترکین را اشاره کرد که تا برخی سوالات شما پاسخ داده شود :

شما میتوانید به راحتی هاست دانلودی (طبیعتا ایران برای جلوگیری از مشکلات کپی رایت بین المللی که البته به هاست اصلی شما نیز مربوط است که باید داخل کشور باشد) استفاده نمائید و تمام رسانه ها داخل خود وردپرس در زیر مجموعه upload قرار گیرند.

هاست وب همانطور که از نام آن مشخص است برای میزبانی وب است و برای میزبانی فایل مناسب نیست پس حتما پیشنهاد هاست دانلود جداگانه میباشد که به بخش آپلود وردپرس شما متصل شود.

برای امنیت باید آدرس دهی را با ماژول های مختلفی که وجود دارد به صورت موقت در بیاورید و آدرس اصلی ارائه نکنید.

یک هاستینگ یا دیتاسنتر در هر صورت میتواند به فایل ها و دیتابیس شما دسترسی داشته باشد پس در انتخاب هاستینگ بر اساس ارزش کار خود هزینه نمائید و هاستینگ مناسب را انتخاب نمائید.

موفق باشید
    ممنونم از راهنماییتون.
    من شرایط سایتم را به یک شرکت هاستینگ نام آشنا در کشور اعلام کرده بودم، نظرشون این بود که با این شرایط نیاز به هاست دانلود نیست. هرچند قطعا هاست دانلود ترافیک روی سایت را کاهش می دهد.

من پیشتر قصد داشتم از هاست دانلود استفاده کنم، اما در آن زمان که بررسی می کردم، برای اتصال امن که آدرس اصلی لینک ها در هاست دانلود محفوظ بماند، نیاز به کدنویسی اختصاصی بود و من چون برنامه نویسی بلد نبودم، صرفنظر کردم.
    همچنین افزونه هایی برای مخفی کردن لینک ها و امن کردن آن ها بود، اما آن افزونه ها تنها روی هاست اصلی کار می کردند.
    ممکنه در مورد آدرس دهی را با ماژول های مختلف و ایجاد لینک های موقتی توضیح بدید؟ آیا با کمک افزونه قابل انجام هست یا به کدنویسی اختصاصی نیاز دارد؟
    ویرایش توسط mahdi_sadughi : October 29th, 2020 در ساعت 22:27

تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

- - - Updated - - -

ممنونم از راهنماییتون.
    من شرایط سایتم را به یک شرکت هاستینگ نام آشنا در کشور اعلام کرده بودم، نظرشون این بود که با این شرایط نیاز به هاست دانلود نیست. هرچند قطعا هاست دانلود ترافیک روی سایت را کاهش می دهد.

من پیشتر قصد داشتم از هاست دانلود استفاده کنم، اما در آن زمان که بررسی می کردم، برای اتصال امن که آدرس اصلی لینک ها در هاست دانلود محفوظ بماند، نیاز به کدنویسی اختصاصی بود و من چون برنامه نویسی بلد نبودم، صرفنظر کردم.
    همچنین افزونه هایی برای مخفی کردن لینک ها و امن کردن آن ها بود، اما آن افزونه ها تنها روی هاست اصلی کار می کردند.
    ممکنه در مورد آدرس دهی را با ماژول های مختلف و ایجاد لینک های موقتی توضیح بدید؟ آیا با کمک افزونه قابل انجام هست یا به کدنویسی اختصاصی نیاز دارد؟
    سلام مجدد

شما اگر شرایطتتون را به مرکزی که میخواهید خدمات بگیرید اعلام نمائید میتوانند به شما سرویسی بدهند که با همان افزونه که روی هاست اصلی کار میکند بتوانید هاست دانلود را مدیریت نمائید، خیلی از دیتاسنتر ها نیز از چنین روش هایی در سطح کلان استفاده میکنند.

این مورد توسط شما انجام نمیشود و باید توسط میزبان انجام شود.

در مورد بخش دوم که سوال کردید _افزونه_ بهتر است با یک طراح به صورت تخصصی مشورت نمائید و خدمات دریافت نمائید اما اگر ماژولی دارید که روی هاست اصلی کار میکند هاست دانلود و اصلی را میزبان یکی کنند میتوانید استفاده نمائید و مشکلی نیست.

باتشکر
    از سال 1385 تا کنون

9. تعداد تشکر ها از RoobinaServer به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

با سلام و احترام؛
    با توجه به اینکه من در طی شبانه روز مطابق با آمار Google Analytics، حدود 0-6 کاربر آنلاین در سایتم دارم که این افراد غالبا در حال مرور صفحات سایت هستند و در صورت دانلود، فایل های کوچک با حجم متوسط 200 کیلوبایت دانلود خواهند کرد.
    و همچنین با توجه به اینکه کلیه فایلهای نسبتا حجیم من (از چند مگابایت تا 350 مگابایت) محصولات ووکامرس هستند که پس از ثبت سفارش در دسترس هستند و با حدود 250 ثبت سفارش در ماه ( 8 سفارش در روز)، نیاز به هاست دانلود احساس نمی شود.

فایل محصولات اصلی ووکامرس را می توان در رسانه وردپرس، پوشه ای خاص در هاست و هم چنین در subdomain قرار داد.
    شنیدم اگر در هاست اصلی، subdomain ایجاد کنم می تواند برای سرعت سایت خوب باشد و همچنین در آینده درصورت نیاز به جابجایی به هاست دانلود باشد، کار راحت می شود.
    نظرتون در مورد ایجاد subdomain برای فایل های محصولات دانلودی ووکامرس چیست؟ ایده خوبی هست؟ ممکن است برای سئوی سایت من خوب نباشد؟ البته برای فایل های تصاویر محصول و سایر فایل های کوچک همچنان از رسانه استفاده کنم.

سپاس از توحهتون

تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

با سلام و احترام؛
    با توجه به اینکه من در طی شبانه روز مطابق با آمار Google Analytics، حدود 0-6 کاربر آنلاین در سایتم دارم که این افراد غالبا در حال مرور صفحات سایت هستند و در صورت دانلود، فایل های کوچک با حجم متوسط 200 کیلوبایت دانلود خواهند کرد.
    و همچنین با توجه به اینکه کلیه فایلهای نسبتا حجیم من (از چند مگابایت تا 350 مگابایت) محصولات ووکامرس هستند که پس از ثبت سفارش در دسترس هستند و با حدود 250 ثبت سفارش در ماه ( 8 سفارش در روز)، نیاز به هاست دانلود احساس نمی شود.

فایل محصولات اصلی ووکامرس را می توان در رسانه وردپرس، پوشه ای خاص در هاست و هم چنین در subdomain قرار داد.
    شنیدم اگر در هاست اصلی، subdomain ایجاد کنم می تواند برای سرعت سایت خوب باشد و همچنین در آینده درصورت نیاز به جابجایی به هاست دانلود باشد، کار راحت می شود.
    نظرتون در مورد ایجاد subdomain برای فایل های محصولات دانلودی ووکامرس چیست؟ ایده خوبی هست؟ ممکن است برای سئوی سایت من خوب نباشد؟ البته برای فایل های تصاویر محصول و سایر فایل های کوچک همچنان از رسانه استفاده کنم.

سپاس از توحهتون
    سلام مجدد

خشت اول چون نهد معمار کج ...، به این مورد دقت فرمائید.

این مورد به جدیت کار شما بستگی دارد، ساب دامین روش مناسبی است و مشکل محتوایی سئو ایجاد نمیکند، اما پیشنهاد اصلی همان استفاده از رسانه اصلی وردپرس است و فوقش در آینده سرویس دانلود بگیرید میتوانید به آن متصل نمائید مشکلی از این نظر ندارد نگران نباشید، دست کاری رسانه وردپرس و انتقال به مکان دیگر در آینده ممکن است با برخی ماژول ها مشکلاتی برای شما ایجاد کند (طبق تجربه چندین ساله که از طراح ها دیدیم، سازگار نباشند و به همین دلیل بیخیال آن ماژول شوید) پس همان حالت اصلی استفاده نمائید اصولی تر است.

باتشکر
    از سال 1385 تا کنون

12. تعداد تشکر ها از RoobinaServer به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)