نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: ریبوت کردن سرور مجازی که روی آن IBSng نصب شده

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض ریبوت کردن سرور مجازی که روی آن IBSng نصب شده

سلام من میخوام ریبوت کنم و میخواستم ببینم ایا با دسترسی ssh واقعا میشه براش دستور ارسال کنم؟ و من چندین جا گشتم و سوال شد برام خب اگه من بتونم به سرورم دسترسی داشته باشم دیگرانم میتونن،میشه منو تفهیم کنید که دسترسی و ارسال دستورات بهش چطور هست؟

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    73
    تشکر شده در
    55 پست

پیش فرض پاسخ : ریبوت کردن سرور مجازی که روی آن IBSng نصب شده

شما فقطط کافیه توی SSH دستور reboot رو بزنید تا سرور ریبوت بشه

قبلش بهتره یه سرچ کوچیک کنید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط HamedPC نمایش پست ها
    شما فقطط کافیه توی SSH دستور reboot رو بزنید تا سرور ریبوت بشه

قبلش بهتره یه سرچ کوچیک کنید
    مشکل من اینه این همه سرچ کردم و نمیدونم چیکار کنم بله اینیم که میگید واقفم واسه همینم پرسیدم که ایا میشه واسش ارسال کردیاخیر چون میدونستم چه دستوری رو بزنم اما نمیدونم چطور!
    حتی من برنامه sshهم گرفتم اما از من پورت میخواد که نمیدونم چنده و چطوره،متاسفانه توی انجمن های ایران این رسم غلط برداشته نشده(سرچ کنید)اگه بود تاپیک ایجاد نمیکردم والا.

عضو انجمن a1994n1373 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    167
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    570 پست

برای مدیریت سرور های برپایه لینوکس معمولا از اس اس اچ “ssh ” استفاده میکنند .
    کسانی که از ویندوز استفاده میکنند باید از نرم افزار های کمکی استفاده کنند. که مشهور ترین وآسانترین نرم افزاردر این زمینه , نرم افزار ” PuTTy ” است.
    ابتدا به یک SSH Client مانند Puttyنیاز دارید.

در مرحله بعد از اجرا فایل دریافتی (putty) پنچره تنظیمات آن جهت متصل شدن به سرور برای شما نمایان شود.

در قسمت Hostname or IP address آی پی و یا Hostname سرور و یا VPS را بنویسید.
    و در مقابل آن پورت مورد نظر برای اتصال را وارد کنید که در سرور های لینوکس این پوت به صورت پیشفرض ۲۲ می باشد .وهمچنین پورت اتصال برای مدیریت Hypervm به صورت پیشفرض ۳۱۳۱ می باشد.
    قسمت Protocol یا connection type را بر روی SSH گذاشته و سپس بر روی Open کلیک کنید.
    سپس در پنجره باز شده نام کاربری را که معمولا root می باشد را به همراه رمز عبور وارد کنید .
    توجه داشته باشد رمز عبور در هنگام وارد کردن به دلیل امنیتی نشان داده نمی شود اما وارد میشود.

طبق الگوی زیر :
    پس از open منتظر بمانید تا پیغام :login as به شما نمایش داده شود بعد از نمایش این پیغام باید نام کاربری خود(معمولا root است)را وارد نمایید سپس کلید enter را بزنید.
    در مرحله بعد منتظر بمانید تا پیغام root@ip yourserver ‘s password به شما نمایش داده شود بعد از نمایش این پیغام رمز عبور خود را وارد کنید وسپس کلید enter را بزنید .
    نکته :برای راحتی کار میتوانید نام کاربری به همراه ای پی(هاست نیم) در قسمت Hostname or IP address سرور در ابتدا وارد نمایید به صورت زیر
    ای پی (یا هاست نیم ) @ نام کاربری =>مثال =>root@1.1.1.1
    در این صورت از شما یوزنیم پرسیده نخواهد شد.
    چگونه کلمه عبور خود را در پیوتی کپی و پیست ( Copy and paste ) کنم ؟

معمولا کلمات عبور برای بالابردن سطح امنیت سرور از حروف و کلمات بسیار پیچیده ای تشکیل می شوند که تایپ آنها عموما کاربران لینوکس را با مشکلات زیادی روبرو می سازد، خصوصا در شرایطی که شما نمی بینید چه کاراکتری اضافه شده است. اما راهکار بسیار ساده است، چرا که عمل پیست ( Paste ) در لینوکس تنها با یکبار فشردن کلید right click اجرا می شود. پس کافی است شما در ویندوز خود کلمه عبور را کپی نمائید و در پیوتی در زمانی که درخواست پسورد می نماید، تنها یکبار دکمه راست موس خود را فشار دهید تا اطلاعات موجود در کلیپ بورد ( Clipboard ) شما پیست شود، حال کافی است برای ورود به سرور خود از کلید اینتر ( enter ) استفاده کنید.

خطاهای رایج :
    Access denied :عدم امکان دسترسی : این خطا معمولا زمانی نمایش داده میشود که نام کاربری یا رمز عبور واردی اشتباه باشد
    network error : connection timed out : این خطا به منظور به پایان رسیدن مدت زمان اتصال نمایش داده میشود باید مجدد وارد شوید . معمولا زمانی این خطا نمایش داده میشود که سرور چندین بار تلاش ناموفق برای اتصال سرور به داشته باشد ودرنهایت اتصال با سرور برقرار نشود .
    server unexpectedly closed network connection : این خطا زمانی نمایش داده میشود که مدتی فعالیتی نداشته باشد.
    موفق باشید.
    بیا تو هاست | سرور اختصاصی-مجازی-هاست-پنل پیامک
    تلگرام نظامی فر: @ALiNezamifarDotCom
    واتس آپ / تماس / پیامک :09365677482

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط a1994n1373 نمایش پست ها

خطاهای رایج :
    Access denied :عدم امکان دسترسی : این خطا معمولا زمانی نمایش داده میشود که نام کاربری یا رمز عبور واردی اشتباه باشد
    network error : connection timed out : این خطا به منظور به پایان رسیدن مدت زمان اتصال نمایش داده میشود باید مجدد وارد شوید . معمولا زمانی این خطا نمایش داده میشود که سرور چندین بار تلاش ناموفق برای اتصال سرور به داشته باشد ودرنهایت اتصال با سرور برقرار نشود .
    server unexpectedly closed network connection : این خطا زمانی نمایش داده میشود که مدتی فعالیتی نداشته باشد.
    موفق باشید.
    من از صبح خطا
    network error : connection timed out
    رو دارم البته اون نوشته
    network error : connection refused که نمیدونم چرا اینطور شده حتی درخواست ریبوتم دادم اما هیچ چیز تغییری نکرد

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    383
    تشکر تشکر شده 
    844
    تشکر شده در
    695 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط davod_98 نمایش پست ها
    من از صبح خطا
    network error : connection timed out
    رو دارم البته اون نوشته
    network error : connection refused که نمیدونم چرا اینطور شده حتی درخواست ریبوتم دادم اما هیچ چیز تغییری نکرد
    ممکن است سرویس SSH در سرور غیرفعال باشد و یا از طریق فایروال IPTables پورت مربوطه بسته شده باشد(پورت پیشفرض 22) و یا از طریق /etc/ssh/sshd_config پورت SSH تغییر کرده باشد.
    این موارد را با دسترسی Console میتوانید بررسی کنید(از سرویس دهنده درخواست این سرویس کنید و یا درخواست بررسی و رفع مشکل کنید)
    CloudHa
    7079 2842 021
    93 600 73 0913

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط yourhosting نمایش پست ها
    ممکن است سرویس SSH در سرور غیرفعال باشد و یا از طریق فایروال IPTables پورت مربوطه بسته شده باشد(پورت پیشفرض 22) و یا از طریق /etc/ssh/sshd_config پورت SSH تغییر کرده باشد.
    این موارد را با دسترسی Console میتوانید بررسی کنید(از سرویس دهنده درخواست این سرویس کنید و یا درخواست بررسی و رفع مشکل کنید)
    حق با شما بود ، اصلا تا نگی یه کاری رو انجام نمیدن.
    الانم که محبت فرمودن و یادشون افتاد دسترسی رو فعال کنن فقط میتونم برم داخل و ریسیت و پاور اف کنم حتی گزینه اوپن کنسول هم غیر فعاله.
    مشکل من اینه الان چیزی که من میخوام کار نمیکنه و همه کارارو تا اینجا کردمتا به ریبوت برسم که درست شه ولی به بن بست خوردم.

عضو انجمن mo_mohit1 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    424
    تشکر تشکر شده 
    405
    تشکر شده در
    275 پست

دوست عزیز شما باید دسترسی ssh داشته باشید. ibs روی لینوکس نصب میشه. مدیر سرور احتمالا فقط به شما دسترسی ibs داده. برای دسترسی به روت سرور و ریبوت ،مدیر سرور باید به شما ای پی سرور همراه با پورت و یوزر پسورد مجزا برای شما ارسال نماید. در غیر این صورت راهی برای ورود به ssh وجود ندارد

10. تعداد تشکر ها از mo_mohit1 به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    383
    تشکر تشکر شده 
    844
    تشکر شده در
    695 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط davod_98 نمایش پست ها
    حق با شما بود ، اصلا تا نگی یه کاری رو انجام نمیدن.
    الانم که محبت فرمودن و یادشون افتاد دسترسی رو فعال کنن فقط میتونم برم داخل و ریسیت و پاور اف کنم حتی گزینه اوپن کنسول هم غیر فعاله.
    مشکل من اینه الان چیزی که من میخوام کار نمیکنه و همه کارارو تا اینجا کردمتا به ریبوت برسم که درست شه ولی به بن بست خوردم.
    پیشنهاد میشه از vmware ریست نزنید چون به صورت force reset هست و درصورت استفاده زیاد سرورتون دچار مشکل بشه.
    درخواست رفع مشکل ssh کنید و از اون طریق خودتون reboot بدید.دسترسی کنسول نیز باید قبل از خرید سوال میکردید که ارائه میدهند یا خیر درچند اکثر سرویس دهندگان ارائه میدهند.
    CloudHa
    7079 2842 021
    93 600 73 0913

12. تعداد تشکر ها از yourhosting به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)