صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: سوال در مورد Check php for ini_set disabled در فایروال csf

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    195
    تشکر تشکر شده 
    41
    تشکر شده در
    37 پست

پیش فرض سوال در مورد Check php for ini_set disabled در فایروال csf

سلام اساتید
    و خسته نباشید به همه
    یه سوال داشتم
    توی چک کردن فایروال Csf یه قسمت قرمز رنگ مشخص شده : Check php for ini_set disabled

Untitled.jpg
    حالا سوالم اینه ، مقدار ini_set رو که توی disable_function وارد کنم دقیقا چی میشه؟ منظورم اگر وارد کتم ، میشه فایل php.ini توی لوکال ساخت یا اگر وارد کنم دیگه اجازه نمیده ساخت؟
    چون این الان قرمز هست ، و من وقتی فایل php.ini رو میسازم کار نمیکنم (با اینکه قرمز هست) ، سرور من اشتراکی نیست و فقط یه سایت روشه و نمیخوام تحت هیچ شرایطی فایل php.ini داخل لوکال سرور (توی public_html ) خوانده شه

واسه امنیت بیشتر چی کار کنم؟ توی disable_function وارد کنم یا نکنم؟
    یه بار دیگه اینو میگم ، من الان وارد نکردم ولی وقتی فایل php.ini میسازم ، توابع خوانده نمیشه
    من میخوام فقط از داخل فایل کانفیگ اصلی سرور تغیییرات انجام شه نه از php.ini ساخته شده توی لوکال (واسه امنیت بیشتر)

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    569
    تشکر تشکر شده 
    1,269
    تشکر شده در
    882 پست

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد Check php for ini_set disabled در فایروال csf

سلام
    فایروال CSF میگه که برای امنیت بیشتر تابع ini_set رو ببندید اما خب این تابع برای اسکریپت های زیادی نیازه.
    حتی اسکریپت phpMyAdmin هم نیاز به تابع ini_set داره.
    در بعضی افزونه های وردپرسی هم تابع ini_set استفاده شده.

در کل آن چنان که میگن خطرناک نیست فقط به کاربر اجازه میده مقادیر فایل php.ini رو برای هاست خودش طبق میل خودش تغییر بده.

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط davood_71 نمایش پست ها
    سلام اساتید
    و خسته نباشید به همه
    یه سوال داشتم
    توی چک کردن فایروال Csf یه قسمت قرمز رنگ مشخص شده : Check php for ini_set disabled

Untitled.jpg
    حالا سوالم اینه ، مقدار ini_set رو که توی disable_function وارد کنم دقیقا چی میشه؟ منظورم اگر وارد کتم ، میشه فایل php.ini توی لوکال ساخت یا اگر وارد کنم دیگه اجازه نمیده ساخت؟
    چون این الان قرمز هست ، و من وقتی فایل php.ini رو میسازم کار نمیکنم (با اینکه قرمز هست) ، سرور من اشتراکی نیست و فقط یه سایت روشه و نمیخوام تحت هیچ شرایطی فایل php.ini داخل لوکال سرور (توی public_html ) خوانده شه

واسه امنیت بیشتر چی کار کنم؟ توی disable_function وارد کنم یا نکنم؟
    یه بار دیگه اینو میگم ، من الان وارد نکردم ولی وقتی فایل php.ini میسازم ، توابع خوانده نمیشه
    من میخوام فقط از داخل فایل کانفیگ اصلی سرور تغیییرات انجام شه نه از php.ini ساخته شده توی لوکال (واسه امنیت بیشتر)
    سلام
    همونطور که csf گفته از ini_set برای بایپس کردن disable_function در php.ini استفاده میشه . می توید ببندید می تونید نبندید پیشنهاد میشه برای تک سایت safe mode رو فعال کنید و بعد اینکار دیگر نیاز به غیر فعال کردن ini_set ندارید .

برای اینکه php.ini در داخل هاست و روت دامین غیر فعال بشه باید از suphp استفاده کنید و در فایل کانفیگ ; رو جلوی 3 تا خط پاک کنید . آموزشش روی اینترنت و ... هست.
    ویرایش توسط InterServer.ir : May 14th, 2016 در ساعت 22:01

Reliable , High-Performance Hosting
    Website: EnterServer.ir // telegram: @Developerrr // Email: Parscloudsp [ @ ] gmail.com

5. تعداد تشکر ها از InterServer.ir به دلیل پست مفید

عضو جدید Alireza_H آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    50
    تشکر تشکر شده 
    84
    تشکر شده در
    65 پست

سلام

ini_set کاربردهای مختلفی داره. بهتره غیرفعال کنید، تا زمانی که لازم دارید، موقت فعال کنید. یکی از کاربردهای اون برای debug کردن هست.
    شماره مجازی به همراه مرکز تماس (سانترال - محیط کامل مدیریت تماس‌های ورودی) تحت وب از 70 کشور و 3000 شهر دنیا، با امکان تماس گرفتن با شماره تهیه شده www.Telobal.com

7. تعداد تشکر ها از Alireza_H به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    195
    تشکر تشکر شده 
    41
    تشکر شده در
    37 پست

اهان پس مال من که غیر فعال نبود و فعال بود و با این حال نمی شد توی هاست php.ini فراخوانی شه ، مال این بود که من از suphp استفاده میکردم
    خب پس من کلا این تابع رو توی disable میبندم ، حالا اگر دیدم به مشکل بخوردم ، که ظاهرا به مشکلی برنخوردم ، تابع رو باز میکنم
    خیلی ممنون از همگی که جواب دادید.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    569
    تشکر تشکر شده 
    1,269
    تشکر شده در
    882 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط InterServer.ir نمایش پست ها
    سلام
    همونطور که csf گفته از ini_set برای بایپس کردن disable_function در php.ini استفاده میشه . می توید ببندید می تونید نبندید پیشنهاد میشه برای تک سایت safe mode رو فعال کنید و بعد اینکار دیگر نیاز به غیر فعال کردن ini_set ندارید .

برای اینکه php.ini در داخل هاست و روت دامین غیر فعال بشه باید از suphp استفاده کنید و در فایل کانفیگ ; رو جلوی 3 تا خط پاک کنید . آموزشش روی اینترنت و ... هست.
    دوست عزیز ممنون از اینکه ما رو از این روش ByPass که میگید با خبر کردید اما بنده تحقیق کردم فهمیدم php به صورت پیش فرض برای هر مقدارش در فایل php.ini سطح دسترسی با یکی از مقادیر زیر داره:

PHP_INI_USER مقداری که قابل تغییر توسط یوزر است.
    PHP_INI_PERDIR = مقداری که قابل تغییر در php.ini و htaccess. و httpd.conf است.
    PHP_INI_SYSTEM = مقداری که فقط از طریق php.ini یا httpd.conf قابل تغییر است.
    PHP_INI_ALL = مقداری که از همه طریق قابل تغییر است.

که سطح دسترسی مقدار disable_functions به صورت پیش فرض روی PHP_INI_SYSTEM است و فقط از طریق سیستم قابل تغییر است نه از طریق یوزر و تابع ini_set.

حتی تست هم کردم من تابع ini_set در سرورم باز است خواستم با کد زیر مقدار disable_functions رو ByPass کنم و تابع system رو اجرا کنم اما همچنان با اخطار بسته بودن تابع system مواجه شدم:
    Warning: system() has been disabled for security reasons

کد:
    <?php
    ini_set('disable_functions', '');
    system('ls', $retval);
    من هرگز قصد اشتباه نشون دادن پست شما رو ندارم حتی تشکر هم کردم چون چیز جدید یاد گرفتم اما خواستم برای همه دوستان شفاف سازی بشه.

منابع تحقیق:
    https://www.sitepoint.com/community/...h-ini-set/1628
    http://stackoverflow.com/questions/1...ns-not-working

- - - Updated - - -

راستی قابلیت Safe Mode خیلی وقته از نسخه 5.4 حذف شده و دیگه هرگز ادامه داده نمیشه.
    http://php.net/manual/en/features.safe-mode.php

10. تعداد تشکر ها ازiHSG به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    195
    تشکر تشکر شده 
    41
    تشکر شده در
    37 پست

احتمالا از suphp استفاده کردید
    چون واسه من هم ini_set باز هستش ولی نمیتونم توابع داخل php.ini در هاستم سفارشی کنم
    ---
    دوستان لطفا کمکم کنید
    من ini_set رو ببندم امنیت رو بالاتر میبره؟ یا اینکه ضعف امنیتی ایجاد میشه؟ کاری به این ندارم که بعضی از اسکریپت ها دچار مشکل میشن ، فطی واسه بالا بردن امنیت بعتره که توی disbale_function قرار بگیره یا نگیره

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    569
    تشکر تشکر شده 
    1,269
    تشکر شده در
    882 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط davood_71 نمایش پست ها
    احتمالا از suphp استفاده کردید
    چون واسه من هم ini_set باز هستش ولی نمیتونم توابع داخل php.ini در هاستم سفارشی کنم
    ---
    دوستان لطفا کمکم کنید
    من ini_set رو ببندم امنیت رو بالاتر میبره؟ یا اینکه ضعف امنیتی ایجاد میشه؟ کاری به این ندارم که بعضی از اسکریپت ها دچار مشکل میشن ، فطی واسه بالا بردن امنیت بعتره که توی disbale_function قرار بگیره یا نگیره
    نه خیر بنده از php-fpm و apache_nginx استفاده میکنم.

13. تعداد تشکر ها ازiHSG به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    195
    تشکر تشکر شده 
    41
    تشکر شده در
    37 پست

الان من واسه امنیت بیشتر بهتر هست ini_set رو توی disbale_function قرار بدم ؟ میترسم قرار بدم ضعف امنیتی ایجاد شه ، اخه انگاری خود csf اینجوری گفته که قرار بدی کاربران میتونن php.ini سفارشی بسازن (من انگلسیم خوب نیست شاید بد ترجمه کردم)

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط iHSG نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از اینکه ما رو از این روش ByPass که میگید با خبر کردید اما بنده تحقیق کردم فهمیدم php به صورت پیش فرض برای هر مقدارش در فایل php.ini سطح دسترسی با یکی از مقادیر زیر داره:

PHP_INI_USER مقداری که قابل تغییر توسط یوزر است.
    PHP_INI_PERDIR = مقداری که قابل تغییر در php.ini و htaccess. و httpd.conf است.
    PHP_INI_SYSTEM = مقداری که فقط از طریق php.ini یا httpd.conf قابل تغییر است.
    PHP_INI_ALL = مقداری که از همه طریق قابل تغییر است.

که سطح دسترسی مقدار disable_functions به صورت پیش فرض روی PHP_INI_SYSTEM است و فقط از طریق سیستم قابل تغییر است نه از طریق یوزر و تابع ini_set.

حتی تست هم کردم من تابع ini_set در سرورم باز است خواستم با کد زیر مقدار disable_functions رو ByPass کنم و تابع system رو اجرا کنم اما همچنان با اخطار بسته بودن تابع system مواجه شدم:
    Warning: system() has been disabled for security reasons

کد:
    <?php
    ini_set('disable_functions', '');
    system('ls', $retval);
    من هرگز قصد اشتباه نشون دادن پست شما رو ندارم حتی تشکر هم کردم چون چیز جدید یاد گرفتم اما خواستم برای همه دوستان شفاف سازی بشه.

منابع تحقیق:
    https://www.sitepoint.com/community/...h-ini-set/1628
    http://stackoverflow.com/questions/1...ns-not-working

- - - Updated - - -

راستی قابلیت Safe Mode خیلی وقته از نسخه 5.4 حذف شده و دیگه هرگز ادامه داده نمیشه.
    http://php.net/manual/en/features.safe-mode.php

روی شل های زیادی دیدم از این دستور برای بایپس استفاده کردند ولی رو این مسئله که کار می کنه یا نه حقیقتش تحقیق نکردم و تست نکردم .

بله safe mode حذف شده ولی با تغییر نسخه php میشه از اون استفاده کرد میشه گفت امنیت بالاتری برای کسانی که زیاد به کانفیگ php وارد نیستن ایجاد می کنه. خودم هنوز از 5.3 استفاده می کنم ولی ازsafe mode حدود 3 ساله رو هاستینگم استفاده نکردم چون امنیت رو با موارد دیگر تامین کردم.
    ویرایش توسط InterServer.ir : May 15th, 2016 در ساعت 03:25

Reliable , High-Performance Hosting
    Website: EnterServer.ir // telegram: @Developerrr // Email: Parscloudsp [ @ ] gmail.com

16. تعداد تشکر ها از InterServer.ir به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)