نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: ایا سیستم درگاه پرداخت نگران این نیست که get_id هاش تموم بشه؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    110
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    5 پست

پیش فرض ایا سیستم درگاه پرداخت نگران این نیست که get_id هاش تموم بشه؟

سلام. من از یکی از درگاه های واسطه درگاه گرفتم بعد ازشون پرسیدم که ایا این get_id که برای هر درخواست به کاربر می دهید امکان داره در طول زمان همون get_id برای درخواست های دیگه هم شامل بشه. در جواب به من گفته شد که get_id فقط یکبار تولید میشه. الان مثلا این get_id چند تا رقم داره؟ برفرض اگه 6 تا رقم داره باز هم کمه چون این سایت های که مثلا شارژ می فروشند یک دفعه در طول دو سه سال این get_id ها رو تموم می کنند. سوالی که من در قسمت پشتیبانی فنی اون درگاه کردم این بود که ایا اگر 1: ایا اگر یک get_id ارسال بشه و مشتری با اون get_id بتونه پرداخت موفقی داشته باشه ایا اون get_id برای درخواست های دیگه هم تولید میشه؟ 2: و یا اگر اون کاربر با اون get_id وارد درگاه بشه اما خرید نکنه ایا چون خرید نکرده اون get_id امکان داره برای درخواست های دیگه هم ساخته بشه؟ تو قسمت پشتیبانی اون درگاه به من گفتند که نه این get_id ها فقط یکبار تولید می شوند. اما مسئله اینجاست که ایا این get_id ها تعدا ارقام مشخصی داره. و یا نه این امکان رو داره که برای یک درخواستی get_id شش رقمی باشه و برای یک درخواست دیگه 20 رقمی باشه.؟ این سوال واقعا برام جالبه و اگر از دوستانی که تو این درگاه ها فعال و با اطلاع هستند پاسخی رو در رابطه با سوالم بدهند ممنون می شوم.

2. # ADS

عضو انجمن hegza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,391
    تشکر تشکر شده 
    1,140
    تشکر شده در
    739 پست

پیش فرض پاسخ : ایا سیستم درگاه پرداخت نگران این نیست که get_id هاش تموم بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alita نمایش پست ها
    سلام. من از یکی از درگاه های واسطه درگاه گرفتم بعد ازشون پرسیدم که ایا این get_id که برای هر درخواست به کاربر می دهید امکان داره در طول زمان همون get_id برای درخواست های دیگه هم شامل بشه. در جواب به من گفته شد که get_id فقط یکبار تولید میشه. الان مثلا این get_id چند تا رقم داره؟ برفرض اگه 6 تا رقم داره باز هم کمه چون این سایت های که مثلا شارژ می فروشند یک دفعه در طول دو سه سال این get_id ها رو تموم می کنند. سوالی که من در قسمت پشتیبانی فنی اون درگاه کردم این بود که ایا اگر 1: ایا اگر یک get_id ارسال بشه و مشتری با اون get_id بتونه پرداخت موفقی داشته باشه ایا اون get_id برای درخواست های دیگه هم تولید میشه؟ 2: و یا اگر اون کاربر با اون get_id وارد درگاه بشه اما خرید نکنه ایا چون خرید نکرده اون get_id امکان داره برای درخواست های دیگه هم ساخته بشه؟ تو قسمت پشتیبانی اون درگاه به من گفتند که نه این get_id ها فقط یکبار تولید می شوند. اما مسئله اینجاست که ایا این get_id ها تعدا ارقام مشخصی داره. و یا نه این امکان رو داره که برای یک درخواستی get_id شش رقمی باشه و برای یک درخواست دیگه 20 رقمی باشه.؟ این سوال واقعا برام جالبه و اگر از دوستانی که تو این درگاه ها فعال و با اطلاع هستند پاسخی رو در رابطه با سوالم بدهند ممنون می شوم.
    اینها یکتایی خاصی دارند و تموم بشو نیستند بلفرض هم تموم بشند میکنن 7 رقم کدنویسیه دست بازه مثل اینه بگید امکان داره عدد تو دنیا تموم بشه و دیگه عددی نباشه؟!
    پروردگارا مرا فهم ده:: تا متوقع نباشم. دنیا و مردمانش باید مطابق میل من رفتار کنند.

عضو انجمن gigabyte2052 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    156
    تشکر تشکر شده 
    227
    تشکر شده در
    171 پست

تموم نمیشه اون عدد هر رقمی میتونه باشه بعد از یک مدت هم منقضی میشه .
    إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ ﴿۲﴾
    كه واقعا انسان دستخوش زيان است (۲)

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    648
    تشکر تشکر شده 
    1,663
    تشکر شده در
    814 پست

درود ،

قبل از این که سوال بپرسید ، سعی کنید محل مناسبی برای ایجاد تاپیک ، با توجه به سوال انتخاب کنید.

در مورد سوال ؛ هیچ جواب منطقی برای سوال شما وجود نداره به نظرم ، چون سوال از پایه اشتباه و غیر منطقی هست.

پشنهاد می کنم در مورد مستندات کد نویسی درگاه های واسط ، ارسال و دریافت درخواست ، برقراری ارتباط جهت پرداخت و ... بیشتر مطالعه داشته باشید.

با مطالعه متوجه خواهید شد مشکل سوالتون کجاست.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    110
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط w2ir نمایش پست ها
    یا بعد از مدتی منقضی میشن. یا تعداد ارغام اضافه میشه . یکی هم هست که مثلا از 12563 شروع میشه تا بنهایت. ره و روش مختلفی دارن.
    نظورتون از منقضی چیست؟ ایا به این معنیه که بعدها قابل استفاده می شوند. اخه من واقعیتش نگرانم. اگر درگاه ساخته باشید متوجه اید که اصولا با دو تا فایل پی اچ پی میشه درگاه ساخت. به عنوان مثال نمونه کد پی اچ پی که تو خود پی لاین هست. الان مثلا من تو فایلی که کاربر دکمه خرید رو می زنه و درخواست می کنه من می تونم سشن رو بررسی کنم و نام کاربری اون رو به دست بیارم و تو یک متغیر ذخیره کنم.و بعد اون get_id رو با نام کاربری اون فرد تو یک جدولی بریزم. اما تو فایل get.php دیگه نمی توانم از سشن استفاده کنم.چون که درخواستی از سمت کاربر دیگه ارسال نمیشه و از فقط از سمت درگاه trans_id و Id_get ارسال میشه که من باید بررسی کنم اون ها رو. چون اینجا دیگه نام کاربری فرد مورد نظر ندارم شناسه یکتایی که می تونم استفاده کنم همین کد Id_get هست. من با این کد باید تو جدول سرچ کنم.(چون همین get_id رو تو فایل send.php به همراه یوزرنیم ذخیره کرده بودم). و وقتی اون سطر مورد نظر رو پیدا کردم کد trans_id رو هم برزم در همون سطر. حالا اگه اینجایکسری از get_id هایی که تولید میشه شبیه به هم باشند من تو سرچ کردن توی جدول دیتابیس به مشکل می خورم و درنتیجه چند تا سطر با id_get های مثل هم پیدا میشه و trans_id رو تو همه ی سطرهای پیدا شده می زاره. و این یعنی باید برم فروشگاه رو تعطیل کنم و افتضاح اندر افتضاح.

عضو انجمن spsgorgan آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    96
    تشکر تشکر شده 
    156
    تشکر شده در
    112 پست

برای اینکه شفاف بشه براتون مثالی میزنم. شناسه پرداخت ها اولش 4 5 رقمی بود همین که زیاد شد یهو اینطوری شد : 00000058848
    یعنی مقدار رقم رو بالا بردند.در کل راه براش زیاده
    ویرایش توسط spsgorgan : August 19th, 2015 در ساعت 19:52
    Designer and Consultant of e-Government Services / CRM-HRM-ERP-MIS / Web & Windows & Mobile Application

عضو انجمن yeganehha آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    193
    تشکر تشکر شده 
    183
    تشکر شده در
    145 پست

دوست گرامی هر تراکنش و عدد ذکر شده ربع ساعت اعتبار دارد .
    یعنی از زمانی که شما به درگاه درخواست تراکنش میدید تا ربع ساعت ان درخواست معتبر و اگر تا ربع ساعت کاربر به بانک نرود اعتبار از بین می رود .
    شما می توانید از این موضوع استفاده کنید .
    همچنین برای رفع صد در صد این مشکل ادرس کال بک را برای هر تراکنش اختصاصی کنید .

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    106
    تشکر تشکر شده 
    114
    تشکر شده در
    77 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط yeganehha نمایش پست ها
    دوست گرامی هر تراکنش و عدد ذکر شده ربع ساعت اعتبار دارد .
    یعنی از زمانی که شما به درگاه درخواست تراکنش میدید تا ربع ساعت ان درخواست معتبر و اگر تا ربع ساعت کاربر به بانک نرود اعتبار از بین می رود .
    شما می توانید از این موضوع استفاده کنید .
    همچنین برای رفع صد در صد این مشکل ادرس کال بک را برای هر تراکنش اختصاصی کنید .
    این بستگی به سیاست مدیران سایت داره که چطور برنامه نویسی کرده باشن .
    id فقط یکبار به وجود خواهد امد و یکتا هست و برای دیگری قابل استفاده نیست و در بایگانی سیستم ثبت خواهد شد

عضو انجمن TeraServerCo آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    51
    تشکر تشکر شده 
    264
    تشکر شده در
    248 پست

دوست عزیز این کدها از فرمول های خاصی که برنامه نویس نوشته تولید میشن. دقیقا مثل کد کارت شارژ موبایل که با فرول خاصی ساخته میشه و تمامی نداره
    سرور اختصاصی|سرورمجازی|هاست لینوکس حرفه ای (ایران و خارج)| پشتیبانی 24 ساعته تلگرام : @h_myahya تلفن تماس :021.5568.68.61
    ,سفارش سرویس نماد اعتماد الکترونیکی دوستاره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)