صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 63

موضوع: آموزش نصب Nginx بر روی Kloxo

عضو انجمن MelatHOST آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    81
    تشکر تشکر شده 
    330
    تشکر شده در
    232 پست

پیش فرض پاسخ : آموزش نصب Nginx بر روی Kloxo

سلام
    الان بهترین منیجر برای nginx چه کسی هست ؟
    برای هاست دانلود نیاز دارم

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    27
    تشکر شده در
    27 پست

سلام
    طبقه آموزش نسب کردم و کار هم کرد
    ابا پس از ۲ روز از کار افتاد
    سیستم عامل را را هم چندین بار نسب کردم درست نشد
    همچنین سرعت اپلود فیله ها کند شده
    به نظر شما مشکل میتونه از کجا باشه ؟

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    312
    تشکر شده در
    236 پست

جواب چند تا سوال یکجا:
    پرسیدند آیا می شود هر دو را نصب کرد: ببینید آپاچی و انجین و .. وب سرور هستند و پورت 80 رو می گیرند پس اول یکی از اونها اجرا میشه مثلا انجین ایکس. و اصلا هم ربطی نداره پی اچ پی و سایر مسائب مثل دیتابیس و غیره رو نصب مجدد کرد یا خیر مثلا اگر سی پنل شما نسخه رایگانش تموم شده کافیه آپاچی رو استاپ کنی و انجین ایکس بیاری بالا بدون دست کاری فایل ها و فولدر ها فقط .htaccess ها بی اثر خواهد شد و در ادامه می گم چیکار باید کرد. (استفاده همزمان از هر دو) حالا بعضی از سایت ها از انجین ایکس به عنوان ****** سرور استفاده می کنند یعنی ابتدا انجین ایکس میاد بالا باتوجه به شروطی که ما می نویسیم می گوییم اگر رکوئیست ها از نوع فایل تصویر و فلش و استاتیک بود انجین ایکس مدیریت و پاسخگو باشه ولی اگر صفحه پی اچ پی بود یا فلان بود فلان اتفاق بیفته.
    مثلا php روی fastcgi نصب هست و یک پورت گرفته کافیه با یک if درخواست های صفحات php. رو بفرستی روی پورت 9000 برای php fastcgi .
    در استفاده همزمان انجین ایکس پورت 80 و آپاچی چورت دلخواه مثلا 8080 بدهید
    ضمنا بررسی کنید مثلا آتو استارت روی کدام است اگرآپاچی را استاپ کرده اید و انجین ایکس رو نصب کرده اید برای اجرای اتوماتیک انجین ایکس می زنیم chkconfig nginx on and chkconfig httpd off

دوستی فرمودند بعد از 2 روز سرویس می خوابه:
    اولا از انجین ایکس نیست مگر اینکه نسخه ریلیز کامل رو نصب نکردی و صرفا رفتی آخرین نسخه رو نصب کنی آخرین نسخه خوب معلومه باگ هایی داره بررسی کن ببین آیا سی پی یو و رم و رید و رایت روی هارد بالاست یا نه
    معمولا خود وب سرور عامل استاپ سدن سرویس نیست کانفلیکت هایی در ماژول ها احتمالا وجود داره

دوستی فرمودند آدرس سایت یا آیپی رو میزنند صفحه اصلی فقط باز میشه همان welcome to nginx ببینید دوست من دو مورد
    1-در فایل کانفیگ اصلی انجین ایکس خورده بطور پیش فرض مسیر فولدر اصلی روی root=home و در فایل های هر سایت هم یک پیزی مشابه اون. بدین ترتیب مسیر اون رو از /home به /home/oldcpanelusername/public_html تغییر می دهیم و سرویس رو رستارت می کنیم. ضمنا چند خط پایین تر عینا برای fastcgi param هم آدرس مسیر فراخوانی رو طوری تنظیم کنید که سایت شما باز شود.

توجه کنید بجز فایل اصلی کانفیگ به ازای هر سایت یک فایل کانفیگ انجین ایکس در فولدر vhost تعریف کنید و شرط هایی معادل کانفیگ اصلی بگذارید حتما ببینید که در کانفیگ اصلی اون فایل ها صدا زده می شود یا خیر
    اگر هر صفحه ای از سایت را می زنید ارور not found می دهد یک شرط معادل .htaccess باید تعریف کنید

برای روشن شدن موضوع چند فایل کانفیگ اصلی رو اینجا اتچ می کنم

5. تعداد تشکر ها از tinavps به دلیل پست مفید

عضو انجمن okey آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    174
    تشکر تشکر شده 
    530
    تشکر شده در
    403 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tinavps نمایش پست ها
    جواب چند تا سوال یکجا:
    پرسیدند آیا می شود هر دو را نصب کرد: ببینید آپاچی و انجین و .. وب سرور هستند و پورت 80 رو می گیرند پس اول یکی از اونها اجرا میشه مثلا انجین ایکس. و اصلا هم ربطی نداره پی اچ پی و سایر مسائب مثل دیتابیس و غیره رو نصب مجدد کرد یا خیر مثلا اگر سی پنل شما نسخه رایگانش تموم شده کافیه آپاچی رو استاپ کنی و انجین ایکس بیاری بالا بدون دست کاری فایل ها و فولدر ها فقط .htaccess ها بی اثر خواهد شد و در ادامه می گم چیکار باید کرد. (استفاده همزمان از هر دو) حالا بعضی از سایت ها از انجین ایکس به عنوان ****** سرور استفاده می کنند یعنی ابتدا انجین ایکس میاد بالا باتوجه به شروطی که ما می نویسیم می گوییم اگر رکوئیست ها از نوع فایل تصویر و فلش و استاتیک بود انجین ایکس مدیریت و پاسخگو باشه ولی اگر صفحه پی اچ پی بود یا فلان بود فلان اتفاق بیفته.
    مثلا php روی fastcgi نصب هست و یک پورت گرفته کافیه با یک if درخواست های صفحات php. رو بفرستی روی پورت 9000 برای php fastcgi .
    در استفاده همزمان انجین ایکس پورت 80 و آپاچی چورت دلخواه مثلا 8080 بدهید
    ضمنا بررسی کنید مثلا آتو استارت روی کدام است اگرآپاچی را استاپ کرده اید و انجین ایکس رو نصب کرده اید برای اجرای اتوماتیک انجین ایکس می زنیم chkconfig nginx on and chkconfig httpd off

دوستی فرمودند بعد از 2 روز سرویس می خوابه:
    اولا از انجین ایکس نیست مگر اینکه نسخه ریلیز کامل رو نصب نکردی و صرفا رفتی آخرین نسخه رو نصب کنی آخرین نسخه خوب معلومه باگ هایی داره بررسی کن ببین آیا سی پی یو و رم و رید و رایت روی هارد بالاست یا نه
    معمولا خود وب سرور عامل استاپ سدن سرویس نیست کانفلیکت هایی در ماژول ها احتمالا وجود داره

دوستی فرمودند آدرس سایت یا آیپی رو میزنند صفحه اصلی فقط باز میشه همان welcome to nginx ببینید دوست من دو مورد
    1-در فایل کانفیگ اصلی انجین ایکس خورده بطور پیش فرض مسیر فولدر اصلی روی root=home و در فایل های هر سایت هم یک پیزی مشابه اون. بدین ترتیب مسیر اون رو از /home به /home/oldcpanelusername/public_html تغییر می دهیم و سرویس رو رستارت می کنیم. ضمنا چند خط پایین تر عینا برای fastcgi param هم آدرس مسیر فراخوانی رو طوری تنظیم کنید که سایت شما باز شود.

توجه کنید بجز فایل اصلی کانفیگ به ازای هر سایت یک فایل کانفیگ انجین ایکس در فولدر vhost تعریف کنید و شرط هایی معادل کانفیگ اصلی بگذارید حتما ببینید که در کانفیگ اصلی اون فایل ها صدا زده می شود یا خیر
    اگر هر صفحه ای از سایت را می زنید ارور not found می دهد یک شرط معادل .htaccess باید تعریف کنید

برای روشن شدن موضوع چند فایل کانفیگ اصلی رو اینجا اتچ می کنم
    کانفینگ nginx برای سایت دانلود رو دوستان دارن ؟
    آیا میشه nginx رو بدون کنترل پنل نصب کرد برای تعداد 8 سایت دانلود رو بهش وصل کرد ( هر سایت دامنه اختصاصی داشته باشه با ftp اختصاصی ؟
    آیا کلوکسو + nginx راه مناسبی برای میزبانی 8 سایت دانلود هست ؟ ( فقط بخش فایل هاستینگ این سایت ها ... )

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    312
    تشکر شده در
    236 پست

به هیچ عنوان کلوسو و ویرچوال مین رو مصرف نکنید دوستانی که می گویند بی علت سرویس استاپ می شود برای باگ های این پنل ها می باشد

ببینید اگر گفتم از انجین ایکس فقط برای تک سایت استفاده کنید منظورم این نبود که نمی شود 8 تا سایت دانلود داشت منظورم این بود که نمی توانید بیزینس کنید و به مشتری اکانت هاست بفروشید زیرا آنها با سی پنل عادت کرده اند.
    دوست عزیز جهت راهنایی شما و نصب رایگان برای شما بفرمائید نسخه لینوکس شما چیست برای این کار در پوتی بزنید uname -m ضمنا بفرمائید سرور شخصی است یا مجازی و نوع مجازی ساز و الکسا سایت ها(جهت اینکه آپاچی و یا انجین ایکس نصب شود)

کلا شما بطور خلاصه باید این موارد رو نصب و کانفیگ کنید
    bind
    pureftp or secure ftp
    php fast cgi
    php-gd php curl zlib
    mysql
    nginx
    توجه کنید قبل از استفاده از راهنمای هر سایت ببینید برای چه نوع سرویسی آموزش داده اند و ضمنا تضمینی هم برای بالا آمدن نیست
    نسخه لینوکس خود را بفرمائید

8. تعداد تشکر ها ازtinavps به دلیل پست مفید

عضو انجمن okey آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    174
    تشکر تشکر شده 
    530
    تشکر شده در
    403 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tinavps نمایش پست ها
    به هیچ عنوان کلوسو و ویرچوال مین رو مصرف نکنید دوستانی که می گویند بی علت سرویس استاپ می شود برای باگ های این پنل ها می باشد

ببینید اگر گفتم از انجین ایکس فقط برای تک سایت استفاده کنید منظورم این نبود که نمی شود 8 تا سایت دانلود داشت منظورم این بود که نمی توانید بیزینس کنید و به مشتری اکانت هاست بفروشید زیرا آنها با سی پنل عادت کرده اند.
    دوست عزیز جهت راهنایی شما و نصب رایگان برای شما بفرمائید نسخه لینوکس شما چیست برای این کار در پوتی بزنید uname -m ضمنا بفرمائید سرور شخصی است یا مجازی و نوع مجازی ساز و الکسا سایت ها(جهت اینکه آپاچی و یا انجین ایکس نصب شود)

کلا شما بطور خلاصه باید این موارد رو نصب و کانفیگ کنید
    bind
    pureftp or secure ftp
    php fast cgi
    php-gd php curl zlib
    mysql
    nginx
    توجه کنید قبل از استفاده از راهنمای هر سایت ببینید برای چه نوع سرویسی آموزش داده اند و ضمنا تضمینی هم برای بالا آمدن نیست
    نسخه لینوکس خود را بفرمائید

سلام . ممنون از شما . ( منم برا سایت نمی خوام بلکه برا فایل هاستینگ لازمشون دارم )
    مشخصات سرور مجازی هست و به مشخصات زیر هست :
    سی پی یو تمام هسته های سرور درش استفاده شده ( 8 هسته . 1 core )
    رم 2 گیگ ddr3
    و هارد 500 گیگابایت
    سیستم عامل centos 5.6
    نوع استفاده : دانلود . برا استفاده 8 سایت دانلود هست ( هر سایت یک پوشه اختصاصی داشته باشه با ftp . هر سایت دسترسی به پوشه سایت دیگر نداشته باشه )

دستوری هم که فرمودید می زنه :
    [root@server ~]# uname -m
    x86_64
    نخسه 64 بیت هست .
    ممنون می شم راهنمایی کنید .

عضو انجمن MostafaBestMan آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    322
    تشکر تشکر شده 
    170
    تشکر شده در
    130 پست

سلام.من روی سنت او اس و پنل kloxo
    Nginx رو نصب کردم.تا دستور make همه چیز درست بود اما در ادامش سایر دستورا با خطا مواجه میشد
    پوشه
    Nginx پیدا نمشه
    Nginx اجرا نمیشه
    الان حتی آپاچی هم اجرا نمیشه و هیچ کدوم از سایتها بالا نمیاد
    چه طوری
    Nginx رو حذف کنم مجددأ آپاچی رو نصب کنم؟!

---------- Post added at 11:14 AM ---------- Previous post was at 11:05 AM ----------

یه مسأله دیگه میخوام با دستور زیر httpd رو فعال کنم با دستور زیر:
    کد:
    /sbin/service httpd start
    [erro
    این ارور نمایش داده میشه:
    کد:
    r] (EAI 2)Name or service not known: Failed to r
    esolve server name for 178.33.xxx.xxx (check DNS
    ) -- or specify an explicit ServerName
    [  OK  ]
    ای صاحب این ثانیه ها پس تو کجای...
    اللهم عجل لولیک الفرج
    WebKernel.Net
    شرکت رایان دانش تدبیر - شماره ثبت 475

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    246
    تشکر تشکر شده 
    142
    تشکر شده در
    113 پست

اگه دستور زیر را بزنید معمولا آپاچی دوباره اجرا میشه.
    کد:
    service httpd start
    برای من که کار میکنه.

اما من دقیقا مشکل همین دوستمون را دارم.. تا بعد از make install دیگه میگه موجود نیست و خطا میده. یعنی پوشه /etc/nginx/ را نمیسازه..

ورژن nginx نصب شده 1.1.15 میباشد و نسخه centos i686 میباشد.

12. تعداد تشکر ها از mehdifx به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    57
    تشکر تشکر شده 
    201
    تشکر شده در
    128 پست

limit کردن تعداد connection دانلود داخل nginx به چه صورت هستش !؟

عضو انجمن noob آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    90
    تشکر تشکر شده 
    77
    تشکر شده در
    54 پست

دوستان واسه هاست دانلود nginx رو پيشنهاد ميدين يا lighttpd ؟؟؟

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)