صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 23456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 56 , از مجموع 56

موضوع: بدترین دیتاسنتر

عضو انجمن HyperServer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,016
    تشکر تشکر شده 
    3,252
    تشکر شده در
    2,153 پست

پیش فرض پاسخ : بدترین دیتاسنتر

تاپیک جالبی بود ...کلی خندیدیم :دی...

من فقط یه سوال داریم از برخی دوستان که میگن XLHOST پورت 100 با کیفیتی میده...یا اینکه پورت 100 واقعی میده...!

اونم اینکه دیگه مورچه (پورت 100) چیه که دیگه کله پاچه داشته باشه ! دیتاسنتری که پورت 100 رو اختصاصی نده دیگه !!!

Hetzner رو اگه دسکتاپ بودنش رو صرف نظر کنیم...بیشترین مشکلش مربوط به هارد هست. هارد تنها قطعه اصلی سیستم هست که مکانیکی هست. معمولا بعد از 1 تا 2 سال افت سرعت محسوس پیدا میکنه...اما Hetzner تا مرز سوختن روی سرور قرار میده... این سرورها رو هم اکثرا به ایرانی ها میده...دیگه ریش رو وجب کرده ...میدونه ایرانی جماعت دستش به هیچ جا بند نیست

RedStation هم تقریبا مشکل خاصی نداره...
    تنها ایردش از نظر من اصرار به استفاده از سرورهای DELL هست که مثل هنونه در بسته هستند!!!

مخصوصا اصرار به هاردهای SAS که فقط interface از نوع SAS دارند و 7200 rpm هستند با 16 نهایتا 32 مگ کش....البته سرورهای بودند که WD RE SAS داشند اما یک مورد فقط نصیب ما شد :دی...

اگر این اصرار روی این دو مورد رو بردارند قابل قبول هست...

سیاست جدید هم در مورد unlimit کردن ترافیک و گارانتی حداقل 200 مگا رو اصلا جالب نمیبینم...چون رسما دیگه سرور قابلیت burst رو نداره...من و خیلی های دیگه ترجیح میدن به جای 200 مگابیت نا محدود که حداکثر 60 تا 80 ترابایت قابل استفاده هست....پورت قابل burst تا 1 گیگ داشته باشیم و پهنای باند 30 تا 40 ترابایت.

ولی بزرگترین مزیت کاری این دیتاسنتر وجود آلماهاست هستش...دلیلش هم اینه که تا جایی که اطلاع دارم مورد مشابهی در ایران وجود نداره که پارتنر دیتاسنتر خارجی باشن و این خیلی safe و مطمئن میکنه کار رو. مثل خیلی از سرویس دهنده ها شخصی نیستند با اگر شرکتی هستند ...چارت کاری مشخصی دارند.

همیشه هر جایی کم و کاستی هایی هست ...حتی در بزرگترین شرکت های ایرانی مثل پارس دیتا که در جریان مشکلاتش به صورت مستقیم هستم...و حتی دیتاسنترهای بزرگ خارجی ...اما نکته مهم در عدم تکرار مشکلات مشابه و حرکت در جهت افزایش رضایت مندی حداکثر کاربران هست...
    همیشه درصدی ناراضی هستند که کاریش نمیشه کرد.

تاپیک در مورد موضوعی هست که رسما جوابی نداره...بنده این موارد رو عرض کردم چون صحبت hetzner و redstation و xlhost خیلی به میون اومد.

با تشکر
    ویرایش توسط HyperServer : February 11th, 2013 در ساعت 23:47

2. تعداد تشکر ها ازHyperServer به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    97
    تشکر تشکر شده 
    535
    تشکر شده در
    420 پست

متاسفانه برخی عزیزان در این انجمن به صورت فنی مقایسه نمی کنن فقط بر اساس تجربه بدون اطلاعات فنی هست بهترین اطلاعات یوزر HyperServer در اختیار گزاشته واقعا مقایسه خوبی هست .

xlhost من تست کردم سرور های که با تخفیف میده به علت کهنه بودن قطعات کیفیتی نداره مخصوصا هارد که سرعت به شدت پایین هست ولی در مقابل هزینه که میدیم نباید زیاد انتظار بیشتر از این نمی ره پورت 100 هم شما از هر دیتاسنتری درجه چندم هم بگیری همون پورت اختصاصی در اختیار شما قرار میده .

Hetzner هم می شه گفت با وجود قیمت پایین کیفیت خوبی داره در امتیاز دادن به یک دیتا سنتر با قیمت رو در نظر گرفت زمانی هست شما 200 یورو دادید انتطار دارید که بهترین باشه از نظر سخت افزار و کیفیت پورت ولی زمانی هست 50 یورو می دید نباید انتطار آنچنانی داشته باشید چون برای کیفیت هزینه نکردید .

در مورد RedStation در مقابل هزینه ای که می دیم مخصوصا با تخفیف های شش ماهه که میده و با توجه به نوع بودن قطعات سرور من نمره بالای میدم به این دیتا سنتر واقعا هزینه خیلی پایینی می گیره البته پورت جدیدا افت کرده به نظر من بهتر بود 20 ترابایت باشه با پورت کمی بهتر مشکل هارد که عزیزان می گن اینجا باز بر می گرده به هزینه که می کنید شما رید درست انتخاب کنید سرعت افت نخواهد کرد بلکه پایداری بهتر هم خواهیم داشت .

یک مورد در خرید RedStation من همیشه دیدم کاربر رو اذیت می کنه کانفیگ هارد هست در این مورد به نظر من ضعیف عمل می کنه مثال یک سرور 40 پوندی با یک سرور 200 پوندی از نظر رم خیلی تفاوت داره ولی از نظر هارد تفاوت خاصی نداره و کاربر رو نمی زاره به دلخواه خودش هارد رو انتخاب کنه .

یک خوبی دیگه RedStation هست خرید از آلما هاست هست که خیال کاربر رو راحت می کنه که مشکلات تحریم , ساپورت و... رو نخواهد داشتد .

یک مشکل همیشه روی RedStation اذیت می کنه بسته بودن ریموت آی پی هست اگه می شد این رو به روشی حل کرد واقعا مناسب ترین دیتا سنتر برای ایرانی ها بود .

در مورد yesuphost هم این دیتا سنتر کیفیت خوب پورت و سخت افزاری داره ولی در عوض قیمت زیاد پهنای باند , هزینه زیاد رم , هزینه دو دلاری برای هر آی پی اضافه , اذیت می کنه البته تا زمانی که هاست دی ال آفر می داد خیلی به صرفه بود خرید سرور ولی الان اصلا با این وضع دلار تمی شه سرور خرید وافعا کیفیت این دیتا سنتر من هیچ جا تجربه نکردم می شه گفت یکی از بهترین ها هست به نظر من .

با خیلی از دیتا سنتر ها کار کردم بالای 20 دیتا سنتر چون اسم این دیتا سنتر ها زیاد اومده توضیح مختصری دادم .
    ویرایش توسط diges : February 12th, 2013 در ساعت 01:07

5. تعداد تشکر ها از diges به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    285
    تشکر تشکر شده 
    298
    تشکر شده در
    232 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط HyperServer نمایش پست ها
    تاپیک جالبی بود ...کلی خندیدیم :دی...

من فقط یه سوال داریم از برخی دوستان که میگن XLHOST پورت 100 با کیفیتی میده...یا اینکه پورت 100 واقعی میده...!

اونم اینکه دیگه مورچه (پورت 100) چیه که دیگه کله پاچه داشته باشه ! دیتاسنتری که پورت 100 رو اختصاصی نده دیگه !!!

Hetzner رو اگه دسکتاپ بودنش رو صرف نظر کنیم...بیشترین مشکلش مربوط به هارد هست. هارد تنها قطعه اصلی سیستم هست که مکانیکی هست. معمولا بعد از 1 تا 2 سال افت سرعت محسوس پیدا میکنه...اما Hetzner تا مرز سوختن روی سرور قرار میده... این سرورها رو هم اکثرا به ایرانی ها میده...دیگه ریش رو وجب کرده ...میدونه ایرانی جماعت دستش به هیچ جا بند نیست

RedStation هم تقریبا مشکل خاصی نداره...
    تنها ایردش از نظر من اصرار به استفاده از سرورهای DELL هست که مثل هنونه در بسته هستند!!!

مخصوصا اصرار به هاردهای SAS که فقط interface از نوع SAS دارند و 7200 rpm هستند با 16 نهایتا 32 مگ کش....البته سرورهای بودند که WD RE SAS داشند اما یک مورد فقط نصیب ما شد :دی...

اگر این اصرار روی این دو مورد رو بردارند قابل قبول هست...

سیاست جدید هم در مورد unlimit کردن ترافیک و گارانتی حداقل 200 مگا رو اصلا جالب نمیبینم...چون رسما دیگه سرور قابلیت burst رو نداره...من و خیلی های دیگه ترجیح میدن به جای 200 مگابیت نا محدود که حداکثر 60 تا 80 ترابایت قابل استفاده هست....پورت قابل burst تا 1 گیگ داشته باشیم و پهنای باند 30 تا 40 ترابایت.

ولی بزرگترین مزیت کاری این دیتاسنتر وجود آلماهاست هستش...دلیلش هم اینه که تا جایی که اطلاع دارم مورد مشابهی در ایران وجود نداره که پارتنر دیتاسنتر خارجی باشن و این خیلی safe و مطمئن میکنه کار رو. مثل خیلی از سرویس دهنده ها شخصی نیستند با اگر شرکتی هستند ...چارت کاری مشخصی دارند.

همیشه هر جایی کم و کاستی هایی هست ...حتی در بزرگترین شرکت های ایرانی مثل پارس دیتا که در جریان مشکلاتش به صورت مستقیم هستم...و حتی دیتاسنترهای بزرگ خارجی ...اما نکته مهم در عدم تکرار مشکلات مشابه و حرکت در جهت افزایش رضایت مندی حداکثر کاربران هست...
    همیشه درصدی ناراضی هستند که کاریش نمیشه کرد.

تاپیک در مورد موضوعی هست که رسما جوابی نداره...بنده این موارد رو عرض کردم چون صحبت hetzner و redstation و xlhost خیلی به میون اومد.

با تشکر
    من یک بار هم شمارو تایید کرده بودم قبلا...سرچ کنید پیدا میکنید حتما
    منظور من از اینکه پورت 100 که میده واقعا 100 هست از این بوده که ایشون میگفتن 50 کیلوبایت دانلود میده و پیش خودشون نگفتن حتما لینک مشکل داشته...
    به هر حال بهتر بود از یک دید دیگه به پست من نگاه میکردید و اینکه من هم حرفهای شما رو در مورد دسکتاپ و هارد زده بودم
    موفق باشید

7. تعداد تشکر ها از mrasol به دلیل پست مفید

عضو انجمن fanous_m آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    705
    تشکر شده در
    521 پست

واقعا متاسفم که دوستان xlhost redstation hetzner رو جزو بیکیفیت ترین ها اعلام کردند

والا جزو سرآمدان دیتاسنتر ها هستند ولی چون اکثر ایرانی ها دنبال نقض قوانین بین المللی هستند و باهاشون برخورد که میشه ناراحت میشند از این رو دیتاسنتر های قانونمند میشوند بد
    گروه فناوری اطلاعات آرات -- 75-22878355 **** 09128891091 ***** fanous_m@yahoo.com **** mr.robat@gmail.com
    www.aratweb.com
    وایبر - تلگرام : 09369861607

9. تعداد تشکر ها از fanous_m به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    145
    تشکر تشکر شده 
    469
    تشکر شده در
    353 پست

سلام
    دوستان به خدا تو دنیا دیتاسنتر های دیگه هم جز redstation , xlhost , hetzner , ovh هم هست
    اما انگار همه دارند از از این دیتاسنتر ها استفاده میکنند
    من خودم هم به در حال استفاده از xlhost و redstation هستم
    لطفا اگر با دیتاسنر های دیگری کار کردید موارد قوت و ضعف اونارو هم اعلام کنید
    صرف نظر از قیمت آن دیتا سنتر
    ممنون

عضو انجمن HyperServer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,016
    تشکر تشکر شده 
    3,252
    تشکر شده در
    2,153 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط diges نمایش پست ها
    متاسفانه برخی عزیزان در این انجمن به صورت فنی مقایسه نمی کنن فقط بر اساس تجربه بدون اطلاعات فنی هست بهترین اطلاعات یوزر HyperServer در اختیار گزاشته واقعا مقایسه خوبی هست .
    شما لطف دارید...
    اما دکمه تشکر چیزه خوبیه :دی

نقل قول نوشته اصلی توسط mrasol نمایش پست ها
    من یک بار هم شمارو تایید کرده بودم قبلا...سرچ کنید پیدا میکنید حتما
    منظور من از اینکه پورت 100 که میده واقعا 100 هست از این بوده که ایشون میگفتن 50 کیلوبایت دانلود میده و پیش خودشون نگفتن حتما لینک مشکل داشته...
    به هر حال بهتر بود از یک دید دیگه به پست من نگاه میکردید و اینکه من هم حرفهای شما رو در مورد دسکتاپ و هارد زده بودم
    موفق باشید
    با سلام...
    بنده جسارت نکردم و منظورم پست شما نبود...
    خیلی دوستان و عزیزان دیگه به این جمله 100 واقعی تکیه داشتند...در جاهای دیگه ..بنده به این دلیل عرض کردم

نقل قول نوشته اصلی توسط fanous_m نمایش پست ها
    واقعا متاسفم که دوستان xlhost redstation hetzner رو جزو بیکیفیت ترین ها اعلام کردند

والا جزو سرآمدان دیتاسنتر ها هستند ولی چون اکثر ایرانی ها دنبال نقض قوانین بین المللی هستند و باهاشون برخورد که میشه ناراحت میشند از این رو دیتاسنتر های قانونمند میشوند بد
    بنده اول اسم دیتا سنتری رو جزو عالم دیتاسنتر ها حساب میکنم که چیزی به عنوان سرور و رک در اون وجود داشته باشه ...نه اینکه فقسه زده باشه و توش PC با CPUهای Core i7 از رده خارج با مادربردهای دست دوم ASUS گذاشته باشه ... این از داستان Hetzner

در مورد XLHost هم تنها و تنها دلیل کشش کاربران ایرانی...مدیریت ایرانی دیتاسنتر آقای خرازی هست...و برادشون که اقلب ایران هستند...دومین دلیل پرداخت به صورت ریالی هست....3ومیش ثابت بودن نرخ تمدید برای دلار هست...
    که البته این دیتاسنتر به زودی تاوان سنگینی برای جذب این همه کاربر ایرانی خواهد داد...همونطور که در جریان هستید شبکه این دیتاسنتر تا مرز بلاک شدن پیش رفته ... سخت گیری هاشون هم زیاد شده...روی سرورهای جدید به کاربران ایرانی 5 آی پی بیشتر نمیدن... و ...و ....

این 2 مورد قبلی به هیچ وجه با Red قابل مقایسه نیستند....اما خوب Red هم خیلی جای کار داره که به لطف پارنترها و خود دیتاسنتر به مرور اوضاع رو به + هست.

دیتاسنترهای زیادی هستند که بسیار با کیفیت و قیمت مناسب هستند اما شکر خدا پای ایرانی نماها به اون جا باز نشده که آبرو حیثت رو به باد بدند....

ما همکاری خودمون رو با یکی از برترین دیتاسنترهای امریکا شروع کردیم...اما به طور قطع در این انجمن آفر عمومی سرور اختصاصی نخواهیم داشت

دیتاسنتر tier 4...شبکه tier 1

موفق باشید.
    ویرایش توسط HyperServer : February 14th, 2013 در ساعت 01:18

12. تعداد تشکر ها ازHyperServer به دلیل پست مفید

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 23456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)