صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 56

موضوع: حرفه ای ترین زبان برنامه نویسی چیست؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    تشکر شده در
    4 پست

پیش فرض پاسخ : حرفه ای ترین زبان برنامه نویسی چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ne&in نمایش پست ها
    هیچ کس جواب منو نداده!!
    احتمالا به این دلیله که ما به درسی که توی دانشگاه خودنیم بسنده نکرده ایم و هر جا دیدیم چیزی برای یاد گرفتن وجود داره یه سرک کشیده ایم

من هم با پی اچ پی کار کرده ام و هم با پایتون و با هر دو سایت ساخته ام.
    برای وب هر کدوم مزایا و معایبی دارند که باعث می شن انتخاب سخت بشه
    در این که سینتکس پایتون بسیار شسته رفته تر از پی اچ پی است که شکی نیست اما مشکل بزرگی در مورد پایتون وجود داره. استاندار wsgi که مربوط به برنامه نویسی وب با پایتون است خیلی دیر معرفی شده و با وجود اینکه زبان پایتون اگر اشتباه نکنم از 1992 وجود داره این استاندار سال 2007 معرفی شده که باعث شده زبان پی اج پی به عنوان زبان وب در مدت طولانی بدون رقیب جا بیفته و سلطه پیدا کنه این باعث می شه هر جا هاست اشتراکی دیدی همه از زبان پی اچ پی پشتیبانی می کنند در صورتی که به ندرت هاست اشتراکی پیدا می کنی که از زبان پایتون پشتبانی کنه و این باعث ایجاد بزرگترین مشکل پایتون می شه یعنی برای راه اندازی سایتت به ندرت می تونی روی هاست های اشتراکی حد اقل در حال حاضر حساب کنی به همین دلیل هم تیم توسعه سیستم های مدیریت محتوا و کلا هر محصولی که قراره کاربر نهایی اون رو نصب و اجرا کنه و باید روی طیف گسترده تری از هاست ها اجرا بشه زبان پی اچ پی رو انتخاب می کنه
    اما شما این رو در نظر بگیر که مثلا یه سایت با پایتون برای یه نفر طراحی و برنامه نویسی می کنی حداقل 1 ملیون قیمتشه اونوقت خرید یه وی پی اس برای راه اندازی اون به قیمت ماهانه حدود 20 - 30 تومن کمترین هزینه است
    در کل شما باید با مفاهیم وب و با هر دو زبان حد اقل در حد مقدماتی آشنا بشی تا بتونی یکی رو انتخاب کنی ولی من خودم هر چند پی اچ پی رو کنار نگذاشته ام اما پایتون رو انتخاب کرده ام

2. تعداد تشکر ها ازsahama به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن Mr.black-hat آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    251
    تشکر شده در
    184 پست

نظر بنده هم روي php‏ هست.شك نكنيد يكي از بهترين كد نويسي هاست

5. تعداد تشکر ها ازMr.black-hat به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    11
    تشکر تشکر شده 
    21
    تشکر شده در
    18 پست

PHP,Java,C++,C#

این چنتا زبان رو تا حدی بدونی خوبه و بدردت میخوره.

توی وب به نظر من:
    PHP عالیه

توی ویندوز:
    C#

توی موبایل:
    Java

7. تعداد تشکر ها ازGlobal90 به دلیل پست مفید

عضو جدید eabdp آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    5 پست

من با rezaonline.net موافقم. واقعیت اینه که چیزی به نام بهترین زبان برنامه نویسی وجود نداره مهم اینه که شما برنامه نویس خوبی بشید و مهارت خوبی در ابتکار زدن و دیدگاه های تئوری مهم برنامه نویسی پیدا بکنید نظیر برنامه نویسی شیئ گرا. من مدت ها قبل برنامه نویسی رو با Visual Basic 6.0 شروع کردم و ازون موقع خیلی می گذره اما بعد از مدتی که برنامه نویسی رو کنار گذاشته بودم وقتی برگشتم دیدم که با C# هم خیلی راحت می تونم برنامه بنویسم. بعد که با Python آشنا شدم دیدم یادگیری اون هم برام جالبه. همین طور HTML، CSS و PHP. اما به طور کلی میتونم این طوری راهنماییتون کنم:

1- دنیای امروز دنیای وب هست بنابراین تأکید روی وب رو باید همیشه مد نظر داشته باشید. پس صرف نظر از زبان برنامه نویسی محبوبی که انتخاب می کنید باید بر سه مورد مسلط باشید : HTML، CSSو javascript. در مورد javascript معمولا از خودش به طور سنتی استفاده نمیشه و از jQuery یا angularJS استفاده می شه. اما برای یادگیری اینها باید از javascript شروع کنید. برای یادگیری این زبان ها از صفر سایت www.w3schools.com سایت خوبیه و خودش هم همین روند رو پیشنهاد کرده. البته درون PHP هم هست در مراحل بعدی. همچنین با سایت codecademy.com هم میتونید این زبان ها و زبان های دیگه رو یاد بگیرید.

2- خوب بعد از اینکه با این ظواهر وب آشنا شدید که به اونها front end می گویند یعنی بخش جلویی یک برنامه وب، باید در مورد زبان اصلی که موتور محرکه است تصمیم بگیرید یا back end. اتفاقات خیلی مهمی در عقبه یک برنامه وب می افته که قدرت اون ها به قدرت زبان برنامه نویسی بستگی داره. اون اتفاق ها بیش تر شبیه برنامه نویسی دسکتاپ هستند اما باز هم نکات بسیار زیادی دارند که مخصوص خود اونهاست. خوب اینجا اگر بخواهید زبان رو انتخاب کنید باید توجه کنید که زبان کنونی، به خصوص در ایران PHP هست. حتی در بعضی قسمت ها ASP. پس PHP رو باید یاد بگیرید به خاطر جو کنونی که وجود داره. اما توجه کنید اتفاقی که الآن داره در جهان میفته حرکت به سمت زبان های جدیدتر و پویاتر مثل Python و Ruby هست. شاید در سال های آینده اینها حتی بازار رو بر PHP تنگ کنند. پس در عین حال که به فکر الآنتون هستید مثلا با PHP، به فکر آینده تون هم باشید با Python یا Ruby. در مورد Python و Ruby برای اینکه برنامه نویسیش براتون جذاب بشه هر دوی اینها قابلیت برنامه نویسی برای مبایل رو به سادگی فراهم کردند (به سایت های kivy.org و ruboto.org مراجعه کنید). اما یک چیز مهم رو هم فراموش نکنید PHP، Python, Ruby همه اینها محصول دنیای Open source هستند، پس باید کم کم با ویندوز خداحافظی کنید و یاد بگیرید با لینوکس کار کنید مثلا Ubuntu پس در کنار اینها لازمه لااقل یادبگیرید یک سری کارهای پایه توی لینوکس چه طور انجام میشه.

3- بعد از اینها باید یک frame work انتخاب کنید. برنامه نویس های کنونی همه برنامه شون رو از اول شروع نمی کنند بنویسند معمولا چهارچوب های نسبتا آماده وجود داره مثل lavarel، django, یا zend. پس باید با فریم ورک ها آشنا بشید. و بعد از اون شاید ترجیح بدید با cms ها کارکنید. سیستم های مدیریت محتوا که خیلی آماده تر هستند و به میزان کمی از برنامه نویسی احتیاج دارند. البته با اون ها در مراحل اول نیز میتونید شروع کنید اما بالاخره باید بفهمید که در زیرساخت اونها چه می گذره. cms ها مانند wordpress و drupal

چی شد ترسیدید. برنامه نویس شدن یک روزه اتفاق نمی افته. برنامه های اولتون خیلی ساده اند، بهینه نیستند، بعدا بهشون می خندید اما لازم اند برای برنامه نویس شدن. یواش یواش هم ظاهر برنامه هاتون قشنگ تر میشه هم قدرت و بهینه سازیش. اما چیزی که مهمه اینه که زیاد شک نکنید. سعی و خطا رو هر چه زودتر شروع کنید و تجربه کسب کنید.

پس آخرش اینه که الآن خیلی سخت نگیر و زودتر شروع کن. موفق باشی.

9. تعداد تشکر ها از eabdp به دلیل پست مفید

عضو انجمن سیدرضا بازیار آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    3,740
    تشکر تشکر شده 
    1,021
    تشکر شده در
    701 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط eabdp نمایش پست ها
    من با rezaonline.net موافقم. واقعیت اینه که چیزی به نام بهترین زبان برنامه نویسی وجود نداره مهم اینه که شما برنامه نویس خوبی بشید و مهارت خوبی در ابتکار زدن و دیدگاه های تئوری مهم برنامه نویسی پیدا بکنید نظیر برنامه نویسی شیئ گرا. من مدت ها قبل برنامه نویسی رو با Visual Basic 6.0 شروع کردم و ازون موقع خیلی می گذره اما بعد از مدتی که برنامه نویسی رو کنار گذاشته بودم وقتی برگشتم دیدم که با C# هم خیلی راحت می تونم برنامه بنویسم. بعد که با Python آشنا شدم دیدم یادگیری اون هم برام جالبه. همین طور HTML، CSS و PHP. اما به طور کلی میتونم این طوری راهنماییتون کنم:

1- دنیای امروز دنیای وب هست بنابراین تأکید روی وب رو باید همیشه مد نظر داشته باشید. پس صرف نظر از زبان برنامه نویسی محبوبی که انتخاب می کنید باید بر سه مورد مسلط باشید : HTML، CSSو javascript. در مورد javascript معمولا از خودش به طور سنتی استفاده نمیشه و از jQuery یا angularJS استفاده می شه. اما برای یادگیری اینها باید از javascript شروع کنید. برای یادگیری این زبان ها از صفر سایت www.w3schools.com سایت خوبیه و خودش هم همین روند رو پیشنهاد کرده. البته درون PHP هم هست در مراحل بعدی. همچنین با سایت codecademy.com هم میتونید این زبان ها و زبان های دیگه رو یاد بگیرید.

2- خوب بعد از اینکه با این ظواهر وب آشنا شدید که به اونها front end می گویند یعنی بخش جلویی یک برنامه وب، باید در مورد زبان اصلی که موتور محرکه است تصمیم بگیرید یا back end. اتفاقات خیلی مهمی در عقبه یک برنامه وب می افته که قدرت اون ها به قدرت زبان برنامه نویسی بستگی داره. اون اتفاق ها بیش تر شبیه برنامه نویسی دسکتاپ هستند اما باز هم نکات بسیار زیادی دارند که مخصوص خود اونهاست. خوب اینجا اگر بخواهید زبان رو انتخاب کنید باید توجه کنید که زبان کنونی، به خصوص در ایران PHP هست. حتی در بعضی قسمت ها ASP. پس PHP رو باید یاد بگیرید به خاطر جو کنونی که وجود داره. اما توجه کنید اتفاقی که الآن داره در جهان میفته حرکت به سمت زبان های جدیدتر و پویاتر مثل Python و Ruby هست. شاید در سال های آینده اینها حتی بازار رو بر PHP تنگ کنند. پس در عین حال که به فکر الآنتون هستید مثلا با PHP، به فکر آینده تون هم باشید با Python یا Ruby. در مورد Python و Ruby برای اینکه برنامه نویسیش براتون جذاب بشه هر دوی اینها قابلیت برنامه نویسی برای مبایل رو به سادگی فراهم کردند (به سایت های kivy.org و ruboto.org مراجعه کنید). اما یک چیز مهم رو هم فراموش نکنید PHP، Python, Ruby همه اینها محصول دنیای Open source هستند، پس باید کم کم با ویندوز خداحافظی کنید و یاد بگیرید با لینوکس کار کنید مثلا Ubuntu پس در کنار اینها لازمه لااقل یادبگیرید یک سری کارهای پایه توی لینوکس چه طور انجام میشه.

3- بعد از اینها باید یک frame work انتخاب کنید. برنامه نویس های کنونی همه برنامه شون رو از اول شروع نمی کنند بنویسند معمولا چهارچوب های نسبتا آماده وجود داره مثل lavarel، django, یا zend. پس باید با فریم ورک ها آشنا بشید. و بعد از اون شاید ترجیح بدید با cms ها کارکنید. سیستم های مدیریت محتوا که خیلی آماده تر هستند و به میزان کمی از برنامه نویسی احتیاج دارند. البته با اون ها در مراحل اول نیز میتونید شروع کنید اما بالاخره باید بفهمید که در زیرساخت اونها چه می گذره. cms ها مانند wordpress و drupal

چی شد ترسیدید. برنامه نویس شدن یک روزه اتفاق نمی افته. برنامه های اولتون خیلی ساده اند، بهینه نیستند، بعدا بهشون می خندید اما لازم اند برای برنامه نویس شدن. یواش یواش هم ظاهر برنامه هاتون قشنگ تر میشه هم قدرت و بهینه سازیش. اما چیزی که مهمه اینه که زیاد شک نکنید. سعی و خطا رو هر چه زودتر شروع کنید و تجربه کسب کنید.

پس آخرش اینه که الآن خیلی سخت نگیر و زودتر شروع کن. موفق باشی.
    ممنون
    من html5 + css3 رو تقریبا یاد گرفتم و فقط باید چندتا قالب حرفه ای رو ویرایش و پیاده کنم که حرفه ای بشم
    جاوااسکریپت رو هم به زودی شروع میکنم
    بعدش هم میرم سراغ این جدول Skills Chart
    اگه ممکنه یکم در مورد لینوکس توضیح بدید. من با ویندوز زیاد کار کردم و الآن هم دارم آلترابوک اپل رو خریداری میکنم که برم سمت سیستم مک
    مک بهتره یا لینوکس
    لینوکس رو کجا باید گیر بیارم؟ میشه لینوکس رو روی کامپیوتر قدیمی نصب کرد؟
    دوستدار کتاب بلیان

عضو جدید eabdp آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدرضا بازیار نمایش پست ها
    ممنون
    من html5 + css3 رو تقریبا یاد گرفتم و فقط باید چندتا قالب حرفه ای رو ویرایش و پیاده کنم که حرفه ای بشم
    جاوااسکریپت رو هم به زودی شروع میکنم
    بعدش هم میرم سراغ این جدول Skills Chart
    اگه ممکنه یکم در مورد لینوکس توضیح بدید. من با ویندوز زیاد کار کردم و الآن هم دارم آلترابوک اپل رو خریداری میکنم که برم سمت سیستم مک
    مک بهتره یا لینوکس
    لینوکس رو کجا باید گیر بیارم؟ میشه لینوکس رو روی کامپیوتر قدیمی نصب کرد؟
    Ubuntu که شاید محبوب ترین لینوکس باشه رو میشه روی یک سیستمی که برای ویندوز XP کافیه نصب کرد و خیلی هم سرعتش خوبه و پایداریش بیش تره و باگ و هنگش کم تر از ویندوز XP. برای یادگیریش می تونید در اینترنت سرچ کنید. مثلا این دو تا سایت شاید خوب باشند : ubuntu-tutorials.com و LinuxCommand.org: Learning the shell.. مهارت های زبانتون رو بالا ببرید تا دیگه نیازی به فارسی خوندن نداشته باشید. با این حال در همین تالار هم یک بخش مربوط به اوبونتو و دبین هست: اوبونتو,دبیان Ubuntu,Debian. یادگیریش مثل یادگیری داس و ویندوزه البته خوب بیش تر نیاز به کد زدن هست. خیلی زود راه می افتید و هر وقت هم مشکلی داشتید کافیه گوگل کنید. مطمئنا یک نفر دیگه مثل شما همون مشکل رو داشته. فراموش نکنید کامیونیتی اوپن سورس خیلی قوی هستش و پشت هم رو دارن حسابی. دنیای اوپن سورس دنیای خیلی جالبیه.

12. تعداد تشکر ها از eabdp به دلیل پست مفید

عضو انجمن shahinmq آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    231
    تشکر تشکر شده 
    695
    تشکر شده در
    470 پست

Php توصیه می شه ، در ضمن با یک تیر 2 نشان زدید ! حالا چرا ؟

با یادگیری زبان php ، شما درواقع زبان c++ هم یادگرفتید(بدلیل مشابه بودن دستورات و کامپایلر)

14. تعداد تشکر ها از shahinmq به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    19
    تشکر تشکر شده 
    23
    تشکر شده در
    13 پست

هر زبانی میخوای کار کنی مهم نیست تسلط مهمه
    اگه واسه وب میخوای از PHP شروع کن چون اسونه. پایتون رو من کار نکردم نظر نمیدم
    asp برات یکم سخته...
    html - css - js هم که تو طراحی وب سایت خیلییییییی مهمه.

16. تعداد تشکر ها از usef.enayati به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    145
    تشکر تشکر شده 
    469
    تشکر شده در
    353 پست

بحث در مورد زبان های برنامه نویسی به نظرم در انجمن برنامه نویس جامع تر بود چون نظر های تخصصی در مورد هر کدام از زبان ها ارایه شده
    و معیب ، ضعف ها و .....
    لینک در حال حاضر یادم نیست چی بود ولی میتونید سرچ کنید
    البته خودم طرف دار زبان php هستم به خاطر حرفه ای بودن و البته علاقه ای که به لینوکس دارم

در صورتی که دوستان من که با c# کار کرده اند اصلا علاقه ای به php ندارند
    علتش رو نمیدونم :D

18. تعداد تشکر ها از mehdi.gh به دلیل پست مفید

عضو انجمن سیدرضا بازیار آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    3,740
    تشکر تشکر شده 
    1,021
    تشکر شده در
    701 پست

من به زبان های تحت وب مثل php , html , css , javascript خیلی علاقه دارم و خیلی زود یاد میگیرم
    اما زبان های c / c++ / c# رو اصلا یاد نمیگیرم و علاقه ای هم بهشون ندارم.
    دلیلش رو نمیدونم.
    چیکار کنم که به زبان های تحت ویندوز علاقه پیدا کنم؟ (اصلا برام جذاب نیست. چون هر چقدر کد بنویسم, به نتیجه خاصی نمیرسم و نمیتونم بگم با استفاده از این زبان ها کاری رو انجام دادم تا روحیه بگیرم)
    دوستدار کتاب بلیان

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)