صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45

موضوع: نیازمند اطلاعات در مورد دیتاسنتر ها

عضو انجمن babelirani آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    341
    تشکر تشکر شده 
    1,633
    تشکر شده در
    1,101 پست

پیش فرض پاسخ : نیازمند اطلاعات در مورد دیتاسنتر ها

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaFH نمایش پست ها
    در مورد اعدادی که گفتین، کاملا مطمئن هستین شما ؟
    فول رک رو اگر برای 40 تا سرور در نظر بگیریم، برای هر سرور بالای 2 آمپر میرسه که بنظرم با تکنولوژی های کم مصرف امروزه مقدار خیلی زیادی هست
    برای مثال سرورهای E3 حتی 1 آمپر هم مصرف نمیکنن (با کانفیگ مثلا 2 هارد ساتا 7200 دور و 4 عدد رم)
    یا سرور Dual E5-2620 حدود 1.5 آمپر اگر اشتباه نکنم برق مصرف میکنه (با کانفیگ مثلا 4 هارد ساتا 7200 دور و 8 عدد رم)

همینطور 1000 ترابایت هم واقعا زیاد هست!
    میشه 3 گیگابیت پهنای باند

بخواید همون اول همه این هارو باهم بگیرید، ممکنه رک شما بالای 5-6 هزار دلار هزینه داشته باشه ماهانه
    با سلام

در مورد آمپری که عرض کردیم بله بین 80 تا 100 امپر نیاز هست با توجه به همین سرور که در دیتاسنتر softlayer داریم این میزارن برق لازمه
    برای مثال عرض کنم هر سرور میانگین 128 گیگ رم خواهد داشت .

1000 ترابایت برای هر 8 سرور یعنی برای کل رک استفاده میشه با توجه به مشتری هایی که برای این سرور ها در نظر داریم این میزارن پهنای باند به احتمال خیلی زیاد جوابگو خواهد بود شاید در ماهی چیزی بین 40-60 ترابایت اضافه خرج کنیم که مشکلی با این میزان پهنای باند نداریم

ما برای این رک تا 10 هزار دلار هم حساب باز کردیم
    هنوزم تو شبـــــــــــــــــــهات اگـــــــــــــــــــــــ ــــه ماهــــــــــــــــــــــ ـــــو داری

مـــــــــــــــن اون ماهــــــــــــــــــــــ ــو دادم بـــــــــــــــــــــــه تــــــــــــــــــــــــ ـو

یـــــــــــــــــــــــا دگاری

2. # ADS

عضو انجمن RezaFH آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,032
    تشکر تشکر شده 
    2,817
    تشکر شده در
    1,444 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط babelirani نمایش پست ها
    با سلام

در مورد آمپری که عرض کردیم بله بین 80 تا 100 امپر نیاز هست با توجه به همین سرور که در دیتاسنتر softlayer داریم این میزارن برق لازمه
    برای مثال عرض کنم هر سرور میانگین 128 گیگ رم خواهد داشت .

1000 ترابایت برای هر 8 سرور یعنی برای کل رک استفاده میشه با توجه به مشتری هایی که برای این سرور ها در نظر داریم این میزارن پهنای باند به احتمال خیلی زیاد جوابگو خواهد بود شاید در ماهی چیزی بین 40-60 ترابایت اضافه خرج کنیم که مشکلی با این میزان پهنای باند نداریم

ما برای این رک تا 10 هزار دلار هم حساب باز کردیم
    آها ...
    من فکر کردم شما سرورهای معمولی مد نظرتون هست که در این صورت خودتون بهتر میدونید این مسائل رو
    خب شما بنظرم اگر بتونید سرمایه گذاری کنید روی این کار و مثلا روتر بگیرید و Multi Homed راه بندازید شاید فرقی نکنه چه دیتاسنتری باشید!
    چون میزان پهنای باند بالا هست، میتونید مستقیما از پروایدر ها تهیه کنید (مثل Cogenet , Level3, Xo, Nlayer و ...) تا هم میزان آپتایم در حد بالایی باشه و هم هزینه هاتون "شاید بتونم بگم" معقولتر بشه
    کیفیت هم به مراتب بالاتر خواهد بود (بسته به اینکه از کدوم شرکت ها تهیه کنید)

Equinix دیتاسنتر های واقعا با کیفیتی داره و البته سطح قیمت هم به همون میزان بالا هست
    توی اکثر ایالتهای آمریکا اگر اشتباه نکنم دیتاسنتر دارن که پیشنهاد شخص بنده شرق آمریکا هست (البته اگر آمریکا قصد کولوکیشن داشته باشید)
    در کل میتونید به این نوع کولوکیشن هم فکر کنید
    همینطور Rackspace و Dacentec هم معروف هستن و چند دیتاسنتر دیگه که الان متاسفانه خاطرم نیست
    میتونید روشون تحقیق کنید

اما انتظار نداشته باشید که کسی توی این فروم باهاشون کار کرده باشه
    بهتره توی wht.com درموردشون سوال یا تحقیق کنید

تشکر تشکر کرده 
    341
    تشکر تشکر شده 
    1,633
    تشکر شده در
    1,101 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaFH نمایش پست ها
    آها ...
    من فکر کردم شما سرورهای معمولی مد نظرتون هست که در این صورت خودتون بهتر میدونید این مسائل رو
    خب شما بنظرم اگر بتونید سرمایه گذاری کنید روی این کار و مثلا روتر بگیرید و Multi Homed راه بندازید شاید فرقی نکنه چه دیتاسنتری باشید!
    چون میزان پهنای باند بالا هست، میتونید مستقیما از پروایدر ها تهیه کنید (مثل Cogenet , Level3, Xo, Nlayer و ...) تا هم میزان آپتایم در حد بالایی باشه و هم هزینه هاتون "شاید بتونم بگم" معقولتر بشه
    کیفیت هم به مراتب بالاتر خواهد بود (بسته به اینکه از کدوم شرکت ها تهیه کنید)

Equinix دیتاسنتر های واقعا با کیفیتی داره و البته سطح قیمت هم به همون میزان بالا هست
    توی اکثر ایالتهای آمریکا اگر اشتباه نکنم دیتاسنتر دارن که پیشنهاد شخص بنده شرق آمریکا هست (البته اگر آمریکا قصد کولوکیشن داشته باشید)
    در کل میتونید به این نوع کولوکیشن هم فکر کنید
    همینطور Rackspace و Dacentec هم معروف هستن و چند دیتاسنتر دیگه که الان متاسفانه خاطرم نیست
    میتونید روشون تحقیق کنید

اما انتظار نداشته باشید که کسی توی این فروم باهاشون کار کرده باشه
    بهتره توی wht.com درموردشون سوال یا تحقیق کنید
    با سلام مجدد

ببخشید ما به صورت محدود با پروایدر ها به صورت مستقیم کار کردیم الان به نظر خود شما برای Cage یا بهتر Floor برای حدود 200 سرور شما کدوم دیتاسنتر رو پیشنهاد میدید ؟
    و اینکه در مورد پراویدر ها بسیار تحقیق کردم ولی متاسفانه به نتیجه ای درست کلا" نرسیدم یه جورایی بسیاری از عزیزان چه در اینجا چه در wht.com به صورت تعصبی در مورد یک پراویدر حرف میزنن البته توجه کنید که مصرف 200 سرو ما مثل این 8 سرور نیست و از مصرف معقول تری برخوردار هستن

به دلیل اینکه بنده در آلمان سکونت دارمد اگر دیتاسنتری اروپایی رو هم پیشنهاد بدید خیلی بهتره که مجبور به مهاجرت به آمریکا نداشته باشم

در wht.com به صورت کامل در طی 3 ماه اخیر حرف زدیم خواستیم در اینجام به اطلاعاتمون اضافه کنیم
    هنوزم تو شبـــــــــــــــــــهات اگـــــــــــــــــــــــ ــــه ماهــــــــــــــــــــــ ـــــو داری

مـــــــــــــــن اون ماهــــــــــــــــــــــ ــو دادم بـــــــــــــــــــــــه تــــــــــــــــــــــــ ـو

عضو انجمن Hostpolis آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    4,763
    تشکر تشکر شده 
    1,678
    تشکر شده در
    961 پست

یه شماره تماس لطف میکنید؟ شاید بتونم تو زمینه ای که می فرمائید کمکتون کنم.
    SYNAPTI.CA - World's Localhost
    نماینده رسمی Cpanel، Plesk و دایرکت ادمین.
    دیتاسنتر با مدیریت و پشتیبانی ایرانی در کانادا

تشکر تشکر کرده 
    341
    تشکر تشکر شده 
    1,633
    تشکر شده در
    1,101 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Hostpolis نمایش پست ها
    یه شماره تماس لطف میکنید؟ شاید بتونم تو زمینه ای که می فرمائید کمکتون کنم.
    متاسفانه در حال حاضر شماره در دسترس ندارم

ولی چشم شماره براتون پ.خ میکنم و ممنون میشم اگه بتونید کمکمون کنید

عضو انجمن HyperServer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,016
    تشکر تشکر شده 
    3,252
    تشکر شده در
    2,153 پست

سلام

ترجیح میدیم اگه سروری گرفته میشه از Equinix بگیریم ولی متاسفانه فردی رو پیدا نکردیم که اطلاعات کاملی ازشون داشته باشه
    با سلام...

مدتی هست در این زمینه فعال هستیم و تا حدود 90% اطلاعات کامل از افراد سر شناس فعال در این فروم به صورت مستقیم و غیر مستقیم اطلاعات کامل داریم.

در حدود 20 ماه هست که در امریکا با HugeServer همکاری داریم. هم به صورت کولو و هم به صورت اجاره. 99% مورد تایید ما هستند با اینکه نیازی به تایید ما ندارند.

در انگلستان هم 2 پیشنهاد دارم براتون:

صحبت و مذاکره با PersianDed با مدیریت آقای حسینی - RezaFH
    همکاری با Almahost هست. فعلا همکاری پارتنزشیپ با RedStation دارند اما به زودی خبرهای بسیار بیشتری خواهید شنید که در جریان هستم

مورد دیگه ای بود میتونید با خود بنده هم در تماس باشید.
    ویرایش توسط HyperServer : February 7th, 2013 در ساعت 14:07

8. تعداد تشکر ها ازHyperServer به دلیل پست مفید

عضو انجمن AlmaHost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    398
    تشکر تشکر شده 
    1,529
    تشکر شده در
    736 پست

با سلام

به صورت تقریبی که حساب کردیم

میزان برقی که نیازه برای 110 ولت چیزی دورو بره 80-100 آمپر هستش
    میزان پهنای باند کلی که حساب کردیم روی 1000 ترابایت فعلا" حساب شده
    باسلام
    فکر میکنم این مقدار تقریبی شما نادرست میباشد که چرا به دلیل انیکه مطمئن بشم با دیتاسنتر صبحت کردم و تا گفتم 80-100 آمپر چندثانیه سکوت مطلق روی خط تلفن به وجود اومد... اگر 110ولت میباشد مقدار مصرف وات آن را هم بگید... فکر میکنم در محاسبه اشتباه کردید...
    ولی به هرحال در این دیتاسنتر برای هر فول رک 64آمپر ماکس بیشر نمیدهند.(در دیتاسنتر جدیدی که راه اندازی شده است) برای این مقدار پهنای باند در ماه شما نیاز به پورت 10Gbps دارید که هزینه آن حدود 21هزار پوند درماه میشود...
    با این اوصاف فکر میکنم شما از اروپا به غیر انگلیس و آمریکا خرید کنید به صرفه تر میباشد و یا اگر حتما از انگلیس میخواهید یک دیتاسنتری مثل Telecity پیدا کنید که خود carrier neutral باشد و مشکل پهنای باند شما تا حدود حل شود. و میتوانید یک cage برای شروع بگیرید. در مورد دیتاسنتر مذکور هم چون میخواستیم یک cage در آن بگیریم ولی به دلیل نوسان سال گذشته از این کار صرف نظر کردیم. خود بنده از نزدیک مشاهده کردم سه طبقه دیتاسنتر میباشد در شهر منچستر.

موفق باشید
    آلماهاست تنها Platinum Partner رسمی دیتاسنتر Redstation در ایران و در خارج از ایران میباشد.

تشکر تشکر کرده 
    341
    تشکر تشکر شده 
    1,633
    تشکر شده در
    1,101 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط AlmaHost نمایش پست ها
    باسلام
    فکر میکنم این مقدار تقریبی شما نادرست میباشد که چرا به دلیل انیکه مطمئن بشم با دیتاسنتر صبحت کردم و تا گفتم 80-100 آمپر چندثانیه سکوت مطلق روی خط تلفن به وجود اومد... اگر 110ولت میباشد مقدار مصرف وات آن را هم بگید... فکر میکنم در محاسبه اشتباه کردید...
    ولی به هرحال در این دیتاسنتر برای هر فول رک 64آمپر ماکس بیشر نمیدهند.(در دیتاسنتر جدیدی که راه اندازی شده است) برای این مقدار پهنای باند در ماه شما نیاز به پورت 10Gbps دارید که هزینه آن حدود 21هزار پوند درماه میشود...
    با این اوصاف فکر میکنم شما از اروپا به غیر انگلیس و آمریکا خرید کنید به صرفه تر میباشد و یا اگر حتما از انگلیس میخواهید یک دیتاسنتری مثل Telecity پیدا کنید که خود carrier neutral باشد و مشکل پهنای باند شما تا حدود حل شود. و میتوانید یک cage برای شروع بگیرید. در مورد دیتاسنتر مذکور هم چون میخواستیم یک cage در آن بگیریم ولی به دلیل نوسان سال گذشته از این کار صرف نظر کردیم. خود بنده از نزدیک مشاهده کردم سه طبقه دیتاسنتر میباشد در شهر منچستر.

موفق باشید
    با سلام

این مقدار آمپر دقیقا" در دیتاسنتر softlayer حدود 90 آمپر برق مصرفی داره و بنده از روی همون سرور که تقریبا" شباهت 98% با هم دارن میزان آمپر رو خدمتتون عرض کردم

بله شنیده بودم که پورت در خود دیتاسنتر Redstation بسیار گران هستش ولی سوالی که بنده دارم از شما و ممنون میشم اگه بتونید جواب بدید آیا دیتاسنتر Redstation نمیتونه یه Floor در اختیار ما قرار بده و پهنای باند رو خودمون تاممین کنیم و با پراویدر ها به صورت مستقیم پهنای باند رو خرید کنیم ؟

ببخشید در مورد دیتاسنتری که در شهر منچستر نام بردید اطلاعاتی دارید ؟
    ویرایش توسط babelirani : February 7th, 2013 در ساعت 01:20

عضو انجمن Hostpolis آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    4,763
    تشکر تشکر شده 
    1,678
    تشکر شده در
    961 پست

از دیتاسنتری که هستید breaker status بخواید.

استاندارد اروپا رو دیگر همکاران بهتر میدونن ولی تو آمریکای شمالی یا حداقل کانادا روی یک کابینت بیشتر از 6 کیلووات کسی ظرفیت نمیگذاره چرا که یک طرف سالن میشه کوره طبخ نان.

و همینطور تهویه سالن رو هم میریزه بهم.

6 کیلووات میشه 60 آمپر که شما با توجه به breaker نباید بیشتر از ماکزیمم 80 درصد لود پر کنید تا جا برای ریستارت سرور ها بگذارید.

90 آمپر یعنی شما یا پشت کابینت رو پر از توزیع برق افقی کردید که خوب به جای تهویه میشه سونا خشک یا 2 توزیع کننده در 2 طرف هست و 1 توزیع کننده وسط رک داره تاب میخوره.

حتما اطلاعاتتون رو دقیق کنید. در بهترین جای آمریکا هم که کولو کنید هر آمپر 16 تا 20 دلار براتون در میاد. 90 آمپر میشه 1800 دلار.
    SYNAPTI.CA - World's Localhost
    نماینده رسمی Cpanel، Plesk و دایرکت ادمین.
    دیتاسنتر با مدیریت و پشتیبانی ایرانی در کانادا

12. تعداد تشکر ها از Hostpolis به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    341
    تشکر تشکر شده 
    1,633
    تشکر شده در
    1,101 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Hostpolis نمایش پست ها
    از دیتاسنتری که هستید breaker status بخواید.

استاندارد اروپا رو دیگر همکاران بهتر میدونن ولی تو آمریکای شمالی یا حداقل کانادا روی یک کابینت بیشتر از 6 کیلووات کسی ظرفیت نمیگذاره چرا که یک طرف سالن میشه کوره طبخ نان.

و همینطور تهویه سالن رو هم میریزه بهم.

6 کیلووات میشه 60 آمپر که شما با توجه به breaker نباید بیشتر از ماکزیمم 80 درصد لود پر کنید تا جا برای ریستارت سرور ها بگذارید.

90 آمپر یعنی شما یا پشت کابینت رو پر از توزیع برق افقی کردید که خوب به جای تهویه میشه سونا خشک یا 2 توزیع کننده در 2 طرف هست و 1 توزیع کننده وسط رک داره تاب میخوره.

حتما اطلاعاتتون رو دقیق کنید. در بهترین جای آمریکا هم که کولو کنید هر آمپر 16 تا 20 دلار براتون در میاد. 90 آمپر میشه 1800 دلار.
    بله دوست عزیز بنده اطلاع دارم که همچین چیزی هستش برای همین هستش که در دیتاسنتر softlayer مجبور شدیم در 2 رک سرور رو بگیریم

ولی دنبال جایم نبودیم که کل سرور رو توی 1 رک جا بدیم فقط خواستیم بدونیم ایا امکانش هست یا خیر که با صحبت های شما فهمیدیم که بله نمیشه

در مورد هزینه ها ما کلا" مشکلی با همچین هزینه هایی نداریم ولی متاسفانه دنبال انتقال کل سرورهامون به دیتاسنتری هستیم یکی از دوستان level3 رو پیشنهاد دادن

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)