صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25

موضوع: چه فریم ورکی؟

عضو انجمن ShirazSoft.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    190
    تشکر شده در
    126 پست

پیش فرض پاسخ : چه فریم ورکی؟

در مورد php خیلی سریع قضاوت نکنید https://snapp.ir/career/software_engineer_php نشون می دهد که Snapp که این روزها خیلی روی کار هست داره از php استفاده می کند و باتوجه به عمومیتی که دارد میشه در حد و اندازه یک استارت آپ خوب با php جواب گرفت.
    در مورد میزان استفاده از php یا سایر زبان ها میشه به GitHub رجوع کرد و تعداد ستاره های فریم ورک های محبوب را مورد بررسی قرار داد:
    1- php laravel: 35000
    2-java spring: 17000
    3-python django: 30000

البته اگر زبان یا فریم ورکی را من جا انداخته ام لطف کنید نام بررید تا آن را نیز بررسی کنیم.
    تنها چیزی که میشه گفت یک مقداری ممکنه تنه به تنه php بزنه بحث Node.JS هست و قابلیت JIT و Non-Blocking که در اخبار های که شنیده می شود JIT در نسخه 8 خواهد آمد و روی اون داره کار میشه پس نباید نگران این بود که دارید از php استفاده می کنید انتخاب php انتخاب خوبی هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط firebox نمایش پست ها
    شما مثل اینکه فریمورک ها رو با cms ها اشتباه گرفتید ، فریمورک ها فقط یکسری ابزار کمکی در اختیار میزارن ، که انجام یکسری کارهای ابتدایی رو سرعت میبخشن ، کسی که از فریمورک استفاده میکنه ، هنوز هم خودش باید منطق اصلی برنامه رو تعریف کنه ، تمام قسمت های اپ اش رو باید خودش تعریف کنی ، کارایی و سرعت اپ هم به برنامه نویس مربوطه نه صرف خود فریمورک.
    جدای از این ها فریمورک ها به خاطر اینکه به طور دائم تحت توسعه هست ، شما میتونید مطمئن باشید که شما دارید از کد بروز استفاده میکنید.

پ.ن : خیلی وقته استارت آپ های جدید از زبان php استفاده نمیکنن ، الان جز ایران کمتر استارت آپ هایی هستن که از php استفاده کنن.
    گروه نرم افزار شیراز
    www.ShirazSoft.com
    Telegram:ITGhasemzadeh
    0917886099

2. تعداد تشکر ها از ShirazSoft.com به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    251
    تشکر شده در
    159 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ShirazSoft.com نمایش پست ها
    در مورد php خیلی سریع قضاوت نکنید https://snapp.ir/career/software_engineer_php نشون می دهد که Snapp که این روزها خیلی روی کار هست داره از php استفاده می کند و باتوجه به عمومیتی که دارد میشه در حد و اندازه یک استارت آپ خوب با php جواب گرفت.
    در مورد میزان استفاده از php یا سایر زبان ها میشه به GitHub رجوع کرد و تعداد ستاره های فریم ورک های محبوب را مورد بررسی قرار داد:
    1- php laravel: 35000
    2-java spring: 17000
    3-python django: 30000

البته اگر زبان یا فریم ورکی را من جا انداخته ام لطف کنید نام بررید تا آن را نیز بررسی کنیم.
    تنها چیزی که میشه گفت یک مقداری ممکنه تنه به تنه php بزنه بحث Node.JS هست و قابلیت JIT و Non-Blocking که در اخبار های که شنیده می شود JIT در نسخه 8 خواهد آمد و روی اون داره کار میشه پس نباید نگران این بود که دارید از php استفاده می کنید انتخاب php انتخاب خوبی هست.
    من نوشتم ، استارت های غیر ایرانی ، الان استارت آپ های جدید (تحت وب) ، همه از زبان های جدید (Node.js) استفاده میکنن.

من خودم از Node.js استفاده میکنم (۳ ساله که از php مهاجرت کردم)، نمیخواستم زبان ها رو با هم مقایسه کنم ، در حال حاضر محبوب ترین زبان برای توسعه تحت وب Node.js هست ،

از آمار بخواهم بگم ، تعداد پروژه های جاوا اسکریپت (Node.js یک پلتفرم برای اجرای جاوا اسکریپت تحت سرور هست) ، تو سایت گیت هاب 2.3 میلیون هست ، نزدیک ترین زبان پایتون با 1 میلیون هست ، php تعداد ۵۵۹ هزار هست.
    NPM پکیج منیجر Node.js آمار دانلود اش هفته ای ۲ میلیارد هست ، ماهی بیشتر از ۸ میلیارد ، در مقایسه پکیج منجر PHP کمپوز آمار آخرین ماه اش ۳۰۰ میلیون بوده.
    سایت Stackoverflow زبان جاوا اسکریپت بیشتر سوال رو داشته ، بعد از اون هم جاوا هست.

من برام مهم نیست ، کی از چی استفاده میکنه و قصد این رو ندارم کسی رو مجاب کنم که از یک زبان خاص استفاده کنم ، فقط این رو میگم ، تو برنامه نویسی ، نباید به یک زبان وفادار موند ، وقتی زبان جدید آمد باید امتحان اش کنید ، اگر براتون بهتر بود ، ازش استفاده کنید.

آمار گیت هاب https://octoverse.github.com/
    https://www.npmjs.com/
    https://packagist.org/statistics
    https://stackoverflow.com/tags

5. تعداد تشکر ها از firebox به دلیل پست مفید

عضو انجمن ShirazSoft.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    190
    تشکر شده در
    126 پست

سلام
    من نیز قبول دارم رشد NodeJS بسیار عالی بوده است و اینکه شما فقط نگران یادگیری یک زبان هستید خیلی خوبه.
    اما در مورد مهاجرت هنوز بحث هایی وجود دارد که نمیشه به سادگی از کنارشون گذشت:
    WordPress ( و سایر CMS و برنامه های موجود هرچند که شنیدم WordPress یه چیزهایی توی حوزه NodeJS داره ) هاستینگ NodeJS نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد.

من خودم در یکی از پروژه هام یک کار ترکیبی با NodeJS و php انجام دادم یعنی دوتا زبان در سمت سرور و واقعا عالی بود یعنی بهتر از این نبود.

در مورد NPM هم که فرمودید تعداد دانلودش زیاد هست علت اصلی این هست که هر توسعه دهنده وب نیاز داره از پکیج های JS استفاده در نتیجه بهترین گزینه NPM خواهد بود برای همین آمار دانلودش بسیار بالاست.

اما اینکه از چه زبانی یا فریم ورکی استفاده کنیم باید دید کدامش به هدفمون نزدیک تر هست از همون استفاده کرد مثلا کسی که می خواهد وبلاگ بزنه و مطالب داخلش قرار بدهد نیازی به ابزارهای پیچیده نداره همین WordPress واقعا عالی کار می کند و جواب خودش را هم پس داده است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط firebox نمایش پست ها
    من نوشتم ، استارت های غیر ایرانی ، الان استارت آپ های جدید (تحت وب) ، همه از زبان های جدید (Node.js) استفاده میکنن.

من خودم از Node.js استفاده میکنم (۳ ساله که از php مهاجرت کردم)، نمیخواستم زبان ها رو با هم مقایسه کنم ، در حال حاضر محبوب ترین زبان برای توسعه تحت وب Node.js هست ،

از آمار بخواهم بگم ، تعداد پروژه های جاوا اسکریپت (Node.js یک پلتفرم برای اجرای جاوا اسکریپت تحت سرور هست) ، تو سایت گیت هاب 2.3 میلیون هست ، نزدیک ترین زبان پایتون با 1 میلیون هست ، php تعداد ۵۵۹ هزار هست.
    NPM پکیج منیجر Node.js آمار دانلود اش هفته ای ۲ میلیارد هست ، ماهی بیشتر از ۸ میلیارد ، در مقایسه پکیج منجر PHP کمپوز آمار آخرین ماه اش ۳۰۰ میلیون بوده.
    سایت Stackoverflow زبان جاوا اسکریپت بیشتر سوال رو داشته ، بعد از اون هم جاوا هست.

من برام مهم نیست ، کی از چی استفاده میکنه و قصد این رو ندارم کسی رو مجاب کنم که از یک زبان خاص استفاده کنم ، فقط این رو میگم ، تو برنامه نویسی ، نباید به یک زبان وفادار موند ، وقتی زبان جدید آمد باید امتحان اش کنید ، اگر براتون بهتر بود ، ازش استفاده کنید.

آمار گیت هاب https://octoverse.github.com/
    https://www.npmjs.com/
    https://packagist.org/statistics
    https://stackoverflow.com/tags
    گروه نرم افزار شیراز
    www.ShirazSoft.com
    Telegram:ITGhasemzadeh
    0917886099

7. تعداد تشکر ها از ShirazSoft.com به دلیل پست مفید

عضو انجمن iroo آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,482
    تشکر تشکر شده 
    211
    تشکر شده در
    169 پست

به نظر من همه زبان ها خوب هستند، بستگی به دانش و خلاقیت ما داره!

یک نفر که php رو در حد عالی و بسیار خوب بلد باشه اون میتونه هر پروژه ای با بهترین کارائی براتون طراحی کنه ، ولی کسی هم نتونه با پایتون اون رو در بیاره

به نظرم هر زبانی رو انتخاب می کنیم، بهتره اون رو کامل یاد بگیریم و دنبال کوچ کردن از این زبان به اون زبان نباشیم

و مسئله بعدی اینکه اگر شخصی مبتدی هست و به زبان انگلیسی هم مسلط نیست بهتره به دنبال زبانی بره که پر استفاده باشه، چون میتونه منابع و راهنمائی های بیشتری دریافت کنه، در صورتی که شاید در خود نصب پایتون هم نتونه مطلب گیر بیاره!
    انجمن سئو فروم (Https://seoforum.ir)؛ تالار پرسش و پاسخ سئو و دیجیتال مارکتینگ ایران

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    251
    تشکر شده در
    159 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ShirazSoft.com نمایش پست ها
    سلام
    من نیز قبول دارم رشد NodeJS بسیار عالی بوده است و اینکه شما فقط نگران یادگیری یک زبان هستید خیلی خوبه.
    اما در مورد مهاجرت هنوز بحث هایی وجود دارد که نمیشه به سادگی از کنارشون گذشت:
    WordPress ( و سایر CMS و برنامه های موجود هرچند که شنیدم WordPress یه چیزهایی توی حوزه NodeJS داره ) هاستینگ NodeJS نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد.

من خودم در یکی از پروژه هام یک کار ترکیبی با NodeJS و php انجام دادم یعنی دوتا زبان در سمت سرور و واقعا عالی بود یعنی بهتر از این نبود.

در مورد NPM هم که فرمودید تعداد دانلودش زیاد هست علت اصلی این هست که هر توسعه دهنده وب نیاز داره از پکیج های JS استفاده در نتیجه بهترین گزینه NPM خواهد بود برای همین آمار دانلودش بسیار بالاست.

اما اینکه از چه زبانی یا فریم ورکی استفاده کنیم باید دید کدامش به هدفمون نزدیک تر هست از همون استفاده کرد مثلا کسی که می خواهد وبلاگ بزنه و مطالب داخلش قرار بدهد نیازی به ابزارهای پیچیده نداره همین WordPress واقعا عالی کار می کند و جواب خودش را هم پس داده است.
    وردپرس که بحث اش جداست ، ما داریم در مورد توسعه دهنده هایی صحبت میکنیم که قصد توسعه یک اپلیکیشن تحت سرور از پایه توسط کتابخانه ها و فریمورک های اون زبان رو دارن و اینکه انتخاب یک زبان برنامه نویسی که باعث افزایش سرعت و توسعه شون و همچنین کارایی اپلیکیشن نهایی شون بشه.

در هر حال ،قبلا هم گفتم ، همیشه سعی کنید همه گزینه های تست کنید ، از روی تعصب انتخابی رو انجام ندید.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)