صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22

موضوع: کش کردن متغییر آی پی در Yii

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    21
    تشکر شده در
    20 پست

پیش فرض پاسخ : کش کردن متغییر آی پی در Yii

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_pontiac نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به این پیامتون.
    شما میخواید که کد معرفی که دارید در اولین استفاده، برای اون آی پی یونیک بشه و دیگه کسی نتونه ازش استفاده کنه.صحیح؟
    اگر چنین چیزی میخواید، با اینکه من ساختار جدول شما رو نمیدونم و همچنین نمیدونم که آیا برای این کدهای معرف از دیتابیس اقدام کردید یا بصورت دستی از داخل فایل تعیین میکنید.
    اگر در دیتابیس ذخیره میشه، چنانچه یک column به جدول مرتبط باهاش اضافه کنید با عنوان user_up و varchar باشه، میتونید با یک شرط محدودیت مدنظر تون رو اعمال کنید.
    چطور؟
    تو فانکشن و یا فایل مورد نظر ( که البته با توجه به توضیحاتی که دادین قطعا در یک تابع هست که در تمامی وبسایت فراخوانی شده ):

میایم مثلا برای اینجا در نظر میگیریم که در جدول مرتبط باهاش 3 column داریم با نام id و referrer و user_ip

0- بیاید ابتدای امر بررسی کنید که اگر مقدار "r" در کوئری استرینگ ( domain.com/?r=32 مثلا ) موجود بود :
    1- اول چک کنه داخل جدول مرتبط که مقدار user_ip خالی هست یا خیر.( SELECT FROM ... WHERE referrer = $r مثلا الی آخر )
    2- در صورت خالی نبودنش ، آی پی ثبت بشه. ( UPDATE ...set value.... WHERE refferer = $r )
    3- در غیر اینصورت هم نیازی به آپدیت و ... نیست و چنانچه آی پی ثبت شده بود، مقدار "r" رو نادید بگیره و بعنوان یک کاربر بدون معرف درنظر گرفته بشه.

دیگه نیازی به کش کردن و باقی مسائل ندارید.
    صرفا یک column تعریف کردید تو جدول مرتبط باهاش که ذخیره ساز آی پی کاربر هست.
    اگر این مقدار خالی بود ، که مقدار "r" رو در نظر میگیره و آی پی رو در user_ip مرتبط با r ذخیره میکنه !
    در غیر اینصورت، این مقدار رو نادیده میگیره و اصلا لحاظ نمیکنه.
    با سلام و متشکرم از محبت شما که جواب دادید
    برای کد معرف از دیتابیس استفاده می کنم و یک فیلد براش ساختم که توی قسمت کاربران اگه شناسه کاربر با شناسه ی معرف یکی بود اون کاربر با لینک معرف اون یوزر ثبت بشه
    توضیحاتی که شما دادید خیلی خوب بودند ولی به نظر خودم اینطوری بهتره که کد معرف و آی پی کاربر کش بشه، دوست خوبمون جناب استاتر زحمت نوشتن تابعش رو کشیدنش، تابعش خیلی خوب بود و برای هر آی پی کار می کرد فقط در صورتی که صفحات رو جابجا می کردی با هم قاطی می شدن و همه میشدن یک کد معرف!

2. تعداد تشکر ها از Marshall به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    21
    تشکر شده در
    20 پست

پیش فرض پاسخ : کش کردن متغییر آی پی در Yii

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_pontiac نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به این پیامتون.
    شما میخواید که کد معرفی که دارید در اولین استفاده، برای اون آی پی یونیک بشه و دیگه کسی نتونه ازش استفاده کنه.صحیح؟
    اگر چنین چیزی میخواید، با اینکه من ساختار جدول شما رو نمیدونم و همچنین نمیدونم که آیا برای این کدهای معرف از دیتابیس اقدام کردید یا بصورت دستی از داخل فایل تعیین میکنید.
    اگر در دیتابیس ذخیره میشه، چنانچه یک column به جدول مرتبط باهاش اضافه کنید با عنوان user_up و varchar باشه، میتونید با یک شرط محدودیت مدنظر تون رو اعمال کنید.
    چطور؟
    تو فانکشن و یا فایل مورد نظر ( که البته با توجه به توضیحاتی که دادین قطعا در یک تابع هست که در تمامی وبسایت فراخوانی شده ):

میایم مثلا برای اینجا در نظر میگیریم که در جدول مرتبط باهاش 3 column داریم با نام id و referrer و user_ip

0- بیاید ابتدای امر بررسی کنید که اگر مقدار "r" در کوئری استرینگ ( domain.com/?r=32 مثلا ) موجود بود :
    1- اول چک کنه داخل جدول مرتبط که مقدار user_ip خالی هست یا خیر.( SELECT FROM ... WHERE referrer = $r مثلا الی آخر )
    2- در صورت خالی نبودنش ، آی پی ثبت بشه. ( UPDATE ...set value.... WHERE refferer = $r )
    3- در غیر اینصورت هم نیازی به آپدیت و ... نیست و چنانچه آی پی ثبت شده بود، مقدار "r" رو نادید بگیره و بعنوان یک کاربر بدون معرف درنظر گرفته بشه.

دیگه نیازی به کش کردن و باقی مسائل ندارید.
    صرفا یک column تعریف کردید تو جدول مرتبط باهاش که ذخیره ساز آی پی کاربر هست.
    اگر این مقدار خالی بود ، که مقدار "r" رو در نظر میگیره و آی پی رو در user_ip مرتبط با r ذخیره میکنه !
    در غیر اینصورت، این مقدار رو نادیده میگیره و اصلا لحاظ نمیکنه.
    سلام
    راستی دیشب این کش کردن رو درست کردم البته با کوکی ها، و همون چیزی شد که می خواستم، بازم از لطف و محبتهای شما سپاسگزارم، فقط یه چیز می مونه که اونم تاپیک پیدا کردن دوستان دوستان هست، میشه با افزودن یه فیلد بهش موقع ثبت نام بگم به ازای ثبت نام + 1 به تعدادهای کاربر معرف اصلی اضافه کن ولی من می گم وقتی کوئریش رو میشه نوشت احتیاج به ساخت فیلد نیست! مثلا برای همین کش کردن که از کوکی های مرورگر استفاده کردم، شما گفتید یه فیلد دیگه براش بسازم، یا اون یکی تاپیک هم یکی دیگه گفتند براش یه فیلد اضافی بسازید! گفتم کوئریش هست و احتیاج به ساخت فیلد نداره!
    میشه ازتون خواهش کنم دوباره اون تاپیک دوستان دوستان رو نگاه کنید که ببینید میشه یه کاریش کرد؟!
    خیلی ممنون میشم
    بازم از لطف و محبت شما بسیار ممنون و سپاسگزارم

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)