صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23

موضوع: انواع پنلهای قابل ارایه به کاربر جهت مجازی ساز(VMware esx/esxi ) تحت وب و برنامهای جانبی

عضو انجمن fr0nk آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    72
    تشکر تشکر شده 
    373
    تشکر شده در
    248 پست

پیش فرض پاسخ : انواع پنلهای قابل ارایه به کاربر جهت مجازی ساز(VMware esx/esxi ) تحت وب و برنامهای جانبی

3-بحث همینه دیگه،اگه شبکه داخلی بین سرور ها تو کلاستر قطع بشه heartbeat از بین میره پس عملا چک منتفی میشه و 1 سرور رو دوتا مجازی ساز در یک کلاستر و امکان تداخل هست
    4-در مورد این من یکم اطلاعاتم راجع ایپی در دیتاسنتر ها کمه،ممنون میشم توضیح بدید،من چیزی که تو ذهنمه اینه که حتی اگه سرور ها تو یه Vlan باشن بازم ایپی ها نیاز به reroute داره چون دیتاسنتر در وهله اول (وحله ؟ :دی) ایپی ها رو رو یک سرور روت میکنه (مگه اینکه معماری به این شکل باشه که ایپی کلا روی کلاستر اصلی روت بشه که ممنون میشم توضیح اینو بدید+راجع virtual rack هم یه توضیحی بدید چجوریاس (برای جالب شد ovh همچین امکانی رو ارائه میده،دیتاسنتر های دیگه همچین چیزی رو ندارن؟)
    در ادامه 44 شما گفتید وجود NAS الزامیه،من طبق تجربم (رو چند تا پروژه Roi که توش بحث کلاسترینگ و HA مطرح شد)بدون SAN هم این کار انجام شد و پروژه لوکال موفق بود،شما مطمئنید که بدون NAS نمیشه انجام داد؟
    5-خیلی برام جالب راجع ساختار و پیکر بندی شبکه ها و ... کلا نحوه پیاده سازی این دیتاسنتر مخصوصا تو بخش مجازیسازیش چیزای ببیشتری بدونم اگه بشه که یه ایدی یا شماره تماس در اختیار من بزارید یه صحبتی با هم داشته باشیم(مخصوصا بعد مطرح شدن بحث virtual vlan :دی )

از اقای راستگو ام تقاضا دارم اگه این تاپیک رو دیدن و وقت داشتن نظراتشون رو بگن

فروش اسکریپت k-panel (مدیریت کریو ) به صورت متن باز
    با قیمت 80 هزار تومان به صورت یک بار
    برای خرید در پیغام خصوصی در ارتباط باشید

2. # ADS

عضو انجمن astro.alireza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    350
    تشکر تشکر شده 
    1,292
    تشکر شده در
    690 پست

پیش فرض پاسخ : انواع پنلهای قابل ارایه به کاربر جهت مجازی ساز(VMware esx/esxi ) تحت وب و برنامهای جانبی

- حقیقتش تا به حال به این موضوع فکر نکرده بودم به این صورت. ایده ای هم به ذهنم نمی رسه جز اینکه فایلهای وی پی اس لاک بشه و اجازه نده سرور دیگه ای اجراش کنه. اما تر تمیز نیست اصلا. اگه جواب این مورد رو پیدا کردید حتما همین جا بگید تا استفاده کنیم
    - من هم مثل شما زیاد اطلاعات ندارم اما می دونم که می شه و خیلی هم راحته. به طور خلاصه می تونیم از یک رنج آی پی و یا چند رنج آی پی روی چند سرور با هم استفاده کنید.
    - vitrual rack هم یه ویژگی جالب توی ovh هست که شما آی پی رو که خریدید روت می کنید به vitrual rack به جای سرور. بعد هر چی سرور به vitrual rack اضافه کنید به همه آی پی ها دسترسی خواهند داشت. یه vlan به شما اختصاص داده می شه که می تونید ازش استفاده کنید و مشکل arp request که ovh همش بهش گیر می ده رو هم نداره. یعنی می تونید مثل سایر دیتاسنتر ها از vlan به جای ساب نت ۳۲ استفاده کنید. البته من یکبار این ویژگی رو خریداری کردم و داشتم یه مواردی رو تست می کردم که یه دفعه دیدم سرور رو به دلیل ip spoofing ترمینت کردند و کلی پولم رفت
    - شما از HA استفاده می کردید یا vmotion؟ بدون NAS که بدیهی نمی شه
    بهتره این موضوع رو همینجا پیگیری کنیم تا سایر دوستان هم بتونند استفاده کنند. اینکه من با تلفن با شما صحبت کنم توفیق چندانی نداره!

عضو انجمن fr0nk آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    72
    تشکر تشکر شده 
    373
    تشکر شده در
    248 پست

-بحث همینه، اینجا vmware راه حلی که ارائه داد isolate network بود (اسمش یکم بی ربطه به کارش ) تو یکی از درسای مدرک vcp بود پیدا کردم حتما اینجا میزارم
    -این مورد رو بازم نفهمیدم
    -هزینه این vrack چنده ؟ تو کیمسوفی هم ارائه میشه ؟(یک سرور تست ارزون بگیریم تست کنیم)اگه درست متوجه شده باشم یه vlan مجازی اختصاص میدن بهتون و سرورا همه به اون اضافه میشه،بعد ایپی دیگه روی اون هستش و ایپی اختصاصی نداریم یه جورایی (یعنی همه ایپی ها برای همه سرورا یا همه ایپیا روی همه سرور ها ست میشه درسته ؟ (غیر ممکن به نظر میاد یه رنج با چند روت در این صورت قابلیت vrack رو صرفا بعد کلاسترینگ ارائه میدن؟)
    -معمولا از هر دو با هم استفاده میشه یعنی HA و DRS فعال میشن برای کلاسترینگ و فراهم کردن شبکه انتقال و بستر های دیگه cloud و vmotion هم اگه نیاز باشه سرور ها رو منتقل میکنه

فکر نکنم این موضوع خیلی راغب داشته باشه(نظر به اینکه کسی هم شرکت نمیکنه،دوستانم سرشون با افر ها و فروششون گرمه فکر کنم فروش و پاسخ و پشتیبانی دیگه وقتی براشون نمیمونه که بیان تو بحث شرکت کنن)

فروش اسکریپت k-panel (مدیریت کریو ) به صورت متن باز
    با قیمت 80 هزار تومان به صورت یک بار
    برای خرید در پیغام خصوصی در ارتباط باشید

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)