همون طور که پاره‌ای از دوستان فرمودند، بحث پهنای باند دیتا سنتر با پهنای باند ملت دو تاست!
یعنی اینکه اگه نمی‌خوان به ملت اینترنت پر سرعت بدن (به هر دلیل!)، ربطی به دیتاسنتر نداره، دیتاسنتر بحثش جداست.
اما اینکه دولت حمابت کنه از یه شرکت خصوصی و کمک کنه تا اون شرکت بتونه پهنای باند مورد نیازش رو تامین کنه و بعد یه دیتاسنتر خوب راه بندازه به نظر من مستلزم این هست که یه شخص با نفوذ سیاسی وارد این موضوع بشه ، یا اینکه یه شرکت موافقت اون شخص سیاسی رو جلب بکنه و با حمایت اون شخص وارد عمل بشه. برای نمونه سایت‌های خبری رو ببینید. سایت تابناک با رضایی هست، سایت الف با توکلی، سایت خبر آنلاین با لاریجانی و ... . کسی هم کاریشون نداره. حالا اگه مثلا یه شرکت خصوصی خواسته بود مستقلا یه سایت خبری بزنه موانع زیادی سر راهش بود (البته به نظر من تا حدی طبیعی هست!)، یا مثلا من مواردی از وابستگی سایت کلوب به چند تن از افراد سیاسی شنیدم، که با وجود اینکه چندین مرتبه فیل+تر شد دوباره باز شد و ... .
خلاصه پارس آنلاین یا هر کس دیگه‌ای که قصد داره بتونه موافقت دولت رو جلب کنه یا اینکه تغییرات لازم رو در قوانین بده و بتونه پهنای باند اینترنت مورد نظرش را خودش یا از طریق دولت بتونه تامین کنه، مستلزم این هست که یک یا چند آدم با نفوذ سیاسی رو در جمع هیئت مدیره و حامیان شرکت وارد کنند و از نفوذ اون ها استفاده کنند برای پیشبرد اهداف شون.
شرکت اولی که این کار رو انجام بده کم کم راه برای بقیه هم بازم میشه و ... .