نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: [نظرسنجی] انتخاب سخت افزار سرور

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    873
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,710 پست

پیش فرض پاسخ : [نظرسنجی] انتخاب سخت افزار سرور

سلام

قبل از بحث مسائل فنی ، بحث مالی کار رو یاد آور میشم! با توجه به خرده کار بودن عموم سرویس دهنده های ایرانی اگر میخواید سرور اختصاصی بفروشید فقط و فقط روی سری E3 تمرکز کنید ، برای کیج خودم در کانادا از این سری خیلی فروش رفت و همه راضی هستند خیلی پرطرفدار هم هست! هزینه پایین و کارایی بالا!البته ما E3-1270 انتخاب کرده بودیم ولی E3-1230 سری جدید هم باید انتخاب خیلی خوبی باشه!
    برای سرویس وی پی اس هم مسلما از E5 استفاده کنید برای شما به صرفه تر هست
    برای کانفیگ سرور E3 با 16 گیگ رم فقط و فقط کار کنید به هیچ وجه بیش تر از 16 گیگ رم نرید که اصلا سازگار نیستند!بهترین کانفیگ با 16 گیگ رم هست

برای وی پی اس هم چند روز پیش قصد خرید سرور داشتم با یکی از staff های peer1 ایمیل بازی میکردم! میگفتند Dual E5-2620 با 64 و یا 128 گیگ رم خیلی کانفیگ عالی هست! یه دونه سفارش دادم میخوای صبر کن 10 روز دیگه میاد تست بگیریم ازش :دی

برای هارد دیسک پیشنهاد میشه از هارد های SAS 15k با رید 10 استفاده کنید! که واقعا برازنده این سرور باشه

در مورد پورت نیز باید خدمتت عرض کنم که اینترفیس انچنان مهم نیست که به شما اینترفیس 10Gbit بدند یا 1Gbit مهم این هست که اجازه دارید به طور متوسط چقدر از آپلینک رو مصرف داشته باشید! اینترفیس یک گیگ کفایت میکنه!البته اگر یوزرهای پرمصرف قرارهست بیارید به نظر من شما روی 30 الی 50 درصد پورت یک گیگ تون حداقل حساب کنید که در حال مصرف باشه!
    استفاده از دو عدد پورت یک یا استفاده از پورت 10 زمانی به کار شما میاد که 75-80 درصد پورت یک گیگ رو پر کرده باشید! البته سخت افزارش رو در نظر بگیرید حتما !

2. تعداد تشکر ها ازitjavani به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)