من فکر میکنم که هدف از ایجاد این تاپیک، تصمیم‌گیری برای رسیدن به بهترین پرفورمنس برای سایت دانلودی باشه.

بنابراین در قدم اول، بهترین تصمیم شما اینه که کلا از سی پنل به هیچ عنوان استفاده نکنید و هرگز دنبال توجیه این موضوع که باید از کنترل پنل هاست اشتراکی استفاده کنید پس کدوم یکیش هم نباشید. یعنی اساسا دور تمام کنترل پنل های هاستینگ رو خط بکشید.

با همین تصمیم بالا شما تقریبا وارد مسیر صحیح میشید.

میرسیم به مورد بعدی که استفاده از لایت اسپید یا ان‌جین‌ایکس. من یه موضوعی که خدمتتون عرض کنم اینه که هرگز دنبال مقایسه ی ان‌جین‌ایکس با هیچ‌وب‌سرور دیگه ای نباشید. نمونه های خفن چینی هم که علی‌بابا‌گروپ داره استفاده میکنه هم خودشون بشکل یک سوپر‌ست روی ان‌جین‌ایکس هستن فقط یک سری قابلیت ها براش نوشتن مثل پکیج کردن چندین درخواست و... اینها.

ان‌جین‌ایکس یک غول بزرگ در دنیای وب‌سرور هاست. از طرفی خودش یک کلید حل مشکل هم هست. شما توجهی به توصیه های عزیزانی که هاستینگ دارن و این موارد نکنید. غالبا هیچ شناختی از این وب‌سرور ندارن و همیشه راه حلشون برای سایت های پربازدید پیشنهاد سروراختصاصی بوده خخخخخ.

بعد از این تصمیم میرسید به حل چالش های ذخیره سازی و نتورک و این مسایل. مشکلات ذخیره‌سازی تون که با سولوشن هایی که ابرآروان ارایه داده حل میشه. مشکلات نتورک‌تون هم که اگه سرورمجازی تون، کم بیاره یه سرورمجازی درب و داغون دیگه تهیه میکنید، و نتورک اون رو هم وارد شبکه ی سایتتون میکنید مشکل تون حل میشه.

اگرهم تحت تاثیر یه سری از بچه ها که ابرآروان رو با هاستینگ خودشون مقایسه میکنن و بعد به این نتیجه میرسن که هاستینگ خودشون بهتر از ابرآروان هست و تحت تاثیر این صحبت ها هستید، میتونید مستقیما از پلتفرم هایی که ابرآروان میده، استفاده نکنید و در ازاش داخل ابرآروان، شما میتونید با کمتراز هزینه های پیشنهادی این دوستان، دیتاسنتر مجازی خودتون رو اونجا طراحی کنید و پلتفرم هایی که نیاز دارید رو هم خودتون طراحی و پیاده سازی و مدیریت کنید.

سایت دانلودی هم با وردپرس و اینها فایده نداره.

مشکلات از بین رفتن دیتا، حجیم شدن دیتا و ... هم دارید که اگه بخوایید میتونید با من در تماس باشید تا سرویس استوریج تون رو براتون طراحی کنم. اگه خواستید شماره تماس بفرستید.